barbatul leu

Stai linistita din partea asta. Nu-s fara aparare.Si stiu al naibii de bine sa fiu incomoda cand dau de scoarta in loc de piele ..
blanca
Postat pe 31 Mai 2009 10:26
iaso, avand in vedere ca fraza se refera la religiozitate autentica, eu cred ca secolul 21 nu va fi deloc. caci oricum, la ce se intampla in lume, e ca si cum nu mai exista. apocalipsa s-a instalat: este cea a relatiilor interumane. diavolul este in veninul aruncat secunda de secunda intre oameni.
mielutzo, asa, bebe: protect yourself. vezi si diagnosticul cu apocalipsa de mai sus. ar trebui sa ma faca astia POST-FET (profetul e ala care zice inainte, eu zic dupa... )
gianiblue
Postat pe 31 Mai 2009 10:36
iete-l acilea...
zambil
Postat pe 31 Mai 2009 12:18
gabitzza
Postat pe 31 Mai 2009 12:20
asa, zambil: eficient. da freza la pupat.
gianiblue
Postat pe 31 Mai 2009 12:24
De la: lenus23, la data 2008-01-14 12:20:15Se zice ca leul este regele animalelor.Sa stiti ca barbatul leu este asemanator cu leul rege.El vrea mereu sa fie autoritar prin comportament atitudine si forta.De multe ori greseste dar e firecc ,fiecare dintre noi gresim,insa Leul -om nu va recunoaste cand ,cum si de ce a gresit.Poate sunt si exceptii dar si alea sunt accidentale si foarte,foarte rare.Este o zodie puternica,pe undeva sensibila dar si dura.Oricum barbatii leu sunt ca un lipici pentru toate zodiile.Stiu sa se impuna ca autoritari,dar stiu sa se gudule si ca niste pui mici.Oricum eu ador persoanele din aceasta zodie.Pupici...


ASA ESTE AM SI EU UNU LANGA MINE
garbo002807
Postat pe 1 Iunie 2009 08:38
k zisesem de sot ca este leu si ca-i tare orgolios,vrea totul numai k el si tot ce am intalnit leu curvar a fost.baietelul meu are 10 luni,tot leu, are acelasi obicei k tacso sa iasa numai ca el, nervi si lui nu ii plac fetitele de varsta lui alea mai mari sa le vada el k se fataie pe langa el sa le pipaie el.deci toti barbatii de mici sunt curvari si se cred buricu pamantului si intradevar unii sun lei...
lory89
Postat pe 2 Iunie 2009 14:02

god, la 10 luni...ii place sa i se fataie domnisorici pe sub nas?
god...da-i pace copilului...prea tare
mia79x
Postat pe 11 Iunie 2009 09:24
am citit o parte din comentariile voastre ,despre barbatii leu.sunt de 3 ani cu un leu,iar eu sunt tot leoaica.Ce as putea spune?Are si calitati,dar si defecte,categoric e un incapatinat,dar trebuie sa stii cum sa il iei.Am fost casatorita cu un scorpion,care mi-a distrus tot ce avema mai frumos si bun,a lasat si 2 copii,acum langa un leu incerc sa regasesc ce am avut,si sa o iau de la capat.E un tata exigent,prea,uneori,dar e langa tine ,te sprijina,te incurajeaza si intr-adevar te face sa te simti iubita.Pot spune ca e mai buna decat o relatie cu un scorpion.Sunt multumita,desi nu mai am 15 ani.Ca in fiecare relatie,trebuie sa stii cand,cat si cum sa lasi,dar si cand cum si cat trebuie sa iei.Regret doar ca nu am fost impreuna de acum 20 de ani,poate....asa ca nu toti sunt la fel,asa cum nici degetele de la o mana nu sunt egale.Cautati partea ascunsa a leului,daca veti avea fericirea sa o gasiti,atunci veti fi fericiti langa un leu,indiferent daca e femeie sau barbat.
garbo012711
Postat pe 9 Iulie 2009 09:54
si eu sint fecioara si sint cu un leu de 3 ani....totul e bine daca stii cum sa il iei..iti trebuie un pic de smecherie ca sa iasa totul bine ,defapt cred ca toti barbatii ar trebuii tratatii ,,asa,, dar sintem obosite uneori si nu stim cum sa procedem si atunci ies scintei bafta la toate...
elissa
Postat pe 9 Iulie 2009 11:24
barbatul LEU este de fapt un fricos. Insa stie sa ia mintile femeilor. Dar asteapta ca initiativa sa fie a lor, vrea sa fie rugat, promite lucruri si apoi uita, este obsedat de bani, zgarcit, dar sigur de farmecele lui.
