De ce se indeparteaza barbatii ?

Parerea mea este urmatoarea: a venit din complezenta la intilnire,apoi dupa ce a plecat ca boul,s-a gindit ca a fost prea deplasat si nesimtit si si-a cerut scuze,iar pe tine te-a lasat cu ochii in soare si cu broken heart!....s-a indepartat pentru ca nu te-a placut,simplu!
garbo162553
Postat pe 25 Mai 2013 15:30
De la: garbo162553, la data 2013-05-25 15:30:15Parerea mea este urmatoarea: a venit din complezenta la intilnire,apoi dupa ce a plecat ca boul,s-a gindit ca a fost prea deplasat si nesimtit si si-a cerut scuze,iar pe tine te-a lasat cu ochii in soare si cu broken heart!....s-a indepartat pentru ca nu te-a placut,simplu!
Ms, frumos raspuns !
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 15:43
stai linistita, ala nu era barbat, era un maimutzoi de cartier.nu stie ce a pierdut, acum sigur regreta . ai grija ca va incerca pe toate caile sa te recistige.daca nu a vrut de prima data sa twe aiba sincera si curata, acum sarunca in lupta toate armele iesite din circulatie. e penibil, ai grija.iti doresc noroc si fii vigilenta precum santinela in vreme de razboi. lasa-l sa inteleaga ce a pierdut si vorba cintecul;ui ce ai omorit, omorit ramine. tu mergi mai departe, meriti tot ce e mai bun. pt sufletul tau sincer si curat.g
garbo_13807
Postat pe 25 Mai 2013 15:50
barbatii maimutzoi se indeparteaza, barbatii domni stiu sa se comporte si sa aprecieze un suflet curat.

inca o data pt tine
sa fii fericita ca ai scapat la timp de acea povara. mergi mai departe, zimbeste, oiubeste si lasa-te iubita de cine te merita.
garbo_13807
Postat pe 25 Mai 2013 15:52
de pitigoi, hahalere, mincinosi, imbecili e pamintul plin.
iti doresc sa nu intilnesti vreodata vreun exponent al acestor categorii.

, g
garbo_13807
Postat pe 25 Mai 2013 15:55
Mai fata iti suna cunoscut blind-date intalnire oarba?sau frienf of fuckers prieteni doar pt reglare hormonala?sau o aventura?serios sunt barbati si femei cu duiumul pe lumea asta la ce sa te opresti doar la unul?crezi ca iubirea e la prima vedere?sau ca omul nu se schimba si ramane asa pana ce moartea va va despartii?nu suntem in basmele lui Petre Ispirescu trezirea practica sport atat fizic cat si mental doar tu contezi pt ca daca tie iti e bine ii e bine si partenerului daca nu stii cintinuarea viata e scurta frumoasa plina de adrenalina traieste !!!!
PANTHERA_IS_BORN_TO_BE_WILD_
Postat pe 25 Mai 2013 16:00
De la: PANTHERA_IS_BORN_TO_BE_WILD_, la data 2013-05-25 16:00:33Mai fata iti suna cunoscut blind-date intalnire oarba?sau frienf of fuckers prieteni doar pt reglare hormonala?sau o aventura?serios sunt barbati si femei cu duiumul pe lumea asta la ce sa te opresti doar la unul?crezi ca iubirea e la prima vedere?sau ca omul nu se schimba si ramane asa pana ce moartea va va despartii?nu suntem in basmele lui Petre Ispirescu trezirea practica sport atat fizic cat si mental doar tu contezi pt ca daca tie iti e bine ii e bine si partenerului daca nu stii cintinuarea viata e scurta frumoasa plina de adrenalina traieste !!!!


aceleasi greseli de scriere

garbo_13807
Postat pe 25 Mai 2013 16:04
De la: garbo_13807, la data 2013-05-25 15:50:05stai linistita, ala nu era barbat, era un maimutzoi de cartier.nu stie ce a pierdut, acum sigur regreta . ai grija ca va incerca pe toate caile sa te recistige.daca nu a vrut de prima data sa twe aiba sincera si curata, acum sarunca in lupta toate armele iesite din circulatie. e penibil, ai grija.iti doresc noroc si fii vigilenta precum santinela in vreme de razboi. lasa-l sa inteleaga ce a pierdut si vorba cintecul;ui ce ai omorit, omorit ramine. tu mergi mai departe, meriti tot ce e mai bun. pt sufletul tau sincer si curat.g

