De ce se indeparteaza barbatii ?

De la: ely_a, la data 2013-05-26 01:12:19
De la: adeline, la data 2013-05-25 22:32:01Nu imi dau seama ce fel de relatie aveti voi doi si ce anume iti doresti in continuare?!
Faptul ca el a venit la o intalnire numai pentru ca ai vrut tu si el n-a vrut (asa reiese) , dar faptul ca a venit totusi poate inseamna ceva....
Tu stii mai bine ce relatie aveti si ce trebuie sa faci

E o relatie frumoasa de dragoste, insa el este uneori confuz si se recunoaste a fi asa. Ii este frica de intimitate sau asa cum spunea cineva de aici -sa se apropie prea mult ...


ok, se mai intampla si asa ceva... asa ca ajuta-l tu ! apropiete tu si nu mai pune intrebari. nu-ti fac repros, doar mi-am spus parerea.
barboneli
Postat pe 26 Mai 2013 10:15
De la: quasaria, la data 2013-05-26 05:55:18
De la: ely_a, la data 2013-05-22 12:50:46
-Am venit sa-ti fac pe plac


poate ca ar fi fost bine sa vina ca sa isi faca lui pe plac. Ar fi fost bine sa vina pentru ca nu putea altfel, pentru ca isi dorea atit de mult sa te vada incit ar fi ajuns pina la tine si tirindu-se.
Data viitoare roaga-l sa treaca o babutza strada, daca vrea sa faca o fapta caritabila.

okey !
http://www.youtube.com/watch?v=bqIxCtEveG8
ely_a
Postat pe 26 Mai 2013 10:35
De la: barboneli, la data 2013-05-26 10:15:03
De la: ely_a, la data 2013-05-26 01:12:19
De la: adeline, la data 2013-05-25 22:32:01Nu imi dau seama ce fel de relatie aveti voi doi si ce anume iti doresti in continuare?!
Faptul ca el a venit la o intalnire numai pentru ca ai vrut tu si el n-a vrut (asa reiese) , dar faptul ca a venit totusi poate inseamna ceva....
Tu stii mai bine ce relatie aveti si ce trebuie sa faci

E o relatie frumoasa de dragoste, insa el este uneori confuz si se recunoaste a fi asa. Ii este frica de intimitate sau asa cum spunea cineva de aici -sa se apropie prea mult ...


ok, se mai intampla si asa ceva... asa ca ajuta-l tu ! apropiete tu si nu mai pune intrebari. nu-ti fac repros, doar mi-am spus parerea.
ely_a
Postat pe 26 Mai 2013 10:40
De la: Rotty, la data 2013-05-25 22:28:10.......Si Ingerashul a sarit de mult gardul.....

si tocmai ca pe atunci cand am sarit eu gardul era bine pazit si inalt...dar am stiut sa ma catar si sa ma tin de el...

acuma gardul nu mai este asa inalt si de pazit...pt altele este mai usor de sarit decat cum a fost pt mine
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2013 15:00
Cu siguranta avea probleme importante ,sau se gandea la o persoana mai importanta pentru el......
Daca nu-i ies pasentele ,se intoarce la tine......Asta e!!!!
garbo105616
Postat pe 26 Mai 2013 17:00
Era casatorit?
garbo173008
Postat pe 26 Mai 2013 17:02
Din comportamentul lui nu demonstreaza decat ca nu se simte atras de tine......este indragostit de o alta persoana si nu stie in ce directie sa o ia...adik este derutat.......
morenita_mily
Postat pe 27 Mai 2013 13:53
Depinde de tine ce simti pt el.....si deaceea sa vezi ceea ce vrei sa faci si tu.....adik sa ti placa asa mult incat sa traci peste ceea ce ti a facut si sa astepti sa vezi ce vrea si el de la tine,sau sa rupi orice legatura cu el si sa astepti sa faca el un alt pas catre tine......
morenita_mily
Postat pe 27 Mai 2013 13:56
De la: morenita_mily, la data 2013-05-27 13:56:21Depinde de tine ce simti pt el.....si deaceea sa vezi ceea ce vrei sa faci si tu.....adik sa ti placa asa mult incat sa traci peste ceea ce ti a facut si sa astepti sa vezi ce vrea si el de la tine,sau sa rupi orice legatura cu el si sa astepti sa faca el un alt pas catre tine......
ai dreptate oarecum... era derutat
ely_a
Postat pe 27 Mai 2013 23:55
De la: ely_a, la data 2013-05-22 12:50:46Am avut o intalnire cu El, dupa un telefon, a venit si ne-am , insa parea preocupat de ceva. Totul a fost intens... dar El era cu privirea in zare...
-Am venit sa-ti fac pe plac , mi-a spus si a plecat fara sa inteleg o parte macar din sufletul lui.
Dupa o ora m-a sunat sa-si ceara scuze pentru comportarea de mai devreme.
Doar ca eu avusesem - broken heart si nu stiu daca il pot ierta si cum sa procedez ?

