Sunt indragostita de un barbat insurat si asta ma omoara!

ce naiba frate?

la o perioada de...apare cate-o fatuca si ne indeamna sa punem paru' pe ea...

jacq...ne astepta cu "injurii",nickle asta mica.. vrea na-na...

hai ca m-am inveselit..!

si daca nu vrea nimeni sa se certe?daca stim sa discutam si altfel?


e vreo problema?



iasomia
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:21
Intreba-l pe Falcone.

Postat pe 22 Octombrie 2008 19:04
Iasmina, gurita dulce, raspunsul, era pentru alone.

Postat pe 22 Octombrie 2008 19:07
hello...am revenit ..imi place unde s-a ajuns cu acest subiect, vad insa ca MULTI judeca si dau numai sfaturi...dar ce dracu...oameni suntem si sa nu spui NICIODATA , NICIODATA am mai spus si ma repet.Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui si asa cum spune cineva mai sus toti inselam pana la urma ,macar cu gandul daca nu cu sufletul si nu numai femeia e vinovata dragii mei BARBATI.

apropo...va considerati SFINTI ???eu m-as mai gandi.
tinitini
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:39
De la: iasomia, la data 2008-10-22 15:21:30ce naiba frate?

la o perioada de...apare cate-o fatuca si ne indeamna sa punem paru' pe ea...

jacq...ne astepta cu "injurii",nickle asta mica.. vrea na-na...

hai ca m-am inveselit..!

si daca nu vrea nimeni sa se certe?daca stim sa discutam si altfel?


e vreo problema?



tickle
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:53
nu cred ca ati intzeles.. nu vreau sa ma cert cu nimeni. doar ca am observat ca sunt mai multi cei kre "dau cu paru" (sunt impotriva, condamna, nu recunosc) in infideli dekt cei care "sunt de acord". nu spun nimanui sa o faca pe langa, dar cei kre o fac au motive intemeiate. k nu de nebun risca unu` casnicie/copil. sunt putzini cei kre intzeleg k uneori pasiunea invinge ratziunea. e drept ca femeia gandeshte mai mult cu inima dekt cu capu` si dak va cauta ceva nou inseamna k i s-a calcat pe suflet. la fel de adevarat e si k , fiind condusa de sentiment, femeia vede lucrurile uneori gresit.

"Jurnalul ei:
Sambata seara mi s-a parut ca se purta ciudat. Facusem planuri sa mergem la un bar ca sa bem ceva. Fusesem la cumparaturi cu prietenele mele toata ziua si am crezut ca era suparat ca am intarziat. Nu a zis nimic. Conversatia nu incepea, asa ca am propus sa mergem undeva unde sa putem vorbi in liniste. A fost de acord dar era in continuare tacut si absent. L-am intrebat ce nu era in regula. A spus ca e totul ok. L-am intrebat daca era suparat pe minedaca tacerea lui era din vina mea. Mi-a spus ca nu are legatura cu mine si sa nu imi fac probleme.
In drum spre casa i-am spus ca il iubesc, el doar a zambit si a continuat sa conduca. Nu imi pot explica comportamentul lui. Nu inteleg de ce nu mi-a spus "si eu te iubesc"..
Cand am ajuns acasa, am simtit ca l-am pierdut, ca si cum nu ar mai fi dorit sa aiba de a face cu mine niciodata. Pur si simplu statea si se uita la televizor. Parea atat de distant si absent. In final m-am hotarat sa merg sa ma culc. Dupa vreo 10 minute a venit si el in pat, si spre surprinderea mea a fost receptiv la mangaierile mele, si am facut dragoste. Dar tot nu era elam simtit ca era distras si cu gandul in alta parte. Am simtit ca nu mai rezist asa ca m-am hotarat sa il confrunt, dar el adormise deja.
Am inceput sa plang cu cearsaful in dreptul gurii pentru ca nu vroiam sa-l trezesc si am plans, si am plans, pana am adormit si eu. Sunt disperata. Nu stiu ce sa ma fac. Sunt aproape sigura ca se gandeste la alta. Viata mea e un dezastru."