Multumesc frumos ! de citit si luat aminte !
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 16:13
De la: garbo_13807, la data 2013-05-25 15:52:53barbatii maimutzoi se indeparteaza, barbatii domni stiu sa se comporte si sa aprecieze un suflet curat.

inca o data pt tine
sa fii fericita ca ai scapat la timp de acea povara. mergi mai departe, zimbeste, iubeste si lasa-te iubita de cine te merita.

ms !
http://www.youtube.com/watch?v=vCYk9CRx0g8
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 16:15
De la: PANTHERA_IS_BORN_TO_BE_WILD_, la data 2013-05-25 16:00:33Mai fata iti suna cunoscut blind-date intalnire oarba?sau friend of fuckers prieteni doar pt reglare hormonala?sau o aventura?serios sunt barbati si femei cu duiumul pe lumea asta la ce sa te opresti doar la unul?crezi ca iubirea e la prima vedere?sau ca omul nu se schimba si ramane asa pana ce moartea va va despartii?nu suntem in basmele lui Petre Ispirescu trezirea practica sport atat fizic cat si mental doar tu contezi pt ca daca tie iti e bine ii e bine si partenerului daca nu stii continuarea, viata e scurta frumoasa plina de adrenalina, traieste !!!!

imi suna ! insa eu mai degraba ascult pian si da! citesc din basmele lui Ispirescu, lucrez cu copiii :) insa nu inseamna ca ma identific cu lumea Zanelor si a Printilor, sau poate da
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 16:23
De la: garbo_13807, la data 2013-05-25 16:04:55
De la: PANTHERA_IS_BORN_TO_BE_WILD_, la data 2013-05-25 16:00:33Mai fata iti suna cunoscut blind-date intalnire oarba?sau frienf of fuckers prieteni doar pt reglare hormonala?sau o aventura?serios sunt barbati si femei cu duiumul pe lumea asta la ce sa te opresti doar la unul?crezi ca iubirea e la prima vedere?sau ca omul nu se schimba si ramane asa pana ce moartea va va despartii?nu suntem in basmele lui Petre Ispirescu trezirea practica sport atat fizic cat si mental doar tu contezi pt ca daca tie iti e bine ii e bine si partenerului daca nu stii cintinuarea viata e scurta frumoasa plina de adrenalina traieste !!!!


aceleasi greseli de scriere


lasam greseslile de scriere la o parte e important sa impartasim opinii, idei :)
ely_a
Postat pe 25 Mai 2013 16:27
dar voi femeile stiti ce vreti de la viata ???? alegeti partenerul numai superficial si dupa gasiti vinovatul!!!! este o vorba !!! cum iti asterni asa dormi!!!
Octavian1976
Postat pe 25 Mai 2013 16:47
De la: garbo268520, la data 2013-05-25 16:47:58dar voi femeile stiti ce vreti de la viata ???? alegeti partenerul numai superficial si dupa gasiti vinovatul!!!! este o vorba !!! cum iti asterni asa dormi!!!


nu-l cautam ca sa-l gasim( pe vinovat) se demasca singur , conform proverbului : naravul din fire, n-are lecuire. orgoilul nu-i permite individului sa fie onest, sincer. asa este cum iti asterni asa dormi, asa visezi.
garbo_13807
Postat pe 25 Mai 2013 17:01
De la: MARILENA_25, la data 2013-05-25 12:51:50
De la: deliana, la data 2013-05-25 04:11:27Nu-l ierta ! Cum si-a permis sa fie preocupat/trist, adica om, si sa-ti spuna asa ceva ??? “Am venit sa-ti fac pe plac“ inseamna “n-aveam niciun chef de tine dar am venit totusi ca sa nu zici ca-s un nenorocit“. Si daca ai avut “broken heart“ (inima franta suna banal, nu ?)e obligat careva sa te repare, sa-ti fie psiholog ???? Scrie in fisa postului a iubitului/iubitei ?
Pai cu atata egoism, insensibilitate si aere de superioritate din partea ta eu in locul lui as pleca in secunda 2 si as cauta o femeie generoasa si empatica care sa aiba suficient creier si inima incat sa inteleaga ce inseamna o relatie.
Sa ierti CE ? Ce anume a facut el asa de grav ? Ca are omu‘ griji sau ca nu-i place sa stea cu tine ?! Contabilizezi totul si apoi decizi daca ierti sau nu ???

ce venin ai in tine. se vede ca esti frustrata..ai probleme mai mari ca fata.

