Sunt indragostita de un barbat insurat si asta ma omoara!

Draga "tinitini", de ce ai inserat de 2 ori citatul cu replica mea?


Nu cred o iota din diarea cu dragostea pt copil

Iata povestea celei mai bune prietene ale mele:
Stiu un tip care s-a insurat cu una care avea 2 fetite si era cu sapte (7) ani mai in varsta ca EL, deoarece aceasta a ramas insarcinata. Baiatul s-a nascut cand EL avea 19 ani. EL era extrem de fericit (de parca mare scofala facuse aia sa-i toarne un copil) si a crescut trei copii: cele doua fete ale ei 2 si 3 ani si baiatul LOR. A stat cu ea 20 de ani numai din cauza copiilor. Dupa 20 de ani de casnicie (intre timp a incercat vreo trei relatii care nu au mers) a intalnit intr-un Irish Pub femeia visurilor sale. In acel moment ea lucra in PROSTITUTION business, si i-a spus franc in fata chiar la prima cina romantica in doi. El nu a luat-o in serios si nu a renuntat la ea, doarece tipa era super bombastica si de un mare caracter. Chiar daca isi facea meseria, dupa orele de program era cu totul o alta persoana. Probabil ca asta l-a atras, deoarece era extrem de interesant si excitant cum de putea intruni intr-o singura persoana doua caractre si personalitati atat de diferite.
Tipul a divortat, desi ea sa opus cu vehementa divortului deoarece nu era interesata sa se marite cu el. Era o prostituata de lux si nu ducea lipsa de nimic. Nici de bani, nici de atentii nici de dragoste. Avea un iubit stabil de care era sincer indrogostita, care ii indeplinea toate visele, plus amantii / clienti care o alintau respectau si sustineau material. Pt. ea prostitutia era o imbinare perfecta a placutului cu utilul.
Insistand, EL a reusit sa o convinga sa se casatoreasca si triesc fericiti de 7 ani.
In schimb, dupa casatorie nu a mai alimentat conturile "copiilor" baiatul avand 21 iar fetele 25 si 26. EL cu fosta prostituta care de la casatorie niciodata nu a mai avut relatie cu un alt barbat, traiesc foarte fericiti de sapte ani.
Din marea fosta familie iubitoare iubitoare + inchipuita dragoste dintre TATA si copii nu a mai ramas nimic. Adica a mai ramas totusi ceva: deoarece el lucreaza in strinatate, cand merge acasa, pt. fiul sau este mult mai important un festival sau o intalnire cu prietenii decat intalnirea cu taticul iubitor. Fetele nici nu il mai baga in seama, rareori isi aduc aminte sa trimita cate un email de ziua lui. Desi in fiecare an trimitea de Craciun si Anul Nou urari de bine nicio data insa nu a i-au fost inapoiate...
Iata povestea unui tata inebunit dupa copiii sai, care a stat cu o femeie timp de 20 de ani numai din dragoste pentru copii.
PS: Am uitat sa specific ca, a crescut copii ei tratandu-i la egalitate cu copilul lui, nafacand niciodata vreo diferenta.
umblataprinlume
Postat pe 6 Decembrie 2008 02:20
De la: umblataprinlume, la data 2008-12-06 02:20:33Draga "tinitini", de ce ai inserat de 2 ori citatul cu replica mea?


