ajutati-ma..ce pot sa fac ? urgent

buna...am si eu o mica problema la care nu reusesc sa ma concentrez sa o rezolv...sa va dau detaliile ca s astiti de ce anume vorbesc

In luna februarie , plictisita am facut un cont pe un site de socializare,intalniri bla bla pentru ca tot primeam pe mail invitatii si tot felul de chestiute si am zis sa vad si eu ce este mai exact , s amai pierd timpul..bine ca acolo am fost abordata de tot felul de oameni insa numai unul singur mi-a atras atentia intr-un mod placut ..si am facut schimb de telefon ..numar si am inceputs a vorbim..a incercat sa ne vedem dar eu capcauna fiind si neavnd cea mai mare increde in el am zis nu ..insa dupa cateva sapatmani bune ..am trecut printr-o stare de depresie foarte puternica din mai multe motive ( facultate , parinti , snatate,prieteni care m au lasat , iubire falsa ) si in seara aia am plecat din caminul unde stau sa ma plimb fara o tinta anume si in momentul cand am simtit ca tristetea ma apasa prea mult desi sunt o persoana puternica si foarte echilibrata in seara aia simteam o presiune prea puternica ..si prima persoana care mi-a venit in minte ..l-am sunat , am vorbit vreo 10 minute cu el si nu a stat prea mult pe ganduri sa vina sa imi fie alaturi , sa fie acel umar pe care plang..de cand am vorbit prima data mi-a zis ca el nu accepta intalniri cu fete sub 24 de ani insa cu mine simte altceva, sunt diferita de cele de anii mei ( 21 de ani ) ..am si creier nu doar corp ..afirmatie ce mi-a repetat-o si cand ne-am vazut ..la inceput nu mi-a placut de el ..dupa am zis sa mai ies cu el ..si la cateva zile am iesit impreuna din nou..ne-am plimbat si dupa am mai stat putin in masina..nu am facut sex , nu ma fortat , nu a adus in discutii aluzii cu tenta sexuala ..plus ca eu i-am zis ca de la o raceala am facut mici complicatii in zona intima si am interdictie la sex o perioada stiu ca unui barbat/baiat nu trebuie sa ii zici dar am preferat sa stie d ela inceput si a acceptat ..mi-a zis ca nu ma obliga s afac nimic si nici nu are astfel d easteptari decat daca am s avreau eu ..pentru ca nu putea sa nege ca nu ma doreste si ca ii place foarte mult de mine si a simtit ca desi am avut multe problema in viata totusi mi-am pastrat inima buna si sufletul...insa eu ..ma traznit inteligenta si i-am zis ca desi imi place mult de el ..nu vad posibila o relatie in conditii in care eu am 1.77 si el 1.74 si a fost de acord..searaa a trecut ..comunicam destul de bine..dupa o saptamana ne-am vazut iar ..ma invitat la un club unde de obicei el exerseaza dansul modern ..si a vrut sa vad cum danseaza si eu am vrut sa-l vad pentru ca nu prea il credeam in privinta asta..dupa ce am ajuns acolo , ma invitat la dans , inclusiv sa ma invtete insa din teama din nu tsiu ce prostie am refuzat ..acolo mai erau si alte colegele de ale lui cu care dansa de obicei si i-am zis ca nu ma supar daca va dansa cu ele .desi cand l-am vazut dansand cu partenera de dans ..am fost geloasa dar nu am bagat de seama ..am zis ca e doar ceva trecator ..dupa cateva minute , a venit un tip de acolo si m-a invitat la dans ..el era intr-un dans deja ..si l-am acceptat pe acel tip ..doar un dans ..dar mai mult d erusine l-am acceptat ..am dansat doar un dans ,i-am zis ca sunt novice ..dupa dans tipul i-a zis lui ca nu stie sa invite o fata la dans si nu stie s a o faca sa acceptate si m-am simtit prost ..el a venit la mine ..am mai stat vreo 10 minute si am plecat ..nu am mers direct acasa ci am mai stat cu el in masina vreo cateva minute ..timp in care eu l-am simtit diferit fata de mine , rece ,retinut ...mi-am cerut scuze dar degeaba ..in seara aia mi-am uitat si lantisorul la el in masina ..dupa aceea seara comunicarea noastra nu a mai fost la fel ..era rece,ezita sa ne vedem..mi-a adus numai lantisorul intr-o seara dar nu a stat prea mult ...dupa vreo 2 saptamani eu am plecat acasa ..si duminica acum m-am enervat si i-am dat sms si l-am intrebat de ce a pus un zid intre noi ..la care raspunsul lui a fost ca nu este zid ci o distanta rugulamentara in conditii in care atentia lui este fixata asupra unei d.soare cu care are disctuii avansate de cateva zile ..si nu e genul sa mearga pe 2 piste in acelasi timp ..si ca de a doua zis el nu va mai fi singur ..atunci eu revoltata i-am zis zis ca o sa-l vad doar ca pe un amic si ma bucur ca nu am avut relatii intime cu el ..el nu mi-a mai raspuns nimic ..insa la sfatul unei prietene ..a doua zi..noaptea si dupa cateva pahare de vin ..i-am scris acest e-mail:
" Era mai corect fata in fata dar la cat de timida sunt uneori ..am zis ca e mai bine asa .
Trebuie sa recunosc pentru inceput ca am meditat ceva timp la acest e-mail nu doar pentru conceperea lui ci si pentru trimiterea lui ,daca fac bine sa il trimit , daca fac rau , daca e bine sa-ti dezvalui anumite lucruri interioare.
Probabil ai observat ca desi sunt aparent un om puternic si destul de rece (m-am crescut singura sa fiu rece..e un scut de aparare al meu ) ... mai am momente cand mai gafez fie prin cuvinte , fie prin fapte asa cum am facut si cu tine pentru ca procesul de maturizare inca nu este de 100%.
Constientizez ca am facut niste gafe in aceea seara de vineri lucru ce a dus la schimbarea ta fata de mine ( inainte te simteam intr-un anume fel si dupa te-am simtit un alt om ) , dar nu am avut suficient curaj sa fiu sincera fata de tine nici in acel moment si nici imediat dupa... sincera sa fiu , pe acel domn nu l-am acceptat din placere si nici pentru farmecul sau personal , ci din rusine si m-am simtit si mai prost cand a facut aceea afirmatie la final ..iar fata de tine am avut o retinerepe care in acest moment nu prea o pot explica ..sa nu te calc , sa nu calc eu gresit , sa nu iti iau din imagine , dar gestul meu a inbulinat ambele imagini .. am simtit ca te-ai sucit la 180 de grade .
Marturisirea ta nu mi-a picat prea bine dar o apreciez ... in conditiile in care fara sa imi dau seama am inceput sa te plac mai mult decat as putea controla eu lucrurile si nu doar sa te plac , ci si sa te doresc destul de mult , am sa te rog sa nu zici ca sunt doar cuvinte caci ai simtit si vazut cum reactionez la fiecare atingere a ta si voiam sa fac ceva in asa fel sa fii cel dinainte ..am incercat sa ma autotemperez putin dar fara prea multe sanse ...totusi voi incerca mai mult sa ma tin sub control si sa nu mai exprim ce simt pentru ca de acum incolo nu prea mai are rost.
Legat de noaptea de vineri ... am sperat sa nu se produca vreo schimbare intre noi pentru ca te-am simtit cald complet (mi-a placut ce am simtit ) si abia m-am abtinut sa nu plang de ciuda ca eram langa un om care mi-a placut din prima secunda cand l-am vazut, imi place cum saruta , cum mangaie ,cat de atent a fost cu mine si intelegator , insa nu puteam face nimic..iar ce puteam , nu am facut..de frica ..nu e vina ta si nici a mea ci a unui om care a avut grija sa darame lucrurile bune din mine si acum le reconstruiesc bucatica cu bucatica...interdictia mea medicala a fost doar o luna insa am vrut sa te protejez...sa fiu eu sigura ca totul este bine 100%,ca in cazul unui act sexual sa nu fie neplaceri pentru niciunul dintre noi ( nu ar fi trebuit sa iti zic acest lucru dar fac o exceptie ); subiectdaca nu ai observat , cand tin la cineva..fac tot ce imi sta in putere sa il protejez in cazul in care e ceva in neregula,indiferent cat e de puternic sau inteligent ..chiar si de mine insami daca trebuie .
Imi pare rau ca nu am comunicat mai des!


