Ce ne place...

Fugutza la trebi Da-mi place ca s-a fact soare.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2014 12:53
si mie-mi place mierea
mananc acuma sa -rm bine!
pitiTa_
Postat pe 19 Martie 2014 20:58
Imi sunt dragi toate florile, dar le prefer totusi pe cele de camp.
Rotty, am privit iar ghioceii din pozele tale si am o curiozitate. Au fost plantati sau au aparut spontan?
bucura
Postat pe 19 Martie 2014 22:09
Sunt salbatici Bucura . Cresc ca buruienile peste tot. Se inmultzesc de la Mama Natura , la fel ca si narcisele care inunda marginile de drumuri acum. O sa fac maine poze , daca imi permite vremea....Sper , ca asa au anuntzat. O fi pus cineva vreo doua cepe acum catziva ani , iar de restul se ocupa natura.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2014 22:20
Cat de frumos trebuie sa fie! Unui citadin inrait, care s-a nascut intr-un mare oras si-si duce viata numai acolo, o asemenea imagine bucolica poate sa-i trezeasca o reactie de oaresce dispret, catalogandu-i pe amatorii de pitoresc rustic drept pasunisti.
Eu le consider colturi de rai si daca as putea, m-as muta undeva la tara unde sa am o casuta in mijlocul unei pajisti, ca tot am eu pseudonimul Bucura - care-i nume de oita , insotita de animalutele mele dragi si cu niste vecini cumsecade (ca sa nu fiu singura cuc), si mai tarziu, poate si niste nepotei veseli si nebunatici ca taticii lor.
Si uite asa mi-am facut eu ziua mai frumoasa, visand cu ochii deschisi.
O zi frumoasa si voua!
bucura
Postat pe 20 Martie 2014 09:21
Bucura , in fiecare zi multumesc Domnului ca mi-a dat sansa sa locuiesc aproape de natura si nu in mislocul unui oras aglomerat. Iti doresc o zi frumoasa si ma pregatesc sa merg la cumparaturi. Apoi vreau sa ies putzin in gradina , ca s-a facut soare. Imi place !
Rotty
Postat pe 20 Martie 2014 10:26
De la: bucura, la data 2014-03-20 09:21:06Cat de frumos trebuie sa fie! Unui citadin inrait, care s-a nascut intr-un mare oras si-si duce viata numai acolo, o asemenea imagine bucolica poate sa-i trezeasca o reactie de oaresce dispret, catalogandu-i pe amatorii de pitoresc rustic drept pasunisti.
Eu le consider colturi de rai si daca as putea, m-as muta undeva la tara unde sa am o casuta in mijlocul unei pajisti, ca tot am eu pseudonimul Bucura - care-i nume de oita , insotita de animalutele mele dragi si cu niste vecini cumsecade (ca sa nu fiu singura cuc), si mai tarziu, poate si niste nepotei veseli si nebunatici ca taticii lor.
Si uite asa mi-am facut eu ziua mai frumoasa, visand cu ochii deschisi.
O zi frumoasa si voua!






the first: tu nu ai nume de oita ci de "bucurie !!!!!!!!!!!!!!!!!!"!
the second este frumos sa traiesti undeva mai departe de civilizatia asta inraita ....
the thard viseza ca asa te mentii vesela ! Zi cum va place !!!!!!!
garbo_19362
Postat pe 20 Martie 2014 11:13
''Imi sunt dragi toate florile, dar le prefer totusi pe cele de camp.'' La fel. :)


Axl_R
Postat pe 20 Martie 2014 15:03
Bucura , astea sunt intre niste maracini la marginea drumului...

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/3/4/2/4942431.jpg

...nimeni nu le-a plantat acolo cu sigurantza. Si oi cu miei erau azi la marginea drumului

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/1/4/2/4942411.jpg
Rotty
Postat pe 20 Martie 2014 17:47
De la: pitiTa_, la data 2014-03-18 19:42:55
De la: Axl_R, la data 2014-03-18 19:15:26Am uitat şi mie-mi place să am halatele călcate, da' nu de mine.

Acu' am gătat, de călcat. ;))



cand mai ai, fluiera si vin eu, tu esti mica, obosesti repede.


