va rog o parere

De la: Rotty, la data 2014-04-08 10:37:01075 , io am o nelamurire... : Prin ceea ce ai relatat aici ca ai fi facut , ai dat dovada ca esti un om lipsit de scrupule si constiintza. Ai profitat , pe de o parte de naivitatea /prostia prietenei aleia , pe de alta de indulgentza nevestei ( care intre noi fie vorba , cred ca-i placea sa o plimbi prin strainatati de aia te-a tolerat , ca de erai strungar , te lasa demult ). Ce te-a determinat sa te spovedesti aici pe forum ?



La asta. Scuze , ti-am gresit numarul ( daca nu ai nume...)
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2014 09:18
De la: garbo_399025, la data 2014-04-09 08:46:54
De la: Celtic_Frost, la data 2014-04-08 20:31:18ce caterinca frate !
io nu-l cred ! face misto de noi ! si marmota ce facea .....?? invelea ciocolata !! ma laaasiii !!!


imi imaginez ca toata lumea este socata de ce am facut, chiar si eu sunt dar nu mint cu nimic.Pot sa dau numarul de telefon al prietenei mele femeia pe care o iubesc cu adevarat si care si-a pierdut increderea in mine sa va convingeti ca nu mint.De data asta chiar nu mint.

Ne dai nr. de telefon ca s-o intrebam daca ea este cea care i-a permis unui Dorel imatur, complexat si nemernic, sa o faca din om, neom???
Sau vrei sa facem lobby in corpore pt tine ca pana la urma, indiferent ce-ai facut si cum se simte ea (chiar asa, femeia aia este bine, ca eu nu cred), tu o iubesti, iubirea triumfa, noi am udat doua batiste de lacrimi,bla,bla,bla...

N-am inteles de ce te spovedesti aici si nu mergi la un preot sau la psihiatru.Daca tot mi-am pierdut timpul dandu-ti doua raspunsuri, fa-mi si mie hatarul asta si ma lamureste.
bucura
Postat pe 9 Aprilie 2014 09:58
Bucura , asta intrebam si eu , dar.....
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2014 11:59
De la: bucura, la data 2014-04-09 09:58:06
De la: garbo_399025, la data 2014-04-09 08:46:54
De la: Celtic_Frost, la data 2014-04-08 20:31:18ce caterinca frate !
io nu-l cred ! face misto de noi ! si marmota ce facea .....?? invelea ciocolata !! ma laaasiii !!!


imi imaginez ca toata lumea este socata de ce am facut, chiar si eu sunt dar nu mint cu nimic.Pot sa dau numarul de telefon al prietenei mele femeia pe care o iubesc cu adevarat si care si-a pierdut increderea in mine sa va convingeti ca nu mint.De data asta chiar nu mint.

Ne dai nr. de telefon ca s-o intrebam daca ea este cea care i-a permis unui Dorel imatur, complexat si nemernic, sa o faca din om, neom???
Sau vrei sa facem lobby in corpore pt tine ca pana la urma, indiferent ce-ai facut si cum se simte ea (chiar asa, femeia aia este bine, ca eu nu cred), tu o iubesti, iubirea triumfa, noi am udat doua batiste de lacrimi,bla,bla,bla...

N-am inteles de ce te spovedesti aici si nu mergi la un preot sau la psihiatru.Daca tot mi-am pierdut timpul dandu-ti doua raspunsuri, fa-mi si mie hatarul asta si ma lamureste.


nu e deloc bine merci, este bolnava si am stiut ca are probleme dar am lasat-o si se lupta cu cancerul mamei ei si asta am stiut si tot am plecat.
Da pot da numarul ei sa conving ca nu mint cu nimic.Am scris pentru a vedea daca am luat o decizie gresita cand in ajun de craciun am plecat la nevasta lasandu-mi prietena singura cu problemele ei.Am plecat ca ma saturasem sa stau singur atatea luni in care ea nu a vrut sa se intoarca la mine.Vreau sa vad daca am procedat corect, sau gresit ori ce ar fi trebuit sa fac. I-am spus ca m-am schimbat iar ea nu m-a crezut atatea luni asa ca am plecat inapoi la nevasta.
garbo_399025
Postat pe 9 Aprilie 2014 12:10
Nu am gresit cu nimic cand am scris ca gandesti, simti si reactionezi la nivelul unui copil razgaiat de gradinita .Faptul ca ai plecat inapoi la nevasta i-a aratat ca nu te-ai schimbat. Deloc. Ca pendulezi intre una si cealalta, le folosesti pe amandoua si le manipulezi dupa cum iti dicteaza toanele si interesul, asa cum ai facut tot timpul.

