Virginitatea până la căsătorie? Ce părere aveţi?



mai... si tu ai dreptate... ca de obicei !!! ei... la mine macar, nu se poate constata daca sunt virgin sau nu...
barboneli
Postat pe 11 Septembrie 2013 15:50
Li, Q totdeauna are dreptate.

si cum eu sunt o ''intirziata'' ca de obicei, iar nu mai am ce sa scriu dupa ea.
vivacedonna
Postat pe 11 Septembrie 2013 23:42
1. daca ai intrat intr-o comunitate, o suporti asa cum este. oricine este liber sa-si exprime opinia chiar daca nu coincide cu a ta. nu vad rostul blocarilor.
unde te trezesti in facebook sau hi5?

2. daca revenim la moda cu virginitatea trebuie sa mergem cel putin 50 de ani inapoi.
daca vrei o virgina, iei o fetita de 5 ani si o cresti. faza e ca o sa imbatrinesti tu

3. inca nu ai spus daca tu esti virgin. daca esti, atunci da, poti avea pretentia la o virgina. altfel, ce vrei? femeia scalva si tu imparatul?

4. catalogind oamenii inainte sa-i cunosti spune multe despre tine.
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 00:16


eiii... vezi hamuda... mai greseti si tu... dar te iert ! ai zis cu 50 de ani inapoi... ! nu e asa. chestia asta cu virginitatea.. o intalnesti cu mult mai dvreme... ! chiar si in 1001 de nopti, apare... ! vrei ma devreme... ? nici o problema... numai ca mie mi-e somn acum... un somn virgin... numai ptr. asta noapte... !!!
barboneli
Postat pe 12 Septembrie 2013 00:30
o sa fie virgin somnul in noaptea asta ca sunt singura
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 00:39
De ce numai pana la casatorie? parerea mea este ca poate s-o mentina si dupa!
charmelen
Postat pe 12 Septembrie 2013 01:14


Nu ştiu ce să spun, dar femeile sunt prea comode şi îşi aleg bărbaţii cum vor ele... Unele spuneau, dacă bărbatul nu este bun la pat, trebuie lăsat şi găsit altul, ceea ce mie mi se pare o PORCĂRIE. Pentru ele este mai important sexul decât o căznicie normală, decât un bărbat loial. Vai şi amar ce a ajuns lumea asta, plină de destrăbălare şi instincte sexuale.


Eu personal, sunt de-acord cu virginitatea pân' la căsătorie.
[/quote]

Apropo, cand zici ca esti de acord cu virginitatea pana la casatorie, te referi la virginitatea femeii sau la a ta? Pentru ca daca ai in vedere doar virginitatea femeii, atunci nu esti decat un macho ipocrit si ranchiunos caruia ii e frica de comparatie.

Si stai linistit, noi femeile nu ne alegem barbatii (doar) in functie de cat de buni sunt la pat.
Aceasta este o conditie necesara, nu si suficienta.
charmelen
Postat pe 12 Septembrie 2013 01:26
De la: charmelen, la data 2013-09-12 01:14:33De ce numai pana la casatorie? parerea mea este ca poate s-o mentina si dupa!



exact. Ce conteaza sexul daca ai un barbat loial.... "Vai şi amar ce a ajuns lumea asta, plină de destrăbălare şi instincte sexuale."
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2013 10:44
De la: charmelen, la data 2013-09-12 01:14:33De ce numai pana la casatorie? parerea mea este ca poate s-o mentina si dupa!


ce ? pai atunci angajeaza o bucattareasa ptr. 3 zile pe saptamana... infiaza vre-o 2-3 plozi... de ce sa se mai insoare ? pacat de bani.....c
barboneli
Postat pe 12 Septembrie 2013 12:54
De la: charmelen, la data 2013-09-12 01:26:28

Nu ştiu ce să spun, dar femeile sunt prea comode şi îşi aleg bărbaţii cum vor ele... Unele spuneau, dacă bărbatul nu este bun la pat, trebuie lăsat şi găsit altul, ceea ce mie mi se pare o PORCĂRIE. Pentru ele este mai important sexul decât o căznicie normală, decât un bărbat loial. Vai şi amar ce a ajuns lumea asta, plină de destrăbălare şi instincte sexuale.


Eu personal, sunt de-acord cu virginitatea pân' la căsătorie.


Apropo, cand zici ca esti de acord cu virginitatea pana la casatorie, te referi la virginitatea femeii sau la a ta? Pentru ca daca ai in vedere doar virginitatea femeii, atunci nu esti decat un macho ipocrit si ranchiunos caruia ii e frica de comparatie.

