Ce ne place...

si ploaia , ma purifica , o ador ... sunt semn de apa nu...?http://www.youtube.com/watch?v=1eNFkzXEHUE
garbo_19362
Postat pe 28 Martie 2014 07:28
si ana Blandiana imi place ..
garbo_19362
Postat pe 28 Martie 2014 07:32
De la: Celtic_Frost, la data 2014-03-28 06:36:11mie inghetata ! multa, cat mai multa !


si mie imi place inghetata ! nu la ore din astea... 06:36... dar imi place. numai de un singur fel: cea de ciocolata si cu bucati de ciocolata amaruie in ea ! restu, nu.
barboneli
Postat pe 28 Martie 2014 11:11
Ei na, nu se mai face!

se face numa' ciocolata de casa cu nuca multa, care-mi place mie.
pitiTa_
Postat pe 28 Martie 2014 12:54
Ziua buna tuturor!
Poate deschide cineva un topic si cu ce nu ne place, pt ca eu astept sa intru la stomatolog si voi vorbiti de ciocolata, inghetata, si alte cele, care ingrasa si strica dintii. :))
bucura
Postat pe 28 Martie 2014 15:52
Bucura , este pe undeva un topic cu ce ne enerveaza , sau cam asa ceva.
Rotty
Postat pe 28 Martie 2014 17:10
pai nici sa vorbim nu putem ? ce e vorbitul interzis ? si visatul la lucruri bune ?
Celtic_Frost
Postat pe 28 Martie 2014 18:39
da chiar. eu nu vreau topic cu ce ma enerveaza. ca nu ma mai opresc.
metaphor
Postat pe 28 Martie 2014 20:14
De la: bucura, la data 2014-03-28 15:52:21Ziua buna tuturor!
Poate deschide cineva un topic si cu ce nu ne place, pt ca eu astept sa intru la stomatolog si voi vorbiti de ciocolata, inghetata, si alte cele, care ingrasa si strica dintii. :))


hm... n-am inteles... tie nu-ti place la stomatolog sau nu-ti place inghetata, ciocolata si alte cele... ??? ca eu nu inteleg legatura intre stomatog si ciocolata, inghetata sau nu !!!! ciocolata sau inghetata ingrasa sau strica dintii ? poate, depinde cat mananci din ele. si ce, painea nu ingrasa ? alte prajituri, din care eu nu mananc, de ex. sau mancaruri grase, sau bautul zilnic de Cola Coca nu ingrasa sau strica dintii ? si inca cum !!! eu m-am gandit la un topic cu ce nu ne place... dar nu-si avea rostul. zic eu. pentru ca tot ce ce nu ne place nu o sa apara aici la topicul asta frumos al tau... ce rost mai are sa scrii ce nu-ti place... se deduce, nu ? si vorba aia.... daca deschide cineva un topic cu ce nu ne place... o pierdem sigur pe metafor de la topicul asta.... si e pacat ! o sa stea toata ziulica la ala cu ce nu ne place... asa zicea parca !
barboneli
Postat pe 28 Martie 2014 21:17
Ei, Barbo, cui ii place la stomatolog? Imi place si inghetata, si ciocolata, si prajiturile, si painea pe care o fac eu in casa, si - acum o sa radeti, dar asta e de bine - turte cum imi facea bunica mea din Bucovina pe care, din lipsa de plita, le coc in tigaia ceramica, si sunt tare bune. :))
Dar inghetata nu mananc, pt ca fac faringita, si nu glumesc.
In ce priveste topicul cu ce nu ne place, ne-ar prinde bine sa mai defulam unele dintre frustrarile acumulate, ca un fel de terapie prin scris impreuna cu prietenii. Zic si eu.
bucura
Postat pe 29 Martie 2014 12:52
Tocmai ce-am vazut ca facui un dezacord
Inteleg ca in weekend mai mult ati pus in practica ce va place si mai putin ati fost predispusi la a spune.:))
Pt ca e inceput de saptamana si ne mobilizam mai greu, va propun sa ascultati muzica baletului "Spargatorul de nuci" a lui P.I. Ceaikovski.
Imi place mult, ma inveseleste, binedispune, imi da chef de viata.
Seara frumoasa!



bucura
Postat pe 31 Martie 2014 19:24
Merci pentru idee Bucura. Seara placuta si tie.

