am nevoie de o indrumare

de 2 saptamani m-am mutat cu chirie in aleea pantelimon ,cand am inchiriat aceasta garsoniera proprietarii nu m-au anuntat ca nu exista apa rece,am asteptat zile la rand dar nimic,in schimb este apa calda (fiarta )de nu pot sa ma spal bine nici pe maini ca ma oparesc -de facut dus nu va mai spun ,pun apa intr-un lighean o las sa se raceasca putin si dupa ma spal,din cate am inteles situatia asta este de mult timp si nimeni nu face nimic,am inteles ca sunt datorii la apa rece ,dar din cate stiu legal nu au voie sa inchida apa rece.credeti-ma ca am ajuns la limita ce as putea sa fac .daca am facut contractul pe un an este vreo problema daca ma mut? in fata mea am o doamna care are mai multe pisici si este un miros de te ustura ochii si gatul cand intri pe hol exista riscul sa ne imbolnavim cu totii ce pot sa fac ajutati-ma
garbo172159
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:32
poti face un contract pe viata,odata ce esti nemultumita esti libera sa pleci,in plus nici chiria nu as plati-o pentru ca nu te-au pus la curent cu cele ce se intampla de fapt.....
parerea mea,acum tu faci ce iti trece prin cap.....
succes!
anaROBERT
Postat pe 28 Noiembrie 2010 12:00
M-am gandit bineinteles si la asta si intentionez sa o fac insa vatrebuie sa ma pun din nou la punct cu finantele,oricum este o mare bataie de joc, nu stiu daca cineva face acest lucru intentionat nu este apa rece de loc in schimb am apa fiarta de nu ma pot spala nici pe maini nu se poate trai asa,multumesc pentru timpul si sfatul acordat
garbo172159
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:31
Eu nu i as pati chiria mi as cauta o alta locuinta as amana cu chiria 1 -2 luni apoi i as lasa cheile in cutia postala si as plecai as lasa un bilet in care le as spune ca ii dau in judecata pt, nerespectarea contractului, adica una au spus si alta era .Alta data cand inchiriati, va informati de la vecini de starea de fapt, a imobilului! Bafta! Si un Craciun Fericit!
Jojolin
Postat pe 20 Decembrie 2010 12:04
Tot ce ti se-ntampla nu este in regula.Propietarii trebuia sa-ti spuna ce lipsuri sunt in apartament,dar nu te sfatuiesc sa parasesti spatiul lasand un bilet si cheia in cutiia postala.
De ce? Pentru ca prppietarii te-ar putea acuza de disparitia unor bunuri din locuinta.
Cred ca cel mai bine ar fi sa-i anunti ca vrei sa pleci,sa inchei cu iei un act aditional ,la contract si sa le achiti chiria pe perioada cat ai stat in spatiu.
In conditia in care acest lucru nu se poate rezolva pe cale amiiabila,nu le platesti chiria, te duci la primarie sau unde a-i incheiat contractul si pe baza unei plangeri revoci contractul.
SUCCES si
"SARBATORI MAI FERICITE"
vasiliu
Postat pe 20 Decembrie 2010 18:53
multumesc tuturor pt sfaturi.m-am mutat de acolo si am anuntat pt ca asa am considerat ca era bine. pe cale amiabila am rezolvat problema banilor dar va dati seama ca intr-o luna sa platesti doua agentii si alta garantie nu mi-a fost usor.aveti mare grija cand inchiriati pt ca cel care va avea de suferit este chiriasul .multumesc inca o data tuturor .sarbatori fericite si multa sanatate
garbo172159
Postat pe 22 Decembrie 2010 22:51
AN N OU FERICIT TUTUROR!!!
Jojolin
Postat pe 30 Decembrie 2010 08:14
pai , eu zic sa te muti ca nu e de stat acolo
gregorio
Postat pe 31 Decembrie 2010 17:22
draga mea....simplu ...in ambele cazuri faci reclamatie la protectia consumatoruluibafta--....
kokomic
Postat pe 1 Ianuarie 2011 02:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"cura" pt pesimism??? 16 De la: garbo_1474 23 Mai 2012 00:11
Ti-ai insela sotia cu o femeie care ti-ar oferi un milion de euro pt o noapte de amor? 76 De la: marceltuky 24 Iunie 2012 14:58
FACI BANI DE ACASA 19 De la: elisabeta_boia 3 Octombrie 2011 14:51
Mai credeti in superstitii?? 71 De la: garbo_19362 23 Ianuarie 2014 21:08
topic pt lipsa de inspiratie! ce cladire din romania credeti ca ar merita ajutor ?? 48 De la: picaturaderoua 28 August 2009 17:02
Setari Cookie-uri