P.S. imi cer scuze pentru eventualele greseli de exprimare sau ortografie ...sunt un pic obosita.
""""
Acum imi pare rau ca nu am vorbit mai des, ca nu i-am zis ce am ajuns sa simt

Ce mai pot face ? il vreau pentru mine

Nu ma judecati pentru ca stiu ca ar trebui sa il las sa fie fericit ..insa inima mea deja s-a indragostit de el
garbo_13588
Postat pe 8 Mai 2013 12:45
De la: garbo_13588, la data 2013-05-08 12:45:16buna...am si eu o mica problema la care nu reusesc sa ma concentrez sa o rezolv...sa va dau detaliile ca s astiti de ce anume vorbesc
http://www.xvideos.com/video541820/alexa_rae_hot_steamy_sex
In luna februarie , plictisita am facut un cont pe un site de socializare,intalniri bla bla pentru ca tot primeam pe mail invitatii si tot felul de chestiute si am zis sa vad si eu ce este mai exact , s amai pierd timpul..bine ca acolo am fost abordata de tot felul de oameni insa numai unul singur mi-a atras atentia intr-un mod placut ..si am facut schimb de telefon ..numar si am inceputs a vorbim..a incercat sa ne vedem dar eu capcauna fiind si neavnd cea mai mare increde in el am zis nu ..insa dupa cateva sapatmani bune ..am trecut printr-o stare de depresie foarte puternica din mai multe motive ( facultate , parinti , snatate,prieteni care m au lasat , iubire falsa ) si in seara aia am plecat din caminul unde stau sa ma plimb fara o tinta anume si in momentul cand am simtit ca tristetea ma apasa prea mult desi sunt o persoana puternica si foarte echilibrata in seara aia simteam o presiune prea puternica ..si prima persoana care mi-a venit in minte ..l-am sunat , am vorbit vreo 10 minute cu el si nu a stat prea mult pe ganduri sa vina sa imi fie alaturi , sa fie acel umar pe care plang..de cand am vorbit prima data mi-a zis ca el nu accepta intalniri cu fete sub 24 de ani insa cu mine simte altceva, sunt diferita de cele de anii mei ( 21 de ani ) ..am si creier nu doar corp ..afirmatie ce mi-a repetat-o si cand ne-am vazut ..la inceput nu mi-a placut de el ..dupa am zis sa mai ies cu el ..si la cateva zile am iesit impreuna din nou..ne-am plimbat si dupa am mai stat putin in masina..nu am facut sex , nu ma fortat , nu a adus in discutii aluzii cu tenta sexuala ..plus ca eu i-am zis ca de la o raceala am facut mici complicatii in zona intima si am interdictie la sex o perioada stiu ca unui barbat/baiat nu trebuie sa ii zici dar am preferat sa stie d ela inceput si a acceptat ..mi-a zis ca nu ma obliga s afac nimic si nici nu are astfel d easteptari decat daca am s avreau eu ..pentru ca nu putea sa nege ca nu ma doreste si ca ii place foarte mult de mine si a simtit ca desi am avut multe problema in viata totusi mi-am pastrat inima buna si sufletul...insa eu ..ma traznit inteligenta si i-am zis ca desi imi place mult de el ..nu vad posibila o relatie in conditii in care eu am 1.77 si el 1.74 si a fost de acord..searaa a trecut ..comunicam destul de bine..dupa o saptamana ne-am vazut iar ..ma invitat la un club unde de obicei el exerseaza dansul modern ..si a vrut sa vad cum danseaza si eu am vrut sa-l vad pentru ca nu prea il credeam in privinta asta..dupa ce am ajuns acolo , ma invitat la dans , inclusiv sa ma invtete insa din teama din nu tsiu ce prostie am refuzat ..acolo mai erau si alte colegele de ale lui cu care dansa de obicei si i-am zis ca nu ma supar daca va dansa cu ele .desi cand l-am vazut dansand cu partenera de dans ..am fost geloasa dar nu am bagat de seama ..am zis ca e doar ceva trecator ..dupa cateva minute , a venit un tip de acolo si m-a invitat la dans ..el era intr-un dans deja ..si l-am acceptat pe acel tip ..doar un dans ..dar mai mult d erusine l-am acceptat ..am dansat doar un dans ,i-am zis ca sunt novice ..dupa dans tipul i-a zis lui ca nu stie sa invite o fata la dans si nu stie s a o faca sa acceptate si m-am simtit prost ..el a venit la mine ..am mai stat vreo 10 minute si am plecat ..nu am mers direct acasa ci am mai stat cu el in masina vreo cateva minute ..timp in care eu l-am simtit diferit fata de mine , rece ,retinut ...mi-am cerut scuze dar degeaba ..in seara aia mi-am uitat si lantisorul la el in masina ..dupa aceea seara comunicarea noastra nu a mai fost la fel ..era rece,ezita sa ne vedem..mi-a adus numai lantisorul intr-o seara