Rotty
Postat pe 31 Martie 2014 19:50
IMI PLACE CELINE DION se pune ...?http://www.youtube.com/watch?v=AzaTyxMduH4
zi frumoasa ca si sufletele voastre !
garbo_19362
Postat pe 2 Aprilie 2014 12:41
thank you ...http://www.youtube.com/watch?v=OOgpT5rEKIU
garbo_19362
Postat pe 2 Aprilie 2014 12:46

Sa stii Gabi ca se " pune" orice iti place. Am avut o zi de cosmar la serviciu iar atunci cand se intampla asa - numai muzica ma linisteste, ma ajuta sa nu-mi pierd speranta in mai bine si increderea in oameni. Acum ascult muzica din "Lista lui Schindler" cu Itzhak Perlman la vioara si Daniel Barenboim la pupitru. Este minunata si v-o recomand cu drag.
Seara frumoasa sa aveti!
bucura
Postat pe 2 Aprilie 2014 19:02
la "lista lui Schindler" am plans si eu. probabil din cauza lacrimilor n-am retinut cine a scis notele.
Eugenia_
Postat pe 2 Aprilie 2014 20:08
John Williams, Eugenia, un cunoscut compozitor american de muzica de film.
bucura
Postat pe 2 Aprilie 2014 21:04
Buna dimineata, tuturor!
Pt ca am un scurt ragaz, am intrat sa vad ce mai faceti si ce va mai place. Barbo, nu stiu unde si de ce ai disparut, sper ca nu e nimic de rau, sa stii ca duc lipsa postarilor tale pline de umor si bonomie.
Poate Rotty, ca buna si mai veche prietena a ta, ma lamureste si pe mine. Ce zici Rotty?:)

bucura
Postat pe 4 Aprilie 2014 09:37
privirea lui atatata de dorinta fixata in privirea mea hipnotizata. partidele de amor in mica noastra mansarda din Bruxelles.cafeaua cu frisca si nocturnele lui Chopin de dupa. mirosul camasilor lui.
hoinareala prin Grote Markt si pofta cu care infulecam gauffre. mesajele lui pana ajunge acasa.
leo-nora
Postat pe 6 Aprilie 2014 11:02
Uauuuuuu...!!! (pe romaneste zis ).
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 11:08
Primăvară măăiiii! Înmugureşte şi coada măturii.
Axl_R
Postat pe 6 Aprilie 2014 11:14
Pe muzica de Chopin ?
Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 11:17
Prefer Vivaldi.
Axl_R
Postat pe 6 Aprilie 2014 11:20
Iote ce-mi place ca nu tre sa merg azi la munca ! Am timp de rasfatz .

http://media2.giphy.com/media/XpNVb8GlxZLWM/200.gif

Rotty
Postat pe 6 Aprilie 2014 16:57
De la: leo-nora, la data 2014-04-06 11:02:00privirea lui atatata de dorinta fixata in privirea mea hipnotizata. partidele de amor in mica noastra mansarda din Bruxelles.cafeaua cu frisca si nocturnele lui Chopin de dupa. mirosul camasilor lui.
hoinareala prin Grote Markt si pofta cu care infulecam gauffre. mesajele lui pana ajunge acasa.

