CE DECIZIE SA IAU?

Buna seara,

Am 24 de ani si am avut o relatie cu un barbat timp de 3 ani si jumatate, dupa care ne-am despartit. Precizez ca atunci cand l-am cunoscut eu aveam aproape 21 de ani si el 25. Primii 2 ani au fost foarte frumosi, dar de cand ne-am mutat impreuna au inceput certurile, initial mai rar apoi au devenit zilnice...Mentionez ca este un barbat de afaceri, ce si-a dezvoltata afacerea de cand a inceput sa fim impreuna si treptat a ajuns foarte cunoscut si implicit curtat de foarte multe femei, iar eu am devenit din ce in ce mai geloasa si posesiva. Ne-am despartit acum 6 luni si din acel moment el este cu o alta fata..pe care o placea de cand eram impreuna. Eu am rupt orice legatura cu el de cand ne-am despartit, desi in toata aceasta perioada s-a interesat ce mai fac si era forte gelos cand a aflat ca ies cu cineva. De 2 sapt am inceput sa vb la tel. zilnic si sa ne si vedem..insa fara sa faca vreo aluzie ca vrea sa ne impacam. Spuneti-mi ce sa fac sa vb in continuare cu el pentru ca el spune ca pe mine ma iubeste sau sa nu-i mai raspund la tel. Rudele lui mi-au spus ca este indecis..ca vrea sa se impace cu mine insa ii este teama sa nu ajungem iar la certuri si in acelasi timp ii place foarte mult fizic fata cu care este.


Astept un sfat, orice..va multumesc
garbo104166
Postat pe 10 Martie 2010 20:15
De la: garbo104166, la data 2010-03-10 20:15:17Buna seara,

Am 24 de ani si am avut o relatie cu un barbat timp de 3 ani si jumatate, dupa care ne-am despartit. Precizez ca atunci cand l-am cunoscut eu aveam aproape 21 de ani si el 25. Primii 2 ani au fost foarte frumosi, dar de cand ne-am mutat impreuna au inceput certurile, initial mai rar apoi au devenit zilnice...Mentionez ca este un barbat de afaceri, ce si-a dezvoltata afacerea de cand a inceput sa fim impreuna si treptat a ajuns foarte cunoscut si implicit curtat de foarte multe femei, iar eu am devenit din ce in ce mai geloasa si posesiva. Ne-am despartit acum 6 luni si din acel moment el este cu o alta fata..pe care o placea de cand eram impreuna. Eu am rupt orice legatura cu el de cand ne-am despartit, desi in toata aceasta perioada s-a interesat ce mai fac si era forte gelos cand a aflat ca ies cu cineva. De 2 sapt am inceput sa vb la tel. zilnic si sa ne si vedem..insa fara sa faca vreo aluzie ca vrea sa ne impacam. Spuneti-mi ce sa fac sa vb in continuare cu el pentru ca el spune ca pe mine ma iubeste sau sa nu-i mai raspund la tel. Rudele lui mi-au spus ca este indecis..ca vrea sa se impace cu mine insa ii este teama sa nu ajungem iar la certuri si in acelasi timp ii place foarte mult fizic fata cu care este.


Astept un sfat, orice..va multumesc
nu stiu ce sa zic...dar poate este nepotrivire de caracter la voi..Pt ca una este sa fiti prieteni sa locuiti separat..Si alta este ca sa locuiti impreuna..Trebuie armonie intr-o relatie..Dar trebuie sa fii constienta ca un barbat fara principiii nu poate fii fidel
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Martie 2010 21:58
De la: garbo104166, la data 2010-03-10 20:15:17Buna seara,

Am 24 de ani si am avut o relatie cu un barbat timp de 3 ani si jumatate, dupa care ne-am despartit. Precizez ca atunci cand l-am cunoscut eu aveam aproape 21 de ani si el 25. Primii 2 ani au fost foarte frumosi, dar de cand ne-am mutat impreuna au inceput certurile, initial mai rar apoi au devenit zilnice...Mentionez ca este un barbat de afaceri, ce si-a dezvoltata afacerea de cand a inceput sa fim impreuna si treptat a ajuns foarte cunoscut si implicit curtat de foarte multe femei, iar eu am devenit din ce in ce mai geloasa si posesiva. Ne-am despartit acum 6 luni si din acel moment el este cu o alta fata..pe care o placea de cand eram impreuna. Eu am rupt orice legatura cu el de cand ne-am despartit, desi in toata aceasta perioada s-a interesat ce mai fac si era forte gelos cand a aflat ca ies cu cineva. De 2 sapt am inceput sa vb la tel. zilnic si sa ne si vedem..insa fara sa faca vreo aluzie ca vrea sa ne impacam. Spuneti-mi ce sa fac sa vb in continuare cu el pentru ca el spune ca pe mine ma iubeste sau sa nu-i mai raspund la tel. Rudele lui mi-au spus ca este indecis..ca vrea sa se impace cu mine insa ii este teama sa nu ajungem iar la certuri si in acelasi timp ii place foarte mult fizic fata cu care este.