Nu cred o iota din diarea cu dragostea pt copil

Iata povestea celei mai bune prietene ale mele:
Stiu un tip care s-a insurat cu una care avea 2 fetite si era cu sapte (7) ani mai in varsta ca EL, deoarece aceasta a ramas insarcinata. Baiatul s-a nascut cand EL avea 19 ani. EL era extrem de fericit (de parca mare scofala facuse aia sa-i toarne un copil) si a crescut trei copii: cele doua fete ale ei 2 si 3 ani si baiatul LOR. A stat cu ea 20 de ani numai din cauza copiilor. Dupa 20 de ani de casnicie (intre timp a incercat vreo trei relatii care nu au mers) a intalnit intr-un Irish Pub femeia visurilor sale. In acel moment ea lucra in PROSTITUTION business, si i-a spus franc in fata chiar la prima cina romantica in doi. El nu a luat-o in serios si nu a renuntat la ea, doarece tipa era super bombastica si de un mare caracter. Chiar daca isi facea meseria, dupa orele de program era cu totul o alta persoana. Probabil ca asta l-a atras, deoarece era extrem de interesant si excitant cum de putea intruni intr-o singura persoana doua caractre si personalitati atat de diferite.
Tipul a divortat, desi ea sa opus cu vehementa divortului deoarece nu era interesata sa se marite cu el. Era o prostituata de lux si nu ducea lipsa de nimic. Nici de bani, nici de atentii nici de dragoste. Avea un iubit stabil de care era sincer indrogostita, care ii indeplinea toate visele, plus amantii / clienti care o alintau respectau si sustineau material. Pt. ea prostitutia era o imbinare perfecta a placutului cu utilul.
Insistand, EL a reusit sa o convinga sa se casatoreasca si triesc fericiti de 7 ani.
In schimb, dupa casatorie nu a mai alimentat conturile "copiilor" baiatul avand 21 iar fetele 25 si 26. EL cu fosta prostituta care de la casatorie niciodata nu a mai avut relatie cu un alt barbat, traiesc foarte fericiti de sapte ani.
Din marea fosta familie iubitoare iubitoare + inchipuita dragoste dintre TATA si copii nu a mai ramas nimic. Adica a mai ramas totusi ceva: deoarece el lucreaza in strinatate, cand merge acasa, pt. fiul sau este mult mai important un festival sau o intalnire cu prietenii decat intalnirea cu taticul iubitor. Fetele nici nu il mai baga in seama, rareori isi aduc aminte sa trimita cate un email de ziua lui. Desi in fiecare an trimitea de Craciun si Anul Nou urari de bine nicio data insa nu a i-au fost inapoiate...
Iata povestea unui tata inebunit dupa copiii sai, care a stat cu o femeie timp de 20 de ani numai din dragoste pentru copii.
PS: Am uitat sa specific ca, a crescut copii ei tratandu-i la egalitate cu copilul lui, nafacand niciodata vreo diferenta.
FRUMOASA POVESTE DAR DAR NU PREA ARE LEGATURA CU SUBIECTUL.... >>EL NU A STRICAT CASA NIMANUI SI SA STIII CA PROSTITUATELE DEVIN CELE MAI LINISTITE DUPA CASATORIE SUNT SARULE NIMIC NOU SUB SOARE!!

Postat pe 6 Decembrie 2008 03:34
ORI IL ACCEPTI ASA , ORI PLANGI PANA ITI DESCARCI FUFLETUL DE GREUTATEA IUBIRI , CA DE UITAT NU-L VEI UITA !
flori_moraru58
Postat pe 6 Decembrie 2008 12:01
De la: flori_moraru58, la data 2008-12-06 12:01:32ORI IL ACCEPTI ASA , ORI PLANGI PANA ITI DESCARCI FUFLETUL DE GREUTATEA IUBIRI , CA DE UITAT NU-L VEI UITA !



eu imi bagam picioarele de urgentza
domo
Postat pe 6 Decembrie 2008 12:04
IN CE ITI BAGI PICIOARELE?!
De la: domo, la data 2008-12-06 12:04:27
De la: flori_moraru58, la data 2008-12-06 12:01:32ORI IL ACCEPTI ASA , ORI PLANGI PANA ITI DESCARCI FUFLETUL DE GREUTATEA IUBIRI , CA DE UITAT NU-L VEI UITA !



