DRAGOSTE ORI SEX ?...

EDUCATIA COPIILOR NOSTRI TREBUIE SA FIE SPRE IDEALURI SI SENTIMENTE INALTE, DRAGOSTEA SI NU SPRE INSTINCTE=SEX........
.." CHIAR DACA VOM IZOLA DOI COPII PE O INSUILA PUSTIE, CU CONDITII BUNE DE TRAI SI NU I-AM INVATA NIMIC,EI VOR DESCOPRI TOT SEXUL...
NU VOR DESCOPERI INSA DRAGOSTEA,PT.CA, LE LIPSESTE EDUCATIA SOCIALA, EDUCATIA SENTIMENTELOR...
....COPII SI ADOLESCENTII TREBUIE EDUCATI IN SPIRITUL ACESTOR INALTE SENTIMENTE,UMANE SI INALTATOARE SI NU ALTFEL...
....SI, PT CA SUNTEM FIINTELE SUPREME DE PE ACEASTA PLANETA, SUNTEM INZESTRATI SI CU SENTIMENTE CURATE SI NOBILE...IN VIATA TREBUIE SA CAUTAM DRAGOSTEA SI NU SEXUL........RELATIILE SEXUALE VIN NUMAI IN COMPLETAREA SENTIMENTELOR DE DRAGOSTE, NU PRIMEAZA CA INSTINCTE BESTIALE CACI ALFEL VOM DEVENI MURDARI SI NEFERICITI...
sophia1971
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:18
si ce e dragostea fara sex,sofico?

desert fara nisip,mare fara valuri,munte fara brazi....

murdari si nefericiti?

dragostea nu are nimic de-a face cu educatia,chimia aia are reactii de cand lumea.

unde pui ca bestiile iubesc f frumos...
iasomia
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:25
eu zic ca sex...
zambil
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:25
zambile, eu ma mai gandesc inca...
ai dreptate, sex
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:28
AM SPUS DOAR CA, ........RELATIILE SEXUALE VIN NUMAI IN COMPLETAREA SENTIMENTELOR DE DRAGOSTE,ASA AM SPUS.
CONSIDER DOAR CA, SE VORBESTE MULT DESPRE SEX, SI NU SE MAI DISCUTA DESPRE IDEALURI SI SENTIMENTE INALTE, IN SCOLI MAI ALES..........
SEX POT FACE TOATE BESTIILE DIN LUMEA NOASTRA DAR NUMAI NOI, OAMENII SUNTEM CAPABILI DE IUBIRE...
.......STAU SI MA INTREB-DE CE IN SOCIETATEA NOASTRA,MULTE FEMEI FRUMOASE SUNT...SIMPLE MAFRURI, CUMPARATE PT SEX?OARE ACELE FEMEI NU VISEAZA NICIODATA, O DRAGOSTE CURATA, PURA, CA-N POVESTI?
DE CE SE VAND? TENTATIA LUXULUI, AVERII, ETC, ETC?
.......FEMEILE TREBUIE SA REUSEASCA IN VIATA CU C R E I E R U L SI NU CU.SEXUL..............................
sophia1971
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:33
sofia, daca ai renunta la literele mari, am putea sa ne intelegem!
cat despre ce zici tu acolo, nu stiu ce sa zic...asta cu idealurile e praf in ochi, inveti copiii aia aiureli, si cand s-or lovi cu capul de realitate, nu-i vad bine!
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:44
De la: sophia, la data 2009-09-18 10:33:11 AM SPUS DOAR CA, ........RELATIILE SEXUALE VIN NUMAI IN COMPLETAREA SENTIMENTELOR DE DRAGOSTE,ASA AM SPUS.
CONSIDER DOAR CA, SE VORBESTE MULT DESPRE SEX, SI NU SE MAI DISCUTA DESPRE IDEALURI SI SENTIMENTE INALTE, IN SCOLI MAI ALES..........
SEX POT FACE TOATE BESTIILE DIN LUMEA NOASTRA DAR NUMAI NOI, OAMENII SUNTEM CAPABILI DE IUBIRE...
.......STAU SI MA INTREB-DE CE IN SOCIETATEA NOASTRA,MULTE FEMEI FRUMOASE SUNT...SIMPLE MAFRURI, CUMPARATE PT SEX?OARE ACELE FEMEI NU VISEAZA NICIODATA, O DRAGOSTE CURATA, PURA, CA-N POVESTI?
DE CE SE VAND? TENTATIA LUXULUI, AVERII, ETC, ETC?
NU SIMT OARE CA SI..CELE MEI SCUMPE COSMETICE, PARFUMURI DIN LUME NU POT SPALA"JEGUL SUFLETESC"SI.TRUPESC?.......
...........................................................
......daca acele femei au acceptat sa coboare in "mocirla sexualitatii aberante", sunt singurele vinovate ca sunt tratate ca "femele-vite" si nu ca f e m e i........
cu cat o femeie se respecta mai mult in aceasta privinta, cu atat este mai iubita cu adevarat....
....barbatii pot simti atractii carnale pt mai multe femei , insa dragostea adevarata, numai pt una!......
sophia1971
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:49
prima idee cred ca ai inteles-o.

