Sunt indragostita de un barbat insurat si asta ma omoara!

Am intrat intamplator pe acest site si am vazut mesajul tau...Mi-am spus ca trebuie neaparat sa-ti scriu cateva randuri si, drept urmare, mi-am creat un cont pe acest site.Nu ma intreba exact de ce,acesta a fost primul meu instinct la citirea mesajului tau...poate faptul ca m-am regasit in cuvintele scrise de tine..Si eu am fost si, inca, mai sunt indragostita, din pacate, de un barbat insurat, tocmai din cauza aceasta te inteleg atat de bine...Stiu ca fiecare relatie este diferita,fiecare poveste isi are traiectoria ei,numai ca,...citind cum plangi in fiecare seara,mi-am dat seama ca avem in comun un lucru si nu tocmai unul pozitiv,anume 'suferinta'.NU stiu exact de cat timp sunteti voi impreuna si care au fost etapele acestei relatii,ce pot sa-ti spun e ca viata mea a devenit un cosmar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat insurat si poate,de aceea,simt nevoia sa te ajut intr-un fel...Stiu ca e f usor sa dam sfaturi,toti ne credem superiori cand e vorba de altcineva,dar, cred ca din experienta pe care eu am trait-o te pot sustine printr-o sincera amicitie si,bineinteles,daca tu imi permiti...ar fi f multe de spus,momentan, ma opresc aici..mai departe hotarasti tu daca vrei sa continuam discutia sau nu..
O calda imbratisare!

Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:14
Trec prin asa ceva de 2 ani, sunt casatorita am 2 copii si el la fel. Motivele mele au fost ca sotul meu ma trata ca pe un copil nu ca pe o femeie si simteam ca nu valorez nimic pe lumea asta.L-am gasit pe el care m-a apreciat la inceput pentru ce faceam si spuneam, apropiindu-ne treptat.Ma suna in fiecare zi, spune ca ma iubeste, mi-o demonstreaza cum poate dar e complicat sa se desparta acum de ea (sotia), cu care nu mai are relatii de 1 an 1/2, copiii sunt 2 mici: 1 si 3 ani. Ea-l banuieste si crede ca avem ceva impreuna dar el neaga in fata ei.M-a si sunat odata, si pe sotul meu la fel, dar atunci nu era nimic intre noi.O stiu, e isterica si mofturoasa si-l desconsidera total.Sa inteleg aceasta situatie? Eu nu-l iubesc pe sotul meu si el stie, comunicarea dintre noi e aproape zero, doar despre copii si casa in rest nimic.
Avem multi prieteni cu care ne intalnim des si care au contribuit la faptul ca nu mi-am dat seama ca nu comunicam fiindca eram insotiti pe unde ne duceam... sa n-o mai lungesc stam asa de 14 ani. Eu imi tot pun intrebarea daca sa mai stau cu el, sa ajungem la batranete dupa ce copiii pleaca de acasa, sa stam muti unul langa altul cand comunicarea ar trebui sa ramana si ea nu exista?
Cu celalalt nu stiu daca voi fi vreodata, voi ce ziceti ce sa fac?

Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:28
,fraiere ca tine am vazut o gramada si s-au trezit peste ani si singure ,dar mai treziti-va ca mi-e sila deja de povesti din astea.nici un barbat nu sta pt.copii,sta pt sotie ca o iubeste.fraiera esti
kalis27
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:26
Ai mare dreptate,oricare ai fi tu sau ce ai fi facut.
sorina_barbie
Postat pe 12 Noiembrie 2008 00:09
el spune ca in cazul ca divorteaza copiii revin mamei si ea nu-l va lasa sa-i vada fiindca e genul care se razbuna prin asta. cum e ca nu ma pricep? ce motive ar putea sa invoce la divort ca sa nu-i afecteze vizitarea copiilor?sau sa-i primeasca el in grija, are cineva competente juridice sa-mi explice?