dar nu a stat prea mult ...dupa vreo 2 saptamani eu am plecat acasa ..si duminica acum m-am enervat si i-am dat sms si l-am intrebat de ce a pus un zid intre noi ..la care raspunsul lui a fost ca nu este zid ci o distanta rugulamentara in conditii in care atentia lui este fixata asupra unei d.soare cu care are disctuii avansate de cateva zile ..si nu e genul sa mearga pe 2 piste in acelasi timp ..si ca de a doua zis el nu va mai fi singur ..atunci eu revoltata i-am zis zis ca o sa-l vad doar ca pe un amic si ma bucur ca nu am avut relatii intime cu el ..el nu mi-a mai raspuns nimic ..insa la sfatul unei prietene ..a doua zi..noaptea si dupa cateva pahare de vin ..i-am scris acest e-mail:
" Era mai corect fata in fata dar la cat de timida sunt uneori ..am zis ca e mai bine asa .
Trebuie sa recunosc pentru inceput ca am meditat ceva timp la acest e-mail nu doar pentru conceperea lui ci si pentru trimiterea lui ,daca fac bine sa il trimit , daca fac rau , daca e bine sa-ti dezvalui anumite lucruri interioare.
Probabil ai observat ca desi sunt aparent un om puternic si destul de rece (m-am crescut singura sa fiu rece..e un scut de aparare al meu ) ... mai am momente cand mai gafez fie prin cuvinte , fie prin fapte asa cum am facut si cu tine pentru ca procesul de maturizare inca nu este de 100%.
Constientizez ca am facut niste gafe in aceea seara de vineri lucru ce a dus la schimbarea ta fata de mine ( inainte te simteam intr-un anume fel si dupa te-am simtit un alt om ) , dar nu am avut suficient curaj sa fiu sincera fata de tine nici in acel moment si nici imediat dupa... sincera sa fiu , pe acel domn nu l-am acceptat din placere si nici pentru farmecul sau personal , ci din rusine si m-am simtit si mai prost cand a facut aceea afirmatie la final ..iar fata de tine am avut o retinerepe care in acest moment nu prea o pot explica ..sa nu te calc , sa nu calc eu gresit , sa nu iti iau din imagine , dar gestul meu a inbulinat ambele imagini .. am simtit ca te-ai sucit la 180 de grade .
Marturisirea ta nu mi-a picat prea bine dar o apreciez ... in conditiile in care fara sa imi dau seama am inceput sa te plac mai mult decat as putea controla eu lucrurile si nu doar sa te plac , ci si sa te doresc destul de mult , am sa te rog sa nu zici ca sunt doar cuvinte caci ai simtit si vazut cum reactionez la fiecare atingere a ta si voiam sa fac ceva in asa fel sa fii cel dinainte ..am incercat sa ma autotemperez putin dar fara prea multe sanse ...totusi voi incerca mai mult sa ma tin sub control si sa nu mai exprim ce simt pentru ca de acum incolo nu prea mai are rost.
Legat de noaptea de vineri ... am sperat sa nu se produca vreo schimbare intre noi pentru ca te-am simtit cald complet (mi-a placut ce am simtit ) si abia m-am abtinut sa nu plang de ciuda ca eram langa un om care mi-a placut din prima secunda cand l-am vazut, imi place cum saruta , cum mangaie ,cat de atent a fost cu mine si intelegator , insa nu puteam face nimic..iar ce puteam , nu am facut..de frica ..nu e vina ta si nici a mea ci a unui om care a avut grija sa darame lucrurile bune din mine si acum le reconstruiesc bucatica cu bucatica...interdictia mea medicala a fost doar o luna insa am vrut sa te protejez...sa fiu eu sigura ca totul este bine 100%,ca in cazul unui act sexual sa nu fie neplaceri pentru niciunul dintre noi ( nu ar fi trebuit sa iti zic acest lucru dar fac o exceptie ); subiectdaca nu ai observat , cand tin la cineva..fac tot ce imi sta in putere sa il protejez in cazul in care e ceva in neregula,indiferent cat e de puternic sau inteligent ..chiar si de mine insami daca trebuie .
Imi pare rau ca nu am comunicat mai des!


P.S. imi cer scuze pentru eventualele greseli de exprimare sau ortografie ...sunt un pic obosita.
""""
Acum imi pare rau ca nu am vorbit mai des, ca nu i-am zis ce am ajuns sa simt

Ce mai pot face ? il vreau pentru mine

Nu ma judecati pentru ca stiu ca ar trebui sa il las sa fie fericit ..insa inima mea deja s-a indragostit de el

mai gasiti si voi locuri mai pitoresti
garbo_11724
Postat pe 8 Mai 2013 17:10
De la: garbo_13588, la data 2013-05-08 12:45:16buna...am si eu o mica problema la care nu reusesc sa ma concentrez sa o rezolv...sa va dau detaliile ca s astiti de ce anume vorbesc