Fa-ti ordine in viata ca sa poti lua decizii adecvate, pt ca e asa un talmes-balmes in mintea si faptele tale, ca nu vei putea iesi la liman fara sa faci un pas in spate. Iar daca ai nevoie de ajutor (psiholog, duhovnic, cine crezi tu), cere-l. Aici nu vei gasi o rezolvare a problemelor tale. Ideal ar fi ca sa se intample cu tine o minune (si nu e chiar greu) incat de acum inainte sa traiesti numai ca sa faci bine celor din jur, cel putin atat bine pe cat rau ai facut, si asa sa te impaci cu tine si cu cele pe care le-ai ranit.

bucura
Postat pe 9 Aprilie 2014 12:43
De la: garbo_399025, la data 2014-04-09 08:46:54
imi imaginez ca toata lumea este socata de ce am facut, chiar si eu sunt dar nu mint cu nimic.Pot sa dau numarul de telefon al prietenei mele femeia pe care o iubesc cu adevarat si care si-a pierdut increderea in mine sa va convingeti ca nu mint.De data asta chiar nu mint.


iti imaginezi gresit... nu e nimic socant, mai degraba monoton si plictisitor. Se repeta acelasi scenariu de film ieftin in care ea plinge si el pleaca pina la adormirea definitiva a oricarui interes. Si daca interesul din partea noastra adoarme asa de repede, de ce ar fi socant ca si interesul vostru - al tau, in speta - a tot dat ortul popii in mod repetat?
N-am inteles ce regreti atit de mult, totusi.
Ti-ai pus problema ca daca ti-ar fi convenit asa de mult n-ai fi plecat sau n-ar fi plecat, sau nu de atittea ori? Probabil nevoia de o iluzie, si drumurile batute sint o iluzie buna cind nu apare alta...
quasaria
Postat pe 9 Aprilie 2014 12:53
De la: bucura, la data 2014-04-09 12:43:55Nu am gresit cu nimic cand am scris ca gandesti, simti si reactionezi la nivelul unui copil razgaiat de gradinita .Faptul ca ai plecat inapoi la nevasta i-a aratat ca nu te-ai schimbat. Deloc. Ca pendulezi intre una si cealalta, le folosesti pe amandoua si le manipulezi dupa cum iti dicteaza toanele si interesul, asa cum ai facut tot timpul.

Fa-ti ordine in viata ca sa poti lua decizii adecvate, pt ca e asa un talmes-balmes in mintea si faptele tale, ca nu vei putea iesi la liman fara sa faci un pas in spate. Iar daca ai nevoie de ajutor (psiholog, duhovnic, cine crezi tu), cere-l. Aici nu vei gasi o rezolvare a problemelor tale. Ideal ar fi ca sa se intample cu tine o minune (si nu e chiar greu) incat de acum inainte sa traiesti numai ca sa faci bine celor din jur, cel putin atat bine pe cat rau ai facut, si asa sa te impaci cu tine si cu cele pe care le-ai ranit.