Ca bine zici ! Venin am si-i zice sarcasm si oi avea si frustrari ca chiar ma frustreaza sa vad persoane care stau si asteapta de la partener sa faca sau sa nu faca lucruri fara sa isi vada barna din ochii lor si habar n-au cum sa comunice, sa cunoasca si sa se apropie emotional de omul de langa ele. Ai dreptate, am probleme ca fata, nu ca baiat.
deliana
Postat pe 25 Mai 2013 17:47
De la: garbo_13807, la data 2013-05-25 17:01:42
De la: garbo268520, la data 2013-05-25 16:47:58dar voi femeile stiti ce vreti de la viata ???? alegeti partenerul numai superficial si dupa gasiti vinovatul!!!! este o vorba !!! cum iti asterni asa dormi!!!


nu-l cautam ca sa-l gasim( pe vinovat) se demasca singur , conform proverbului : naravul din fire, n-are lecuire. orgoilul nu-i permite individului sa fie onest, sincer. asa este cum iti asterni asa dormi, asa visezi.

Dar tu de unde stii cum e el sau ea din povestea asta ? Ii cunosti personal, i-ai vazut cum se comporta unul cu altul, stii ce caractere, "naravuri", personalitati, trecut si experiente de viata au ? Daca da, impartaseste-ne si noua din intelepciunea ta, ca sa nu mai traim in ignoranta
deliana
Postat pe 25 Mai 2013 17:52
Esti un psiholog ratat!:)
lumy1000
Postat pe 25 Mai 2013 18:21
De fapt, in general barbatii sunt niste fiinte extrem de egoiste si in egocentrismul lor, evita sa se implice afectiv din prima. Ei nu "se indeparteaza", ei nu se "apropie" afectiv aproape niciodata. Partenerele lor, in schimb, aproape intotdeauna se implica si sufera dupa experiente de acest gen.
ekatennka
Postat pe 25 Mai 2013 20:24
Uneori simti nevoia sa -ti impartasesti gandurile, trairile, nelinistile si sa cauti raspun la o multime de intrebari interioare... mi se pare pertinenta dorinta ta de a comunica si de a cere si parerea altora.. Din nefericire, exista mult prea mult sarcasm, ironie si chiar batjocura din partea unora care se poate sa fie si ei, la randul lor , niste frustrati si neimpliniti.. Draga mea, nu sunt in masura sa-ti dau un raspuns clar, nimeni nu poate sa faca lucrul acesta...dar iti sugerez sa-ti intrebi inima daca il doresti cu adevarat sau daca acel "broken- heart" nu este decat o forma de orgoliu ranit.. Este firesc sa fie si asa, dar daca simti ca te doare sufletul din iubire, atunci incearca sa-i dai un ragaz si sa-l intelegi cautand tu calea spre confesiunea lui.. Este evident ca omul incearca sa-si vindece niste rani si asta cere timp...Faptul ca te-a sunat a doua zi cu scuzele de rigoare demonstreaza totusi ca este un om de buna credinta si cu educatie.. Drumul spre iubirea totala este plin de spini si de poteci ratacite.. Mai incearca, dar nu forta nota si evita presiunile asupra lui.. Oricum, ai rabdare, dar nu foarte mult.. Daca el te evita pe viitor de cateva ori, renunta , fii demna si civilizata si vindeca-ti ranile cu preocupari placute si cu speranta ca viata merge inainte si oricand poti intalni o alta raza de soare... Iti doresc succes si incredere.. Cheer up...Gabriella
garbo225364
Postat pe 25 Mai 2013 21:22
De la: ingerasulluptator, la data 2013-05-24 20:49:07
De la: Rotty, la data 2013-05-22 17:48:33 Eu zic sa-ti faci programare la mama Omida.....are ea vreo solutie daca pe tine nu te duce tartacutza
nu mai rade pt ca barbatii nu lasa femeile sa gandeasca pt ca vor le conduca ca pe oi..