2-daca tot vorbesti despre bestiile de animale, iti recomand pozele lui pik, cu corida, apoi mai discutam despre oameni...
3-femeile sunt simple marfuri pt ca asta cred despre ele...vorba aia, nu poate sa-ti faca nimeni nimic fara sa-l lasi...asa si cu femeil1, eu una nu ma simt!
4-normal ca toti vrem feti-frumosi , lux sipovesti frumoase, acuma, depinde de fiecare cum poate obtine asta...
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:50

mai draga tovarasha Sofia, lasand la o parte faptul ca ai pe alocuri un comportament ciudat, chiar generator de anumite confuzii in ce priveste sanatatea dumitale (sau cel putin in ce priveste varsta matale), prin aceea ca iti copii singura postarile si le dai mai departe, am si eu o intrebare: cica eu cu Nina ne iubeam in tinerete ca doi porumbei...
atunci de unde si pana unde "SEX POT FACE TOATE BESTIILE DIN LUMEA NOASTRA DAR NUMAI NOI, OAMENII SUNTEM CAPABILI DE IUBIRE..." ?
a, poate ca si porumbeii sunt oameni.
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:54
De la: zambila, la data 2009-09-18 10:44:53sofia, daca ai renunta la literele mari, am putea sa ne intelegem!
cat despre ce zici tu acolo, nu stiu ce sa zic...asta cu idealurile e praf in ochi, inveti copiii aia aiureli, si cand s-or lovi cu capul de realitate, nu-i vad bine!
........
ok, la varsta ta nu cred ca este normal sa vezi astfel lucrurile..la 25 ani?
trebuie sa pledezi pentru sentimente pure, calde si nu pt "fresh meat?"....
sophia1971
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:55
pai, asa zic si eu, la 38 de ani ai tai, ar trebui sa ai niste pretentii de la tine, nu??
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:00
Eu cred ca ei ii lipseste mult ba una, ba alta, mai ales in domeniul sexual, si din cauza asta este atat de inversunata. O femeie care duce lipsa de activitate sexuala permanenta poate cadea cu usurinta in latura condamnarii totale a actului in sine. Este ca si atunci cand descopera internetul, ar posta cat ii ziulica de lunga.
blairwitch
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:10
De la: zambila, la data 2009-09-18 11:00:04pai, asa zic si eu, la 38 de ani ai tai, ar trebui sa ai niste pretentii de la tine, nu??
......
.......pacat de tinerii zileleor noastre.....care confunda un sentiment calld, inaltator cu.........pasiunea trecatoare, oricat de aprinsa ar fi aceea....
..............................................................
cand ascult pe acesti tineri- ma ingrozesc de starea lor psiho-intelectuala, de limbajul folosit si mai ales de......saracia sentimentala.....le lipseste continutul profund,-profunzimea SUFLETULUI-...
sophia1971
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:12
blair, o fi si cum zici tu, nu stiu...
ce sa mai discutam, daca se poate numi discutie, ca sofia vorbeste doar cu ea, se citeaza, cica limbajul nostru ii vai si amar!!
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:18
bun asa, ramanem la sex
pik_nik
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:29
si tu suferi de saracie sentimentala, de-aia?
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:32
mai draga zambila, cum poti vorbi de saracie in societatea noastra multilaterala?
e vorba doar de o stare de pauperitate trecatoare, caci partidul are grija de toti oamenii muncii, mai draga, nu lasa pe nimeni la greu.
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:35
zambila, ne coplesim cu atata bogatie sentimentala, huzurim, ne imbatam, da' gandu' naravas tot la sex fuge, al naibii!
pik_nik
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:37
Aoleu, bre nea cotrocelu'... n-am nimic cu avatarul lu' matale (fiecare cu fanteziile lui...), zau, dar cand ma lovesti asa, frontal, cu limbajul asta de lemn, greu imi revin...
Ella34
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:39
nelule, daca tot sunteti asa saritori, poate o ajutati si pe Sofia, ca sufera rau de tot, ca nu mai ezista dragoste pe planeta!
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:39
practicand sexul, se descopera dragostea!
pik_nik
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:41
De la: pik_nik, la data 2009-09-18 11:41:36practicand sexul, se descopera dragostea!

