Rudele

Sunt impreuna cu logodnicul meu de 4 ani. Suntem fericiti, spunem noi. Avem o relatie frumoasa si cu ambii parinti, cu fratii lui... In schimb cand vine vorba de rudele mele parca ia foc. Eu sunt singura la parinti, el are 4 frati... Intotdeauna i-am respectat fratii si am incercat sa pastrez o relatie frumosa, dar el nu vrea sa vorbesca sub nici o forma cu singura verisoara a mea cu care pastrez legatura. Mama mea cu sora ei au o relatie cu suisuri si coborasuri la fel si eu cu verisoara mea, dar de fiecare data incercam sa ne toleram si sa ne iertam greselile. El nu vrea sa ierte sub nici o forma. Ma doare si nu vrea sa inteleaga, parca are dopuri in urechi . Imi repeta tot timpul greselile verisoarei si ale matusii mele si faptul ca nu ar trebui sa iert. Eu nu pot ca nu sunt construita asa. Mi-e groaza de evenimentele de familie la care participam ( el nu e un diplomat, iar teatru nu a stiut sa joace niciodata). Parintii mei imi reproseaza mereu si.....eu un cerc din asta in care eu sunt la miljoc....Nu prea stiu ce sa fac
merijn
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:40
Mda,

Ruda pe care o prefer din familia soacrei mele e nora unicului ei fiu.

In rest, pauzele lungi si dese...
nathalie
Postat pe 6 Decembrie 2011 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clocotesc de o iubire bolnava 49 De la: SAL 27 Decembrie 2011 17:07
Nu stiu ce as mai putea sa fac in continuare ca sa ne impacam 1 De la: garbo_501722 14 Februarie 2020 12:19
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
El imi spune ca s-a terminat 39 De la: nazirra 26 Octombrie 2009 17:08
buna....poveste de iubire pe net...adevar sau.....iluzie 2 De la: alfheim 5 Septembrie 2011 20:21
Setari Cookie-uri