ma simt ca o prizoniera

Buna. Numele meu este Victoria si am 21 ani. Sunt intro relatie serioasa cu un baiat din alt oras,de 9 luni de zile,dar si insarcinata in 5 luni, Am ramas insarcinata mai mult din greseala,dar si la insistentele lui am pastrat copilul si neam mutat impreuna,in orasul lui, De aici a inceput calvarul si povestea mea trista...viata mea sa schimbat in rau... Amandoi castigam bani,dar nu mai e ca inainte,nu ma mai simt libera si independenta...ma simt singura,nefericita si parca o prizoniera aici... Mi se face dor des de familia lasata si chair de catelusul meu...el park nu sa mutat cu mn,traieste in continuare liber si independent,,, lucreaza pana seara,iar seara iese cu prietenii la baut sau cine stie,pe cand eu raman singura simi plang de mila mereu... daca de pe acum e asa,mai incolo cum va fi?! Nu stiu ce schimbare sa fac sa fie mai bn,pt k mam saturat de situatia asta si viata pe care o traiesc... sunt gravida,dar ma simt de park am facut o crima si trebuie sa stau la puscarie... Intro zi iam zis k ma mut inapoi acasa pt k mam saturat de comportamentul sau si singuratate,si sa enervat de nu lam mai recunoscut,ma amenintat k numai in scaun cu rotile o sa plec...au trecut zilele si am lasat de la mn mai mereu,dar nu stiu cate scene o sa mai pot suporta...cel mai rau e k ma simt atat de singura...
victoriasb
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:30
ma simt singura,ma simt prizoniera...incepe bine
muta-te acasa!
e mai bine,mai ales ca astepti si un copil!
Ktine
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:40
Eu n-am putut sa trec de neamuri ("neam"), asa ca n-am citit tot...
panty_C
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:44
mai are de invatat!:)
Ktine
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:52
ar trebui sa purtati o discutie serioasa....Sa le spui parintilor tai,,,sa vina sa te ia acasa,,,fratii tai,,familia ta rudele tale....Daca el nu se schimba...Ar trebui sa il pui la punct...cu cat lasi mai mult de la tine,cu atata il inveti prost si cu narav si cu timpul nu va mai da doi bani pe tine
ingerasulluptator
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:54
Victoria,

Tu sa fii sanatoasa.
Si nastere usoara.
nathalie
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:58
cam asa ceva am patit si eu,dar vrea sa ti zic ca am fost prompta l am parasit,desi fusesem8 ani impreuna 9 ani si facusem si nunta datorita sarcini mele pe care el a insistat sa o pastrez cand ne am mutata impreuna am intampinat aceleasi probleme,nu am mai rezistat si inainte cu 2saptamani sa nasc am plecat,dupa 2 luni ne am impacat ,timp in care ma cautat zi de zi la tel si mia cerut sa l iert lam iertat insa i am zis ca la prima cearta sau lacrima varsat din vina lui am sa plec fara sa ma mai intorc .in timpul in care am fost sing adica fara el ma sustinut familia mea,mama nu a plecat nici 5 min de langa mine,acum suntem fericiti cu toti sa schimbat de cand a venit fetita o iubeste si timpul care il are liber il petrece doar cu ea.eu zic sa i dai o lectie daca va iubeste se va schimba mai ales cand va veni bebe,iti zic din experienta,dar nu continua satraiesti asa sing o dat cu tn sufera si bebe.
ELYZZA_20
Postat pe 20 Octombrie 2011 13:05
bla, bla, bla, unde traim fratilor sa fim seriosi chiar nu se poate rezolva problema pleci acasa la parinti si punct
tusi_Oli
Postat pe 20 Octombrie 2011 13:39
"..Amandoi castigam bani,dar nu mai e ca inainte,nu ma mai simt libera si independenta...ma simt singura,nefericita si parca o prizoniera aici... Mi se face dor des de familia lasata si chair de catelusul meu..."

he he..,asta macar realizeaza relativ repede ca nu e facuta pentru maritis..