Jurnalul lui:
Azi Steaua a pierdut in deplasare, dar macar m-am f..."

acum intzelegetzi?

tickle
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:01
nu m-ai contrazis cu nimic..si eu am sustinut ceva mai sus, ca avem voie sa iubim oricand, pe oricine,atat timp cat nu-i faci pe altii sa sufere,e ok.femeia (normala la cap)nu prea tradeaza daca nu are motive,daca ii dai ceva hrana sufleteasca sta cuminte in bancuta ei,unele cer atat de putin...

solutia la framantarile femeii care tine jurnalul?

sa se uite si ea la meci,iar daca nu este microbista ,sa iasa in oras cu prietenele...iubitii nostri pot devenii niste mici tirani in ziua meciului,mai ales daca echipa favorita pierde...

acum trebuie sa recunoastem ca si gagicile de multe ori se framanta aiurea in tramvai,isi ingreuneaza viata singure...:)





iasomia
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:25
te inteleg,esti constienta ca nu e bine ce se intampla dar nu poti renunta la el.stiu pt ca tot prin asta trec si eu.sunt cu un barbat insurat de 10 luni,il iubesc,ma doare ca nu e al meu,ca nu e langa mine cand am nevoie de el,sufar cand ma gandesc ca adoarme si se trezeste langa alta femeie nu langa mine.si el spune ca nu divorteaza pt fetita lor,ca nu face dragoste cu sotia lui dar eu nu cred povesti de astea.de cate ori incerc sa-l las,nu pot...pur si simplu simt ca nu mai pot trai fara el.simt ca innebunesc,il iubesc enorm dar il urasc pt ca m-a facut sa sufar,s-a jucat cu sentimentele mele.mi-a spus ca e insurat abia dupa 3 luni cand deja il iubeam prea mult.iti doresc din toaoa inima sa iesi cu bine din toate astea,dupa cum vezi toti barbatii sunt la fel,aceleasi povesti,aceleasi minciuni.sper sa pot scapa si eu de povara asta ce imi face zilele amare.TE-A PUPAT
miky87
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:01
Camy, atunci muta-te la ei acasa.Asa ai sa vezi ce camera alege cand vine seara.

Postat pe 25 Octombrie 2008 17:04
mda..

ce sa-i faci..cine spune ca viata este usoara?

dar eu zic ca omu' se scoala langa cine trebuie,doar ii este sotie..

eu daca eram mai tanara si singura, cum este camy..il scoteam pe omul respectiv imediat din viata mea,cum adica sa aflu dupa trei luni ca este insurat?
aham..si are si un copil? si mai si...nu i-as mai fi suportat atingerile,la o adica poate exista si a treia, si a patra femeie in viata lui..iar chestia cu "nu fac sex acasa" este hilara..

aveam un amic..parca il aud:" ciudat este ca desi am amante..cand ma intorc acasa o apreciez pe nevasta mea si mai mult,stii ce stoarfe sunt alea?" este foarte trist si dur ce spun,dar atat de adevarat...am reprodus mot a mot

fetelor..va trec cei mai fumosi ani din viata asteptand sa luati barbatul alteia,este ceva atat de trist..
ca sa nu mai spun de copilasii aia care au de suferit..

pacat,atat cat puteti luptati cu voi,taiati raul de la radacina..si gasiti-va si voi un om al vostru,este atat de valabila zicala aia "cand iti construiesti fericirea pe o ruina ,se alege praful"
multa bafta..
iasomia
Postat pe 25 Octombrie 2008 17:29
eu am zis mereu ca poti sa iubesti pe cine vrei,atat timp cat nu sufera nimeni, este ok.

dar cand unul dintre parteneri este liber si doreste sa-l ia pe celalalt de langa ai lui,nu mai este ok.
iasomia
Postat pe 25 Octombrie 2008 17:39
TU ESTI CASATORIT?
camelya_74
Postat pe 26 Octombrie 2008 16:08
O MICA REMARCA AM DE FACUT. IN 99% DIN CAZURI FEMEIA E CEA CARE IA HOTARAREA SA DIVORTEZE. ASA CA DACA VA ASTEPTATI SA DIVORTEZE UN BARBAT SI SA SE RECASATOREASCA NU AVETI NICI O SANSA.
camelya_74
Postat pe 26 Octombrie 2008 16:10
Draga Camy, sunt divortat.Fac parte din acel 1 la suta despre care vorbesti cu atata mandrie barbateasca.Intrebarea ta m-a facut sa rosesc usor, dar trebuie sa recunosc ca a fost interesanta si mi-a facut pofta de mancare.Unde te poarta gandurile ghiduso.Sper ca nu vrei sa pacatuim pe forum, sa ne bage la stirile de la otv, de dupa amiaza.