Va multumesc ca mi-ati impartasit din ideile , pareile voastre, tocmai am aflat ca se pregatea sa mearga la un curs , era putin stresat
ely_a
Postat pe 27 Mai 2013 23:59
De la: ely_a, la data 2013-05-27 23:59:32
De la: ely_a, la data 2013-05-22 12:50:46Am avut o intalnire cu El, dupa un telefon, a venit si ne-am , insa parea preocupat de ceva. Totul a fost intens... dar El era cu privirea in zare...
-Am venit sa-ti fac pe plac , mi-a spus si a plecat fara sa inteleg o parte macar din sufletul lui.
Dupa o ora m-a sunat sa-si ceara scuze pentru comportarea de mai devreme.
Doar ca eu avusesem - broken heart si nu stiu daca il pot ierta si cum sa procedez ?

Va multumesc ca mi-ati impartasit din ideile , pareile voastre, tocmai am aflat ca se pregatea sa mearga la un curs , era putin stresat
si asa cum imi spunea o prietena unii barbati sau toti sunt/sunteti copii si trebuiesc iertati
ely_a
Postat pe 28 Mai 2013 00:02
GILDA!!!!!!!!!!!! INCĂ MAI SPERI !!!!!!!!!!!!!!!!! NU-ŢI DAI SEAMA CĂ EŞTI FOLOSITĂ... CURSURILE S-AU TERMINAT...DECI... NU MAI ARE NEVOIE DE TINE !!!!!!!!!!!! DISPARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo252279
Postat pe 28 Mai 2013 14:44
De la: ely_a, la data 2013-05-27 23:59:32
Va multumesc ca mi-ati impartasit din ideile , pareile voastre, tocmai am aflat ca se pregatea sa mearga la un curs , era putin stresat


ce era sa spuna si el. Ca daca iti spunea ca se pregatea sa mearga la o cursa, te suparai.
quasaria
Postat pe 28 Mai 2013 14:55
De la: ely_a, la data 2013-05-28 00:02:27
De la: ely_a, la data 2013-05-27 23:59:32
De la: ely_a, la data 2013-05-22 12:50:46Am avut o intalnire cu El, dupa un telefon, a venit si ne-am , insa parea preocupat de ceva. Totul a fost intens... dar El era cu privirea in zare...
-Am venit sa-ti fac pe plac , mi-a spus si a plecat fara sa inteleg o parte macar din sufletul lui.
Dupa o ora m-a sunat sa-si ceara scuze pentru comportarea de mai devreme.
Doar ca eu avusesem - broken heart si nu stiu daca il pot ierta si cum sa procedez ?