mamica..,obiectivul nr 1 e atins..,vei avea un copil..,ca deh..nu traiesti degeaba pe lume,nu?
celelalte..,vin cu timpul..
imi imaginez cata fericire te va urmarii..ia fi atenta..:
il lasi dreaq p'asta..,plasezi progenitura la parinti..,devii iarasi "independenta si libera"..,te babardesti cand si cu cine vrei..,ce frumoasa-i viata..
pff..,te invidiez de pe acum..
roby_cado
Postat pe 20 Octombrie 2011 16:20
sunt fel si fel de oameni si fel si fel de gandiri eu te inteleg nu este asa usor pt tine stiu cat de greu trebuie sa ti fie,eu iti vb din propria experienta cand inca nu nascusem ma plictiseam uram viata si pe mine la fel ca tn mi se parea ca toti ma privesc ca si cum as fi facut o crima,pot spune cu regret ca ziceam ca nu pot iubi nici fetita o faceam vinovata pt drama mea si pt ca imi schimbase complet viata,dar in momentul in care am tinut o in brate am simtit o dragoste imensa pt ea,,,stateam si o priveam si o sarutam si noaptea,,,o sa vezi ca toate se vor schimba dupa ce vei naste,,,insa este foarte important gaseste o solutie nu este indicat sa fi stresata si suparata fiind gravida si daca spui ca te_a si amenintat asta este rau,,,,eu am av langa mine familia care cum a aflat ca sufar si mie rau la noua mea casa au venit si m_au luat si pana la urma doar sotul meu a av de pierdut el ramasese sing in timp ce eu eram inconjurata de prieteni si de familie si dupa putin timp si de fetita noastra.daca vrei sa vb mai multe iti las id meu elyzza_20.
ELYZZA_20
Postat pe 20 Octombrie 2011 16:41
" mi se face dor des de familia lasata si chiar de catelusul meu...el park nu sa mutat cu mn,traieste in continuare liber si independent "

eu am crezut ca se refera la catelus, ca nu s-a mutat cu ea si traieste in continuare liber si independent
pustietate_in_floare
Postat pe 20 Octombrie 2011 16:46
in park
Eugenia69
Postat pe 20 Octombrie 2011 16:51
De la: victoriasb, la data 2011-10-16 19:30:33Buna. Numele meu este Victoria si am 21 ani. Sunt intro relatie serioasa cu un baiat din alt oras,de 9 luni de zile,dar si insarcinata in 5 luni, Am ramas insarcinata mai mult din greseala,dar si la insistentele lui am pastrat copilul si neam mutat impreuna,in orasul lui, De aici a inceput calvarul si povestea mea trista...viata mea sa schimbat in rau... Amandoi castigam bani,dar nu mai e ca inainte,nu ma mai simt libera si independenta...ma simt singura,nefericita si parca o prizoniera aici... Mi se face dor des de familia lasata si chair de catelusul meu...el park nu sa mutat cu mn,traieste in continuare liber si independent,,, lucreaza pana seara,iar seara iese cu prietenii la baut sau cine stie,pe cand eu raman singura simi plang de mila mereu... daca de pe acum e asa,mai incolo cum va fi?! Nu stiu ce schimbare sa fac sa fie mai bn,pt k mam saturat de situatia asta si viata pe care o traiesc... sunt gravida,dar ma simt de park am facut o crima si trebuie sa stau la puscarie... Intro zi iam zis k ma mut inapoi acasa pt k mam saturat de comportamentul sau si singuratate,si sa enervat de nu lam mai recunoscut,ma amenintat k numai in scaun cu rotile o sa plec...au trecut zilele si am lasat de la mn mai mereu,dar nu stiu cate scene o sa mai pot suporta...cel mai rau e k ma simt atat de singura...



indiferent ca esti insarcinata,poti trai in libertate departe de asemenea specimen.alegerea este numai a ta.referitor la amenintari exista legi.intra pe acasa .ro ...exista un site *durerea nu este iubire* intra si voteaza.tine legatura cu ei ..te pot ajuta gratuit in orice domeniu.iti doresc intelepciune si sa iti gasesti si tu fericirea.
ratuscaceaurata
Postat pe 20 Octombrie 2011 17:01
iote ........ratzusca , model de daruire sufleteasca si intelegere
mai , ca-ti vine sa-ti dai palme
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2011 17:58
ms pt sfaturi,majoritatea aveti dreptate... am discutat cu el si comportamentul lui sa schimbat in bine, relatia merge bn si totul pare frumos acum...sper sa o tinem tot asa :) il inteleg k ink e tanar si el mia inteles nevoile si ma bucur... pup
victoriasb
Postat pe 20 Octombrie 2011 18:54
De la: victoriasb, la data 2011-10-20 18:54:41ms pt sfaturi,majoritatea aveti dreptate... am discutat cu el si comportamentul lui sa schimbat in bine, relatia merge bn si totul pare frumos acum...sper sa o tinem tot asa :) il inteleg k ink e tanar si el mia inteles nevoile si ma bucur... pup