In luna februarie , plictisita am facut un cont pe un site de socializare,intalniri bla bla pentru ca tot primeam pe mail invitatii si tot felul de chestiute si am zis sa vad si eu ce este mai exact , s amai pierd timpul..bine ca acolo am fost abordata de tot felul de oameni insa numai unul singur mi-a atras atentia intr-un mod placut ..si am facut schimb de telefon ..numar si am inceputs a vorbim..a incercat sa ne vedem dar eu capcauna fiind si neavnd cea mai mare increde in el am zis nu ..insa dupa cateva sapatmani bune ..am trecut printr-o stare de depresie foarte puternica din mai multe motive ( facultate , parinti , snatate,prieteni care m au lasat , iubire falsa ) si in seara aia am plecat din caminul unde stau sa ma plimb fara o tinta anume si in momentul cand am simtit ca tristetea ma apasa prea mult desi sunt o persoana puternica si foarte echilibrata in seara aia simteam o presiune prea puternica ..si prima persoana care mi-a venit in minte ..l-am sunat , am vorbit vreo 10 minute cu el si nu a stat prea mult pe ganduri sa vina sa imi fie alaturi , sa fie acel umar pe care plang..de cand am vorbit prima data mi-a zis ca el nu accepta intalniri cu fete sub 24 de ani insa cu mine simte altceva, sunt diferita de cele de anii mei ( 21 de ani ) ..am si creier nu doar corp ..afirmatie ce mi-a repetat-o si cand ne-am vazut ..la inceput nu mi-a placut de el ..dupa am zis sa mai ies cu el ..si la cateva zile am iesit impreuna din nou..ne-am plimbat si dupa am mai stat putin in masina..nu am facut sex , nu ma fortat , nu a adus in discutii aluzii cu tenta sexuala ..plus ca eu i-am zis ca de la o raceala am facut mici complicatii in zona intima si am interdictie la sex o perioada stiu ca unui barbat/baiat nu trebuie sa ii zici dar am preferat sa stie d ela inceput si a acceptat ..mi-a zis ca nu ma obliga s afac nimic si nici nu are astfel d easteptari decat daca am s avreau eu ..pentru ca nu putea sa nege ca nu ma doreste si ca ii place foarte mult de mine si a simtit ca desi am avut multe problema in viata totusi mi-am pastrat inima buna si sufletul...insa eu ..ma traznit inteligenta si i-am zis ca desi imi place mult de el ..nu vad posibila o relatie in conditii in care eu am 1.77 si el 1.74 si a fost de acord..searaa a trecut ..comunicam destul de bine..dupa o saptamana ne-am vazut iar ..ma invitat la un club unde de obicei el exerseaza dansul modern ..si a vrut sa vad cum danseaza si eu am vrut sa-l vad pentru ca nu prea il credeam in privinta asta..dupa ce am ajuns acolo , ma invitat la dans , inclusiv sa ma invtete insa din teama din nu tsiu ce prostie am refuzat ..acolo mai erau si alte colegele de ale lui cu care dansa de obicei si i-am zis ca nu ma supar daca va dansa cu ele .desi cand l-am vazut dansand cu partenera de dans ..am fost geloasa dar nu am bagat de seama ..am zis ca e doar ceva trecator ..dupa cateva minute , a venit un tip de acolo si m-a invitat la dans ..el era intr-un dans deja ..si l-am acceptat pe acel tip ..doar un dans ..dar mai mult d erusine l-am acceptat ..am dansat doar un dans ,i-am zis ca sunt novice ..dupa dans tipul i-a zis lui ca nu stie sa invite o fata la dans si nu stie s a o faca sa acceptate si m-am simtit prost ..el a venit la mine ..am mai stat vreo 10 minute si am plecat ..nu am mers direct acasa ci am mai stat cu el in masina vreo cateva minute ..timp in care eu l-am simtit diferit fata de mine , rece ,retinut ...mi-am cerut scuze dar degeaba ..in seara aia mi-am uitat si lantisorul la el in masina ..dupa aceea seara comunicarea noastra nu a mai fost la fel ..era rece,ezita sa ne vedem..mi-a adus numai lantisorul intr-o seara dar nu a stat prea mult ...dupa vreo 2 saptamani eu am plecat acasa ..si duminica acum m-am enervat si i-am dat sms si l-am intrebat de ce a pus un zid intre noi ..la care raspunsul lui a fost ca nu este zid ci o distanta rugulamentara in conditii in care atentia lui este fixata asupra unei d.soare cu care are disctuii avansate de cateva zile ..si nu e genul sa mearga pe 2 piste in acelasi timp ..si ca de a doua zis el nu va mai fi singur ..atunci eu revoltata i-am zis zis ca o sa-l vad doar ca pe un amic si ma bucur ca nu am avut relatii intime cu el ..el nu mi-a mai raspuns nimic ..insa la sfatul unei prietene ..a doua zi..noaptea si dupa cateva pahare de vin ..i-am scris un e-mail luni noaptea la care nu am primit nici azi un raspuns
"


""""
Acum imi pare rau ca nu am vorbit mai des, ca nu i-am zis ce am ajuns sa simt

Ce mai pot face ? il vreau pentru mine

Nu ma judecati pentru ca stiu ca ar trebui sa il las sa fie fericit ..insa inima mea deja s-a indragostit de el
garbo_13588
Postat pe 9 Mai 2013 16:44
De la: garbo_13588, la data 2013-05-09 16:44:57
De la: garbo_13588, la data 2013-05-08 12:45:16buna...am si eu o mica problema la care nu reusesc sa ma concentrez sa o rezolv...sa va dau detaliile ca s astiti de ce anume vorbesc

