Barbatul TAUR

nu inteleg ce aveti cu barbatii nascuti in zodia taurului!din toate defectele pe care le-ati enumerat daca recunosc doua sau trei,nu sunt de acord in ceea ce priveste egoismul,lenea,falsitatea,va spun un singur lucru,un taur pt. femeia iubita ar face orice,in ceea ce ma priveste nu ma uit la bani cand este vorba de fiinta iubita,razbunator ?doar daca am fost dezamagit de persoana respectiva iar de multe ori am stiut sa las de la mine,nu am jignit niciodata o femeie!chiar respect sexul frumos,si fac parte printre cei mai buni prieteni ai mei ,cred ca nu este cazul sa generalizati daca a-ti fost dezamagite de un barbat taur.
garbo172679
Postat pe 23 Noiembrie 2010 21:26

Egoismul, lenea si falsitatea exista in doze diferite in toti oamenii. Barbatii nascuti in intervalul asta calendaristic fiind si ei oameni au slabiciunile lor. Dar pentru ca au o tarie de caracter iesita din comun, intotdeauna o sa faca victime. Iar victimile nu au alte arme decat sa planga pe la colturile forumurilor. Mai exista explicatia logica ca ei sunt cei mai multi ( PERIOADA DIN AN IN CARE EI SUNT CONCEPUTI SE SUPRAPUNE CU CONCEDIILE DE VARA, INTERVAL DE TIMP PROPICE PROCREARII TAURILOR!!!) astfel incat incidenta ca relatiile lor cu femei care nu stiu ce vor sa esueze este relativ crescuta.
anarax
Postat pe 24 Noiembrie 2010 15:21
Stimate cititoare

AM CONVIETUIT LANGA UN BARBAT TAUR 4 ANI ,DAR VA SPUN SINCER SUNT PERSOANE FARA RATIUNE SI MORALA.SUNT EXTREM DE DIFICILI SI PARANOICI,AVARI SI EGOISTI.LE PASA DOAR DE CEI CARORA LE SUNT RUDE DE SANGE,SUNT EXTREM DE NERVOSI SI USOR DE ATINS,F VULGARI DIN FIRE SI EXTRAORDINAR DE MOLATICI CAND E VB SA FACA CEVA.. SUNT PERSOANE CARE PIERD TIMPUL,CARE INTOTDEAUNA ISI GASESC CATE CEVA DE FACUT PT REALIZAREA LOR PERSONALA NEMAIGANDINDU-SE LA CEI APROPIATI SI ANUME SOTIE,IUBITA ,PRIETENA,COPIL.ADIKA AU TREABA ATAT CAT ISI DORESC EI SA AIBE,NU AU STARE ,SUNT TOT TIMPUL PE PICIOR DE PLECARE PT A SCAPA DE RESPONSABILITATILE DE ACASA.SUNT PERSOANE CU DUBLA PERSONALITATE,LA INCEPUTUL RELATIEI SE PREFAC PANA PERTENERUL PRINDE INCREDERE APOI SE RASTOARNA SITUATIA COMPLET DE STAI SI-L CAUTI PE CEL PE CARE L-AI CUNOSCUT LA INCEPUT SI IN ZADAR ... NU-L MAI GASESTI..