eu imi bagam picioarele de urgentza

Postat pe 6 Decembrie 2008 16:49
Eu zic sa o lasi mai usor . . . lasa sa mai treaca timpul si o sa vezi ca el nu te iubeste,cand apare un bebe se schimba ordinea iar pe primul plan al sotiei lui este bebelusul nu el, dar asta o sa treaca cu timpul si el o sa uite de vremurile cand iti zicea tie ca te iubeste ...lasa-i sa se bucure de copil.Trebuie sa mai cresti un pic - nu cred ca ai peste 20 ani-si dupa aia sa imi spui ca iubesti doar odata in viata.
aly82na
Postat pe 7 Decembrie 2008 23:00
Draga artafengshui - are mare legatura cu subiectul-
Am vrut sa scot in evidenta faptul ca, daca ei se iubesc intr-adevar, povestea clasica a "COPILULUI la mijloc" este doar o scuza.
Omul de care povesteam a stat cu nevasta 20 de ani numai pentru copil si dupa ce taticu' le-a cumparat la toti 3 cate un mic apartament si a taiat sponsorizarea "copiilor" iubitori, acestia nu l-au mai bagat in seama, pur si simplu il ignora sau il trateaza ca pe un strain.
Deci unde-i multumirea, pt. dragostea si grija catre copil, si pentru ce si-a sacrificat viata si iubirea timp de 20 de ani????

Nu era mai bine sa-si lase nevasta si copii si sa-si vada de fericirea lui?

Cine are urechi aude ce vreau sa spun...
umblataprinlume
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:41
copiii dau sens vietii noastre ...nu vad la ce as avea nevoie de un barbat daca nu as face copii ...cand aduci pe lume un copil trebuie sa te sacrifici pt el si sa lupti pt fericirea lui pana la moarte chiar daca ei recunosc sau nu binele pe care i-l faci...daca nu te gandesti decat sa primesti ajutorul lor la batranete atunci ii faci degeaba...tot ce facem trebuie sa facem din dragoste si rezultatele vor aparea fara sa le cerem dar cand un copil a vazut suferinta mamai in casa degeaba tatal are pretentia sa fie respectat ...unii merita sa ramana singuri pt ca n-au adus in camin decat suferinta si in viata platim pt ceea ce facem
yzabela_03
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:56
De la: yza_my, la data 2008-12-08 10:56:40copiii dau sens vietii noastre ...nu vad la ce as avea nevoie de un barbat daca nu as face copii ...cand aduci pe lume un copil trebuie sa te sacrifici pt el si sa lupti pt fericirea lui pana la moarte chiar daca ei recunosc sau nu binele pe care i-l faci...daca nu te gandesti decat sa primesti ajutorul lor la batranete atunci ii faci degeaba...tot ce facem trebuie sa facem din dragoste si rezultatele vor aparea fara sa le cerem dar cand un copil a vazut suferinta mamai in casa degeaba tatal are pretentia sa fie respectat ...unii merita sa ramana singuri pt ca n-au adus in camin decat suferinta si in viata platim pt ceea ce facem
tickle
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:04
De la: umblataprinlume, la data 2008-12-08 00:41:48Draga artafengshui - are mare legatura cu subiectul-
Am vrut sa scot in evidenta faptul ca, daca ei se iubesc intr-adevar, povestea clasica a "COPILULUI la mijloc" este doar o scuza.
Omul de care povesteam a stat cu nevasta 20 de ani numai pentru copil si dupa ce taticu' le-a cumparat la toti 3 cate un mic apartament si a taiat sponsorizarea "copiilor" iubitori, acestia nu l-au mai bagat in seama, pur si simplu il ignora sau il trateaza ca pe un strain.
Deci unde-i multumirea, pt. dragostea si grija catre copil, si pentru ce si-a sacrificat viata si iubirea timp de 20 de ani????

Nu era mai bine sa-si lase nevasta si copii si sa-si vada de fericirea lui?