In luna februarie , plictisita am facut un cont pe un site de socializare,intalniri bla bla pentru ca tot primeam pe mail invitatii si tot felul de chestiute si am zis sa vad si eu ce este mai exact , s amai pierd timpul..bine ca acolo am fost abordata de tot felul de oameni insa numai unul singur mi-a atras atentia intr-un mod placut ..si am facut schimb de telefon ..numar si am inceputs a vorbim..a incercat sa ne vedem dar eu capcauna fiind si neavnd cea mai mare increde in el am zis nu ..insa dupa cateva sapatmani bune ..am trecut printr-o stare de depresie foarte puternica din mai multe motive ( facultate , parinti , snatate,prieteni care m au lasat , iubire falsa ) si in seara aia am plecat din caminul unde stau sa ma plimb fara o tinta anume si in momentul cand am simtit ca tristetea ma apasa prea mult desi sunt o persoana puternica si foarte echilibrata in seara aia simteam o presiune prea puternica ..si prima persoana care mi-a venit in minte ..l-am sunat , am vorbit vreo 10 minute cu el si nu a stat prea mult pe ganduri sa vina sa imi fie alaturi , sa fie acel umar pe care plang..de cand am vorbit prima data mi-a zis ca el nu accepta intalniri cu fete sub 24 de ani insa cu mine simte altceva, sunt diferita de cele de anii mei ( 21 de ani ) ..am si creier nu doar corp ..afirmatie ce mi-a repetat-o si cand ne-am vazut ..la inceput nu mi-a placut de el ..dupa am zis sa mai ies cu el ..si la cateva zile am iesit impreuna din nou..ne-am plimbat si dupa am mai stat putin in masina..nu am facut sex , nu ma fortat , nu a adus in discutii aluzii cu tenta sexuala ..plus ca eu i-am zis ca de la o raceala am facut mici complicatii in zona intima si am interdictie la sex o perioada stiu ca unui barbat/baiat nu trebuie sa ii zici dar am preferat sa stie d ela inceput si a acceptat ..mi-a zis ca nu ma obliga s afac nimic si nici nu are astfel d easteptari decat daca am s avreau eu ..pentru ca nu putea sa nege ca nu ma doreste si ca ii place foarte mult de mine si a simtit ca desi am avut multe problema in viata totusi mi-am pastrat inima buna si sufletul...insa eu ..ma traznit inteligenta si i-am zis ca desi imi place mult de el ..nu vad posibila o relatie in conditii in care eu am 1.77 si el 1.74 si a fost de acord..searaa a trecut ..comunicam destul de bine..dupa o saptamana ne-am vazut iar ..ma invitat la un club unde de obicei el exerseaza dansul modern ..si a vrut sa vad cum danseaza si eu am vrut sa-l vad pentru ca nu prea il credeam in privinta asta..dupa ce am ajuns acolo , ma invitat la dans , inclusiv sa ma invtete insa din teama din nu tsiu ce prostie am refuzat ..acolo mai erau si alte colegele de ale lui cu care dansa de obicei si i-am zis ca nu ma supar daca va dansa cu ele .desi cand l-am vazut dansand cu partenera de dans ..am fost geloasa dar nu am bagat de seama ..am zis ca e doar ceva trecator ..dupa cateva minute , a venit un tip de acolo si m-a invitat la dans ..el era intr-un dans deja ..si l-am acceptat pe acel tip ..doar un dans ..dar mai mult d erusine l-am acceptat ..am dansat doar un dans ,i-am zis ca sunt novice ..dupa dans tipul i-a zis lui ca nu stie sa invite o fata la dans si nu stie s a o faca sa acceptate si m-am simtit prost ..el a venit la mine ..am mai stat vreo 10 minute si am plecat ..nu am mers direct acasa ci am mai stat cu el in masina vreo cateva minute ..timp in care eu l-am simtit diferit fata de mine , rece ,retinut ...mi-am cerut scuze dar degeaba ..in seara aia mi-am uitat si lantisorul la el in masina ..dupa aceea seara comunicarea noastra nu a mai fost la fel ..era rece,ezita sa ne vedem..mi-a adus numai lantisorul intr-o seara dar nu a stat prea mult ...dupa vreo 2 saptamani eu am plecat acasa ..si duminica acum m-am enervat si i-am dat sms si l-am intrebat de ce a pus un zid intre noi ..la care raspunsul lui a fost ca nu este zid ci o distanta rugulamentara in conditii in care atentia lui este fixata asupra unei d.soare cu care are disctuii avansate de cateva zile ..si nu e genul sa mearga pe 2 piste in acelasi timp ..si ca de a doua zis el nu va mai fi singur ..atunci eu revoltata i-am zis zis ca o sa-l vad doar ca pe un amic si ma bucur ca nu am avut relatii intime cu el ..el nu mi-a mai raspuns nimic ..insa la sfatul unei prietene ..a doua zi..noaptea si dupa cateva pahare de vin ..i-am scris un e-mail luni noaptea la care nu am primit nici azi un raspuns
"


""""
Acum imi pare rau ca nu am vorbit mai des, ca nu i-am zis ce am ajuns sa simt

Ce mai pot face ? il vreau pentru mine

Nu ma judecati pentru ca stiu ca ar trebui sa il las sa fie fericit http://www.redtube.com/94327..insa inima mea deja s-a indragostit de el

vad va merge bine
garbo_11724
Postat pe 10 Mai 2013 15:04
Ma scuzi..eu am postat problema mea pe acest site ..insa observ ca raspunsurile tale contine mai mult site-uri porno..asta e singurul mesaj/raspuns pe care il poti procesa ...
garbo_13588
Postat pe 10 Mai 2013 17:47
scz..dar nu stii ce vrei, e varsta care isi spune cuvantul..lasa-l a fie fericit.i-ai spus ca nu vrei o relatie cu el..dar dupa ce ai aflat ca si-a gasit pe cineva, dintr-o data vrei..nu merge asa. asteapta sa te maturizezi si vei vedea atunci ca joaca e doar pt copii...bafta
MARILENA_25
Postat pe 11 Mai 2013 08:59
mi-a fost teama in seara cand i-am zis ca nu...nici nu stiu de ce i-am zis nu cand practic imi doream asta..am fost o lasa..
garbo_13588
Postat pe 11 Mai 2013 10:52
588, mi se pare (poate doar mi se pare) ca dai o importanta exacerbata sexului, sau mai exact lipsei lui - in relatia asta. Pe linga gafa monumentala de a te justifica DE CE nu vrei sa te culci cu el fix atunci, pina la a baga bietul om (abia cunoscut) in tot istoricul medical al cistitelor tale, pina la a "imi pare bine ca nu m-am culcat cu tine" sau "as accepta sa ma culc cu tine' cind ai vazut ca e cu alta.
Probabil o sa te maturizezi si o sa intelegi ca sexul nu e moneda de schimb cu care tranzactionezi relatii, interes, afectiune. Si da, "te vreau/nu te vreau" e infantilism. Ar fi mai bine sa il lasi in pace si sa iti iei o papusa cu care sa dai de toti peretii si dupa aia sa dormi cu ea in brate. Jocul cu fiintele umane - dupa ce treci la urmatorul nivel.
quasaria
Postat pe 11 Mai 2013 14:00
De la: garbo_13588, la data 2013-05-08 12:45:16buna...am si eu o mica problema la care nu reusesc sa ma concentrez sa o rezolv...sa va dau detaliile ca s astiti de ce anume vorbesc