Postat pe 12 Noiembrie 2008 08:46
In primul rand un barbat nu inseala pt ca nu-si mai iubeste nevasta .Copiii nu-i tin pe parinti legati.Daca n-ar mai fi dragoste fii sigura ca ar fi fost deja cu tine.Barbatii stiu sa minta frumos cand vor sa obtina ceva de la o femeie dar nu am auzit niciodata unul care sa spuna ca s-a indragostit de amanta ci dimpotriva ca-si face si el treaba cu ea cat ii merge.
yzabela_03
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:55
kalis si eu am vazut fraiere ca tine nici tu nu esti unicata.ea are nevoie de sfaturi daca nu esti in stare sa i le dai pastreaza-ti comentariile pt tine.nu-i iau apararea si nu zic ca e bine sa umbli cu un barbat insurat dar o inteleg pt ca si eu sunt una din "fraierele" alea care iubeste un barbat insurat.poate si eu le condamnam pe amante inainte sa ajung si eu in situatia asta dar nu ai de unde sa sti ce inseamna pana nu ajungi la fel.nimanui nu-i place statusul de amanta sa se multumeasca cu atat de putin care pt noi totusi inseamna uneori atat de mult,dar ce sa faci?...SOARTA SI DESTINUL!!!NICIODATA NU STI CE-TI REZERVA ZIUA DE MAINE.daca tot ti-e sila de povestile astea nu inteleg ce mai cauti pe forumul asta.
miky87
Postat pe 13 Noiembrie 2008 23:09
De ce ti-ai complicat viata cu buna stiinta?Am mai spus-o,in locul creierului aveti nuci?
sorina_barbie
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:36
Buna ziua la toata lumea!
Mda, interesant subiect, s-a si scris mult pe tema asta. Am fost si eu aproape de o asemenea relatie. Din fericire, am avut o prietena foarte buna care m-a incurajat puternic sa nu intru intr-o asemenea relatie (cu un barbat insurat). Pe langa considerente de ordin moral, o relatie cu un barbat insurat este intr-adevar reteta pentru dezastru, realitatea din jur o confirma.
Confundam adesea faza initiala a unei relatii - cu atractie foarte puternica - cu dragostea. Mare greseala. O relatie bazata pe iubire are multe drepturi si multe responsabilitati. Caracterul este f important intr-o relatie. Un barbat insurat care intra in alta relatie face multe compromisuri. Ce garantie am ca nu le va face si in relatia cu mine?? Hmmm? Serios acuma.
Avea dreptate cine scria ca EI au faze cand vor ceva variatie, dar tot la sotie si copii trag. Nu spun ca nu exista barbati divortati cu principii puternice, care au a doua casnicie foarte reusita. Dar nu traiesc viata dubla. Toti ne dorim sa fim iubiti cum dorim!
claudi
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:15
EU CRED CA E F TRIST...NU POT SA SPUN CA NU TE IUBESTE...POT SA SPUN CA AI AJUNS PREA TARZIU IN VIATZA LUI...DAR ORICUM DACA IUBESTI STII SA RENUNTZI...RENUNTZA LA EL SI ASTEAPTA SA VEZI CE SE INTAMPLA...
gia100
Postat pe 21 Noiembrie 2008 12:30
De la: camelya20, la data 2008-11-13 23:09:29 sunt una din "fraierele" alea care iubeste un barbat insurat.poate si eu le condamnam pe amante inainte sa ajung si eu in situatia asta dar nu ai de unde sa sti ce inseamna pana nu ajungi la fel.nimanui nu-i place statusul de amanta sa se multumeasca cu atat de putin care pt noi totusi inseamna uneori atat de mult,dar ce sa faci?...SOARTA SI DESTINUL!!!NICIODATA NU STI CE-TI REZERVA ZIUA DE MAINE.daca tot ti-e sila de povestile astea nu inteleg ce mai cauti pe forumul asta.



"anicuta neichii draga
ti-a luat primarul salba
si notarul rochie alba
neica ti-a luat cercei,
anicuto, ce mai vrei?



daca nu-ti place acest statut , te-a obligat cineva sa te bagi in viata omului? ce, e gripa dragostea asta sa se intample asa, tam nesam? nu stii ce-ti rezerva viitorul dar poti sa nu intri in relatii din acestea insalubre. sa nu-mi spuna nimeni ca s-a intamplat. nu se intampla se creaza.


si_totusi
Postat pe 21 Noiembrie 2008 13:01
Ea, asteptand barbatul insurat, care este pentru Fat-Frumos, cosmarul ce se numeste Zmeul-Zmeilor, cu lacrimile stranse in servetel sau in batista:
"Tu ai batut noaptea-n portita,
Sau poate vantul sa fi fost,
Ori poate doar a mea dorinta,
Ce ma inseala, fara rost.

Dar umbra ta, trecut-a clara,
Fosnind ca umbrele pe zid,
Si dorul meu te-a strigat iara,
Sub luna ce ardea perfid,

Si te chemam, cu disperare,
Din amintire sa revii,
Sa stau in stransa-mbratisare,
Cu patima zilei dintai.