Cine are urechi aude ce vreau sa spun...
tickle
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:04
voi aveti dreptate amandoua, dar e clar ca nu suntetzi de aceeasi parte a usii incuiate...
din postari anterioare probabil ca deja cunoastetzi parerea mea despre a insela si a fi inselat. nu e drept cand o femeie calca stramb, in primul rand fatza de ea insashi. dar ea cauta doar vindecare pentru suferinta adanc infipta in suflet de catre cel care a "impins-o" in bratele altcuiva.
dar in fiecare zi rasare soarele, daca poti sa dai norii la o parte ca sa il vezi. depinde de ceea ce vrea fiecare de la viatza lui. trebuie sa ai doar putere sa vezi, sa tii ochii larg deschisi, sa nu incetezi sa visezi....


voi spune parerea mea din nou, din punctul de vedere al femeii; barbatzii sunt alta specie.
ai doua optziuni intotdeauna. nimic nu e ireversibil si fara iesire, poate doar moartea... desi si-acolo exista viatza de dupa, pentru cei care cred in ea.
fie ramai cu sotzul daca ai copil, cum fac unele, si nu e o prostie motivatzia ca stai cu cineva doar de dragul copilului. pentru ca totul in viatza se plateshte, si faptul ca faci un copil cu persoana nepotrivita are consecinte. e foarte adevarat ca oamenii normali nu fac copii ca sa aiba "un stalp" la batranetze, dar atunci cand dai totul astepti acelasi lucru. e valabil indiferent de relatia pe care o ai cu persoana iubita (copil, sot, parinte).
cand insa realizezi ca dai tot si nu primesti ceea ce astepti , apare de aici "tentatia". tentatia de a-ti insela sotzul pentru ca nu te mai simtzi iubita, tentatzia de a divortza chiar daca ai copii pentru ca ajungi la disperare si nu-ti mai pasa de nimic. unii sotzi au un talent deosebit de a te face sa te simtzi buna de nimic, urata, proasta, itzi omoara self-esteem-ul si mori usor pe dinauntru, in fiecare zi cate putzin, ajungand sa crezi si tu despre tine aceleasi lucruri. dar parca nu potzi pleca stergandu-tzi memoria , scotzand din suflet copilul pe care l-ai dorit, pe care l-ai purtat in tine si l-ai nascut. drept urmare: te sacrifici. pe tine. itzi ingropi sufletul, mandria, principiile, viatza, visele, tot. te transformi intr-o stana de piatra. alegi, si ramai cu alegerea ta, mai zicea cineva p`aici.
sa ramai cu acel sot cu care ai facut un copil, sa incepi sa itzi spui in fiecare zi ca asta e soarta ta, si ti-o meritzi!

apoi trec luni, ani.... si itzi apare in cale "the one". acel pe care il aveai numai in visele de liceana, acel pe care toate ni-l imaginam furandu-ne din turnul de fildes pe un cal alb... acela care ajunge sa te cunoasca si sa te iubeasca pentru ceea ce esti: o femeie frumoasa, inteligenta... asa cum te stiai si tu odata a fi.. si te trezesti in fiecare zi cu gandul la el, si adormi cu gandul la el... dar ... el e insurat... si iar ai de ales : fie iti asumi riscul unei relatzii care nu se va finaliza niciodata intr-un happy end, fie ramai inchisa in turnul tau de fildes , cu zmeul tau.