nu e invers?
rica_mld
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:43
deci, asta era???
nu stiam eu care-i scopul...bine ca m-ai luminat
zambila
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:45
ce...inaltator pik...
fleur_de_lis
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:50
Tovarasha Ella, pentru inaltele-ti simtaminte de atasament fata de poza mea, iti promit un calendar cu autograf in campania electorala (nu conteaza ca asta-i ca nuca-n perete la discursul dumitale, ce nu face omul pentru un vot in plus? ).
Cat despre limbajul de lemn, mai draga, afla ca asta e limbajul care ne-a ajutat sa-i pros... pardon, sa-i indrumam pe oamenii muncii de la orase si sate catre o viata mai buna! (a noastra, de la partid, nu a lor, dar ce mai conteaza? )
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:55
De la: pik_nik, la data 2009-09-18 11:29:46bun asa, ramanem la sex
pikule iubirea mea ce mai faci? mie mia fost tare dor de tine
yanyacharberet
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:58
om fi noi fiinte evoluate, dar bestiile sunt mult mai afectuoase decat noi. catelul meu, cat il alint eu de bestie si dihanie, e mai tandru decat barbatii, care iti raspund monosilabic cu telecomanda in mana. iar bestiile sa stii ca isi dau ocol si se curteaza inainte sa se cotzaie... deci daca scoatem bestiile propriu-zis involuate din discutie - noi, adica bestiile evoluate, am ajuns asa la niste subtilitati ca nici noi nu mai stim ce e aia si ce e ailalta. si ca sa fie circul complet exista si amarata aia de democratie care valideaza orice opinie... iar pana la urma dragoste sau sex, dragoste si sex, e optiunea fiecaruia dintre noi, si nu e mai buna sau mai rea decat a altuia...
snowflake
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:00
ahaaaaaaaaa, deci tu erai mia!
pik_nik
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:00
pikule iubirea mea ce mai faci? mie mia fost tare dor de tine [/quote]
yanyacharberet
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:02
fleur_de_lis
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invidie? 33 De la: garbo072160 1 Iulie 2010 18:25
Concurs Bruno Vassari 2 De la: Thor_again 27 Februarie 2012 14:44
Produse naturiste 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 19:04
produse oriflame 1 De la: lilly26 5 Septembrie 2010 01:05
gene false? 15 De la: cristi_iordache 31 Mai 2012 14:37
Setari Cookie-uri