tu crezi ca la varsta lui a inteles asa in 2-3 zile si si-a schimbat si comportamentul?... "la vie en rose"...te sfatuiesc sa incerci sa nu mai faci compromisuri dureroase pt.tine"daca tot s-a schimbat asa deodata"
faith74
Postat pe 20 Octombrie 2011 19:08
pai lasa ca daca barbatul si-a dat seama ca nu mai merge asa..si a schimbat placa,,toti barbatii incearca,,,,,daca le merge fac tarantele,,daca nu stau cumintei...oricum aproape toti barbatii au acelasi creier,,,,ce crezi ca exista altul mai bun,,,majoritatea sunt niste magari care incearca....este bine sa ii arati ca nu ii merge,,,sa fii hotarata si sa pui piciorul in prag ca sa inteleaga si nevoile femeii
ingerasulluptator
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:19
pana acum, povestea mi se pare normala si frecventa... chiar nu stiu cum te-ar putea ajuta cineve cu ceva. apropo, tu cum castigi banii aia, stai acasa sau mergi la servici in fiecare zi ? asa ca, chiar prizoniera nu esti...... ! tie, pot sa-ti recomand sa-ti aduci catelul in noul loc si lui, un magazin care detine cele mai bune scaune cu rotile din romania... !!!
barboneli
Postat pe 22 Octombrie 2011 08:47
victoriasb
Postat pe 22 Octombrie 2011 16:43
De la: barboneli, la data 2011-10-22 08:47:07pana acum, povestea mi se pare normala si frecventa... chiar nu stiu cum te-ar putea ajuta cineve cu ceva. apropo, tu cum castigi banii aia, stai acasa sau mergi la servici in fiecare zi ? asa ca, chiar prizoniera nu esti...... ! tie, pot sa-ti recomand sa-ti aduci catelul in noul loc si lui, un magazin care detine cele mai bune scaune cu rotile din romania... !!!
eu zic sa iti iei un catel ca sa iti traga scaunul cu rotile,,stii tu casa te mai scoata la plimbare,,,sa te mai aerisesti si tu ca sa nu mirosi urat...glumeam
ingerasulluptator
Postat pe 22 Octombrie 2011 17:03
nu te lasa manipulata de frica si nu il lasa sa iti distruga viata,facand din tine o femeie nefericita si mai ales o mamica nefericita....muta-te la tine acasa si daca se v-a schimba si v-a intelege ca a gresit fata de tine....demonstrand ca te iubeste si mai ales ca bte respecta ca femeia vietii lui nu ca pe proprietatea lui privata,atunci mai da-i o sansa ...daca nu ,mai bine renunti acum decat sa sufere si pruncul vostru alaturi de tine.....fa-o de dragul copilului tau si din respect ptr.conditia ta UMANA.....Succes si decizii bune........
garbo215795
Postat pe 22 Octombrie 2011 21:46
PUSTIETATE... EUGENIA.. De mult n-am mai ras atat.. Ati luat cate o bulina ROSIE de la mine!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Octombrie 2011 01:08
orasul tau ste departe de al lui?daca nu,fac ce poti si scapa de el,asta nu este iubire este PUSCARIE,din cate vad eu nu a vrut dect copilul de la tine,de asta a insistat sa-l lasi,te trateaza ca pe o prizoniera,nu renunta la visurile tale pt el,nu merita,daca se poarta asa acum,ce se va intampla mai departe?sfatul meu,nu-i mai spune ca pleci,dar dute departe unde-oi vedea cu ochii,la parintii tai ,anunta -i de ce-ai plecat de la el si te vor intelege,in nici un caz sa nu te mariti cu el,asta-i un om dement daca-ti spune ca numai in carucior vei pleca de la el,fugi cat poti de repede,cand nu este el acasa,sa nu te poata opri,dar nu sta cu un nebun.Cred ca vrea sa-ti vanda copilul dupa ce se naste,copilul este al tau,lupta pt el,fugi cat poti de el,legea este de partea ta,sa nu-ti fie frica,iubirea nu este durere,ai grija de tine.
pusy_aol
Postat pe 23 Octombrie 2011 02:23
In primul rand nu inteleg ce te retine alaturi de el, chiar nu pricep..amenintarile sau copilul.Nici una nici alta nu ar trebui...parerea mea! Iar viata ta ..si felul cum te simti sunt "roadele" tale tu le-ai ales cum foarte bine le-ai putea schimba ;)...nu persista in ceva ce nu este ok pentru tine!
garbo182758
Postat pe 23 Octombrie 2011 05:10
nu trebuie sa gandesti asa poate sarcina te face sa te simți altfel ,sunt reacții adverse probabil mai trziu vei deveni egoista iar apoi geloasa cnd se va naște pruncul,o sa ți se para ca tine mai mult la el si nu-ți da importanta.
ncercați sa fiți o echipa sa mprțiți necazurile si bucuriile impreuna ,ce sa zic poate din cauza sarcinii ai uitat sa mai fi tandra cu el fi mai maleabila ncearc sa faci lucruri noi care sa-l surprind ce sa zic lupta pentru fericirea ta bafta!
garbo178599
Postat pe 23 Octombrie 2011 06:25
1) incearca sa ai o discutie serioasa cu el si vezi ce se intampla,daca e cu adevarat pregatit sa fie familist sau sa umble creanga 2)fati nijte amici amice cu care sa te intelegi bine,sa te sfatuiesti la nevoie.mai cunosc situatii de genul tau si din pacate....toate sau terminat la tribunal,pensie alimentara etc.
garbo_ALEX
Postat pe 23 Octombrie 2011 08:07
De la: victoriasb, la data 2011-10-20 18:54:41ms pt sfaturi,majoritatea aveti dreptate... am discutat cu el si comportamentul lui sa schimbat in bine, relatia merge bn si totul pare frumos acum...sper sa o tinem tot asa :) il inteleg k ink e tanar si el mia inteles nevoile si ma bucur... pup