Va multumesc ca mi-ati impartasit din ideile , pareile voastre, tocmai am aflat ca se pregatea sa mearga la un curs , era putin stresat
si asa cum imi spunea o prietena unii barbati sau toti sunt/sunteti copii si trebuiesc iertati

Frumos din partea ta, e dovada de maturitate ! L-ai iertat ca a avut un curs ! Asa-i ca era pacat sa ratezi sa deschizi un topic pt asta ?
deliana
Postat pe 28 Mai 2013 16:36
"Un" ?....sunt de fapt doua ....sa fie sigura
Rotty
Postat pe 28 Mai 2013 17:29
De la: garbo252279, la data 2013-05-28 14:44:26GILDA!!!!!!!!!!!! INCĂ MAI SPERI !!!!!!!!!!!!!!!!! NU-ŢI DAI SEAMA CĂ EŞTI FOLOSITĂ... CURSURILE S-AU TERMINAT...DECI... NU MAI ARE NEVOIE DE TINE !!!!!!!!!!!! DISPARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nu e student ... un altfel de curs
ely_a
Postat pe 29 Mai 2013 01:19
De la: Rotty, la data 2013-05-28 17:29:24"Un" ?....sunt de fapt doua ....sa fie sigura
da unul !! una ..alta exista
ely_a
Postat pe 29 Mai 2013 01:21
De la: quasaria, la data 2013-05-28 14:55:24
De la: ely_a, la data 2013-05-27 23:59:32
Va multumesc ca mi-ati impartasit din ideile , pareile voastre, tocmai am aflat ca se pregatea sa mearga la un curs , era putin stresat


ce era sa spuna si el. Ca daca iti spunea ca se pregatea sa mearga la o cursa, te suparai.
chiar este si ...
ely_a
Postat pe 29 Mai 2013 01:22
De la: quasaria, la data 2013-05-28 14:55:24
De la: ely_a, la data 2013-05-27 23:59:32
Va multumesc ca mi-ati impartasit din ideile , pareile voastre, tocmai am aflat ca se pregatea sa mearga la un curs , era putin stresat


ce era sa spuna si el. Ca daca iti spunea ca se pregatea sa mearga la o cursa, te suparai.
chiar este si ...
ely_a
Postat pe 29 Mai 2013 01:22
Ce ? ...Fumator ? Sau a /fumator ?
Rotty
Postat pe 29 Mai 2013 08:24
pentru alţii ştiu că eşti bună la inimă doamna Săvan.Vezi... caută o altă victimă...un bărbat liber ...s-au îţi plac complicaţiile? Oricum pentru moment nu mai esti utilă...căpuşă bătrână!!!!!!!!!!!! te compătimesc,pt. puţin sex şi pe furate... ,,la sală,, ai lucrat pe brânci nebuno... dar ai făcut treabă bună ,ai salvat bugetul familiei.
garbo252279
Postat pe 29 Mai 2013 10:54
garbo252279
Postat pe 29 Mai 2013 13:30
De la: garbo250854, la data 2013-05-25 13:00:01trateaza cu indiferenta si lasa -l pe el sa te caute o perioada .


In sfarsit cineva cu creier!
garbo_3360
Postat pe 30 Mai 2013 00:02
De la: barboneli, la data 2013-05-22 13:18:15

mmmda... suna ca un inceput de lelenovela... ! cat despre solutie... vad ca ai gasit deja !!!


DE CE NU INTREBI CARE BARBATI? EU AS INTREBA :

-"BARBATII"DE CATEGORIA " URSULETZUL LIVIU "?
garbo_13807
Postat pe 31 Mai 2013 10:46
ely_a ai deschis topicul si dispari?
Ce pacat ...aveam atatea sa ne spunem......apropo si astazi este la cursuri sir....
garbo252279
Postat pe 31 Mai 2013 12:48
De la: deliana, la data 2013-05-25 04:11:27Nu-l ierta ! Cum si-a permis sa fie preocupat/trist, adica om, si sa-ti spuna asa ceva ??? “Am venit sa-ti fac pe plac“ inseamna “n-aveam niciun chef de tine dar am venit totusi ca sa nu zici ca-s un nenorocit“. Si daca ai avut “broken heart“ (inima franta suna banal, nu ?)e obligat careva sa te repare, sa-ti fie psiholog ???? Scrie in fisa postului a iubitului/iubitei ?
Pai cu atata egoism, insensibilitate si aere de superioritate din partea ta eu in locul lui as pleca in secunda 2 si as cauta o femeie generoasa si empatica care sa aiba suficient creier si inima incat sa inteleaga ce inseamna o relatie.
Sa ierti CE ? Ce anume a facut el asa de grav ? Ca are omu‘ griji sau ca nu-i place sa stea cu tine ?! Contabilizezi totul si apoi decizi daca ierti sau nu ???