Dar tu te-ai dus si bate vantul,
Gonind cu frunzele nauc,
Si fiindca nu-ti aud cuvantul,
In dorul noptii ma usuc.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:32
Oh my God! Nu pot sa cred!! Nu vreau sa nominalizez pe nimeni, dar vad se ingrosa randurile mahalagioaicelor. De ce nu va duceti fetelor la Otv sa va injurati la telefon in direct ? E pacat sa va irositi aici, ce naiba! Care dintre voi se hotaraste sa imi spuna ca am cunostinte acolo.
Vanghelis, mai posteaza un banc te rog, sa imi treaca greata
jacqueline
Postat pe 21 Noiembrie 2008 18:58
te credem,stai linistita .....si aia ku "iubesti doar o data in viata" este un adevar.....naiv e cel care il ignora ....cel ku care iti vei petrece restul vietii= acela este cel ales.....restul relatiilor sunt doar din pura pasiune,sau "doar k sa ai prieten"...si mai multe genuri...se mai gandeste cineva la relatiile trecute...eu una NU .......... .......kum ziceam..prezentul totdeauna este cel mai important ....multe trec,dar cele care raman sunt ku adevarat importante,ele conteaza ku adevarat



PS: imi pare rau sa.ti spun asa ceva...insa iubirea trece peste orice impediment....iar el dak te iubea ku adevarat...(kum sa zik sa sune mai bine).....adik...nu poti trai ku o sotie pe care nu o iubesti,si mai ales cand iubesti pe altcineva.....EL te vrea pe tine..insa si pe sotia lui..
madallina
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:15
Jovana, eu zic sa divortezi.....nu merita.Si eu am stat asa intr-o casnicie fara iubire fiind intre timp indragostita de un altul insurat ....pina la urma am divortat si am facut foarte bine.Am ramas cu fetele mele si atmosfera din casa e mult mai buna....inainte era o tensiune de nesuportat.....ei bine, amantul nu a divortat nici acum desi imi promisese asta....Nu conteaza....ma pregatesc sa inchei si cu el socotelile....daca nu a facut pina acum nimic nu o va mai face nici de aici incolo
adia
Postat pe 22 Noiembrie 2008 07:06
De la: Falcone, la data 2008-09-28 14:47:24Un sfat pentru toate femeile:

Nu faceti sex cu un barbat decat atunci cand aveti speranta, daca nu certitudinea, ca intre voi va fi o relatie. Cred ca doar 1% din barbatii carora li se ofera sex din prima intentioneaza sa aiba o relatie cu femeia respectiva. Nu are sens sa zic cum catalogheaza barbatii o femeie care se culca cu ei din prima. Despre femeile care fac sex cu un barbat doar de dragul aventurii, n-am ce zice. Ele sunt doar sclavele placerii si un barbat, fie el cuminte si stabil sau ordinar si versat, in general fuge ca dracu' de tamaie cand vine vorba sa ramana cu asa femeie. Ironia soartei e urmatoarea: dupa ce se distreaza bine de tot pana la 30 ani, barbatii versati si femeile versate isi cauta proasta/ prostul ca sa intemeieze o familie, i.e. un partener cinstit, cuminte, fara multa experienta. Astfel multe femei onorabile si multi barbati cinstiti se spurca efectiv intr-o casatorie cu un nenorocit sau o zdreanta -WC-uri publice. De 1000x sunt mai incantat daca dau de o fata fara experienta, chiar daca ma tine un an pe tusa, decat daca dau peste o femeie versata
UN SFAT PENTRU TOTI BARBATII>>>NU MAI FITI >>VANATORI !!!MAI PONDERATI!! MAI ROMANTICI!SI NU MAI JUDECATI >>PE TOATE FEMEILE>ca si cum toate si-au facut scoala pe ...centura!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EU NU LE JUDEC PE vanzatoarele de " placeri" Fiecare face ce vrea!!!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:01
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:31
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:31
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:31
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:39
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:41
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:41
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:41
De la: camelya20, la data 2008-11-02 22:56:42da,asta ar trebui sa faca,totusi poate e prea las sa inceapa o viata noua alaturi de o alta femeie,sa lase tot in urma si sa fie fericit alaturi de femeia pe care o iubeste-deci un alt inceput.logic ca asta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil,el nu are nici o vina dar nici nu trebuie sa lege doi oameni care teoretic nu se mai iubesc.ce sa zic...nu-i inteleg pe barbatii care indraznesc sa-si bata joc de sotiile lor,le inseala iar apoi nu pot lua o decizie,sa aleaga cu cine ramane,prefera sa umileasca si sa faca sa sufere doua femei care il iubesc.foarte trist...
HELLOOOOOOOOO TREZIREA!!!!!UN BARBAT CARE INSEALA O DATA ...MAI INSEALA INCA DE "n" ori.... [doamne ce dulce-s in grai ] AM DAT SANSA CELOR 99% DE BARBATI CUMINTI?! EI GANDESC CU....,CU PASIUNE,CU....,CARE NU TINE MULT!!!!!!!!!!!!! ASA CA "sa inceapa o viata noua">>>>NICIODATA SA NU-TI CLADESTI FERICIREA PE DUREREA ALTEIA!!!! NICIODATA!!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 09:41
Pt veve: ce te faci daca nu renunti la el si dupa o perioada de 10 ani se hotaraste sa divorteze si sa se insoare. Surpriza, nu cu tine, cu o a doua amanta. Cunosc un astfel de caz, iar amanta parasita si-a irosit viata timp de 10 ani, asteptand o casatorie ce nu se mai realiza. Sotia a aflat de aceasta relatie de 10 ani si normal ca s-a nervozat, au divortat si el avea o iubita de rezerva. Asa ca o mare tzeapa si-a luat amanta. Asa ca ai grija ce hotarasti.
Iti doresc sa gasesti adevarata iubire, nu acest barbat insurat, prefacut, egoist si ipocrit. Sper sa ma scuzi pt ca l-am caracterizat asa, dar este tipologia sotilor care au amante.
Clm
Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:59
Pt. Jovanna: eu zic sa ordonezi cumva dorintele tale, lamureste situatia casniciei tale cu sotul tau si vezi daca mai este cazul sa ramaneti impreuna. Atunci poti lua o decizie in privinta drumului tau in viata. Este foarte adevarat ca intr-o relatie pe langa iubire trebuie sa existe comunicare, iar daca la voi nu exista nici una din acestea, atunci stii singura raspunsul.
In privinta amantului: copiii fiind asa mici de varsta, vor fi incredintati mamei, dar asta nu inseamna ca tatal nu ii poate vizita sau ca mama poate invoca nu stiu ce motive pt a-i ingradi dreptul la vizita acestuia. Daca nu are dovezi ca o inseala sau ca este un pericol pt copii, atunci nu poate obtine ceea ce ea ameninta.
Iti doresc multa intelepciune si sa te lumineze Dumnezeu.
Clm
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:26
ce faci draga fen? incerci sa vezi daca pe garbo e ecou? ai sa ragusesti