In luna februarie , plictisita am facut un cont pe un site de socializare,intalniri bla bla pentru ca tot primeam pe mail invitatii si tot felul de chestiute si am zis sa vad si eu ce este mai exact , s amai pierd timpul..bine ca acolo am fost abordata de tot felul de oameni insa numai unul singur mi-a atras atentia intr-un mod placut ..si am facut schimb de telefon ..numar si am inceputs a vorbim..a incercat sa ne vedem dar eu capcauna fiind si neavnd cea mai mare increde in el am zis nu ..insa dupa cateva sapatmani bune ..am trecut printr-o stare de depresie foarte puternica din mai multe motive ( facultate , parinti , snatate,prieteni care m au lasat , iubire falsa ) si in seara aia am plecat din caminul unde stau sa ma plimb fara o tinta anume si in momentul cand am simtit ca tristetea ma apasa prea mult desi sunt o persoana puternica si foarte echilibrata in seara aia simteam o presiune prea puternica ..si prima persoana care mi-a venit in minte ..l-am sunat , am vorbit vreo 10 minute cu el si nu a stat prea mult pe ganduri sa vina sa imi fie alaturi , sa fie acel umar pe care plang..de cand am vorbit prima data mi-a zis ca el nu accepta intalniri cu fete sub 24 de ani insa cu mine simte altceva, sunt diferita de cele de anii mei ( 21 de ani ) ..am si creier nu doar corp ..afirmatie ce mi-a repetat-o si cand ne-am vazut ..la inceput nu mi-a placut de el ..dupa am zis sa mai ies cu el ..si la cateva zile am iesit impreuna din nou..ne-am plimbat si dupa am mai stat putin in masina..nu am facut sex , nu ma fortat , nu a adus in discutii aluzii cu tenta sexuala ..plus ca eu i-am zis ca de la o raceala am facut mici complicatii in zona intima si am interdictie la sex o perioada stiu ca unui barbat/baiat nu trebuie sa ii zici dar am preferat sa stie d ela inceput si a acceptat ..mi-a zis ca nu ma obliga s afac nimic si nici nu are astfel d easteptari decat daca am s avreau eu ..pentru ca nu putea sa nege ca nu ma doreste si ca ii place foarte mult de mine si a simtit ca desi am avut multe problema in viata totusi mi-am pastrat inima buna si sufletul...insa eu ..ma traznit inteligenta si i-am zis ca desi imi place mult de el ..nu vad posibila o relatie in conditii in care eu am 1.77 si el 1.74 si a fost de acord..searaa a trecut ..comunicam destul de bine..dupa o saptamana ne-am vazut iar ..ma invitat la un club unde de obicei el exerseaza dansul modern ..si a vrut sa vad cum danseaza si eu am vrut sa-l vad pentru ca nu prea il credeam in privinta asta..dupa ce am ajuns acolo , ma invitat la dans , inclusiv sa ma invtete insa din teama din nu tsiu ce prostie am refuzat ..acolo mai erau si alte colegele de ale lui cu care dansa de obicei si i-am zis ca nu ma supar daca va dansa cu ele .desi cand l-am vazut dansand cu partenera de dans ..am fost geloasa dar nu am bagat de seama ..am zis ca e doar ceva trecator ..dupa cateva minute , a venit un tip de acolo si m-a invitat la dans ..el era intr-un dans deja ..si l-am acceptat pe acel tip ..doar un dans ..dar mai mult d erusine l-am acceptat ..am dansat doar un dans ,i-am zis ca sunt novice ..dupa dans tipul i-a zis lui ca nu stie sa invite o fata la dans si nu stie s a o faca sa acceptate si m-am simtit prost ..el a venit la mine ..am mai stat vreo 10 minute si am plecat ..nu am mers direct acasa ci am mai stat cu el in masina vreo cateva minute ..timp in care eu l-am simtit diferit fata de mine , rece ,retinut ...mi-am cerut scuze dar degeaba ..in seara aia mi-am uitat si lantisorul la el in masina ..dupa aceea seara comunicarea noastra nu a mai fost la fel ..era rece,ezita sa ne vedem..mi-a adus numai lantisorul intr-o seara dar nu a stat prea mult ...dupa vreo 2 saptamani eu am plecat acasa ..si duminica acum m-am enervat si i-am dat sms si l-am intrebat de ce a pus un zid intre noi ..la care raspunsul lui a fost ca nu este zid ci o distanta rugulamentara in conditii in care atentia lui este fixata asupra unei d.soare cu care are disctuii avansate de cateva zile ..si nu e genul sa mearga pe 2 piste in acelasi timp ..si ca de a doua zis el nu va mai fi singur ..atunci eu revoltata i-am zis zis ca o sa-l vad doar ca pe un amic si ma bucur ca nu am avut relatii intime cu el ..el nu mi-a mai raspuns nimic ..insa la sfatul unei prietene ..a doua zi..noaptea si dupa cateva pahare de vin ..i-am scris acest e-mail:
" Era mai corect fata in fata dar la cat de timida sunt uneori ..am zis ca e mai bine asa .
Trebuie sa recunosc pentru inceput ca am meditat ceva timp la acest e-mail nu doar pentru conceperea lui ci si pentru trimiterea lui ,daca fac bine sa il trimit , daca fac rau , daca e bine sa-ti dezvalui anumite lucruri interioare.
Probabil ai observat ca desi sunt aparent un om puternic si destul de rece (m-am crescut singura sa fiu rece..e un scut de aparare al meu ) ... mai am momente cand mai gafez fie prin cuvinte , fie prin fapte asa cum am facut si cu tine pentru ca procesul de maturizare inca nu este de 100%.
Constientizez ca am facut niste gafe in aceea seara de vineri lucru ce a dus la schimbarea ta fata de mine ( inainte te simteam intr-un anume fel si dupa te-am simtit un alt om ) , dar nu am avut suficient curaj sa fiu sincera fata de tine nici in acel moment si nici imediat dupa... sincera sa fiu , pe acel domn nu l-am acceptat din placere si nici pentru farmecul sau personal , ci din rusine si m-am simtit si mai prost cand a facut aceea afirmatie la final ..iar fata de tine am avut o retinerepe care in acest moment nu prea o pot explica ..sa nu te calc , sa nu calc eu gresit , sa nu iti iau din imagine , dar gestul meu a inbulinat ambele imagini .. am simtit ca te-ai sucit la 180 de grade .
Marturisirea ta nu mi-a picat prea bine dar o apreciez ... in conditiile in care fara sa imi dau seama am inceput sa te plac mai mult decat as putea controla eu lucrurile si nu doar sa te plac , ci si sa te doresc destul de mult , am sa te rog sa nu zici ca sunt doar cuvinte caci ai simtit si vazut cum reactionez la fiecare atingere a ta si voiam sa fac ceva in asa fel sa fii cel dinainte ..am incercat sa ma autotemperez putin dar fara prea multe sanse ...totusi voi incerca mai mult sa ma tin sub control si sa nu mai exprim ce simt pentru ca de acum incolo nu prea mai are rost.
Legat de noaptea de vineri ... am sperat sa nu se produca vreo schimbare intre noi pentru ca te-am simtit cald complet (mi-a placut ce am simtit ) si abia m-am abtinut sa nu plang de ciuda ca eram langa un om care mi-a placut din prima secunda cand l-am vazut, imi place cum saruta , cum mangaie ,cat de atent a fost cu mine si intelegator , insa nu puteam face nimic..iar ce puteam , nu am facut..de frica ..nu e vina ta si nici a mea ci a unui om care a avut grija sa darame lucrurile bune din mine si acum le reconstruiesc bucatica cu bucatica...interdictia mea medicala a fost doar o luna insa am vrut sa te protejez...sa fiu eu sigura ca totul este bine 100%,ca in cazul unui act sexual sa nu fie neplaceri pentru niciunul dintre noi ( nu ar fi trebuit sa iti zic acest lucru dar fac o exceptie ); subiectdaca nu ai observat , cand tin la cineva..fac tot ce imi sta in putere sa il protejez in cazul in care e ceva in neregula,indiferent cat e de puternic sau inteligent ..chiar si de mine insami daca trebuie .
Imi pare rau ca nu am comunicat mai des!