FETELOR,AVETI MARE GRIJA CU ACESTE SPECIMENE CACI VA FACE VIATA UN CALVAR CUM MI-A FACUT-O MIE SI CELEILALTE PERSOANE CU CARE A FOST INAINTE DE A FI CU MINE...ACESTI BARBATI TAUR SUNT F INCHISI IN EI,NU VB DESPRE CE-SI DORESC ,NU SPUN NICIODATA NIMIK,DECAT ATACA SI ACTIONEAZA INTR-UN MOD GREU DE ACCEPTAT,NICIODATA NU STII CE GANDESC ACESTI OAMENI,STAU SI MA MIR CUM AM PUTU REZISTA ATATA TIMP,DAR MA BUCUR CA AM INCHEIAT ACEASTA RELATIE,DUPA MULTE INCERCARI DE DESPARTIRE SI MULTE SANSE PE CARE I LE-AM ACORDAT.EI PUN MONOPOT PE VIATA FEMEILOR DIN VIATA LOR,LE CONTROBAIE PRIN INTIMITATI,DESI EI SUNT CU ADEVARAT"CUTIA PANDOREI",NICIODATA NU SE DEZVALUIE,AU MULTE SECRETE CARE LE TIN PT EI DE ACEEA AU SI ASTFEL DE COMPORTAMENT PT CA NU SE ELIBEREAZA DE CE AU IN SUFLET...vA PUP PE TOATE SI AVETI FRIJA DE VOI
loore
Postat pe 27 Noiembrie 2010 12:23
De la: loore, la data 2010-11-27 12:23:54Stimate cititoare

AM CONVIETUIT LANGA UN BARBAT TAUR 4 ANI ,DAR VA SPUN SINCER SUNT PERSOANE FARA RATIUNE SI MORALA.SUNT EXTREM DE DIFICILI SI PARANOICI,AVARI SI EGOISTI.LE PASA DOAR DE CEI CARORA LE SUNT RUDE DE SANGE,SUNT EXTREM DE NERVOSI SI USOR DE ATINS,F VULGARI DIN FIRE SI EXTRAORDINAR DE MOLATICI CAND E VB SA FACA CEVA.. SUNT PERSOANE CARE PIERD TIMPUL,CARE INTOTDEAUNA ISI GASESC CATE CEVA DE FACUT PT REALIZAREA LOR PERSONALA NEMAIGANDINDU-SE LA CEI APROPIATI SI ANUME SOTIE,IUBITA ,PRIETENA,COPIL.ADIKA AU TREABA ATAT CAT ISI DORESC EI SA AIBE,NU AU STARE ,SUNT TOT TIMPUL PE PICIOR DE PLECARE PT A SCAPA DE RESPONSABILITATILE DE ACASA.SUNT PERSOANE CU DUBLA PERSONALITATE,LA INCEPUTUL RELATIEI SE PREFAC PANA PERTENERUL PRINDE INCREDERE APOI SE RASTOARNA SITUATIA COMPLET DE STAI SI-L CAUTI PE CEL PE CARE L-AI CUNOSCUT LA INCEPUT SI IN ZADAR ... NU-L MAI GASESTI..
FETELOR,AVETI MARE GRIJA CU ACESTE SPECIMENE CACI VA FACE VIATA UN CALVAR CUM MI-A FACUT-O MIE SI CELEILALTE PERSOANE CU CARE A FOST INAINTE DE A FI CU MINE...ACESTI BARBATI TAUR SUNT F INCHISI IN EI,NU VB DESPRE CE-SI DORESC ,NU SPUN NICIODATA NIMIK,DECAT ATACA SI ACTIONEAZA INTR-UN MOD GREU DE ACCEPTAT,NICIODATA NU STII CE GANDESC ACESTI OAMENI,STAU SI MA MIR CUM AM PUTU REZISTA ATATA TIMP,DAR MA BUCUR CA AM INCHEIAT ACEASTA RELATIE,DUPA MULTE INCERCARI DE DESPARTIRE SI MULTE SANSE PE CARE I LE-AM ACORDAT.EI PUN MONOPOT PE VIATA FEMEILOR DIN VIATA LOR,LE CONTROBAIE PRIN INTIMITATI,DESI EI SUNT CU ADEVARAT"CUTIA PANDOREI",NICIODATA NU SE DEZVALUIE,AU MULTE SECRETE CARE LE TIN PT EI DE ACEEA AU SI ASTFEL DE COMPORTAMENT PT CA NU SE ELIBEREAZA DE CE AU IN SUFLET...vA PUP PE TOATE SI AVETI FRIJA DE VOI



Si asta spui tu ca e caracteristic barbatului taur?