Sexul oral: mai este o prejudecata?de Nicoleta Tarantus
177 Comentarii PrintTrimite pe:YahooFacebookTwitter.
Cate dintre voi vorbesc despre sex oral? Cate recunosc ca fac sex oral si cate admit ca este o placere imensa cand li se face sex oral? Poate am devenit toate hedoniste, poate nu, dar in mod sigur placerea este unul dintre motivele pentru care traim, fie va vorbim despre gustul mancarii preferate sau de intensitatea cu care traim momentele in care facem dragoste cu iubitul.

Pana la urma tot ce tine de ceea ce se intampla in dormitorul nostru, ne apartine noua si numai noua, nu trebuie sa fie "cap de afis" in sesiunile de barfe pentru ca este ceva intim. Nu te pune nimeni la zid sa recunosti ca o faci sau ca detesti sa faci asta, dar poate ca aceasta actiune ar putea face parte din "normalitatea" vietii intime.

In acest caz, ca in orice tine de intimitatea unui cuplu, nu exista "trebuie", dar "poate" in mod sigur. Daca faci sex oral doar pentru a-ti multumi iubitul, pentru tine aceasta actiune indentificandu-se cu obligatia si lipsa totala de placere, mai bine renunti la acest "sport".

Vrei sa faci sex oral, dar esti macinata de prejudecati si ti se pare ca aceasta indeletnicire iti pune eticheta de "femeie usoara"? Complexele nu au ce cauta in dormitorul tau!

Pentru multe cupluri, practicarea sexului oral nu mai este ceva neobisnuit, insa exista si parteneri care refuza sa faca acest lucru.

Unele femei sunt total impotriva unei partide de sex oral pentru ca este ceva impotriva firii, organul respectiv li se pare o "chestie hidoasa" care nu are ce cauta in gura lor; exista si barbati care nu concep ca iubitele sau sotiile lor sa le faca sex oral pentru ca acele buze saruta de "noapte buna" copii lor sau argumenteaza cu replici de genul: "Daca am nevoie de o partida de sex oral, ma duc la prostituate!" - ceea ce nu este o fapta potrivita pentru evolutia vietii de cuplu.

Dar totusi, daca esti implicata intr-o relatie de dragoste serioasa, de ce nu ai face si acest lucru, de ce te-ai simti stanjenita? Daca nu vrei, nu faci, bineinteles, dar daca ai vrea macar sa incerci si consideri aceasta actiune ca fiind o prejudecata care afecteaza in mod vizibil viata voastra de cuplu... poate ca ar trebui sa iei masuri.

Modul de comunicare dintre voi este foarte important, iar inainte de a face sex, si mai ales sex oral, este nevoie sa impartasiti parerile referitoare la ce va place, cum va place, daca va place, nu va place etc.

Cand te simti pregatita, mai ales psihic, poti incerca orice in dormitor; trateaza aceasta problema cu o doza mare de maturitate, respectati-va si incercati sa va intelegeti fara sa fortati prea mult nota. Se spune ca sexul oral este sarea si piperul dintr-o relatie, dar nu toti partenerii simt placere cand o fac.

O importanta vadita trebuie acordata si trecutului sexual al partenerei sau partenerului. Experienta sexuala poate fi considerata, de cele mai multe ori, foarte importanta intr-o relatie, dar bolile sau "fobiile" sexuale pot umbri viata voastra de cuplu.

