Sunt indragostita de un barbat insurat si asta ma omoara!

Sunt indragostita de un barbat insurat siu asta ma omoara.-asa suna topicul.Radio Erevan raspunde:
Puteti apela la un ucigas profesionist.Acesta lucreaza cu acuratetea unui chirurg si nu face atata mizerie ca nevasta, cand va prinde.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:41
nu incerca sa-ti cladesti fericirea pe suferinta altora. daca ai intra pe miinile mele ti-as rupe picioarele ca sa gindesti cu capul,daca exista bineinteles.
alina41
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:30
Fugi cat te tin picioarele! Stiu ce spun. Spune un NU hotarat si gata. Iti garantez ca in cel putin 3 luni de la despartire o sa-ti revii. E foc de paie. Fii fata desteapta , ai vointa care este proba de foc a caracterului,si nu iti rata viitorul! Trece, am patit si eu .
enigma
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:13
AI RAMAS FARA INSPIRATIE?
camelya_74
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:14
Suzuki statea sub balcon.Ea statea pe balcon.
-Ma mai iubesti?-l-a intrebat ea.
-Nu.-a spus Suzuki.
Si s-a trezit cu o oala cu apa in cap.
Morala:
Aveti grija ce spuneti, ca intrati la apa.
A doua morala:
Niciodata Suzuki nu a mai conbtrazis-o pe Gabi, logodnica lui.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 16:22
De la: Falcone, la data 2008-09-24 16:18:31tinitini, nu e bine ce faci. pune-te in locul femeii inselate.


De ce ma rog sa se puna in locul femeii inselate?
Ce treaba are cu ea sau cu copilul ei???

"EL" este cel care trebuie judecat pt iresponsabilitate!
Barbatii sant niste usuratici.
Menaj complect, om care se respecta: are un camin sigur, sotie, copil si amanta.
Nu te gandi de loc la ea si la copil, gandeste-te numai la tine. Gandeste-te f bine ca dragostea este trecatoare si el este un nestatornic care nu are nimic de pierdut din relatia cu tine. Sigur ca ii convine... de ce nu i-ar conveni. Poate va iubeste pe amandoua, dar probabil pt el a fost o conjunctura fericita de situatii. Crezi ca daca maiine ar intalni una mult mai super ca tine din toate punctele de vedere si ea l-ar dori ar ramane tot la tine? Fii sigura ca NU. O sa te duca cu zaharelul cat mai mult posibil si la urma... chiar nu se stie care va fi deznodamantul.
Stiu ca este f usor de dat sfaturi, si inteleg perfect prin ce chinuri de iad treci, dar...

Incearca sa-i intizi o capcana: eventual o prietena super tare, vezi daca se lasa cucerit... Niciodata nu se stie.

Stiu ca este extrem de greu sa rupi relatia, tocmai de aceea poti sa-l pastrezi numai ca pe o delectare, dar nu pune sentimente, pastreaza-le pentru cine merita si, bineanteles, umbla cu ochii deschisi: printul tau va sosi...

Iti doresc mult curaj si tarie...
umblataprinlume
Postat pe 24 Noiembrie 2008 02:13
De la: ioanarazvan, la data 2008-11-23 14:30:39nu incerca sa-ti cladesti fericirea pe suferinta altora. daca ai intra pe miinile mele ti-as rupe picioarele ca sa gindesti cu capul,daca exista bineinteles.


Ia-uzi colea!
EA, nerusinata, si EL un mielusel nevinovat! Nici usturoi nu a mancat, nici gura nu-i miroase...

De ce nu i-ai rupe LUI picioarele si nu ei!
Crezi ca o bucatica de hartie numita certificat de casatorie iti da toate drepturile asupra mantelor sotului tau???
umblataprinlume
Postat pe 24 Noiembrie 2008 02:22
multumesc Clm, dupa ce am postat m-am gandit ca nu se va sinchisi nimeni sa-mi raspunda, ca era intrebarea alteia.
El isi iubeste f mult copiii,spunea ca doar de aia s-a casat cu ea si ca nu o iubeste, spune ca daca nu va sta cu ei acum pana mai cresc sa-l cunoasca, mama lor care e cam neajutorata si depresiva (nu poate sta singura cu ei decat cu ajutor,apropo au 1 si 3 ani,) ea il va indeparta de ei si ei vor crede ca a fost iresponsabil si i-a parasit. E un motiv care imi da de gandit sa mai astept pt ca nici eu nu mi-as lasa copiii imediat, dar eu sunt mama ... ce sa fac, off?
Decizia in privinta casn mele nu o so iau in functie de el asta e clar. Multumesc inca odata