ahh Doamne mare-i gradina TA..
Iryna_Iry
Postat pe 25 Mai 2013 22:22
.......Si Ingerashul a sarit de mult gardul.....
Rotty
Postat pe 25 Mai 2013 22:28
Nu imi dau seama ce fel de relatie aveti voi doi si ce anume iti doresti in continuare?!
Faptul ca el a venit la o intalnire numai pentru ca ai vrut tu si el n-a vrut (asa reiese) , dar faptul ca a venit totusi poate inseamna ceva....
Tu stii mai bine ce relatie aveti si ce trebuie sa faci
adeline
Postat pe 25 Mai 2013 22:32
Draga mea
Barbatii se indeparteaza daca,
Nu gasesc nimic din mamica lor la o fata, daca suntem doar frumoase si nu avem si inteligenta, daca nu stim sa ascultam, daca nu stim sa fim calde, daca nu stim sa mangaiem, daca ne vaitam prea mult, daca ne credem superioare, daca nu stim notiuni elementare de bucatarie si nu in ultimul rand daca nu exista chimie....... scanteia aceea care sa dea focul.....Intelegi??? Ceva din comportamentul tau la facut sa se gandeasca la alceva.....deci.....nu prea era interesat...........a revenit cu scuze doar asa ca sa.......sa mai treaca cand o avea iarasi chef.....si nu va fi nimeni altcineva sa iti tina locul. Dur poate...... dar adevarat.......
Miruma39
Postat pe 25 Mai 2013 22:42
De la: garbo225364, la data 2013-05-25 21:22:42 Uneori simti nevoia sa -ti impartasesti gandurile, trairile, nelinistile si sa cauti raspun la o multime de intrebari interioare... mi se pare pertinenta dorinta ta de a comunica si de a cere si parerea altora.. Din nefericire, exista mult prea mult sarcasm, ironie si chiar batjocura din partea unora care se poate sa fie si ei, la randul lor , niste frustrati si neimpliniti.. Draga mea, nu sunt in masura sa-ti dau un raspuns clar, nimeni nu poate sa faca lucrul acesta...dar iti sugerez sa-ti intrebi inima daca il doresti cu adevarat sau daca acel "broken- heart" nu este decat o forma de orgoliu ranit.. Este firesc sa fie si asa, dar daca simti ca te doare sufletul din iubire, atunci incearca sa-i dai un ragaz si sa-l intelegi cautand tu calea spre confesiunea lui.. Este evident ca omul incearca sa-si vindece niste rani si asta cere timp...Faptul ca te-a sunat a doua zi cu scuzele de rigoare demonstreaza totusi ca este un om de buna credinta si cu educatie.. Drumul spre iubirea totala este plin de spini si de poteci ratacite.. Mai incearca, dar nu forta nota si evita presiunile asupra lui.. Oricum, ai rabdare, dar nu foarte mult.. Daca el te evita pe viitor de cateva ori, renunta , fii demna si civilizata si vindeca-ti ranile cu preocupari placute si cu speranta ca viata merge inainte si oricand poti intalni o alta raza de soare... Iti doresc succes si incredere.. Cheer up...Gabriella


Merci muult, foarte frumos ca imi impartasesti din ideile si gandurile tale curate si aerisite ! Take care ! Am citit si luat aminte :)
ely_a
Postat pe 26 Mai 2013 01:06
De la: adeline, la data 2013-05-25 22:32:01Nu imi dau seama ce fel de relatie aveti voi doi si ce anume iti doresti in continuare?!
Faptul ca el a venit la o intalnire numai pentru ca ai vrut tu si el n-a vrut (asa reiese) , dar faptul ca a venit totusi poate inseamna ceva....
Tu stii mai bine ce relatie aveti si ce trebuie sa faci