Prietena nici nu-mi mai vorbeste.Mi-a scris o singura data cand mama ei ara in coma iar eu am dat un raspuns idiot gen daca eram impreauna poate aveam o solutie, dar asa...Acum nu mai stiu mare lucru despre ea.Am vazut-o o singura data ,nici nu mi-a raspuns la salut, era bine ,arata bine insa m-a tratat ca pe un strain.
garbo_399025
Postat pe 9 Aprilie 2014 13:01
In sfarsit , i-a venit mintea la cap ! Prietenei , nu tie.
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2014 13:07
da garbolin, si daca ma-sa era in coma pina la urma omeneste vorbind de ce te suna pe tine - sa faci CE? Sa o scoti tu din coma?
Lasind la o parte nostalgiile tale profunde, e penibil ca de cite ori avem probleme in viata sa fugim la vreun Gheorghe care e la fel sau mai dezorientat ca noi sa il facem pe ala responsabil de ce ni se intimpla sau sa ii punem pisica moarta in curte...sa se descurce ala si sa ne scoata psihicul din rahat. Nu zau? Mai ales unul care a demonstrat in mod repetat ca e paralel. Chiar penibil.
quasaria
Postat pe 9 Aprilie 2014 13:12
De la: quasaria, la data 2014-04-09 13:12:57da garbolin, si daca ma-sa era in coma pina la urma omeneste vorbind de ce te suna pe tine - sa faci CE? Sa o scoti tu din coma?
Lasind la o parte nostalgiile tale profunde, e penibil ca de cite ori avem probleme in viata sa fugim la vreun Gheorghe care e la fel sau mai dezorientat ca noi sa il facem pe ala responsabil de ce ni se intimpla sau sa ii punem pisica moarta in curte...sa se descurce ala si sa ne scoata psihicul din rahat. Nu zau? Mai ales unul care a demonstrat in mod repetat ca e paralel. Chiar penibil.

Culmea este ca nu mi-a cerut ajutor, doar mi-a spus ce se intampla.Niciodata nu a cerut nimic, de fapt a cerut doar sa imi fac curat in viata si sa las trecutul unde este fara sa-l mai aduc in prezent, insa eu...Ajutor nu a cerut nici in alte situatii cand a fost la greu, mereu s-a descurcat singura , eu am fost ala care a cerut si ea m-a ajutat mereu, insa eu...
garbo_399025
Postat pe 9 Aprilie 2014 13:36
"sa iti spuna ce se intimpla" asa, ca sa te pastreze informat.
Sint multe moduri de a cere. Ai scris un mesaj kilometric ca te suna non stop si plingea ca nu stiu ce i se mai intimpla, acum brusc nu s-a mai intimplat...
Esti absolut debusolat - mai debusolat acum decit atunci cind ii inchideai telefonul. Si probabil daca ti-ar raspunde ai trece imediat la extrema cealalta, ca asa e in ping pong... Ceea ce ti se intimpla, si foarte la suprafata, nu in profunzime, e strict o problema de plictiseala si spirit de competitie prost directionat. Directioneaza-l mai bine... e energie irosita degeaba. Gaseste-ti un hobby. Sau fa-ti o afacere. Atunci poti sa seduci si minti cu oarece succese palpabile. Nu incerc sa fiu ironica, e purul adevar.
quasaria
Postat pe 9 Aprilie 2014 13:46
De la: quasaria, la data 2014-04-09 13:46:17 te-a sunat tocmai atunci "sa iti spuna ce se intimpla" asa, ca sa te pastreze informat.

Sint multe moduri de a cere.


nu e genul sa o ia pe dupa visini si oricum nu asta conteaza.N-am fost langa ea, nu i-am acordat nimic, deci...
garbo_399025
Postat pe 9 Aprilie 2014 13:54
De la: quasaria, la data 2014-04-09 13:46:17"sa iti spuna ce se intimpla" asa, ca sa te pastreze informat.
Sint multe moduri de a cere. Ai scris un mesaj kilometric ca te suna non stop si plingea ca nu stiu ce i se mai intimpla, acum brusc nu s-a mai intimplat...
Esti absolut debusolat - mai debusolat acum decit atunci cind ii inchideai telefonul. Si probabil daca ti-ar raspunde ai trece imediat la extrema cealalta, ca asa e in ping pong... Ceea ce ti se intimpla, si foarte la suprafata, nu in profunzime, e strict o problema de plictiseala si spirit de competitie prost directionat. Directioneaza-l mai bine... e energie irosita degeaba. Gaseste-ti un hobby. Sau fa-ti o afacere. Atunci poti sa seduci si minti cu oarece succese palpabile. Nu incerc sa fiu ironica, e purul adevar.