sau ai postat shui?
si_totusi
Postat pe 22 Noiembrie 2008 17:54
Un poet vechi,vorbind despre dorintele femeilor, spunea:
"Voi sunteti olecuta cam sucite,
In unele privinte pasamite,
Caci numai dupa lucrul care-i greu
De capatat,tanjiti plangand mereu,
Ravniti la ce-i oprit, la ce-i putin,
Si va scarbiti, de ce primiti din plin."

Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:06
DACA SUNTETI APROPIATI DE VARSTA AR TREBUI SA PRIMEZE DRAGOSTEA SI IUBIREA;
IN SITUATIA IN CARE PRIMEAZA RATIUNEA, ATUNCI SUNT ALTE INTERESE LA MIJOC, ADICA AVERI, RELATII, DEPENDENT DE ACESTEA;
NU ESTE UN BARBAT SIGUR PE EL.
IMI PARE RAU, NU CRED CA VEI RAMANE CU EL MULT, DEOARECE NU VA FI LANGA TINE DE SARBATORI SI IN ALTE MOMENTE IN CARE IL DORESTI LANGA TINE, SA TE AJUTE CU O POVATA SAU SA TE SPRIJINE INTR-O PROBLEMA DE REZOLVAT.
UN BARBAT ADEVARAT CARE SPUNE CA TE IUBESTE TREBUIE SA VINA LA TINE IN ORICE MOMENT AL TAU DE GREUTATE; DACA NU VA VENI SA STI CA VA RAMANE LANGA SOTIA SI COPILUL LUI..
IMI PARE RAU....
MANU
manu1610
Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:56
De la: si_totusi, la data 2008-11-22 17:54:39ce faci draga fen? incerci sa vezi daca pe garbo e ecou? ai sa ragusesti

sau ai postat shui?
BINE TU???? TE-AR AMUZA DACA AI VEDEA CA:PE PAGINA MEA SCRIE:"There es no disk in the drive...." si totusi POT posta... scuze .....

Postat pe 23 Noiembrie 2008 06:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena 76 De la: AngelGirl 12 Mai 2009 20:41
este posibil sa iubesti doi barbati? 3 De la: sorinara 25 Noiembrie 2008 13:30
MASAJ LA DOMICILIU DOAR PT. DOAMNE SI DOMNISOARE 4 De la: micabis 27 Aprilie 2009 19:38
Lumea nedezvaluita a culturii arabe 2 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 20:55
Setari Cookie-uri