Cele doua noutiuni de baza referitoare la sexul oral sunt: cunnilingus-ul, care reprezinta sexul oral pentru femei, si felatia, sexul oral pentru barbati. In cazul felatiei, actiunea presupune folosirea buzelor si a limbii pe si in jurul penisului si scrotului. Daca faci sex oral iubitului tau, poti "devia" putin cu limba, ajungand la zona dintre anus si scrot pentru ceea ce se numeste "analingus".
garbo_11724
Postat pe 1 Iunie 2013 08:47
dupa parerea mea barbatii rad de femeile care fac sex oral..pt ca odata un baiat cu care am intrat in vorba radea de fetele cu care a iesit si I-a facut sex oral ca acele ii suge .....ca cica sa se simta bine...
dupa parerea mea este ca oamenii au inebunit de tot...ai au inteles democratia intr-un mod gresit..

poti folosi democratia ca sa poti evolua spiritual sa iti formezi un character...Ceea de ce nu au avut parte celelate generatii...din cauza razboiului nu au avut cum sa evolueze spiritual..

de ce sa nu folosim democratia in sens constructiv pozitiv,,sa devenim oameni mai buni mai inteligenti si evoluati spiritual...

democratia nu trebuie sa o folosim ca sa se suga aia la barbati apoi sa rada de femei ca le-au bagat p...in gura de cum am auzit cum rad baietii de fetele care o iau in gura la baieti...
ingerasulluptator
Postat pe 1 Iunie 2013 23:57
dupa parerea mea barbatii rad de femeile care fac sex oral..pt ca odata un baiat cu care am intrat in vorba radea de fetele cu care a iesit si I-a facut sex oral ca acele ii suge .....ca cica sa se simta bine...
dupa parerea mea este ca oamenii au inebunit de tot...ai au inteles democratia intr-un mod gresit..

poti folosi democratia ca sa poti evolua spiritual sa iti formezi un character...Ceea de ce nu au avut parte celelate generatii...din cauza razboiului nu au avut cum sa evolueze spiritual..

de ce sa nu folosim democratia in sens constructiv pozitiv,,sa devenim oameni mai buni mai inteligenti si evoluati spiritual...

democratia nu trebuie sa o folosim ca sa se suga aia la barbati apoi sa rada de femei ca le-au bagat p...in gura de cum am auzit cum rad baietii de fetele care o iau in gura la baieti...
ingerasulluptator
Postat pe 1 Iunie 2013 23:57
dupa parerea mea barbatii rad de femeile care fac sex oral..pt ca odata un baiat cu care am intrat in vorba radea de fetele cu care a iesit si I-a facut sex oral ca acele ii suge .....ca cica sa se simta bine...
dupa parerea mea este ca oamenii au inebunit de tot...ai au inteles democratia intr-un mod gresit..

poti folosi democratia ca sa poti evolua spiritual sa iti formezi un character...Ceea de ce nu au avut parte celelate generatii...din cauza razboiului nu au avut cum sa evolueze spiritual..

de ce sa nu folosim democratia in sens constructiv pozitiv,,sa devenim oameni mai buni mai inteligenti si evoluati spiritual...

democratia nu trebuie sa o folosim ca sa se suga aia la barbati apoi sa rada de femei ca le-au bagat p...in gura de cum am auzit cum rad baietii de fetele care o iau in gura la baieti...
ingerasulluptator
Postat pe 1 Iunie 2013 23:57
Sa dea naiba, ne-ai amutit pe toti cu replica asta. Ne-ai inchis gura, aceeasi gura mentionata de tine mai sus. Ma declar invinsa
deliana
Postat pe 2 Iunie 2013 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
1st time 23 De la: vuvuzela 12 Octombrie 2010 10:04
Nu mai pot accepta un barbat in viata mea... 105 De la: garbo011805 17 August 2010 02:19
Telefonu....... 20 De la: nathalie 31 Octombrie 2011 09:12
sex 9 De la: mia79x 3 Iulie 2009 20:45
SEX 219 De la: AMELYY 11 August 2009 22:45
Setari Cookie-uri