sper ca nu v-atzi plictisit...
mai avetzi putzina rabdare? eu am ales sa raman cu sotzul si copilul meu, intr-o relatzie care nu e pe nici pe departe una de vis de liceana dar si cu "the one" . deci, insel. iubesc un barbat insurat si asta nu ma omoara. asta m-a inviat pe mine. m-a facut ceea ce sunt azi: o femeie care si-a recapatat increderea in ea, o femeie care se vede frumoasa, o femeie care are valoare. o femeie care isi iubeste copilul pe care il creste cu dragostea din sufletul ei, de altfel secat, o femeie care nu mai e nefericita, o femeie care stie sa rada si sa fie fericita. o femeie care nu se mai enerveaza cand copilul sparge un geam ci care stie sa se bucure de viatza. vetzi spune ca o femeie care inseala nu are nici minte si cu atat mai putin-valoare. nu doresc sa-l despart pe fat frumos de ileana cosanzeana. desi nu l-ar impiedica nimic. ii multumesc in fiecare zi ca exista in viatza mea. il iubesc cu pasiune si el ma iubeste. va tzine cat va tzine. credetzi ca imi cladesc fericirea pe nefericirea cuiva?
tickle
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:02
veve...nu vreau sa par "lipsita de mila", dar nici sa te menajez nu e o solutie buna! De aceea voi incerca sa fiu cat se poate de cerebrala si rationala, si iti voi spune ca...tu te lupti cu morile de vant in acest caz.Este clar ca dragostea pt bebelusul sau nu poate intra in concurenta cu ceea ce simte pt tine. Stii de ce spun asta? pt ca...daca dragostea ta ar fi impartasita si de el, nu ar putea sa stea departe de tine niciun moment...sa ramana un tata adevarat, bun si "prezent" in viata copilului sau...se poate face, cu putin efort...dar in final va reusi. Un copil niciodata nu va fi fericit intr-o familie in care parintii se ignora reciproc si care nu mai simt nimic unul pt celalalt...acel camin este lipsit de caldura, de siguranta, stabilitate...lucruri necesare unui mediu prielnic pt cresterea unui sufletel abia venit pe lume. Eu cred ca isi foloseste copilul ca pe o "arma", ca pe o scuza a faptului ca nu-ti poate sta alaturi, ca nu-si poate abandona familia...nu resping ideea ca ar putea avea sentimente pt tine..dar nu atat de adanci pe cat ti le imaginezi sau ti le doresti tu.In locul tau eu as renunta, si mi-as acorda dreptul la fericire deplina...meriti asta...toti meritam...succes!

Postat pe 12 Decembrie 2008 14:19
Nu sant de acord cu oamenii care dupa ce divorteaza se tavalesc in mocirla. Consider ca, doi oameni inteligenti si civilizati care odata s-au iubit, pot ramane buni prieteni chiar si dupa divort. Deci copilul este doar o scuza, mai ales ca nu trebuie sa renunte la el, doar partial sa-l imparta cu ma-sa.
Nu fi naiva, deschide-ti ochii si gandeste-te bine si logic, nu fi orbita de dragoste. Daca esti convinsa ca si el te iubeste si te vrea cu adevarat (nu doar ca pe o manta de vreme rea) lupta pentru el si nu iti sacrifica propria fericire pentru binele si fericirea altora. Asta doar daca esti foarte sigura ca vei putea controla situatia ca si pe viitor sa iti fie bine.
Dar, nu uita nici faptul ca orisicand poate aparea in viata ta unul si mai super decat el...
umblataprinlume
Postat pe 13 Decembrie 2008 00:21
Draga mea , Nicole are dreptate.Trebuie sa fii celibatara si rationala, ca cerebrala si rationala n-ai sa poti fi niciodata in acelasi timp.In ce priveste morile de vant, Don Quijote de la Mancha,a lasat prin testament:
"Eu m-amluptat cu morile de vant pana la ultima picatura ...de vant, fireste, si m-as mai fi luptat, daca nu ar fi venit tornada.Acum s-a creat zapaceala si fiindca in ce priveste luptatorii s-a despopulat complet, lasam femeile sa se bata cu ce a mai ramas.Poate asa or sa aiba si ele o preocupare crestineasca, si n-au sa se mai indragosteasca anapoda de barbati insurati, cum m-am indragostit eu de moara mea.Atrag atentia fetelor mai nervoase, ca morarul a decedat de inima rea,(Sau l-a batut consoarta, cand a aflat pe ce drumuri periculoase a luat-o)asa ca la moasra nu se mai gaseste decat morarita si fetele ei, toate juvenile si trecute de 18 ani.Asa ca aveti grija de cine va indragostiti, sa nu va auziti vorbe.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 08:47
ia masuri ..pina nu e pra tirziu..spun din experienta..mai devreme..sai mai tirziu...vei ajunge si tu in situatia nevestei..adica..vei fi inselata...nu merita..
coca_mm
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:23
Poti sa-ti iei un amant kung-fu, si apoi le povestesti prietenelor tale cum fu.Fii convinsa ca el nu o sa-i puna lui aceasta intrebare din lipsa de spatiu.Sau cumpara cateva grenade ofensive pe care i le dai intr-un buchet de flori, dupa ce tragi mai intai cuiul.
Ioana007
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:01
Draga Veve,