Filipa
Postat pe 10 Iulie 2009 10:36
Sa stii ca este mare diferenta dintre femeia LEU si barbatul LEU. Femeile sunt mai romantice, iubesc cu tot sufletul si au pretentia ca si ei sa faca la fel. Insa........ barbatilor le este ft. greu sa se implice total in relatia cu o leoaica. Poate le este frica ca aceasta le ia din aura lor de regi.Cum poti sa-i descoperi ascunzisurile si sa le folosesti in favoarea ta? Sunt ft. schimbatori, sunt zile cand te simti iubita si rasfatata, dar sunt si zile cand ai nevoie de mangaieri si declaratii, iar el parca este absent? Macar recunoaste cand greseste? Nu cred!
Filipa
Postat pe 10 Iulie 2009 10:44
superbusss...si aici...si aiciiii...ia fa tu lumina...prin simpla-ti prezenta
daca nu, fa-ma pe mine purtatorul tau de cuvant...al leilor, in general...he he
mia79x
Postat pe 10 Iulie 2009 15:07
Eu in zodia pesti, iar pe el il cam regasesc in descrierile voastre{cu mici exceptii} fetelor. Momentan ne intelegem bine, dar poate si pentru faptul ca nu locuim in acelasi oras si ne intalnim cam rar.Eu divortata,el divortat, si totusi....fiecare cu viata lui acolo unde s-a nascut; nici unul nu are curajul sa renunte la tot si sa-l urmeze pe celalalt, nici unul din noi nu mai avem curajul si poate nici increderea de a o lua de la capat cu inca un mariaj; poate si pentru faptul ca avem deja 40 de ani si de ceva timp ne-am cam obisnuit fiecare cu singuratatea, cu libertatea; momentan ne este mult mai bine asa,fara obligatii.Este adevarat ca sunt foarte iubareti acesti barbati-lei si cine isi doreste un amant sau aventura, cu siguranta nu va regreta sa-si aleaga un LEU.
Vreau sa mai mentionez ceva ce n-am regasit in nici un mesaj de aici: nu a spus nimeni nimic de faptul ca Leii sunt si foarte distractivi si niciodata nu te plictisesti in compania lor; stiu sa te bine-dispuna si tin foarte mult la glume.
garbo016303
Postat pe 11 Iulie 2009 17:04
bebe, garbo no..303, asa-i. barbatii lei sunt facuti pentru petreceri, chermeze si sezatori literare. dar .. cam atat. aaa ... si sa faca pe sefii. oriunde s-ar afla.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 17:08
Roctzana
Aici se vb in general de barbatul leu si femeia scorpion,nicidecum de femeia leu.Deci esti f departe de subiect,normal ca poti sa contrazici pe toata lumea,fiindca tu spui cu totul si totul altceva in afara de ceea ce discutam noi aici.Ma bucur ca esti o fericita!Viata lunga impreuna va doresc si sa va iubiti mereu.
val1979
Postat pe 18 Iulie 2009 09:24
Se spune ca daca femeia ar fii asa cum ar trebui adica BUNA,Dumnezeu si-ar lua si el una.....
onicuta
Postat pe 28 Iulie 2009 13:31
eu am avut o relatie de vreo 7 ani cu un leu si sa stiti ca-l regasesc in descrierile voastre. foarte convins ca alegerile lui sunt cele mai bune, plin de el, are totdeauna dreptate,narcisist,egoist(lui sa-i fie bine),indiferent,si lista poate continua.insa are si foarte multe calitati: saritor, iubitor,inteligent,daca poate ajuta o face cu mare drag.apropos.. cine zicea ca leul are un apetit sexual de nestavilit...a zis bine.puse una peste alta mie mi se pare ca barbatii lei sunt niste persoane foarte interesante si inteligente. atunci cand nu-ti vine sa-i gatui.
sandy_bell
Postat pe 28 Iulie 2009 17:21
am o intrebare...
ce zodie este baiatul cu care am relatii daca e nascut pe 22.07?
pe multe siteuri scrie ka e rac...pe altele e leu...totusi?
tecktonik
Postat pe 14 August 2009 17:32
io zic ca e dracleu...