Postat pe 27 Octombrie 2008 18:50
DRAGUL MEU NU STIU CUM AM PUTEA PACATUI PE FORUM. NICI NU TE CRED IN STARE SA ROSESTI. DOAR CA INVARTI FOARTE BINE CUVINTELE. SI CU SIGURANTA NU STII ASTA DE LA FIRMA DE PAZA LA CARE LUCREZI. MA BUCUR CA AI POFTA DE MANCARE DUPA CE CITESTI RASPUNSURILE MELE. INSEAMNA CA TE AMUZA TERIBIL. SI CHIAR NU CRED CA ESTI DIVORTAT SI CU ATAT MAI MULT SA CRED CA TU ESTI CEL CARE A LUAT DECIZIA. FELICITARI ! VAD CA ESTI PE TOATE FORUMURILE SI ITI DAI CU PAREREA. O ZI EXCELENTA SA AI!
camelya_74
Postat pe 28 Octombrie 2008 22:34
Ai ghicit Camelush.Nu sunt divortat.Cel care iti scrie, este fantoma mea de Haloween, dupa ce nevasta m-a prins pe un site de matrimoniale gata sa intru la bigamie cu o pustoaica de 19 ani.De bigamie am reusit sa scap, dar de cele trei gloante nu.Si acum ma mai dor oasele atunci cand ploua si gloantele acelea de cauciuc scartaie in talpa piciorului drept mai ales cand trec prin ziduri.

Postat pe 29 Octombrie 2008 19:30
domnule vanghelis, mi-ai facut ziua minunata! ma crezi? esti minunat si fantastic de incredibil.... in sensul bun .... sunt convinsa ca , spre deosebire de multi care scriu fara sa transmita ceva, tie ti-am simti lipsa daca ai decide sa ne parasesti. Bravo! (si sa nu te pui acum pe mishto cu tenta de "avans")
tickle
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:39
TE CREZI BUN NU-I ASA? CHIAR FOARTE BUN AS ZICE. INTERESANT.....
camelya_74
Postat pe 30 Octombrie 2008 15:43
dar ce avetzi dragele mele cu bietu` om, ca doar nu e el tzapul ispashitor al durerilor mai sus si de la inceputul subiectului dezbatute.... daca avetzi de expus o parere, libera trecere! daca nu, lasatzi-i pe altzii! doar nu o sa incepem acum sa ne dam in cap unu` altuia... parerea mea, ma cherie...
tickle
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:28
Camelush, marturisesc ca ma rod remuscarile ca niste soricei.Nu sunt bun Camelush.Sunt rau, draga mea.Din aceasta cauza barbatii rai se insoara intotdeauna cu niste femei care in realitate sunt niste ingeri.Suzuki, care si el a patit asa ceva cu nevasta-sa, discuta la un pahar de vin cu fratele sau Gica.Si acesta uitandu-se la barmanita, a oftat la un moment dat si a spus:
-Nevasta mea este un inger.
Iar Suzuki, care-si cunoscuse nevasta de pe Garbo, si numai pielea lui stia ce patise dupa aceea, i-a raspuns:
-Nici a mea nu este om.
Ca sa nu ai vreo remuscare in viitorul apropiat, iti jur Camelush, ca n-am sa ma insor niciodata cu tine.Din contra, am sa te las sa o faci cu oameni mai destepti ca mine, mai interesanti, si dupa aceea, sa ne povestesti si noua de ce ai dat divort de ei, pe Garbo.(Divortul, poti sa-l dai la judecatorie,la tribunal, nu neaparat pe Garbo.)