Si stai linistit, noi femeile nu ne alegem barbatii (doar) in functie de cat de buni sunt la pat.
Aceasta este o conditie necesara, nu si suficienta.
[/quote]

aceasi greseala ca si viva... ! asta e de cand lumea... nu numai din ultimul timp ! lasa ce scrie acum in ziare si la tv.... citeste istorie... poti sa incepi cu cea antica chiar.... !
barboneli
Postat pe 12 Septembrie 2013 12:57


nasol... cu paginile astea "nevirgine"... ! ma incurca la raspunsuri. dar voi fetele sunteti istete si o sa intelegeti cui i-am raspuns ! lui elen... !
barboneli
Postat pe 12 Septembrie 2013 13:02
daca revenim la moda cu virginitatea trebuie sa mergem cel putin 50 de ani inapoi.

nu ai inteles ce am vrut sa spun. nu am gresit. citeste atent, nu printre rinduri
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 13:21


ok hamuda... am citit iar... n-am vazut nimic printre randuri.... dar tot (cred) nu am inteles chestia cu in urma cu 50 de ani... !!! ce ai scris e foarte logic cu imbatranitul... dar nu cred ca virginul nostru chiar vroia sa meaga asa de departe... ! in timp... ! si nici nu cred in teoriile altora ca, daca nu ei o virgina ca sotie, o sa aiba mai multa experienta... ! ce e aia experienta ? mai ales intr-o casatorie. daca apare ceva problema, exista azi... sexolog sau ...oloaga !!! si chiar daca el... amicul nostru, nu e virgin si a avut 3-4....7 contacte, asta nu-i da experientza de profesor.... ! azi ai pe net... toate cele 162 de pozitii... pe garbo apar cele 10 solutii pentru o casatorie perfecta, la pat, binenteles... si nu mai stiu pe unde ca nu le urmaresc. si fericiti suntem. crezi ca, cu inca 2 doctorate in sex... am fi fost si mai fericiti... ?
barboneli
Postat pe 12 Septembrie 2013 13:38
eu nu prea inteleg care e smecheria cu virginele...ca eu nu mi-am dorit niciodata barbat virgin! Din contra...
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:03

Eii, mare chestie
....transpiri mai mult! X_X

Ii mai sanatos sa devii barbat/femeie cu experienta sexuala decat sa tot taraganezi cu intrebari
pe subiectul asta.
Virginitatea ii o etapa 'naintea relatiei sexuale(fie si prima) si cine nu o mai are, nu are nici parere
de rau O trecut in etapa cunoasterii sau nu?

Acuma, doar n-oi vrea sa stea baiatul virgin pana 35 di ani si atunci sa descopere ca o facut o greseala imensa ca nu o scapat de "ea" la 18 ani

da oricum voi fetele nu aveti rabdare pana la casatorie...o pierdeti, daaaa!

Numa' bine, caut-o!
Fss_ssu
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:13
se mai gaseste cite un misogin care are pretentia sa-si ia sotie virgina.

asta e un subiect de anul 1900
nici ei nu mai sunt virgini de pe la 12 ani
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:17
pai bun, ca se mai gaseste cite unul vad - ideea e, de ce?! Care e treaba? :-)) La ce iti foloseste una care e tufa, si careia s-ar putea sa nu ii placa - nici ei de tine, nici tie de ea - cind ajungi la etape mai... aprofundate?!
Pana mea... si cind imi iau un telefon il testez inainte sa ma jur ca il cumpar!
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:26

Poi voi, sunteti evoluate, na, cu pene;)) cu telefoane, cu masini bengoase si rochii din alea
transparente
da ci sa te faci cu amicul Ghita sau Gheorghita si domnisoara Viorica care sta la "cota" si nici stalp de 'nalta tensiune n-are?
Aia is evoluati numa' din ce-o auzat la ma-sa/ tat-su ca sa nu dea pasarica din mana pi aia di pisti gard( adica lu' Ghita) s-o pastreze pana il gaseste pi Ion si gradina lui, na!

Mai, da di ce testezi tf. si nu OM-ul?
Fss_ssu
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:37
oricum subiectul este aberant. nu mai imi bat capul sa inteleg de ce.
exista in lumea asta destui idioti si basta. au doar pretentii si atit.
cum am mai scris vor sclave si ei sa fie imparatii.
dar fratilor, nu prea mai gasiti femei din alea care sa taca si sa rabde. pentru ca tot voi le-ati inrait. adica sapa, casa, copii si barbatul la circiuma...
iaca...
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:41
Supi,
ai si tu dreptate, mai sunt inca si din alea,
dar ce vina avem noi ca ele traiesc ca-n 1900 si nu ies in lume?
sa coboare jos din deal
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:44
psihologic vorbind, mie mi se pare mai flatant pentru un barbat sa stie ca l-a ales - adica l-a preferat, din toate punctele de vedere. Ori nu poti sa alegi daca nu compari. Nici nu poti sa "preferi" daca ai o singura varianta.
Deci unul care se considera BUN nu va lua, probabil, virgina... ca n-are de ce. Asta cu virginitatea mi se pare un fel de pacaleala asa... interzicerea dreptului la informare!
quasaria
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:46
asa e, dar sti ca nu toti gindesc ca noi si nu-i poti schimba.
asa ca....
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:50