Thor
Postat pe 14 August 2009 17:34
aveti mare dreptate cand spune-ti ca leul este un mare egoist,incapatanat,mandru de el ,dornic de realizari dar pe efortul altora,ei fiind foarte comozi ca sa nu spun puturosichiar.Sunt casatorita cu un leu de 15 ani(eu fiind varsator)si acum suntem in pragul divortului.Motivele?1000 de motive din care cel care a umplut paharul este ca dupa 15 ani de casnicie ma inseala,are o relatie cu o persoana cunoscuta pe net.Sincer mi se pare o totala lipsa de maturizare a lui daca la 42 de ani te comporti ca un adolescent indragostit,o lipsa de respect fata de mine prin acest comportament,si un mare tupeu chiar nesimtire ca atunci cand ii arat probe clare sa nu recunoasca ba chiar sa ma acuze pe mine de infidelitate pe principiul:cea mai buna aparare e atacul.Concluzia:chiar daca au si calitati acestea sunt nesemnificative pe langa multitudinea de defecte,deci :tineti-va cat mai departe de lei mai ales de cei cu o educatie sumara.
mino2009
Postat pe 29 August 2009 18:05
eu sunt Leoaiaca si am aproape aceleasi motive pe care le invoci tu in ruperea relatiei mele cu un Varsator

nu mai generalizati - fratilor!
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 18:10
asta pt ca cele 2 zodii nu sunt compatibile de nici un fel dar leii sunt in mare parte responsabili de nereusita acestei relatii, datorita felului lor de-a fi:incapatanati, mandri fara a avea de ce si avand impresia ca Dumnezeu cand a creat pamantul s-a gandit doar la ei.
mino2009
Postat pe 31 August 2009 17:56
Cunosc si eu un barbat leu care este egoist. Se poarta decent cu tine doar atata timp cat are nevoie de tine. Dupa aceea devine mandru,fatarnic si plin de sine.
garbo004642
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:24
Mino, nu-ti doresc sa cunosti un barbat varsator, asa cum am cunoscut eu - oricum, niciodata nu se poate da toata vina pe unul din cei doi in ruperea unei relatii - ce rezulta din asta oare
Cine se crede perfect?
lady_corina
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:27
De la: taur_atipic, la data 2009-02-03 04:53:48Suntem atat de diferiti incat cifra 12 nu ne ajunge sa grupam temperamental toti oamenii. Leii sunt melancolici, colerici, sangvini, flegmatici, idealisti, rationali, protectori, emotivi, pasionali, artisti, creatori, lasi, mandri, modesti, altruisti, la fel cum sunt si taurii, scorpionii, racii, gemenii ... diferiti precum ADN... Astrele sunt la fel de influente in temperamentul nostru, pe cat de finit e Universul.
Imi place foarte mult fotografia ta.
mihaela_baldea_yahoo_com
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:33
Leule, infige-ti coltii!
Leul e regele animalelor. Si daca stau sa ma gandesc ca sunt si eu un animal in felul meu, atunci e clar. Leule, esti si regele meu.
Dar ce e asta? Tocmai mi-au cazut in cap, lovindu-ma cu zgomot, niste obiecte. Un kilogram de rodii, o blana, o masina, un putinei cu icre rosii si un voucher de excursie in Maldive (asta a durut cel mai tare, a lovit cu un colt). Ma uit speriata si inteleg. E leul care tine deasupra mea, maraind, cornul abundentei lui seducatoare. Caci asa face felina asta seducatoare prin coama si atitudine. Au, au, au, dar ce bine eeee.