!
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2014 18:42


s-a auzit!

Imi place liliacul :)
pitiTa_
Postat pe 20 Martie 2014 18:46
si mie. imi place cum se iau la intrecere liliecii cu pasarile inainte de apusul soarelui ;))
si nici macar nu se hranesc cu sange.Bram Stoker ne-a dus in eroare
Eugenia_
Postat pe 20 Martie 2014 19:22
De la: Rotty, la data 2014-03-20 17:47:40Bucura , astea sunt intre niste maracini la marginea drumului...

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/3/4/2/4942431.jpg

...nimeni nu le-a plantat acolo cu sigurantza. Si oi cu miei erau azi la marginea drumului

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/1/4/2/4942411.jpg

Am inteles eu bine ca stai in Deutschland - am facut germana din cl a ll-a, da' spre rusinea mea, mare lucru nu mai stiu - si atunci cum de ai oite cu miei prin preajma?
bucura
Postat pe 20 Martie 2014 19:25
si eu tot dintr-a II-a.
ich bin eine affe schon. atat retin n-am umlaut.
Eugenia_
Postat pe 20 Martie 2014 19:30
De la: garbo_19362, la data 2014-03-20 11:13:37
De la: bucura, la data 2014-03-20 09:21:06Cat de frumos trebuie sa fie! Unui citadin inrait, care s-a nascut intr-un mare oras si-si duce viata numai acolo, o asemenea imagine bucolica poate sa-i trezeasca o reactie de oaresce dispret, catalogandu-i pe amatorii de pitoresc rustic drept pasunisti.
Eu le consider colturi de rai si daca as putea, m-as muta undeva la tara unde sa am o casuta in mijlocul unei pajisti, ca tot am eu pseudonimul Bucura - care-i nume de oita , insotita de animalutele mele dragi si cu niste vecini cumsecade (ca sa nu fiu singura cuc), si mai tarziu, poate si niste nepotei veseli si nebunatici ca taticii lor.
Si uite asa mi-am facut eu ziua mai frumoasa, visand cu ochii deschisi.
O zi frumoasa si voua!






the first: tu nu ai nume de oita ci de "bucurie !!!!!!!!!!!!!!!!!!"!
the second este frumos sa traiesti undeva mai departe de civilizatia asta inraita ....
the thard viseza ca asa te mentii vesela ! Zi cum va place !!!!!!!

Gabriela, ca de obicei - foarte draguta. Si mie mi-a placut ideea de a fi perceput pseudonimul ca bucurie, de fapt e o combinatie intre numele de fata si initiala prenumelui.
bucura
Postat pe 20 Martie 2014 19:34
De la: Eugenia_, la data 2014-03-20 19:30:39si eu tot dintr-a II-a.
ich bin eine affe schon. atat retin n-am umlaut.

Du bist eine sehr schones Madchen.
Meine Vaterland ist ...
Du bist mein Bruder.
Nici eu n-am umlaut. Rotty, sa nu fii prea aspra ca eu sunt mai sensibila!
bucura
Postat pe 20 Martie 2014 19:40
danke schon
ich bin sehr schon

Doamne al limbii germane, sa nu ma certi
Eugenia_
Postat pe 20 Martie 2014 19:45
gute Nacht!
Eugenia_
Postat pe 20 Martie 2014 19:53
Dragi telespectatori , v-am prezentat ora in limba germana.
Bucura , locuiesc la 14 km de un oras mare , dar aici prin imprejurimi sunt multe ferme. Deci nu duc dorul oilor si al vacilor. E mult camp si tocmai au dat cu ingrasamant zilele trecute. Ma simteam de parca eram la mosu` in poiata.
Eu_ , schlaf schön
Rotty
Postat pe 20 Martie 2014 20:23
Am avut o profesoara de germana sasoaica si inainte de '89 a plecat in RFG, unde avea un frate. Invatam de dragul ei pt ca era o scumpa, dar si pt ca ma indragostisem de un coleg care nu ma baga in seama. Fratele profesoarei ii trimitea pachete, si asa m-am facut eu cu o pereche de blugi pe care i-am purtat vreo patru ani si i-as mai fi purtat, de nu cedau prin partile esentiale.
O seara frumoasa tuturor!
bucura
Postat pe 20 Martie 2014 20:43
Seara frumoasa si tie Bucura , ma retrag si eu la un film si sa-mi beau ceiutzul de seara. Mine iar tre sa ma trezesc devreme...pe la 5.
Noapte buna.
Rotty
Postat pe 20 Martie 2014 21:23
Sie schweigan?
Ich mag es, noch die schafe und die kuh, das schaf!
Sehr viel mit "nemtalaia" dieses! korrigiert mich!

gute nacht, -lor!

