Virgina la 30 de ani

cryle, nu m-am referit la forta fizica. Imi face placere sa intru pe cafeneaua virtuala.
yavrum, n-as zice ca tipul e fraier sau martir. asa a fost sa fie. pur si simplu - n-a cunoscut femei o perioada. poate era mai timid inainte.

Postat pe 2 Octombrie 2008 10:06
Sau poate a avut o deceptie, barbatii se spune ca-si revin mult mai greu decat femeile....in urma unei dezamagiri....sau poate se reorientase omul, mai stii, poate a avut alte inclinatii .....
Dak nu a simtit nimik.....oare ce-l facea pe el fericit??????
La ce s-o fi asteptat?...A vazut reclama la red bull?...se astepta probabil sa-i creasca aripi la propriu????

Postat pe 2 Octombrie 2008 16:59
Nu cred ca era gay. Mai curand i-a fost teama de o relatie, de implicare - s-a invatat asa.

Postat pe 2 Octombrie 2008 20:22
BUNA,AM CITIT UN PIC MAI SUS SI NU AM PUTUT SA NU DAU SI EU O REPLICA SCURTA.EU AM START VIRGINA DINTR-UN MOTIV SAU ALTUL PANA LA 26 DE ANI SI AM SPERAT CA VOI SI RAMANE CU CEL CARE MA FACUT FEMEIE CACI IL IUBEAM MAI MULT DECAT MA IUBEAM EU PE MINE SI STII CU CE M-AM ALES?!?!!?!? CU UN HERPES GENITAL DE TOATA FRUMUSETEA CARE VA RAMANE PT. TOTDEAUNA SI SE SI TRANSMITE MAI DEPARTE,LUCRU CARE MI-A SCHIMBAT VIZIUNEA....ASA CA...NU MAI STA IUBITA MEA CACI NICI UN BARBAT NU MERITA VIRGINITATEA UNEI FEMEI...DOAR FAO PT. TINE SA EVITI ALTE LUCRURI ...CACI LOR CREZI CA LE PASA CA ESTI TU VIRGINA!??!!? NU...ITI SPUN EU.
SUCCES....SI FARA REGRETE.
b93eco
Postat pe 3 Octombrie 2008 01:37
uuuuuuuuufffffffff nasoala experienta ai avut

Postat pe 3 Octombrie 2008 10:01
Nasoala experienta. poate se vindeca treaba asta. poate gasesti o clinica in afara.

Postat pe 3 Octombrie 2008 14:45
Draga Cristina X,

Esti o fata cu un caracter puternic,pentru ca vointa ta poate fi transpusa in orice alta situatie care necesita perseverenta si putere de a fi neinfluentata de ceilalti. Chiar esti deosebita.
Am citit mesajele care ti le-au scris ceilalti cititori. Unii te-au laudat, pentru ca iti apreciaza valoarea, altii te-au ponegrit.
Esti sincera, dar gandeste ca altii nu sunt sinceri, au suferit deziluzii sau au alte conceptii de viata.Daca ai reusit sa fii o individualitate pana acum, esti puternica, si fii atenta sa nu te lasi influentata de minciunile sau prejudecatile unora.Esti o fata cu caracter puternic, cu valori profunde.Ai incredere in tine in continuare, ca si pana acum.Sunt persoane care au experienta mai multa in ceea ce priveste sexul, dar iubire adevarata au, sau tu stii ce este -n sufletul lor, pentru a le cere sfatul? Atitudinea ta conteaza, si ar fi cazul sa fii mandra de tine.Sau cum era un film de desene animate era o lebada odata, care a ajuns sa traisca intr-un card de gate negre de casa, car o ciupeau mereu.
Iti doresc numai bine, si daca ai asteptat pana acum atat de increzatoare,noaptea speciala a nuntii, succesul tau este aproape.
Mult succes in viata.
ADA999
Postat pe 31 Octombrie 2008 12:44
Edy Sword,