Din descrierea ta eu vad barbatul in general. Toate defectele astea le regasesti la toti barbatii.
Astfel incat motive sa revii cu critici la adresa lor vei avea cat vei trai pe acest pamant.
Solutia pentru tine: calugareste-te maica!!!!
anarax
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:28
imi place cum gandesti anarax!ai o inteligenta peste medie! : :
garbo172679
Postat pe 29 Noiembrie 2010 21:20
ai dracu taurii astia, sau ai dracu cei care ii critica
sharan
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:23
hello fetelor ce se intampla cu voi.....? am o relatie extraordinar cu un barbat taur si nu e nimic adevarat din ce spuneti......trezirea......sa fim serioase.....voi sunteti mai bune.....va place sa criticati toti barbatii nu numai barbatii taur......dati-va pe partea cealalta daca tot criticati barbatii.....
garbo076791
Postat pe 6 Decembrie 2010 15:19

da, da!! sa ne fie rusine!
zambila
Postat pe 6 Decembrie 2010 15:23
Mdah...asa e si asa vom fii mereu...ignoranta e mare...si opiniile pline de ea :P...presupun ca se stie dar poate se va intelege mai bine daca e repetat de infinite ori...pana ce nu traiesti suferinta infernala care ti-o provoaca asa zisul "dragutul si saracutul taur inofensiv" (tinand cont ca nu generalizez!!!...majoritatea :D) nu stii ce inseamna!!!Si da cam asa sunt si majoritatea barbatilor...desi daca ma gandesc bine aici vorbim despre "prea minunatii" tauri??? Dar presupun ca o data ce ne dam opinia personala si sentimental traita ne expunem ca anumiti TOTSTIUTORII sa ne critice cu usoara dezvoltare de idei banale...pentru ca in ziua de azi e "normal" sa schimbi de barbatel...doar e la moda...ce mai conteaza ca una se indragostete de un "nenorocit"...tres sa fim tare si sa trecem peste ca doar asa am ajuns in ziua de azi...lipsiti de tact, de compasiune si de intelegere...nici nu ma mai intreb de ce sunt oameni atat de singuri si abandonati in saracia lor...infometati de putin sprijin...inhibati de macar a cere...datorita celor care stiu tot si dau sfaturi cu usurinta mandrii de coeficientul lor intelectual...care in viata iti serveste la nimic cand iubesti vrand sau nevrand...dar bravo voua!!!gasiti solutii la tot si la toate!!sper sa le aplicati mereu!!ma intreb daca ajutati cu ceva :))...
Dar tres sa fim tari fetelor!!!:))...sa incercam pana la ultima rasuflare pe toti sa ii luam la rand...sa ajungem si noi ca ei...sa numai tinem cont de felul nostru de a fi (unele mai sensibile,mai influentabile si dornice de a iubi fara sa tinem cont de cat va dura sau daca va merita...usor criticate).
"Traiasca insensibilitatea si nedreptatea de libera expresie!"MBAHHHH
sagetator_88
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:28
ce zisesi?!?