Leule, eu nu am sange albastru prin vene, dar sunt simpatica. Ca de-aia mai ales. Si de fiecare data, draga leule, ma stradui cat pot sa ma ridic la pretentiile unui rege, care nu suporta sa aiba alaturi altceva decat o regina pe masura. Ma uit sa nu am cute la ciorapi, sa nu cumva sa-mi sara oja de pe unghii cand iti gatesc. Ma vopsesc de 3 ori pe zi, ca sa nu se vada niciun milimetru la radacina. Dar imi mai sare din gura la masa, in public. Mai spuin prostii cand tu spui numai lucruri intelepte si stralucitoare. Si tu pur si simplu nu suporti asta.
Esti facut din aur poleit cu miere, dar cand marai la mine mi se face parul maciuca. Si cum tu nu suporti sa imi stea prost freza, cand ma vezi asa nu-ti place si iar ragi. Ti se ridica des coama in spinare, dar numai eu am pieptanul potrivit, cu care sa ti-o domolesc. Si tu stii asta, ca de-aia ma lasi sa te servesc pe unde treci.
Cand alte animalute se uita la mine cu pofta, e vina mea ca le-am tulburat cu naucitoarea-mi carisma. Iti infigi coltii in gatul meu firav si ma obligi sa ma fac colac, mica, pe covor. Dar leule, pentru tine m-as face chiar covor, nu numai covrig. Pentru ca toata padurea ma invidiaza ca dorm langa tine si iti aduc vanatul proaspat la nas. Orgoliul tau e un animal cu vointa proprie. Si daca din greseala il ciufulesc putin, pentru ca premeditat n-as face-o niciodata, ma ameninti ca ma dai afara din padure sip e mine si pe neamul meu. Iarta-ma, domnule leu. Si lasa-ma sa-ti dovedesc ca pot mai mult. Chiar daca e sa-mi curga sange din nas. Am fost bolnava cand eram mica, dar nu pot trai decat la umbra ta.
Cand mergem undeva, eu trebuie sa stau un pas in spate, supusa si in banca mea. Pentru ca tu ai treaba sa farmeci toate animalutele din padure. Si eu nu trebuie cumva sa fiu, nici pentru o secunda, mai stralucitoare decat tine. Eu trebuie sa fiu regina demna si tacuta, zambind mandra catre ceilalti supusi si bucuroasa ca m-ai lasat sa stau pe langa tine. Miau-miau.
Leule, esti asa de bun orator si stii cele mai potrivite cuvinte, pe care le rostesti cu patos la micile sau marile adunari de prin padure. Si mie, cand imi tii discursuri in fata oglinzii de la baie, imi sare basca. Si dupa ce te ling putin in semn ca ma supun, te rog sa ma lasi si sa te barbieresc eu, ca sa nu te obosesti. Ma faci din vorbe ca nicio alta specie. Te ascult si fac tot ce imi ceri, chiar daca pe alocuri e dezonorant si padurea rade pe-nfundat de mine.
Deci domnule leu, fa-ti pantofii cu mine cum ai tu nevoie. Si ai grija sa-mi atragi atentia dupa aia ca sunt cam sifonata. Si ca nu ma incadrez la statutul de regina potrivita pentru un leu. Dar nu-i bai, eu o sa incerc mereu, pana imi iese. Totul e sa ai si tu putina rabdare .
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:18
frumos mesaj si la obiect.
mino2009
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:22
Personalitati marcante in zodia leu : Fidel Castro, Napoleon Bondaparte, Robert Redford si sa va mai spun? Ia cititi-le biografia si veti ramane impresionate si totodata dezgustate. Interesant cocktail de atitudine, nu:)?
Rabela
Postat pe 16 Noiembrie 2009 14:10
si iooooo!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 Noiembrie 2009 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Pesti 445 De la: andda85 1 Iulie 2018 01:04
Despre Taur 21 De la: dragos2012 22 Noiembrie 2011 14:18
Un alt fel de zodiac-ZODIA PESTI 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:33
sunt nou aici 61 De la: Persia 14 Noiembrie 2011 21:20
Pitipoance.ro 4 De la: Shy 1 Martie 2009 14:49
Setari Cookie-uri