Daca te ajuta cu ceva, nu esti singura. Asta cu insuratul/maritatul am trait-o din doua unghiuri. Al meu a avut cateva relatii, eu niciuna. Totusi a fost un declic in mintea mea, la un moment dat si probabil acea a fost clipa in care am "decis" sa ma indragostesc. Lulea. De un barbat insurat, desigur. Si nu trece, draga Veve, orice-as face. Sper ca la tine, din august, cand ai deschis topic-ul, s-au mai calmat lucrurile. Depinde, desigur si de varsta. Eu sunt trecuta prin multe in tineretea mea si poate tocmai de aia acum e cu atat mai adanc, mai grav chiar, as zice.

Cu simpatie, M.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 14:16
draga marisa
insuratul/maritatul tau si barbatul insurat.... cum le impaci pe toate? vreau sa zic, de fapt, esti maritata? de fapt, mai putin conteaza. eram curioasa sa stiu daca vreodata , in vreun moment din relatia cu barbatul insurat , ai regretat ca "ai decis" sa te indragostesti de el....
just curious..
tickle
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:46
Buna, Tickle. Sunt maritata, da. Nu stiu ce sa regret ca inca nu sunt dezmeticita de ceea ce mi se intampla. Imi iubesc tare mult sotul. Visez insa cai-verzi-pe-pereti. Nu stiu asadar cum le impac pe toate. Cred ca indragostitul meu a fost o reactie la aventurile sotului. Cum insa mai greu ajung in patul cuiva (lately) am ramas la faza de amoreaux si atat. Culmea e, ca sa inchid cercul complet, ca mai sunt cel putin alti 2 (barbati) care ar vrea o relatie cu mine, da' nu ma intereseaza, pur si simplu. Sunt lulea si atat. Si-mi fileaza o lampa, e clar.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 21:32
De la: Marisa, la data 2008-12-23 14:16:58Draga Veve,

Daca te ajuta cu ceva, nu esti singura. Asta cu insuratul/maritatul am trait-o din doua unghiuri. Al meu a avut cateva relatii, eu niciuna. Totusi a fost un declic in mintea mea, la un moment dat si probabil acea a fost clipa in care am "decis" sa ma indragostesc. Lulea. De un barbat insurat, desigur. Si nu trece, draga Veve, orice-as face. Sper ca la tine, din august, cand ai deschis topic-ul, s-au mai calmat lucrurile. Depinde, desigur si de varsta. Eu sunt trecuta prin multe in tineretea mea si poate tocmai de aia acum e cu atat mai adanc, mai grav chiar, as zice.

Cu simpatie, M.


