Am si eu o nedumerire!poate puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi!

Poate o sa radeti cand o sa cititi ce nelamurire am eu...problema mea este ca am 18 ani(stiu sunt mica si o sa ma judecati dar am nevoie de sfaturile vostre) si mi-am inceput viatza sexuala de vreo luna jumatate cu prietenul meu cu care sunt impreuna de aproape 2 ani ..el are 21 de ani..si...prima data m-a durut,mi-a curs sange, si ma gandeam ca e ceva normal....dar am mai incercat si cu prezervativ...dar pe mine ma doare cand folosim prezervativul..si poate e ceva normal...cu toate ca am parte de preludiu si in clipele alea ma simt in al 9-lea cer. in fine..pb e ca am incercat o data sa o facem fara prezervativ(greseala mea, ca eu am vrut fara,avand incredere in el ca o sa "iasa la timp" si asa a si fost) numai ca am auzit ca si lichidul acela preejeculator contine o cantitate de spermatozoizi...si mi-e frica sa nu fii ramas insracinata...rabdare pana la sf lunii(pana cand imi vine menstruatia nu mai am) mi-am luat un test de sarcina dar pot sa-l fac dupa 14 zile ca sa aflu..dar pana atunci sunt nelinistita...daca nu a ejaculat in mine,dar eu eram cam in perioada fertila,pot sa fiu insarcinata? voi ce parere aveti? am nevoie de sfaturi....bineinteles ca de acum inainte o sa ne protejam oricat de tare m-ar durea..nu mai vreau sa mai am stresul acesta! multumesc anticipat!
jony4cryss17
Postat pe 19 Februarie 2009 20:56
Esti simpatica rau.. , este posibil sa ramai insarcinata si in felul acesta, dar nu se intampla f des...nu stiu sa-ti spun exact proportia, dar eu cred ca iti cam faci prb degeaba.Preejaculare este acel fenomen...cat despre faptul ca ai dureri este ceva normal si natural...in timp aceste dureri o sa fie inlocuite de placere, ceea ce e f bine, nu? Daca nu suporti prezervativul, dc nu mergi la un medic pt pastile anticonceptionale, ai o relatie serioasa, asa ca e mai indicat sa faci asta , iti vor fi prescrise cele necesare organismului tau, apoi vei putea sta linistita. Ai grija de tine scumpa, ca din acel al 9-lea cer sa nu te prabusesti pe pamant...si o sa doara rau .Eu sunt de parere ca nu ai dc sa-ti faci griji, si ca totul va fi bine, asa cum iti doresti.Astept vesti de la tine, in urma testului de sarcina, dar pana atunci...relaxeaza-te...se intampla si la case mai mari , insa e f bine ca esti precauta, si nu te legi la cap fara sa te doara .

Postat pe 19 Februarie 2009 23:00
Faza cu "iesitul la timp"nu e prea indicata pt.niciunul dintre voi.Tu nu vei fi niciodata sigura ca aceasta"masura de contraceptie"a dat roade,iar el ar putea avea probleme de sanatate,iar placerea....Puteti apela la prezervativ si un lubrifiant vaginal sau ovule spermicide introduse local cu 10 minute inainte sau anticonceptionale,dar trebuie sa ai grija ce si cum iei(pot provoca dereglari hormonale f.neplacute)asadar apelezi obligatoriu la un medic pt.a ti le prescrie,iar in cele din urma si "calendarul femeii"care e destul de eficient,dar nu 100% sigur.Dar daca nu risti deloc...Bafta si grija multa!
liviu_k
Postat pe 24 Februarie 2009 10:00
Multumesc din suflet celor care ma sustin in concursul la care particip! Va rog, daca se mai poate si azi un vot! http://www2.tvr.ro/trezirealaapel/ este poza a doua (cea cu mutritza trista din frigider)! Multumesc mult mult de tot!
maimuticagogosica
Postat pe 24 Februarie 2009 15:22
multumesc pentru raspunsuri! am facut si un test de sarcina si a iesit negativ ..si mi-a venit si menstruatia..deci am scapat de grija asta..si de acum inainte o sa folosim prezervativul..ca nu pre as vrea sa am vreo surpriza....v-am pupat
jony4cryss17
Postat pe 26 Februarie 2009 18:08
fuga la farmacie cumpara un lubrefiant si scapi de chin ,in timp durerea trece
yavrum
Postat pe 13 Martie 2009 07:14
De la: yavrum, la data 2009-03-13 07:14:07fuga la farmacie cumpara un lubrefiant si scapi de chin ,in timp durerea trece


dupa o luna de zile!!!??
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 14:56
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa se poate sa doare si dupa 4 luni nu una ,in plius mai e si treab acu pozitile .bla bla bla
yavrum
Postat pe 14 Martie 2009 11:59
De la: yavrum, la data 2009-03-14 11:59:16daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa se poate sa doare si dupa 4 luni nu una ,in plius mai e si treab acu pozitile .bla bla bla


chiar si mai mult de 4 luni.. si tine si de organism, partener, pozitii...si sexul se si invata.
annya_852004
Postat pe 18 Mai 2009 13:09
Este foarte posibil sa ai alergie la latex...si oricat lubrifiant ai folosi tot apare o senzatie de disconfort,iar placerea nu prea mai e placere.Problema asta am avut-o si eu..cum am rezolvat-o?iau anticonceptionale dar si cu anticonceptionalele,e foarte bn sa le ai recomandate de un medic,nu sa incerci din auzite...
laura_b22
Postat pe 23 Iunie 2009 17:27
Ai grija scumpo, ca s-au inventat prezervativele cu gaurele, care in general se folosesc vara din cauza caldurii, ca sa nu transpire cuplul prea tare si sa raceasca.Sunt unele care au gust de capsuni si de banane, dar ideea este sa nu fie consumate inainte, pentru ca
firmele de asigurare nu platesc daunele materiale provocate de lacomia unora dintre noi.
Ioana007
Postat pe 13 Octombrie 2009 08:34
este normal neavand o viata sexuala mai activa ci doar asa din cand in cand e normal sa te doara dar vine si timpul al bun important este sa ai rabdare
piper
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:40

ai ramas gravida, ai nascut, mai doare acolo....., stii tu,aaaa,

la modul ca....
liaiedera
Postat pe 14 Aprilie 2010 20:29
ca sa nu te mai doara cu prezervativ foloseste un lubrificant care il gasesti la farmacie,dai de cate ori e nevoie in tympul actului.exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata,dar poti face testul de sarcina si mai devreme.iese rezultatul si dupa o sapt.sau chiar mai putin.bafta
estela
Postat pe 15 Aprilie 2010 04:59
De la: estela, la data 2010-04-15 04:59:21ca sa nu te mai doara cu prezervativ foloseste un lubrificant care il gasesti la farmacie,dai de cate ori e nevoie in tympul actului.exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata,dar poti face testul de sarcina si mai devreme.iese rezultatul si dupa o sapt.sau chiar mai putin.bafta
. na ,ca ma bag si eu ca musca in lapte,la data nici nu ma uit,macar sa fie post
estela
Postat pe 15 Aprilie 2010 05:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma lamuriti si pe mine? :) 43 De la: garbo112066 14 Aprilie 2010 02:31
daca as avea 20 de ani.. 55 De la: rica_mld 23 Septembrie 2009 18:13
intrebare.. 8 De la: garbo_7085 19 Septembrie 2012 12:23
Pescarusi... 34 De la: sora_ilsi 20 Februarie 2013 19:59
sex cu un ex.. 47 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:01
Setari Cookie-uri