Viva scumpo, "in deal" ii ozonul, di acolo vine sanatatea mentala si adevarata femeie, nu de la "icubator"
La sate se cauta fetele si la oras, baietii. Cand se intalnesc, nu se intalnesc intamplator, ori ea ii
fruncea ori el ii interlop si ...HoP ca le face cunostinta si o rezolva cu virginitatea si-i face si boletin di capitala, na!
Acu, te si pozeaza, ti licheste pi revista si cand revine fata (in sat la tata) ii flutura revista di vendeta la tat satu'...
Ei, parca tre sa-mi dai dreptate?!

Mai, da uni o disparut propietaru' topicului??...s-o speriat?
Fss_ssu
Postat pe 12 Septembrie 2013 14:54
se pare ca da, s-a speriat.
ne-a lasat singuri
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 15:03

Tot "psihologic" vb. compari, dar tre sa stii ce
Faptul ca faci sex si il faci prost de ramane fata tot virgina, nu iseamna ca esti tu bun, chiar da esti frumos si bogat/a(si invers) (vb. lu' ION);))
...tre sa ai scoala vietii ca sa devii "alesul" ori daca se intampla totusi si ai norocul, tre sa lupti
ca s-o/ il pastrezi, altfel, cauta alt/a cu experienta si nu mai conteaza sa fie virgin/a!
Fss_ssu
Postat pe 12 Septembrie 2013 15:05
ai vazut? sti tu ca unul mare.
explica-i si prorpietarului topicului ca poate intelege de la tine, asa ca intre baieti cum e cu scoala vietii ...

nu te bucuri cind iti dau dreptate? nu prea des sunt de acord cu tine, dar acum da
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 15:13

Zau? Pi cuvantu' tau ca are nevoie?
Laaasa, ceri el cand o avea

Mai, , dar nu-mi plac aplauzele astea mute, rasuna fals, intalegi?
ca fata care zace ca este si de fapt nu-i

Acuma, sa nu zaci ca si tu esti sau ai fost?
Numai bine! ia di la mine!:D tu esti di la oras?
Fss_ssu
Postat pe 12 Septembrie 2013 15:23
Nu cred ca femeile incep cu pipaielile intr-o relatie ........dar vreau sa te intreb .ca este virgina in ochii tai conteaza mai mult decit daca ar avea un suflet intelegator si daca ar fi iubitoare sau tu o vrei virgina, frumoasa , cu polonicul in mina si cu plasturele pe gura? Pt. ca asta acum e cam SF.Lumea evolueaza si femeile si barbatii la fel nu poti avea pretentii ca acum 40-50 de ani .Dar sunt unele secte unde fetele sunt pastrate virgine pina la maritis . Incearca si nu te mai razbuna pe cei care nu sunt de acord cu tine A da si sunt destule urite ....virgine !! daca numai asta conteaza pt tine..Sa stii ca asa cum sunt femei si barbati asa exista si cei rai si cei buni nu sunt femeile mai rele decit barbatii si invers!Exista doar oameni buni si oameni rai !
fengari
Postat pe 12 Septembrie 2013 15:51
sunt cam batrina sa mai fiu virgina.
ca am fost cindva, asta e alta poveste....
vivacedonna
Postat pe 12 Septembrie 2013 15:57
De la: barboneli, la data 2013-09-12 12:54:53
De la: charmelen, la data 2013-09-12 01:14:33De ce numai pana la casatorie? parerea mea este ca poate s-o mentina si dupa!


ce ? pai atunci angajeaza o bucattareasa ptr. 3 zile pe saptamana... infiaza vre-o 2-3 plozi... de ce sa se mai insoare ? pacat de bani.....c


de amorul artei, adica al virginitatii!
Am cunoscut si alte persoane obsedate de problema asta.
Aveam o colega in liceu care, deoarece voia sa intre virgina in biserica, nu facea decat sex oral.
Fata ar fi trecut cu brio testul virginitatii atat de important pentru amicul nostru.
charmelen
Postat pe 12 Septembrie 2013 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac! 24 De la: eagle_1507 1 Aprilie 2015 06:32
Selectia vedetelor pentru televiziune 1 De la: VOIAJOR 11 Octombrie 2012 13:33
Cum sunt oamenii....Cum sunt barbatii? 45 De la: barboneli 31 Iulie 2011 21:56
Patetica, batrana, disperata, angrosista de orale 1 De la: garbo_4558 20 August 2012 22:19
uscaciune in zona intima... 7 De la: garbo_387339 9 Noiembrie 2013 07:56
Setari Cookie-uri