E o relatie frumoasa de dragoste, insa el este uneori confuz si se recunoaste a fi asa. Ii este frica de intimitate sau asa cum spunea cineva de aici -sa se apropie prea mult ...
ely_a
Postat pe 26 Mai 2013 01:12
De la: adeline, la data 2013-05-25 22:32:01Nu imi dau seama ce fel de relatie aveti voi doi si ce anume iti doresti in continuare?!
Faptul ca el a venit la o intalnire numai pentru ca ai vrut tu si el n-a vrut (asa reiese) , dar faptul ca a venit totusi poate inseamna ceva....
Tu stii mai bine ce relatie aveti si ce trebuie sa faci

E o relatie frumoasa de dragoste, insa el este uneori confuz si se recunoaste a fi asa. Ii este frica de intimitate sau asa cum spunea cineva de aici -sa se apropie prea mult ...
ely_a
Postat pe 26 Mai 2013 01:12
De la: ely_a, la data 2013-05-22 12:50:46
-Am venit sa-ti fac pe plac


poate ca ar fi fost bine sa vina ca sa isi faca lui pe plac. Ar fi fost bine sa vina pentru ca nu putea altfel, pentru ca isi dorea atit de mult sa te vada incit ar fi ajuns pina la tine si tirindu-se.
Data viitoare roaga-l sa treaca o babutza strada, daca vrea sa faca o fapta caritabila.
quasaria
Postat pe 26 Mai 2013 05:55
De la: lumy1000, la data 2013-05-25 18:21:59Esti un psiholog ratat!:)

Intotdeauna faci analize atat de profunde sau de data asta te-ai autodepasit ? :)
deliana
Postat pe 26 Mai 2013 05:58
De la: Miruma39, la data 2013-05-25 22:42:31Draga mea
Barbatii se indeparteaza daca,
Nu gasesc nimic din mamica lor la o fata, daca suntem doar frumoase si nu avem si inteligenta, daca nu stim sa ascultam, daca nu stim sa fim calde, daca nu stim sa mangaiem, daca ne vaitam prea mult, daca ne credem superioare, daca nu stim notiuni elementare de bucatarie si nu in ultimul rand daca nu exista chimie....... scanteia aceea care sa dea focul.....Intelegi??? Ceva din comportamentul tau la facut sa se gandeasca la alceva.....deci.....nu prea era interesat...........a revenit cu scuze doar asa ca sa.......sa mai treaca cand o avea iarasi chef.....si nu va fi nimeni altcineva sa iti tina locul. Dur poate...... dar adevarat.......

Bravo, Miruma ! Comentariul tau e inteligent, sintetic si corect, printre putinele demne de luat in seama de pe aici. In mare cam asta vor barbatii. In esenta si barbatii si femeile cauta aceleasi lucruri, iubire, incredere, sustinere, (com)pasiune, compatibilitate pe toate planurile. Ca ne manifestam diferit e altceva dar nevoile de baza intr-o relatie sunt aceleasi. Barbatii nu iubesc mai putin, nu se implica mai putin si nu sufera mai putin, nu sunt mai insensibili decat femeile dar putine femei sunt capabile sa-i “citeasca“ si sa construiasca o echipa solida cu barbatul de langa ele
deliana
Postat pe 26 Mai 2013 06:23

Fiecare avem propriile probleme .
Cati vor sa asculte si problemele altora ?
Numai cine a trecut printr-o situatie poate intelege pe altii care trec printr-o situatie asemanatoare si sa ii ajute sa o depaseasca , daca vor .
Argentina_Malcea_1
Postat pe 26 Mai 2013 09:49
De la: garbo250854, la data 2013-05-25 13:00:01trateaza cu indiferenta si lasa -l pe el sa te caute o perioada .


ideea nu e rea dar trebuia scrisa corect: "trateaza cu indiferenta o perioada si lasa-l pe el sa te caute..." !
barboneli
Postat pe 26 Mai 2013 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 11 De la: garbo333792 1 Aprilie 2015 06:39
o parere as vrea..... 109 De la: Dor_marunt 3 Ianuarie 2010 20:22
Bulina sau patratelul rosu 39 De la: garbo215245 18 Septembrie 2011 16:41
Fund bombat 18 De la: garbo_420653 27 Decembrie 2015 18:39
Histerosalpingografia 14 De la: garbo_394157 15 Noiembrie 2016 20:15
Setari Cookie-uri