debusolat da ca mi se pare ca am lasat-o la greu iar da inainte plangea dupa mine, acum...deja cred ca i-a ajuns cate i-am facut.
garbo_399025
Postat pe 9 Aprilie 2014 14:28
iar tie nu ti-a ajuns si tu ai vrea sa ii mai faci. Sau? Care e sensul acestor regrete tardive bruste? Sau care e intrebarea?
quasaria
Postat pe 9 Aprilie 2014 14:37
De la: quasaria, la data 2014-04-09 14:37:48iar tie nu ti-a ajuns si tu ai vrea sa ii mai faci. Sau? Care e sensul acestor regrete tardive bruste? Sau care e intrebarea?

ma intrebam doar daca trebuia sa actionez altfel, sa fac altceva .Nu i-as mai face rau ,asta e sigur, chiar o iubesc si o iubeam si cand am stat singur dar ea nu m-a crezut, n-a vrut sa se mai intoarca in casa ce o impartisem amandoi, m-a pedepsit pentru ce i-am facut inainte.
garbo_399025
Postat pe 9 Aprilie 2014 15:32
Ca sa fiu eu cu constiinta impacata o sa-ti spun ca cele doua, respectiv nevasta si amanta, au incasat atat cat au putut duce. Eu nu incerc sa te absolv de vina prin afirmatia asta, sa ne intelegem (si sa vreau, nu s-ar putea), pur si simplu asta este realitatea. Amanta a vrut sa i te smulga nevestei cu orice pret ca sa devina doamna 025, si a primit ce i-ai servit, iar nevasta n-a vrut sa renunte la a fi doamna 025 - si a primit acelasi tratament, doar ca inteleg ca te si platea pt asta. Pacat ca in toata murdaria asta a fost implicat un copilas nevinovat care a pierit. Dar poate asa trebuia sa se intample in contextul asta.
bucura
Postat pe 10 Aprilie 2014 11:52
eu, nici macar nu-mi racesc gura de pomana!
pitiTa_
Postat pe 10 Aprilie 2014 12:22
De la: bucura, la data 2014-04-10 11:52:55Ca sa fiu eu cu constiinta impacata o sa-ti spun ca cele doua, respectiv nevasta si amanta, au incasat atat cat au putut duce. Eu nu incerc sa te absolv de vina prin afirmatia asta, sa ne intelegem (si sa vreau, nu s-ar putea), pur si simplu asta este realitatea. Amanta a vrut sa i te smulga nevestei cu orice pret ca sa devina doamna 025, si a primit ce i-ai servit, iar nevasta n-a vrut sa renunte la a fi doamna 025 - si a primit acelasi tratament, doar ca inteleg ca te si platea pt asta. Pacat ca in toata murdaria asta a fost implicat un copilas nevinovat care a pierit. Dar poate asa trebuia sa se intample in contextul asta.

Chiar i-am zis nevestei ca divortez, i-am cerut sa stabileasca o data cand sa mergem la notar, dar m-am miscat cu incetinitorul.Prietenei ii promisesem ca ma insor cu ea de ziua ei, nu mi-am respectat promisiunea si pentru asta nu m-a iertat si si-a pierdut si ultima bruma de incredere in mine.Am spus la toti ca divortez de nevasta, ca ma insor cu prietena, dar pana la urma am sfarsit tot la nevasta.
garbo_399025
Postat pe 10 Aprilie 2014 12:55
"ala_bala portocala"

025, ce tot o f*ti de la iafa la caiafa, termina odata cu amandoua ca s'asa n-ai viitor cu niciuna.
cum cine mi-a spus-o?

Pana "ta" de la palarie!

Shit! Si, ia-o de la capat cu alte doua!;))
pitiTa_
Postat pe 10 Aprilie 2014 13:26
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 13:44
De la: pitiTa_, la data 2014-04-10 13:26:01"ala_bala portocala"

025, ce tot o f*ti de la iafa la caiafa, termina odata cu amandoua ca s'asa n-ai viitor cu niciuna.
cum cine mi-a spus-o?

Pana "ta" de la palarie!