Postat pe 30 Octombrie 2008 16:58
DRAGUL MEU EU DEJA AM DIVORTAT SI NU PE GARBO. CI LA TRIBUNAL PE BUNE! SI NU AM NICI UN GAND SA MA RECASATORESC. LA URMA URMEI DE CE AS FACE-O? ACUM NICI MACAR NU-SI REDCUNOASTE COPILUL. CU CE AR FI ALTUL MAI BUN? MULTA BAFTA!
camelya_74
Postat pe 31 Octombrie 2008 22:08
niciodata sa nu spui niciodata! o sa treaca timpu` si o sa recunosti(cel putin tie) ca am dreptate..
tickle
Postat pe 1 Noiembrie 2008 17:48
Nu stiu sincer ce sa spun, e cam dificila situatia..Daca el zice ca te iubeste si tu il iubesti..ar trebui sa faca un pasul important sa divorteze, de sotie..din moment ce nu o iubeste..si copilul ramane la ea, si ii plateste pensie alimentara,..Si viata va merge mai departe. si va fi alaturi de tine..dar cine stie ce ganduri, are el si ce vrea in final de la viata...
adinus
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:44
da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
miky87
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:56
Intotdeauna am dispretuit femeile care dupa ce ca fura barbatii altor femei mai au pretentia sa-i ia la ele acasa distrugand viata unor copii nevinovati.Indiferent cat de mult ti-ai dori un barbat daca acesta are un copil si o nevasta nimeni,nici o alta femeie nu are dreptul sa distruga acea relatie.Daca el nu isi mai dorea sa fie cu sotia lui divorta singur nu trebuia sa-l obligi tu.Barbatii nu pot avea doar o femeie si atunci cauta si alta pt a ii scarpina unde-i mananca.Daca te mananca si pe tine scarpinati-va impreuna pana va trece si lasa barbatul langa nevasta si copilul lui.
yzabela_03
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:11
Suzuki s-a dus la doctor, cu o rana pe spate.
-Ce-ai patit Suzuki?-l-a intrebat medicul de familie.
-Dom' doctor, ma manca pe spate, si eram singur acasa.
-Am inteles.Dar nu puteai sa chemi vecina sa te ajute?
-Nu puteam dom'doctor ca era si vecinul acasa si asta are mana grea.
-Atunci rana de pe spinare cine ti-a facut-o?
-Singur eu, cu grebla.
-Dar nu puteai sa vii la mine, la cabinet?
-Ba da.Dar nu stiam cand este de serviciu doamna asistenta.

Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:22
nu te-ai exprimat bine yza nimeni nu fura barbatul nimanui vin ei singuri.daca si-ar iubi nevestele nu le-ar insela.barbatul ii distruge viata nevestei si copilului nu amanta,pana la urma si peamanta o distruge.ele nu sunt de vina decat ca s-au indragostit de cine nu trebuia
miky87
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:27

Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:24
THEO CONCERT, firma cu o mare experienta in organizarea de evenimente culturale de mare anvergura, vine in sprijinul dumneavoastra si va propune un proiect de colaborare menit sa satisfaca cerintele celui mai exigent public spectator.


Theo Concert va mai poate oferi:

*Scena, sunet si lumini pentru orice tip de eveniment, Dj, M.C. si animatoare.
*Focuri de artificii de interior si exterior, decoratiuni cu baloane si confetii.
*Materiale promotionale si servicii de promovare a evenimentelor.
*Servicii Multi-media (video-proiectii, ecrane etc.)
*Realizari de filmari si montaj video la cel mai inalt nivel.
*Transmisii TV in direct sau preluari pe diferite posturi TV (Etno TV, Favorit TV, MTV, TVR)

Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:25
Veve , daca tu crezi ca merita efortul ...eu nu iti spun sa te desparti , dar nici sa il astepti o viata . Ambele variante sunt de evitat.Dar vorbeste cu el spunei ce vrei si daca te vrea va constientiza ca decat nefericit in fiecare seara acolo mai bine cu tine .Eu am trait o asa experienta , el in final a divortat dar eu de teama ca despart o familie , am facut un pas inapoi .Ne-am revazut dupa un an din diverse motive , altele care ne-au unit la inceput.Si am vorbit , si mi-a spus ca el oricum ar fi divortat de nevasta ca nu era ce isi dorea , in fiecare zi era rece cu el , cand venea acasa atunci o apuca harnicia ,si ca tot omu isi dorea sa o tina in brate .Mi-a spus ca si atunci cand nu o mai iubea o tinea in brate noaptea , era o nevoie de a darui dragoste .Din pacate nu era persoana portivita si care sa merite .Nu am crezut , tind sa cred femeile in general si i-am spus si lui asta ca oricat ar arunca cu rosii , eu tot cu ea o sa tin .Dar m-am convins ca desi despartit de mine el tot a divortat .Deci daca tu crezi in iubirea voastra nu ramane decat sa ai spui ca il vrei de tot in viata ta ..si veti face un copil si voi candva.Mai mult finalul relatiei mele cu el , e ca inca il mai iubesc si el la fel si o sa ne mutam impreuna in curand .Iti doresc numai bine , si ia decizia corecta , oricare ar fi ea .Vin sarbatorile de iarna , ar fi mai bine sa le faci impreuna cu el , decat singura cu gandul la el .
Maria2009
Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
singuratate 7 De la: Ioana007 19 Martie 2009 07:29
timiditatea va poate da viata peste cap! 146 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:05
BUNA! 17 De la: eu_geminy 8 Septembrie 2010 22:52
singuratate 60 De la: tutankhamon 13 Iulie 2009 02:18
este posibil sa iubesti doi barbati? 3 De la: sorinara 25 Noiembrie 2008 13:30
Setari Cookie-uri