Postat pe 24 Noiembrie 2008 08:19
De la: ioanarazvan, la data 2008-11-23 14:30:39nu incerca sa-ti cladesti fericirea pe suferinta altora. daca ai intra pe miinile mele ti-as rupe picioarele ca sa gindesti cu capul,daca exista bineinteles.
HAITTTTTTTT SUPARA-I ... ?! >>>SA INTELEG CA TI-AI CLADIT "fericirea" PE SUFERINTA LUI>X

Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:29
De la: artafengshui, la data 2008-11-24 15:29:33
De la: ioanarazvan, la data 2008-11-23 14:30:39nu incerca sa-ti cladesti fericirea pe suferinta altora. daca ai intra pe miinile mele ti-as rupe picioarele ca sa gindesti cu capul,daca exista bineinteles.
HAITTTTTTTT SUPARA-I ... ?! >>>SA INTELEG CA TI-AI CLADIT "fericirea" PE SUFERINTA LUI>X
>>CENZURA...CENZURA AM SCRIS MULT MAI MULT DAR....cenzura!!!!! >>PESTE TREI ANI ,TU SI EU TOT CU PICIOARELE INTREGI SI CU CAPUL PE UMERII...mei !!!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:36
In general barbatii gandesc cu capul din pantaloni.
sorina_barbie
Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:40
Ce plan diabolic are tipul...ma gandesc care este motivul pt care biata femeie a devenit depresiva...in viata totul se plateste ...o compatimesc pe biata femeie care este obligata sa suporte un monstru pt ca nu poate fi numit om....un om are sentimente dar se pare ca la el asa ceva lipseste cu desavarsire ...sper ca legea sa nu-i dea copiii pt ca-i vor distruge si pe ei....pt el doar plascerea de moment conteaza chiar daca lasa cadavre in urma lui ...nu pot sa inteleg cum as putea sa ma indragostesc de un astfel de monstru daca nu ma aseman si eu cu el...oamenii sunt diferiti...unii au inima altii au altceva in loc de inima ...viata este o lupta intre bine si rau....daca raul n-ar fi existat n-ar fi fost suflete care se zbat in suferinta....prefer sa fiu de partea binelui chiar daca voi avea de suferit decat sa fiu raul care distruge oameni nevinovati...fiecare om isi alege de partea cui vrea sa fie si tu poti alege sa distrugi sau sa cladesti...nu inteleg ce-ti lipseste ca femeie de nu poti avea un barbat normal care stie sa iubeasca ...intr-o zi poate vei ajunge in aceeasi situatie cu sotia lui ...si cand te gandesti ca sunt atatia barbati singuri care nici prea pretentiosi nu sunt ci doar isi doresc o femeie cu care pot intemeia un camin...din pacate de cand am intrat pe garba am ajuns la concluzia ca astfel de femei sunt f putine si ele sunt luate deja de cine nu le merita.
yzabela_03
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:08
Un mare adevar in ultima fraza scrisa de yza.
Clm
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:13
e depresiva demult si nu din cauza lui, sau de cand e cu mine, si prietenele s-au indepartat de ea, nu au prieteni din cauza ei, ca nu-i convine nimic, zau asa...

Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:15
Poate pt ca simte ca sotul o inseala sau ca nu mai se simte iubita, atunci normal sa fii suparata si depresiva. Avand asa copii mici este greu sa mai ai timp si de barbat sau sa mai fi bine dispusa.
Clm
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:27
IUBIREA MERITA TRAITA CHIAR FIE EA SI DE O CLIPA....
kki
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:27
Buna seara...si eu sunt in aceeasi situatie din pacate....il iubesc si eu..dar ma gandesc si la mn.sunt barbati care nu isi iubesc nevestele dar isi adora copii si si vor sa le ofere un camin fericit!accepta relatia asa cum ii dar intre timp gandestete si la u si nu t mai implica atat...cauta sa iesi cu prietenii in oras,sa cunosti oameni noi,fara al trada p el!!si incearca sa iesi din aceasta situatie cu capul sus.asta incerc si eu sa fac desi e ffffff greu,dar sunt sigura k pana la urma imi voi gasi alesul...sti cum se spune"ce e al tau.e pus deoparte"!!
soryna_creattza
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:03
cateodata mi-e rusine ca sunt femeie,sincer
daca as fi dat atentie in viata asta la toate privirile barbatilor,ajungeam dreaq presu' din fata usii,pai unde e respectul fetelor?ajungeti sa iubiti ce?si e vb de iubire...aha,de care iubire?cand are ala chef de-o tavaleala ca na,nevasta-sa e...veche,la naftalina,sau ce,va credeti mai ceva decat femeia din viata lor?ideea e ca,daca n-ar exista femei usoare,barbatii n-ar mai insela si culmea e ca tot voi va lamentati,pai ce vreti de fapt?
orice actiune are si o reactiune...logic...da' pana sa realizati ca nu tot ce zboara e si bun de halit,mai savuram si noi picanterii de tot felul!
nicoll
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:03
>>>EU?!?!
De la: camelya_74, la data 2008-11-23 15:14:56AI RAMAS FARA INSPIRATIE?
>>>EU?!?

Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:08
De la: sorina_barbie, la data 2008-11-24 23:40:48 In general barbatii gandesc cu capul din pantaloni.
daca il au si pe alaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ASTEPT DIN NOU ....ruperea de picioare....HI..HI...HI.. DOAR virtual

Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:11
De la: jovanna, la data 2008-11-25 15:15:22e depresiva demult si nu din cauza lui, sau de cand e cu mine, si prietenele s-au indepartat de ea, nu au prieteni din cauza ei, ca nu-i convine nimic, zau asa...
doamne si ce picioare frumoase AM !!

Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:13
tinitini
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:32
poate nu ati inteles..eu nu am inca o relatie fizica cu EL.....
SUNTEM COLEGI ..NE PLACEM F MULT..TINEM UNUL LA CELALALT,sincer nici unul nu vrea sa RENUNTE LA RELATIA LUI ,pt ca si eu am o relatie...deci nu am picat in plasa ,va rog sa se inteleaga asta..tocmai ca am capul pe umeri si nu am acceptat o relatie, doar ca suntem f apropiati pana la un punct..marea problema este ca sunt indragostita de el..si el de mine dar.... nu putem si nu vrem sa ajungem sa avem o relatie .Sper sa putem rezista pt ca suntem colegi si ne vedem destul de des pt ca ne dorim asta.
pupici...
tinitini
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:37
De la: tinitini, la data 2008-11-28 21:32:29 De la: Falcone, la data 2008-09-24 16:18:31

tinitini, nu e bine ce faci. pune-te in locul femeii inselate.


De ce ma rog sa se puna in locul femeii inselate?
Ce treaba are cu ea sau cu copilul ei???

"EL" este cel care trebuie judecat pt iresponsabilitate!
Barbatii sant niste usuratici.
Menaj complect, om care se respecta: are un camin sigur, sotie, copil si amanta.
Nu te gandi de loc la ea si la copil, gandeste-te numai la tine. Gandeste-te f bine ca dragostea este trecatoare si el este un nestatornic care nu are nimic de pierdut din relatia cu tine. Sigur ca ii convine... de ce nu i-ar conveni. Poate va iubeste pe amandoua, dar probabil pt el a fost o conjunctura fericita de situatii. Crezi ca daca maiine ar intalni una mult mai super ca tine din toate punctele de vedere si ea l-ar dori ar ramane tot la tine? Fii sigura ca NU. O sa te duca cu zaharelul cat mai mult posibil si la urma... chiar nu se stie care va fi deznodamantul.
Stiu ca este f usor de dat sfaturi, si inteleg perfect prin ce chinuri de iad treci, dar...

Incearca sa-i intizi o capcana: eventual o prietena super tare, vezi daca se lasa cucerit... Niciodata nu se stie.

Stiu ca este extrem de greu sa rupi relatia, tocmai de aceea poti sa-l pastrezi numai ca pe o delectare, dar nu pune sentimente, pastreaza-le pentru cine merita si, bineanteles, umbla cu ochii deschisi: printul tau va sosi...

Iti doresc mult curaj si tarie...
tinitini
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:39
De la: tinitini, la data 2008-11-28 21:32:29 De la: Falcone, la data 2008-09-24 16:18:31

tinitini, nu e bine ce faci. pune-te in locul femeii inselate.


De ce ma rog sa se puna in locul femeii inselate?
Ce treaba are cu ea sau cu copilul ei???