Esti invidios/a pe o fata cu caracter? Daca tu ai avut experiente, ai avut si deziluzii, in ceea ce priveste inselatul. Fata vrea ceva mai bun de la viata si are tot dreptul sa obtina. Si sunt pe lumea asta si barbati rari, care doresc sentimente de iubire si nu doar sex. Intelegi? Ca si oamenii care prefera o mancare mai fina, si nu fasole cu ciolan de fiecare data!
ADA999
Postat pe 31 Octombrie 2008 12:57
Cristina ,

Sunt sigura ca stii si tu ce a patit Iisus cand a inceput sa faca fapte bune si sa iubeasca oamenii! L-au acuzat de multe rautati!
Doar putini au fost cei care au inteles.Au dorit sa salveze unul mincinos, pe Barabas. Pentru ca ei - multimea, sa nu se simta prea murdari, ca atunci devin invidiosi si rai. Acum li se explica pe toate caile, dar oamenii nu vor sa auda, nu vor sa afle ca altul a reusit sa fie cu ceva mai bun ca ei.Asa e si cu educatia.Doar nu toti si-au facut lectiile la scoala, erau si care chiuleau, si care minteau. Erau si copii cuminti, dar mai putini.
Nu vreau sa spun aici, ca altii au facut alegeri care sunt mai putin nobile, e alegerea lor, dar din moment ce ei arunca cu noroi in tine sau cu dispret , atunci e clar ca nu le convine ceva!
Sa te accepte si ei pe tine, pentru ca e dreptul tau si alegerea ta sa fii asa cum esti!
ADA999
Postat pe 31 Octombrie 2008 13:06
pana la urma ce s-a intamplat cu cea care a initiat topicul? ce hotarare a luat? a mai dat vreun raspuns? ... recunosc ca nu am stat sa citesc toate comentariile
fluturasalb85
Postat pe 31 Octombrie 2008 14:44
adelina, fata mea cea frumoasa.cand vorbesti despre iisus, am sa te rog sa iti schimbi cifrele acelea trei anexate numelui tau.daca ai sa aluneci cumva din greseala,vezi ca 999, se poate transforma in 666,ceea ce ma face sa ma intreb, cine da de fapt sfaturi pe forum.intentie ta este generoasa si inteleg simbolismul cifrelor, mai ales pe acelea religioase.dar sa fii atenta cu ele, ca poti gresi fara intenrtie.ori nu asta urmaresti, nu este asa

Postat pe 31 Octombrie 2008 15:56

Cea mai mare prostie este sa te mariti virgina,credeti-ma, vorba unui coleg de facultate care spunea citez"Este ca si cum ai cumpara o pereche de pantofi fara sa-i incerci inainte"
alaniss
Postat pe 31 Octombrie 2008 22:37
Cu prostii nenumarate
Zilele ni le umplem,
Bune, rele, cate toate,
Tot aceia noi suntem.

Important sa deschizi geamul,
Cand si cand la casa ta.
Sa auzi, soptind oceanul,
Ingerii, cand vor intra.

Inima sa-ti arda para,
Luminand in infinit,
Flacara fie morala,
Cand mai ai cate-un chibrit.

De nu vrei, lasa tacerea
Ca sa staruie tacut,
Sa te prinda in durerea,
Lucrurilor ce-au trecut.

Sa ramai doar o parere,
Inger din taceri si lut,
In pamantul care piere,
Si din care am crescut.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 09:17


CASTELUL PALARIERULUI
O lume bolnava,unde chiar si bobocii au putrezit/inainte de a inflori,O lume trista si impiedicata,unde si pacatele devin virtuti,devorandu-ne lasandu-ne muti.
O lume sinistra,cu strazile invaluite in fum,nelasand nici o dovada a greselilor ce imbolnavesc pana si trecatorul ce merge pe drum.O lume ciudata cu morti dezgropati, in care e bine sa iti tii ochii si urechile astupati.
O lume plina de nevoi artificiale,construita pe mici gramajoare de paie,
O lume in care sentimentele sunt confuze si tot ce pare alb e sigur negru,
O lume in care te pierzi,devenind o papausa,aruncata dintr-o parte in alta,izbita mereu de aceeasi usa.
O lume in care totu-i posibil si nimica valabil,in care se inalta din cenusa un om execrabil.
O lume plina de reguli unde toti triseaza si una plina de patimi care degenereaza!
O lume in care se amesteca pe deplin noul si vechiul pe care umbrele il tin,Bunul si raul,fericirea si ne...Viata si moarte iti sopteste"-Desteapta-te!"