liaiedera
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:54
am o relatie cu un barbat taur si mare dreptate aveti,e dificil dar al iubesc din suflet si nu pot renunta la el ,indur orice gafa..simt ca prind viata cand sunt cu el,vreau o familie
garbo083064
Postat pe 10 Decembrie 2010 16:36
laura33c ai putea sa-mi dai id-ul tau de messenger...Is Taur si vreau sa spui mai multe despre zodia mea:))...din tot ce ai scris pana acum,parca ma vad pe mine:P....Vreau sa vb....sa-mi dais faturi etc...daca se poate
ALex2oo7
Postat pe 13 Decembrie 2010 15:21
eu sant taur.am citit tot ce s-a scris in topicul asta.intr-adevar,m-am regasit in multe din "calitatile" care le-au descris in mare parte femei.nu inteleg:chiar nu avem si calitati?taurul e recunoscut drept un familist inrait.si face orice ptr familie zic eu.si eu am facut tot.dar trebuie sa se vrea si din partea partenerului.acum sant divortat.mi-a reprosat cam tot ce e scris aici.doar defecte in final.si se scrie ca taur-fecioara fac un cuplu ideal.la mine nu a fost asa.cel putin de cativa ani a fost cosmar.nu incearca nimeni,ma refer la partenerile de viata,sa ne inteleaga.poate de multe ori avem nevoie de ajutor.taurii isi pierd calmul repede cand vad ca telul ce si l-au pus se departeaza in loc sa se apropie.degeaba vrea el ceva,daca vrea doar el nu si restul.incercati fetelor sa intelegeti taurii.nu sant oameni rai.dau tot ptr pers iubita sau familie.e adevarat ca daca nu primesc nik in sch se intoarce situatia.dati putin si taurii va vor da tot.
mihay2001usa
Postat pe 18 Decembrie 2010 07:24
barbatzii taur...:-?
9,50 pt majoritatea..
consider barbatul taur o persoana incapatanata, dar cel mai ideal partener pt femeile care au nevoie de o persoana stabila langa ele, capabila sa le ajuta, sa le ocroteasca, sa le ofere pasiune, sprijin material si afectiv.
barbatul taur este o persoana realista, cu un foarte dezvoltat simt practic.te ajuta atunci cand ii ceri ajutorul..cum ziceam..e reala..dar are impresia ca este singura persoana care vede realitatea asa cum e ea si incearca sa ii faca pe ceilalti sa priveasca prin ochii lui.
se mobilizeaza cam greu si le ia mult timp pana inteleg anumite lucruri, dar odata invatate ele nu se mai uita.isi ofera sentimentele foarte greu, fiin o fire orgolioasa si protejandu'se sentimental.
icapatanta pana la absurd, nu ii place sa fie contrazisa, dar daca vi cu dovezi s'ar putea sa accepte , dar nu intr'u totul k ai drepate .admira persoanele sigure pe ele, dar nu ingamfate.ii place luxul si confortul.adesea uita sa iasa din ruina zilnica..nestiind cel mai adesea sa viseze.admira persoanele cu care poate purta o conversatie intelingenta, persoanele deschise, sincere,devotate, realiste, cu simt practic, care sa se apropie de caracteristicile lor cat de cat.este o persoana calculata, dar generoasa.este adesea un parinte foarte bun.isis impune ideile cel mai adesea,dar isi consulta si partenerul.este o persoana amuzanta, care admira frumosul.iubeste natura,viseaza la un statut social mai inalt.adesea nu stie sa'si aleaga prietenii.pot deveni reci si distanti.nu'i lasati sa faca asta/discutati cu ei.cum ziceam, eu admir taurii.consider perechea ideala pt femeiele capricorn.si eu am avut de aface pana acum cu 3 taurasi.
fetitza95_yahoo_com
Postat pe 19 Decembrie 2010 16:18
iar' scoateti toapice de la naftalina ??
bluelight
Postat pe 19 Decembrie 2010 16:26
Salut. ce sa va spun. pe kudika aproape toate fetele si femeile se lauda cu casnicia si relatia lor cu bartbatiidin aceasta zodie.si aici.... e impresionant.. exact inversul problema mea este k eu mam cunoscut cu un baiat taur pe internet si ne facem planuri cum ca el o sa vina la mine din spania si ma va lua cu el k sa stam impreuna acolo in spania. deci sincer cand am citit ce ati scris voi aici am ramas cu gura cascata.si nu mai stiu ce sa cred despre el finndca nu ne cunoastem doar de 2 luni dar ne placem f mult . deci suntem doar la inceput. oare merita sa incep o relatie cu el si mai ales sa ma duc cu el in spania...??stiu o sa spuneti k asta depinde de mine dar dak si el asa este cum ati descris voi barbatul taur ??? ce sa ma fac atunci, so las balta cu el??? va rog sami spuneti parerile voastre!!!! k nush ce sa fac!!!! va pup
rheiush
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:11
du-te la taur, in spania!