Astept un sfat, orice..va multumesc
pushika
Postat pe 15 Martie 2010 18:44
intreba pe cineva care se pricepe si vede mai departe, adica poate sa zica daca sunteti potriviti sau nu, daca o sa ramaneti impreuna sau nu... poate un astrolog sa va faca compatibilitatea, nu stiu ...
eu am apelat la o doamna pe care mi-a recomandat-o cineva si care mi-a deschis cartile de tarot si mi-a zis absolut tot. La inceput nu prea am crezut dar cand am vazut ca nu avea de unde sa stie unele lucruri...apoi cand s-au adeverit si cele spuse pe viitor chiar am inceput sa cred... daca vrei o sa-ti caut numarul de tel sau adresa de e-mail. Lasa-mi mesaj daca te intereseaza...
pushika
Postat pe 15 Martie 2010 18:49
Eu zic sa nu te mai incurci cu el , nu merita .De ce?
Incearca sa lase o portita deschisa in timp ce inca e cu noua cucerire, pe tine te tine "legata" .Daca nu merge acolo relatia ,se intoarce la tine, deci el lucreaza pe 2 fronturi .E las ... si gelos , asta tradeaza ca nu te merita .Pune punct si inceracasa ti gasesti fericirea in alta parte.
Sa nu regreti ulterior.Ce te face sa crezi ca daca te impaci cu el , nu o sa fie ca in ultima perioada(Wb. aceea cu ciorba reancalzita...)
Succes, tu esti singura care poti decide, noi dam doar sfaturi , mai bune sau mai putin bune.
garbo089886
Postat pe 15 Martie 2010 18:53
Intreabal ce vrea si dupa aceea daca raspusul nu este clar,lasal si vediti de treaba ta ca sunt destui barbati.
bibicu
Postat pe 31 Martie 2010 15:54
ce decizie sa iei cand decizia e deja luata????...pai el e cu alta...exact asha cum banuiai...iete ca se confirma!!!...ca vrea sa lase o portita deschisa in timp...asha e...io fug de oameni de astia...care vor sa isi lase portite de astea...adica sa fii tu un fel de haina de vreme rea?!...nuuuu fetitza!!!...da/l dracu...si vezi/ti de viatza ta...cauta-ti pe cineva si incearca sa iti vezi de viata langa acea persoana(pe care o vei gasi)...si nici sa nu te mai intereseza dobitocu!!! (parerea mea)
andreea_n_c
Postat pe 2 Aprilie 2010 08:49
Ne-am despartit acum 6 luni si din acel moment el este cu o alta fata..pe care o placea de cand eram impreuna.

MIe asta nu imi suna deloc bine ...din ce ai zis si tu omu e ceva indecis ,ori si tu esti la fel ?lasa-l sa se decida pana la adanci batraneti daca inca habar nu are ce vrea si sa se bucure de curtarea fetelor pe moment pana va realiza ce a pierdut ..tu in schimb repeta-ti in fiecare zi ca un sut in partea dorsala e un pas inainte si ca mereu exista ceva mai bun decat ce a fost ..asa ca ia si incearca sa te implici in alta relatie ca nu se merita ...pe bune (parerea mea)..eu am trecut prin multe despartiri si uite ca mereu am avut parte de ceva mai bun si mai bun ca fostul ,chiar daca eram spectica si ma durea atunci ..
multa bafta !
flordavis
Postat pe 2 Aprilie 2010 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Raspuns 7 De la: barboneli 16 Decembrie 2011 15:23
O PERSOANA FARA SPERANTE SI TRAIND UN INFIERNO 16 De la: quasaria 29 Iulie 2011 05:49
Parintii isi baga nasul 104 De la: carmenpred 27 Septembrie 2010 00:02
Imposibil de uitat 6 De la: preciouss 2 August 2009 19:33
monotonia in relatie 20 De la: garbo098181 10 Februarie 2010 17:17
Setari Cookie-uri