Foarte frumos ai transpus o stare de gratie - cum e dragostea - in cuvinte.
De ce oare ma incearca un usor sentiment de deja vu.... Ce ai scris are legatura cu ciocolata si dantela:)) si Bruges? Zic si eu asa....
bucura
Postat pe 6 Aprilie 2014 17:02
Imi place dimineata asta calda de primavara, zumzetul albinelor din ciresul inflorit ale carui crengi aproape ating geamul de la dormitor, catelusa mea alergand si latrand dupa fluturi, lalelele si panselutele inflorite din gradina.
Iubesc mult perioada asta din preajma Pastelui. Imi place agitatia oamenilor de a-si primeni casele si gradinile,sambata imi place sa vad cum trec femeile imbracate in costume populare purtand cosuri cu bucate acoperite cu cele mai frumoase stergare, pe care le duc la biserica spre pomenirea celor plecati dintre noi. Ma bucur de pe acum ca vor veni baietii acasa si vom merge impreuna la Denii, la slujba Invierii, la mormintele bunicilor, prilej cu care vom revedea prieteni dragi risipiti prin tara si prin lume, dar care vin intotdeauna acasa de sarbatorile Pastelui.
Dar mai am si mici ...neplaceri. Mitzi tocmai a facut 4 pisoi si chiar va fi o problema plasarea lor, dar daca asa a zis nenea doctoru', ca o vom castra dupa ce va deveni mama o data,ne supunem.Insa numai eu stiu ce-am patit cu puii lui Gypsy, mama lui Mitzi, in exact aceiasi situatie... Doua luni am pus anunturi pe net si la ziar pana i-am dat.
Zi frumoasa cu liniste si soare!
bucura
Postat pe 9 Aprilie 2014 10:36
Ma apuca dorul de satul bunicilor cand iti citesc postarea Bucura . Dar niciunul nu mai este printre noi , asa ca raman doar amintirile vremilor de odinioara.

Eu am castrat-o pe Misu de "pustoaica" , adica inainte de a-i venii ideea sa umble "creanga". Zice medicul ca nu-i nici o problema , dimpotriva e mai bine....
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2014 12:06
Draga Rotty, nici macar parintii nu imi mai traiesc, pe tata l-am pierdut foarte tanar dar mi-a ramas in suflet ca o stea calauzitoare pt ca era un om vertical, demn, cu un caracter cum rar se mai gasesc astazi. As fi fost fericita sa-si cunoasca nepotii, sa-i vada crescand si devenind oameni, dar...

Misu e fata? E posibil sa fie adevarat ce spune medicul tau, vezi dar ca parerile sunt impartite si printre ei, eu am luat de buna parerea dr meu, acuma asta e, iar imi innebunesc vecinii, cunostintele, cat despre prieteni, nci nu vor sa mai auda de pisici.
bucura
Postat pe 9 Aprilie 2014 12:18
Nici eu nu mai am parinti Bucura. Eu mi-am pierdut mama cand aveam 8 ani. De fapt stiu ca are grija de mine de acolo de sus.

Da , Misu e fata. Prescurtarea de la Misuca. Asa a vrut sotul sa-i zicem , in amintirea altei Misu ce o aveam in Ro , dar care a murit acum 3 ani de batranete. Te-as ajuta cu placere cu pisoii , dar sunt prea departe.

Uite ce frumos a fost azi la plimbarea de la parau...

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/6/1/9/4949161.jpg

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/8/1/9/4949181.jpg

....dar cam rece si vant :(
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2014 12:30
Frumoase poze pui tu pe aici, Rotty draga. Imi pare rau sa aflu ca ti-ai pierdut mama cand erai doar o copilita.Eu o vedeam pe mama rar ca era mai mereu plecata din diferite motive, dar stiam ca la un moment dat o sa se intoarca si ma bucuram macar atunci.

Dar imi pare bine pt tine ca ai o viata frumoasa si am vazut un filmulet postat de tine in care un domn foarte dragut (chiar foarteee dragut ) se juca cu cainele si ma gandeam ca va potriviti si ca va e bine impreuna, desi eu nu stiu nimic despre tine, habar n-am cum arati,dar din postari mi-am facut o idee despre cum esti pe dinauntru:) Eu sunt un pic paranormala si am tot felul de feeling-uri, incat mi-am speriat apropiatii...
Zi frumoasa!
bucura
Postat pe 9 Aprilie 2014 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va scapa nepedepsit Cristian Cioaca si de data asta, sau .....?! 2 De la: LLisa 10 Ianuarie 2013 22:25
Ce tratament credeti ca ar fi mai potrivit pentru tratarea mustelor penale ne care se dau virgine pe forum 14 De la: Sassette 4 Septembrie 2017 01:45
intarcat 1 De la: iuliana23 4 Iunie 2011 08:23
UNDE NE ASCUNDEM ATUNCI CAND FUGIM DE NOI ??????????? 184 De la: eu2009 30 Mai 2013 18:53
Apa alcalina, consumati? 13 De la: caleidoscop 24 Iunie 2012 14:47
Setari Cookie-uri