ufishor
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:31

doamne ajuta ca nu era balanta
auzi da in zodiacul chinezesc ce ii taurul aista?
ameno
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:45
bou?
ufishor
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:48
sau magar
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:49
ce rele sunteti
acum s-o dam pe bune...........caracterul sau zodia definesc o persoana
ameno
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:57
fiecare om e UNIC!
fiecare moment , situatie , relatie e UNICA!
ce fel de persoane cauta sa aplice sabloane? cele care isi cauta compatibilitatea in horoscop si pe la ghicitoare isi neaga unicitatea existentei, vor sa traiasca viata altcuiva....
cam trist....
ufishor
Postat pe 12 Ianuarie 2011 15:04
ei ........de unde nu e nici Dumnezeu nu cere.......

daca atata le duce capul..
jeanette40
Postat pe 12 Ianuarie 2011 15:08
mai stiti ca nu ne inselam noi
ameno
Postat pe 12 Ianuarie 2011 15:14
Ce de probleme mei aveti voi cu barbatii taut Dar daca tot sunt atat de greu de suportat de ce nu cautati voi femei cu nazuinte in alte zodii? Din ce am tot citit pe aici am impresia ca va si place situatia
garbo181320
Postat pe 13 Ianuarie 2011 13:48
fecioarele pentru mine sunt asa: actrite proaste(prefacute),plictisitoare,rele,haimanale,orgolioase,fitoase(se cred dive)au un coeficient de inteligenta mic,lipsite de imaginatie chiar si in pat,vorbesc mult despre un subiect si nu se mai terminasi devin enervante,nu stiu ce vor de la viata...laurita te regasesti????eu cred ca 100%.poi ala te-a parasit pentru ca ori esti urata ori proasta. hai ciao!
garbo182875
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:44
GARBO182875, nu e vina mea ca tu esti dobitoc si nu ti-ai dat seama ca eu l-am parasit pe el si nu el pe mine. Documenteaza-te inainte de a vorbii prostii. !
Laura76
Postat pe 18 Ianuarie 2011 10:08
De la: garbo182875, la data 2011-01-16 20:44:57fecioarele pentru mine sunt asa: actrite proaste(prefacute),plictisitoare,rele,haimanale,orgolioase,fitoase(se cred dive)au un coeficient de inteligenta mic,lipsite de imaginatie chiar si in pat,vorbesc mult despre un subiect si nu se mai terminasi devin enervante,nu stiu ce vor de la viata...laurita te regasesti????eu cred ca 100%.poi ala te-a parasit pentru ca ori esti urata ori proasta. hai ciao!
garbo183140
Postat pe 19 Ianuarie 2011 00:11
ok! scuze poate am gresit eu, dar nu mi-ai raspuns la intrebare. sincer am cunoscut foarte bine doua fecioare si sunt la fel cum am zis.bine...acum nu generalizez, dar sunteti complicate si vreti sa fie totul numai ca voi.
garbo183140
Postat pe 19 Ianuarie 2011 00:17
pot sa spun ca fetele in zodia capricorn si cele din taur pentru mine sunt cele mai adevarate.
garbo183140
Postat pe 19 Ianuarie 2011 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista vreo sansa? 5 De la: dor72 22 Martie 2011 21:57
ea berbec..el pesti... 2 De la: pik_nik 4 Noiembrie 2009 05:38
Zodia BERBEC 43 De la: fleurdelis 12 Februarie 2010 07:45
berbec-leu 23 De la: eu_geminy 27 Octombrie 2010 13:07
Drept pt mame 4 De la: garbo267052 4 Iunie 2013 09:40
Setari Cookie-uri