curios cum s-a schimbat asa rapid..cred ca te-au speriat raspunsurile primite, cum ca sa il lasi si sa pleci. eu cred ca el nu se va schimba, iar o data venit pe lume si copilul nu vei mai reusi sa pleci de acolo. esti tanara, nu te ,,ingropa,, acolo. ai familie care te poate sprijini..PLEACA. bafta
MARILENA_25
Postat pe 23 Octombrie 2011 08:16
inainte de a face pasul asta, de ce nu te-ai gandit , ati discutat, ai 5 luni avort nu mai poti face si dupa cum vad eu ti-ai cam distrus viata. Si eu sunt tata de fata si incerc s-o consiliez dar, cand v-o iau hormonii raza ati sfeclit-o . Cine nu asculta de parinti asa pateste.
Concilieaza cu parintii care nu cred ca ti-au dat sfaturi rele, vorbeste cu mama ta, dar daca esti in 5 luni nu ai ce face.Este cu dublu risc si pt copil si pt tine. Nu te dezamagi ca nu esti singura pe planeta asta,ai parinti care sa te ajute, daca te iubeste...poate te ajuta si el daca nu apeleaza la un serviciu de consultanta. scrie pe maill cllaug@yahoo.com si poate se gasesc solutii, discutam la concret, este un serviciu de voluntariat de consiliere.
Ai grija de tine si nu dispera apeleaza la calificati daca doresti
garbo020286
Postat pe 23 Octombrie 2011 08:19
esti tiganca penibila cu palate de 3 lei sa ma ...pei ei si pe voi de cersetori
garbo020286
Postat pe 23 Octombrie 2011 08:29
Rupe-o ,mai rau DA ,mai bine NU.Asa va fi pana la capat .Pacat ca esti tanara ,de fapt greselile la varsta asta se fac .Cere un sfat parintilor macar acum ,daca nu ai facut-o inainte de a ramane gravida.Creatura ce o porti clipa de clipa cu tine ,are nevoie de liniste nu de stres lacrimi si scandal,auzi tu:"scaun cu rotile",halal educatie .
garbo032261
Postat pe 23 Octombrie 2011 08:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
povestea vietii mele 6 De la: Ioana007 23 Aprilie 2009 14:46
simt ca nu mai pot 20 De la: quasaria 15 Ianuarie 2010 21:26
m-am bagat intr-o mare belea 112 De la: trandafir1 20 Decembrie 2011 15:39
ce sa fac.... 15 De la: fluturasalb85 13 Noiembrie 2008 13:53
Setari Cookie-uri