P.S. imi cer scuze pentru eventualele greseli de exprimare sau ortografie ...sunt un pic obosita.
""""
Acum imi pare rau ca nu am vorbit mai des, ca nu i-am zis ce am ajuns sa simt

Ce mai pot face ? il vreau pentru mine

Nu ma judecati pentru ca stiu ca ar trebui sa il las sa fie fericit ..insa inima mea deja s-a indragostit de el
garbo_19362
Postat pe 11 Mai 2013 17:03
buna draga mea , nu lua de bun tot ce ti se spune , incearca si judeca cu propriul tau suflet! esti tinara si se poate sa fie doar o impresie ca te-ai indragostit! crede-ma ca stiu ce vorbesc , de multe ori ni se pare doar ca suntem indragostiti dar de fapt suntem INDRAGOSTITI DE IDEEA DE A FI INDRAGOSTIT ! ASTA MAI ALES CIND APAR PIEDICI IN CALEA ASA ZISEI RELATII ! CA SI SFAT DACA VREI SA MA ASCULTI INCEARCA SI FII MAI RETINUTA , NU SPUNE TOT DESPRE TINE ( BARBATILOR LE PLAC MAI MULT FEMEILE MISTERIOASE DECIT CELE CARE ISI ETALEAZA TOATA VIATA SI CEA INTIMA SI CEALALTA ! )INVATA SI MAI SI ASCULTA-L PE CELALALT , VEZI CE CAUTA CE ISI DORESTE SI APOI INCEARCA SA TE APROPII! O INTINLIRE NU TE POATE FACE SA TE INDRAGOSTESTI CU ADEVARAT , NU E CA IN FILME DELOC !CITESTE CARTI DE DRAGOSTE DAR INVATA DIN ELE PSIHOLOGIA BARBATILOR , NU LE PLAC COMPLICATIILE SI CU CIT ESTI MAI SICIITOARE CU ATIT TE RESPING MAI TARE ! CU CIT TE LASI MAI GREU CUCERITA CU ATIT ESTI MAI ATAGATOARE SI INSINCTUL LUI DE VINATOR IL VA FACE PE EL SA TE CAUTE ! NU TU PE EL ! NU CU ATITEA SCUZE !NU SE TERMINA PAMINTUL MIINE SI NU AI TERMEN LIMITA ! TRAIESTE-TI VIATA CIT MAI FRUMOS , CAUTA SA TE DESCOPERI , CINE ESTI SI CE VREI DE LA VIATA ! FA-TI UN HOBI SI AFLA CE ITI PLACE MAI MULT SA FACI ! MERGI LA SALA , LA PLIMBARE , LA EXPOZITII! VEZI PIESE DE TEATRU SAU CITESTE MULT PINA TE REGASESTI !SI APOI VIATA ITI VA DESCHIDE PORTI LARGI SI OAMENII VOR VENII LA TINE PT CA AI MULTE DE OFERIT !
garbo_19362
Postat pe 11 Mai 2013 17:19
BUNA DIN NOU TI-AM MAI RASPUNS DAR AS VREA SA ITI MAI SPUN CEVA CUM ADICA IL VREI PT TINE? NU E UN ACCESORIU , NU E O POSETA SAU O PERECHE DE PANTOFI , ???INCEACA SI PUNE-TE SI IN LOCUL LUI SI VEZI CUM AI GINDI DIN PUNCTUL LUI DE VEDERE ! SAU DACA CINEVA AR PROCEDA ASA CU TINE ? DACA TE-AR VREA PT EL CA PE O PROPIETATE !??? NU E PREA BINE NU???SE POATE SA NU ITI DAI SEAMA DAR ESTI FOARTE PUERILA(COPILAROASA!) SI DACA PE VIITOR TE DUCI UNDEVA CU O PERSOANA , PAI NU TE APUCI SA SCHIMBI PARTENERUL , SAU IL REFUZI SI APOI ESTI GELOASA! NU ESTE AL TAU , SUNTEM SPIRITE LIBERE SI ORICE INGRADIRE NE FACE SA DAM INAPOI!, ITI DORESC SUCCES IN CEEA CE FACI SI FII MAI RATIONALA! CU SINCERITATE GABRIELA
garbo_19362
Postat pe 11 Mai 2013 17:29
de obicei sunt o persoana rationala..asta i-a placut la inceput si lui ..mi s-a parut corect ca sa stie si un motivul pentru care eu nu accept sa am relatii ..pentru ca orice relatie la un moment dat implica si sexul (mai devreme sau mai tarziu ) ..nu m-am indragostit ci imi place mai mult de el si nu de cand a intrat intr-o relatie ci imediat de la a doua intalnire..nu este un obiect ..stiu asta si mai stiu ca am fost copil si ca m-am purtat infantil iar ce vreau acum se poate numi egoism din partea mea ..si la inceput cand ne-am cunoscut nu imi placea absolut deloc insa timpul mi-a dezvoltat aeasta pasiune si placere pt el
garbo_13588
Postat pe 11 Mai 2013 18:29
vad ca nu ne spui nimic despre el .ai mai luat legatura?ti-a raspuns la mail?ce vrei tu stim.cat timp a trecut fara sa te mai caute?sunt multe intrebari pe care trebuie sa le iei in seama.la inceput nu ti-a placut,acum iti place.daca nu se cupla cu altcineva oare iti mai placea atat?daca nu ai fi dansat cu celalalt ,ati fi fost azi impreuna?ce intentie a avut acel amic?poate s-au vb sa vada cum reactionezi.te-ai agatat prea mult de o imagine pe care ti-ai format-o ulterior si care poate sa fie falsa.ati stat destul de putin impreuna,nu cumva e doar amorul tau propriu ofensat?
garbo_8672
Postat pe 12 Mai 2013 04:31
nu mi-a raspuns la mail si nici alt raspuns nu am mai primit din partea lui si nici eu nu l-am mai cautat...acel om nu stiu exact ce s-a intamplat....iar faptul ca cred ca a plecat de acolo tot ..e ca ma gandesc si la orgoliul masculin imens...la inceput nu tineam la el dar pe parcurs am ajuns sa tin..dinainte ca el sa fie cu cineva..nu dupa
garbo_13588
Postat pe 12 Mai 2013 06:01
„Iubeşte-mă cînd o merit cel mai puţin; atunci am nevoie cel mai mult!” (Proverb chinezesc)