Shit! Si, ia-o de la capat cu alte doua!;))

Pai nevasta nu vrea sa divorteze de mine si cand am mai plecat de acasa pentru alta, acum vreo 8-9 ani s-a aruncat in fata masinii sa nu plec.
garbo_399025
Postat pe 10 Aprilie 2014 14:16
mai bine sa se arunce de pe bloc, ca soferul ar putea sa o evite.
Manele in proza....
quasaria
Postat pe 10 Aprilie 2014 14:39
De la: quasaria, la data 2014-04-10 14:39:44mai bine sa se arunce de pe bloc, ca soferul ar putea sa o evite.
Manele in proza....


Nu sant manele in proza chiar daca ti-e greu sa crezi.Asa a fost atunci, nu a vrut sa ma lase sa plec.
garbo_399025
Postat pe 12 Aprilie 2014 14:25
nu mi-e deloc greu sa cred, sint suficiente Chiritze d'astea din pacate. Numai ca "drama" de doi lei nu denota iubire sau caracter, denota proasta calitate a persoanei de linga tine. Atit. Si proasta calitate a celui care aplauda spectacolul, dar asta e o alta discutie.
Sa decizi cind nu mai vrei sa traiesti e unul dintre drepturile primordiale, tine de demnitatea umana. Vrea sa se sinucida, e decizia ei, asumata si pentru care are responsabilitate deplina. Cine si de ce ar putea-o contrazice si impiedeca?
Eventual poti sa ii dai sfaturi, cum sa fie trecerea mai lina.
quasaria
Postat pe 12 Aprilie 2014 14:52
De la: quasaria, la data 2014-04-12 14:52:28nu mi-e deloc greu sa cred, sint suficiente Chiritze d'astea din pacate. Numai ca "drama" de doi lei nu denota iubire sau caracter, denota proasta calitate a persoanei de linga tine. Atit. Si proasta calitate a celui care aplauda spectacolul, dar asta e o alta discutie.
Sa decizi cind nu mai vrei sa traiesti e unul dintre drepturile primordiale, tine de demnitatea umana. Vrea sa se sinucida, e decizia ei, asumata si pentru care are responsabilitate deplina. Cine si de ce ar putea-o contrazice si impiedeca?
Eventual poti sa ii dai sfaturi, cum sa fie trecerea mai lina.

d-aia a fost si usor sa ma duc de la una la alta ,nevasta a iertat mereu ce am facut, acum insa, constat ca mi-e dor de prietena mea si chiar o iubesc.Si daca ma duc dupa ea, nu stiu daca m-o mai vrea inapoi....
garbo_399025
Postat pe 13 Aprilie 2014 12:31
"O parere"!

Pffffai! unde dai si, unde crapa!
pitiTa_
Postat pe 13 Aprilie 2014 14:12
025 , incepi sa plictisesti cu vaicarelile tale. Ai observat ca ai primit doar critici din toate partile...ce te tot musti de c_our de unul singur ? Pfff...
Rotty
Postat pe 13 Aprilie 2014 15:50
De la: Rotty, la data 2014-04-13 15:50:59025 , incepi sa plictisesti cu vaicarelile tale. Ai observat ca ai primit doar critici din toate partile...ce te tot musti de c_our de unul singur ? Pfff...


Scuze de vaicareli si nu cred ca sunt singurul care se vaita, insa tot nu sunt lamurit, s-o caut sau nu, oare s-o mai uita la mine sau...
garbo_399025
Postat pe 14 Aprilie 2014 08:32
ce s-o mai cauti nu i-ai facut destul rau? ori cumva in mintea ta, crezi ca o sa te porti altfel de data asta?Ai sa fi mielusel o vreme pana o prostesti si apoi esti ceea ce esti de fapt, un mitocan.Sa fiu in locul ei, m-as uita la tine ca la un gunoi .Ramai la nevasta aia de care ai afirmat ca iti suporta orice ca na o gasca alege intotdeauna alta gasca si niciodata o lebada
flower29
Postat pe 14 Aprilie 2014 08:37
Flower , Mi-ai luat vorba din varful degetelor.
Rotty
Postat pe 14 Aprilie 2014 08:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
senzaţie ciudată 46 De la: garbo_395282 11 Octombrie 2014 07:54
Poate sa ma ajute cineva ? 13 De la: garbo_415734 11 Octombrie 2015 10:46
relatiile la distanta! 13 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 04:50
despartire sau compromis 253 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:15
Setari Cookie-uri