poezie din productia proprie.M.
alaniss
Postat pe 1 Noiembrie 2008 15:53
aoleu!!!!!!!!!!!!!!!! virgina la varsta asta!!! si bine si rau!
dar daca dupa ce te mariti cu el iti dai seama ca nu va potriviti sexual??? ca stai ceva vreme cu cineva si se csimba dar asa pe...neprobate??? e groasa treaba! pune mana si fa ceva in sensul asta! si inca ceva...NU-TI PARE RAU CA AI TRAIT DEGEABA PANA ACUM???
daca mori maine si n-ai apucat sa gusti cel mai "delicios" desert??? deci, parerea mea, imbrac-te intr-un desu misto si invita-l la tine!!! acum!!! sau...alege sa traiesti DEGEABA!!!
BAFTA!!!!!!!!!!!!!!!!!
MarianaSAnghel
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:01
Se mai intampla si cazuri din astea, nu-i capat de tara..Daca consideram ca nu e momentul, atunci nu e..Acum ca esti la o varsta matura si ai un prieten, cu care te intelegi destul de bine, ar trebui facut si acest pas..ca e pacat, mai tarziu..
adinus
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:38
parerea mea este ca barbatii nu pot sta fara femei iar femeile nu pot sta fara barbati ...eu una nu pot sta fara un barbat...sant dependenta iar femeia are mare influenta in viata conjugala depinde cum se poarta ea in general...spune-mi cum te chiama ca sa ati spun cine esti...
marciapm2000
Postat pe 5 Noiembrie 2008 01:10
Draga mea eu m-am maritat la 24 de ani si am fost virgina.La fel ca tine mi-am dorit o nunta si sa merg la altar pt binecuvantare ,sa am o casnicie curata si binecuvantata dar....din pacate nu am avut nimik din ceea ce mi-am dorit .Nu am mers la altar, nu am avut binecuvantari ci doar dispret din partea sotului care razand mi-a spus ca si-a bagat ceva in munca mamei mele de 24 de ani.Crezi ca merita macar unul sa fii o sfanta?...oricum nu dau doi bani pe sfintenia noastra tot mai fericite sunt cele care sunt satule de barbati cand se casatoresc si apoi ele au experienta stiu sa pacaleasca tu ce o sa ai?
yzabela_03
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:23
-Tu esti virgina?-intreaba logodnicul.
-Nu.-raspunde fata.
-Dureros dar adevarat... zice el.
-Dar tu de unde stii?

Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:28
saru'mana
Sigur te va considera ciudata,Eu zic s-o lasi asa poate se prinde!
GABRIEL481
Postat pe 6 Noiembrie 2008 08:54
saru'mana
Sigur te va considera ciudata,Eu zic s-o lasi asa poate se prinde!
GABRIEL481
Postat pe 6 Noiembrie 2008 08:54
Suzuki, inainte de a pupa mainile fetelor, le dadea cu spirt, pentru orice eventualitate.A incercat cu coniac, dar ele se lingeau pe degete si in afara de asta costa si mai scump.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:07
Un barbat intra intr-un magazin:
-Nu va suparati, as vrea o cutie de vopsea verde, cea mai buna pe care o aveti.
-Cum sa ma supar? platiti si va dau, nici o problema.
Plateste omul, isi primeste vopseaua, apoi spune:
-Nu va suparati, as vrea si pensula pentru vopsit, cea mai fina pe care o aveti.
-Cum sa ma supar? platiti si va dau, nici o problema.
-Nu va suparati, dar ma ajutati sa-mi vopsesc si eu p**a in verde.
-Cum sa ma supar? platiti si va ajut, nici o problema. Plateste
omul, vanzatoarea i-o vopseste in verde, dar curioasa fiind, intreaba:
-Nu va suparati, dar de ce o vreti vopsita?
-Pai... diseara ma insor si viitoarea mea sotie spune ca n-a vazut p**a in viata ei...si sa vedeti ce-i fac daca ma-ntreaba de ce-i verde!!!
lungu_mihaela2006
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:27
si_totusi foarte bine puunctat.. asteptarea asta a printului fermecator genereaza frustrari, pentru k asa cva nu exista.. este frumos si demn de respectat faptul de a nu te darui oricui si oricand (la o varsta frageda). totusi,cum au spus-o si altii, de la o anumita varsta ridica probleme fiziologice.. si sexul este atat o placere, cat si o nevoie. cu atat mai mult cu cat il practici cuu cine si cum trebuie. in fine, pe aceastta tema (kiar daca cea kre inceput-o este de negasit; dar e bine k s-a pus problema asta) s-ar putea discuta foarte mult, pe pagini intregi... exista argumente pro si contra, calea de mijloc fiind cea mai buna (care o fii aia?)..
n3Ly
Postat pe 25 Noiembrie 2008 01:30
De la: vanghelis007, la data 2008-11-06 21:07:55Suzuki, inainte de a pupa mainile fetelor, le dadea cu spirt, pentru orice eventualitate.A incercat cu coniac, dar ele se lingeau pe degete si in afara de asta costa si mai scump.



scz ca ma bag aiurea in acest subiect... dar vreau sa zic ca esti cel mai incisiv dintre toti... imi plac raspunsurile tale pe care le dai.... stiu ca iti sta in natura sa imi intorci acest compliment printr-o jignire fireasca tie... dar nu ma deranjeaza !! :)
sadonlife
Postat pe 28 Noiembrie 2008 01:16
ai dreptate dar mincarea rara e scumpa si se gaseste foarte greu de aia nu vad de ce ai astepta asa de mult pe fat frumos care nu vine oare din ce motive nu vine stii? si sa nu crezi ca musai din cauza sexului nu vine, se poate sa fie si alta cauza ,fata la virsta ei are niste tab
ieturi si nu trece peste ele de aia ramine cam virgina
edy_sword
Postat pe 29 Noiembrie 2008 21:51
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:47
De la: vanghelis007, la data 2008-07-10 20:59:43Un prieten de-al meu, a vrut sa se insoare cu Alba ca Zapada.Dar statea in dubiu./-De ce stai in dubiu, si nu stai in altceva?L-am intrebat eu.De pilda in parc./-Mai, fata este frumoasa../-Da.Daca nu eram insurat, o luam eu./-Are nasul mic si obraznic./-Este un nas perfect pentru bucatarie.Esti sigur ca nu-l scapa in oala cu ciorba, si il gasesti la tine in farfurie./-Are strungareata./-Da, si?Eu am gauri in urechi si nevasta-mea tot zice ca sunt surd atunci cand ma striga.Ce cusur ii gasesti?/-Da mai, a crescut printre cei sapte pitici, si atunci...intelegi...Daca nu mai este virgina?/-Ce-ti pasa tie ce-a facut ea inainte de a fi a ta?Daca este virgina, este o comoara pentru tine.Daca nu e..Stai.Sa-ti dau un exemplu.O stii pe iapa mea cea murga?/-O stiu./-Sa stii ca atunci cand am luat-o, nu era virgina.Ba avea si un manz dupa ea.Dar stii ce trage la caruta?Ca daca te-as pune pe tine la caruta, desi tu toata ziua lucrezi la gantere, nu poti sa tragi caruta asa cum o face ea./-M-ai zapacit.Eu ce concluzie sa trag acum?Ca ar fi mai bine sa imi cumpar o iapa?/-Nicidecum.Trebuie sa te intrebi care virginitate este mai mare si mai importanta pentru tine.Cea trupeasca sau cea de spirit.Pentru ca eu, desi am pierdut-o pe prima, pe a doua am pastrat-o neintinata.Dar se poate si invers.Eu cred ca problema virginitatii este o falsa problema..O matusa a mea era virgina cand a murit...Dar lasa ca iti povestesc alta data.


unul din cele mai pertinente posturi pe care le-am citit in ultimul timp, felicitari sincere !!

Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:56
unde sunt mesajele de la topicul asta ??
am intrat direct din link si mi-a aparut "nu exista mesaje la acest topic"

gata, au aparut dupa ce am postat prima linie a mesajului... ce faza ...

vroiam sa mai citesc o data mesajul lui vanghelis, cel pe care l-am citat mai sus.
ia sa-l salvez eu la mine in calc., cel mai bine

Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:27
De la: , la data 2008-07-04 14:12:11Inainte, era extrem de rusinos sa nu te casatoresti virgina, iar unii barbati chiar isi trimiteau proaspetele sotii inapoi acasa la parinti daca descopereau ca sotiile lor nu erau fecioare. Acum mentalitatea s-a schimbat. Barbatii cauta placere si pentru ei nu mai conteaza daca femeia cu care isi impart viata a fost virgina sau nu. Ei isi doresc sa fie satisfacuti in pat si fara mult exercitiu practic ...numai din lectura nu se invata prea multe. E bine ca ai ramas virgina daca asta ti-ai dorit, daca asta te-a facut sa fii mereu cu sufletul impacat....insa stiu cum sunt barbatii....prietenul tau va aprecia probabil ca esti virgina, inca asta se va intampla pe moment ...in clipele acelea....apoi va vrea sa se simta bine... sa ii provoci placere... vei sti sa faci asta daca nu ai experienta? Sigur ca va trebui sa ii spui...pentru ca oricum isi va da seama in momentul acela... si e mai bine sa fii sincera.Ar trebui sa ii spun in momentele dinainte...atunci cand te hotarasti sa o faci cu el...pentru ca toate stim ca barbatilor nu le place sa vorbeasca prea mult si mai ales despre astfel de situatii... e posibil sa se sperie sau sa o simta ca pe o obligatie pentru mai tarziu daca va fi primul din viata ta. Gandeste-te foarte bine ce vrei. Apoi.... vrei sa fii virgina pana in noaptea nuntii....aceasta trebuie sa fie minunata...fiecare mireasa isi doreste sa fie una dintre cele mai frumoase din viata ei. Ai citit despre "prima oara"? nu e foarte placuta senzatia prima data...nu vreau sa te sperii, dar cred ca ar trebui sa stii foarte bine ce vrei...stii cum se spune:ai grija ce iti doresti! Totusi, daca gandul ca vei fi mireasa virgina te linisteste, atunci poate ca ar fi mai bine sa astepti. Daca vei regreta pe urma, nu vei mai avea cale de intoarcere.... nu stiu... e o hotarare pe care o poti lua numai tu...


daca o iubeste fii sigura ca nu se va speria ca nu mai e o rusine in ziua de azi sa fii virgina sau nu multe fete ar da totul sa fie virgine in ziua de azi ma refer la cele care nu mai sunt virgine si dak te mariti cu un barbat si nu mai esti virgina apoi ce-ti poate zice cand va certati sau mai stiu eu ce ca inaintea lui ai avut 10in pat nu stii barbatii cum jignesc sau mai vorbeste cu prietenul i ii spune ca esti cat galeata si altele asa ca dak tot a ramas virgina nu e o rusine eu o felicit eu cat as da sa fiu din nou virgina si sa ma marit virgina
creatza_cory
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e greu sa fii femeie 10 De la: pik_nik 13 Decembrie 2009 20:26
Cum treci peste o despartire? 27 De la: garbo055472 25 Februarie 2010 02:01
divort la minut 47 De la: si_totusi 3 Mai 2009 21:59
vreau prea mult??? 34 De la: Ioana007 7 Martie 2009 09:13
Ce haioasa e viata uneori... 139 De la: sora_ilsi 29 Ianuarie 2010 13:42
Setari Cookie-uri