A! bucur.
pitiTa_
Postat pe 20 Martie 2014 22:48
Du bist aus tiefem Schlaf erwacht und viel zu kurz war diese Nacht, doch jetzt vergiss erst mal die Sorgen, ich wünsche Dir einen wunderschönen Guten Morgen!
Iote ca de dimineata ma faceti sa o iau pe limbi straine...
Rotty
Postat pe 21 Martie 2014 06:27
Rotty, totusi, prea de dimineata iti incepi ziua, mai ales ca esti cu o ora in urma. Sper ca ai timp pana seara sa-ti tragi putin sufletul.
Pitita, nu spun nici da, nici ba, da parca ar fi fost prea simplu...
bucura
Postat pe 21 Martie 2014 07:52
Neata Bucura. De la ora 4 sunt treaza , desi de obicei ma trezesc la 6. Tre sa apara instalatorul ca am o problema la centrala , de aia m-am trezit asa devreme....doar nu era sa ma gaseasca in pijama
Rotty
Postat pe 21 Martie 2014 08:00
O zi frumoasa tuturor! Am intrat cat sa va salut si acum trebuie sa inchid, ca deja sunt ... cautata.
bucura
Postat pe 21 Martie 2014 08:04
O zi cat mai placuta sa ai Bucura.
Rotty
Postat pe 21 Martie 2014 08:08
Ce 'mi place soarele asta azi?! Ii asa de calm...:)
Este primavara de-a binelea!
...la voi?
pitiTa_
Postat pe 22 Martie 2014 10:35
Primavara si pe-aici, dar calm, nu. Plec dupa amiaza spre Capitala - dupa ce ieri am bucatarit pana la unu noaptea - sa-mi vad copilasii:), sa kilipiresc la Sala Dalles carti pt toate buzunarele (cel putin, asa sper), sa vad un balet ca n-am mai vazut de mult unul si 'oi mai vedea eu ce...
Treaba e ca plec cu tzugu - trenu' adica - ca masina mea de 'nspe ani da semne grave de bronsita - de n-o fi pneumonie, si n-a fost timp de doctor. Daca n-as avea bagaje multicele, n-ar fi nimic, ca si asa in Bucuresti nu merg cu masina decat pana in cartierul unde stau baietii, si acolo o las.
Iau taxiul si la rigoare, tramvaiul, decat sa sa ma sperie vre-un tigan de ala cu ceafa groasa, pe post de taxi driver, sau sa sara vreun nebun cu pistolu', ca nu-i place cum pun frana sau cum ma uit la el, cand astept la semafor.
Provinciala, ce vreti. Dar sunt vesela ca o sa-mi strang baietii in brate, si o sa povestim, si o sa ne bucuram unii de altii.
Va doresc un weekend dupa inima voastra!
bucura
Postat pe 22 Martie 2014 12:55
Drum bun si sa ai grija de tine Bucura.
Piti , aici e innorat si bate vantul. Nu-i frumos , da` lasa ca trece.
Rotty
Postat pe 22 Martie 2014 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MOMENT DE CUMPANA 53 De la: Ana_Cata_1 19 Decembrie 2013 14:46
9 Decembrie 2012 ,poporul roman voteaza noii parlamentari,care vor trudi si transpira pentru bunastarea natiununii 11 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:23
cine a facut amniocentoza,scrieti-mi,mor de frica! 2 De la: chanty 18 Septembrie 2010 08:58
test final: verticala, oblica, dreptunghi, spirala 47 De la: garbo018223 2 Iulie 2009 17:12
Greu, dar nu imposibil?... 257 De la: nucu1 6 Iulie 2011 08:00
Setari Cookie-uri