"EL" este cel care trebuie judecat pt iresponsabilitate!
Barbatii sant niste usuratici.
Menaj complect, om care se respecta: are un camin sigur, sotie, copil si amanta.
Nu te gandi de loc la ea si la copil, gandeste-te numai la tine. Gandeste-te f bine ca dragostea este trecatoare si el este un nestatornic care nu are nimic de pierdut din relatia cu tine. Sigur ca ii convine... de ce nu i-ar conveni. Poate va iubeste pe amandoua, dar probabil pt el a fost o conjunctura fericita de situatii. Crezi ca daca maiine ar intalni una mult mai super ca tine din toate punctele de vedere si ea l-ar dori ar ramane tot la tine? Fii sigura ca NU. O sa te duca cu zaharelul cat mai mult posibil si la urma... chiar nu se stie care va fi deznodamantul.
Stiu ca este f usor de dat sfaturi, si inteleg perfect prin ce chinuri de iad treci, dar...

Incearca sa-i intizi o capcana: eventual o prietena super tare, vezi daca se lasa cucerit... Niciodata nu se stie.

Stiu ca este extrem de greu sa rupi relatia, tocmai de aceea poti sa-l pastrezi numai ca pe o delectare, dar nu pune sentimente, pastreaza-le pentru cine merita si, bineanteles, umbla cu ochii deschisi: printul tau va sosi...

Iti doresc mult curaj si tarie...
tinitini
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:39
De la: civod1, la data 2008-11-25 16:27:03IUBIREA MERITA TRAITA CHIAR FIE EA SI DE O CLIPA....
FELICITARI pentru ...modestie...pentru clipa.... NUMAI BARBATII GANDESC ASA>>VIN,....,SI PLEACA >>ESTI BARBAT???? ??????????

Postat pe 29 Noiembrie 2008 11:08
buna sa stii ca nu toti barbatii sunt la fel dar majoritatea da pentru ca si mie un prieten insurat cu copii sa dat la nevasta si ia promis marea cu sare ca o face fericita si sa se distreze si a pus botu si a plecat dupa el lasand un sot vara vicii cu masina ,casa dar si un copil ca sa isi traiasca viata cai viata ei.dar ma tem ca ea va ramine pe drumurii ca el nu-si va lasa copii si cred ca va veni in genunchi in apoi dar va este tirziu ...iar eu sint inebunit dupa copil si nu las lasa pentru nimic in lume numai moartea mar desparti de el ...
clau7777
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:33
De la: clau7777, la data 2008-12-03 18:33:10 buna sa stii ca nu toti barbatii sunt la fel dar majoritatea da pentru ca si mie un prieten insurat cu copii sa dat la nevasta si ia promis marea cu sare ca o face fericita si sa se distreze si a pus botu si a plecat dupa el lasand un sot vara vicii cu masina ,casa dar si un copil ca sa isi traiasca viata cai viata ei.dar ma tem ca ea va ramine pe drumurii ca el nu-si va lasa copii si cred ca va veni in genunchi in apoi dar va este tirziu ...iar eu sint inebunit dupa copil si nu las lasa pentru nimic in lume numai moartea mar desparti de el ...


de s ar intoarce ar fi bine sa n o ierti sub nicio forma ,oricat de mare ar fi iubirea ...daca m poate fi vb de asa ceva....cine face o alegere ...cu alegerea sa ramana
domo
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:41
De la: clau7777, la data 2008-12-03 18:33:10 buna sa stii ca nu toti barbatii sunt la fel dar majoritatea da pentru ca si mie un prieten insurat cu copii sa dat la nevasta si ia promis marea cu sare ca o face fericita si sa se distreze si a pus botu si a plecat dupa el lasand un sot vara vicii cu masina ,casa dar si un copil ca sa isi traiasca viata cai viata ei.dar ma tem ca ea va ramine pe drumurii ca el nu-si va lasa copii si cred ca va veni in genunchi in apoi dar va este tirziu ...iar eu sint inebunit dupa copil si nu las lasa pentru nimic in lume numai moartea mar desparti de el ...
DOMNULE AIIIIIIIIIIII TOATA STIMA MEA!!! SI NU TE TEME CA VA RAMANE .... >>>RAMANE!!!!!!

Postat pe 4 Decembrie 2008 15:18
veve unde esti de nu mai zici ce ti se intampla?nu le mai raspunzi celor care ti-au dat sfaturi?sau esti deja maritata si plecata in luna de miere?
ghelene_06
Postat pe 5 Decembrie 2008 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau prea mult??? 34 De la: Ioana007 7 Martie 2009 09:13
povestea vietii mele 6 De la: Ioana007 23 Aprilie 2009 14:46
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
ce sa fac.... 15 De la: fluturasalb85 13 Noiembrie 2008 13:53
dragoste interzisa... 9 De la: scrichy 2 Octombrie 2009 16:58
Setari Cookie-uri