cum adica ai decis? cum s-ar spune e ceva programat? imi propun : azi ma indragostesc de ala ce merge leganat. sis si facut. lulea dragoste pe mine
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:01
Buna seara si aici. Nu stiu cum sa iti explic. Eram probabil foarte low cu moralul dupa ce am aflat, dupa ani buni de casnicie, intr-o zi, de Craciun, ca exista o alta. Si, dupa sapaturi, ca nu era prima si ca nici macar nu a fost sex protejat (asta a fost culmea nesimtirii). Au trecut luni bune de la acel moment, am iertat, insa in mintea mea s-a produs un declic. Fizic, nu mi-am dorit sa imi insel barbatul. Ma satisface pe deplin. Insa la nivel mental m-am simtit tradata. Si tocmai de aceea m-a sedus pur si simplu ideea sa fiu indragostita de altul, sa ma gandesc la altul. Si cum sunt o spuer-sclifosita iar sotul meu are, culmea, o gramada de calitati, nu putea decat sa ma cucereasca un barbat cu si mai multe calitati, unul dupa care sa pic in fund definitiv. Si l-am gasit in persoana unui coleg, super sarmant, super cautat, super dorit, super bine cotat, etc. Asta a fost cu "decizia" mea. Pa, pisicuto, mai scrie-mi.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:28
fetita, tine-o asa de scris , nu mai scriu ca-mi tocesc destele aiurea . ma distreaza ce scrii tu si lipsa de logica ce o detii. in rest, toate cele bune !
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:51
Recunosc, la capitolul lo-gi-ca stau minunat. N-as fi pe blog, nu-i asa? Si nici prea multe lucruri logice nu mi se intampla, in paranteza fie spus.
De ce nu vrei sa ne imprietenim, as avea nevoie de un sfat matur, desi nu-s prea fetita nici io. Hai mai toceste-ti degetele cu mine. Si faptul ca te distreaza e un inceput. Povesteste-mi despre tine.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:01
Lipseste Vanghelis.....unde esti,sa dai replici in rime?Ori,,si totusi,, e una si aceasi persoana cu el?
sorina_barbie
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:26

So: eu sunt una. Sotul meu e altul. Ala de care sunt indragostita e altul. Si tot asa.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:33
Cu idei de astea rele,
Vai de cap si de picere.
Iar vanghelis, e pe-aice,
Tace, tace, dar va zice,
Fetelor, ce e cu voi?
N-o mai luati prin papusoi,
Foaie verde si-un banut,
Am barbat , dar si dragut.
Barbatul merge la munca,
Iar dragutul, numa-n lunca,
Chiar daca eu port inel,
Merg sa ma iubesc cu el.
Frunza verde solz de peste,
Toata lumea ma vorbeste,
Lasa lumea sa vorbeasca,
Dragutu sa ma iubeasca.
Na, ca m-am apucat sa scriu prapastii.Si eu care credeam despre mine, ca sunt o femeie serioasa.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 07:57
numai cine nu a fost in papuci tai nu intelege ! dar situatia este dureroasa ! te inteleg f bine ! sint in situatia asta ta dar putin mai bine...si cred ca te iubeste daca tu sinti asta.
hrisanti
Postat pe 24 Decembrie 2008 07:58
sorina, ai gandit bine. eu sunt vanghelis da , sa nu mai zici la nimeni
si_totusi
Postat pe 24 Decembrie 2008 09:11
De la: Marisa, la data 2008-12-23 23:01:20Recunosc, la capitolul lo-gi-ca stau minunat. N-as fi pe blog, nu-i asa? Si nici prea multe lucruri logice nu mi se intampla, in paranteza fie spus.
De ce nu vrei sa ne imprietenim, as avea nevoie de un sfat matur, desi nu-s prea fetita nici io. Hai mai toceste-ti degetele cu mine. Si faptul ca te distreaza e un inceput. Povesteste-mi despre tine.


daca numai in paranteza, e bine
si_totusi
Postat pe 24 Decembrie 2008 09:13
ok, merci de adaugare. cum se numeste pisica? Craciun fericit!
Marisa
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este cel mai nebun lucru pe care l-ati facut in pat? 102 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:41
Buna! 2 De la: vanghelis007 16 Noiembrie 2008 20:06
Buna! 4 De la: Micass 8 Noiembrie 2008 09:03
barbatul care ma iubeste 339 De la: biablanca 17 Martie 2010 13:09
E mai bine cu un frate/sora sau singur? 8 De la: garbo075336 12 Noiembrie 2012 19:41
Setari Cookie-uri