Din pacate, generatia voastra nu intelege sensul sentumentului numit "Iubire"...sentiment folosit de generatia voastra cu o usurinta inexplicabila dandu-i un sens fals si folosindu-se de el asemeni unui obiect de care te folosesti zi de zi...voi confundati iubirea cu sexul...

Iubesc. Acest cuvînt este magic. Cînd trăim realitatea lui, simţim că ne ridicăm la nivelul îngerilor, simţim că Dumnezeu ne ia de mînă şi ne plimbă printre stele. Cînd iubim, sîntem luminoşi, fericiţi, liniştiţi, împliniţi. Conştiinţa ni se dilată la infinit, totul ni se pare posibil, totul este frumos, totul e bun. Privim lumea cu ochi transfiguraţi, vedem minuni la tot pasul. Sănătatea noastră devine perfectă. Avem tendinţa spontană, în această stare, de a face tuturor numai bine, de a aduce numai fericire tuturor. Sîntem locuitori ai raiului.
Modul în care rosteşti „te iubesc” depinde de adîncimea de unde aceste cuvinte provin şi fac ca ele să ajungă exact în aceeaşi zonă a fiinţei în ochii căreia privim atunci cînd le spunem.

Fiind exclusivă prin natura sa, iubirea erotică rămîne cea mai înşelătoare formă de iubire. Frecvent confundată cu trăirea impetuoasă a îndrăgostirii, ea începe cu căderea bruscă a barierelor dintre doi străini. Pentru cei mai mulţi, separarea de cealaltă persoană fiind resimţită în primul rînd la nivel fizic, depăşirea acestei separări înseamnă uniunea fizică. Odată ce ne arătăm şi sub aspecte secrete, profunde, renunţînd treptat la toate scuturile sufleteşti, avem senzaţia că îl cunoaştem pe celălalt la fel de bine ca pe noi înşine. Sau, mai corect spus, la fel de puţin. Aceste apropieri aparente tind să se reducă odată cu trecerea timpului, iar aparenta iubire pare că dispare în neant. Toate aceste iluzii se bazează pe caracterul înşelător al dorinţei sexuale. Odată împlinită, ea are darul să înlăture sentimentul anxios al singurătăţii, dar acest lucru nu este de durată, şi, ca orice altă dorinţă, după un timp, se cere din nou împlinită iar şi iar, eventual cu pretenţii din ce în ce mai mari. Dorinţa sexuală poate fi alimentată de frica de singurătate, de dorinţa de a cuceri sau de a fi cucerit, de vanitate, de dorinţa de a răni, sau de iubire, putînd avea la bază orice sentiment puternic, din care iubirea este doar unul din ele. Fiind de obicei legată în mintea celor mai mulţi de ideea de iubire, se ajunge prea uşor la concluzia că doi tineri se iubesc cînd doar se doresc unul pe celălalt din punct de vedere fizic. Iluzia odată pierdută, singurătatea va fi resimţită mai acut odată cu trecerea timpului dacă iubirea erotică nu este completată şi cu un alt tip de iubire, cea frăţească.

Ileana Vulpescu spunea:
„Oricîtă pasiune ar exista între un bărbat şi o femeie, judecata îşi situează la un moment dat partenerul numai pe verticală. Acest moment nu poate fi evitat. Nici pasiunea cea mai mare nu absolvă pe nimeni de această poziţie esenţial umană. Ceea ce îţi rămîne dintr-un om e ceea ce îl abstrage din animalitate: gîndirea lui, cuvintele, gesturile. Orizontalitatea erotică este cel mai perisabil element al unei legături. Ai să vezi, într-o zi, că numai spiritualitatea rămîne dintr-o iubire…”

Ce poti sa faci?...sa incerci sa redescoperi fiinta din tine...sa te cunosti cine esti si ce doresti de la viata...el?...a fost un moment din viata ta asemeni unui vis...este dimineata...trezeste-te si incepe o noua zi prin a invata sa iubesti iubirea neconditionat...
Lorelei
Postat pe 12 Mai 2013 06:15
:sml-confused0006, stai putin ,cum adica ,nu te-ai indragostit , dar iti place de el ?nu inteleg
nu sti ce vrei .
alex2273
Postat pe 12 Mai 2013 07:06
Asculta ce spune Lorelei. Incercam sa găsesc un răspuns pentru tine, când am citit ce a comentat ea. Cred ca este tot ce trebuie sa stii si in plus, vârsta frageda pe care o ai, face ca inima sa creadă iar mintea sa te ducă acolo unde nu este locul tau. Dacă vrei fericire pentru o perioada mai lunga de timp, orientează-te la ceva croit pentru tine. Chiar dacă la început nu pare, timpul rezolva.
avocat008
Postat pe 12 Mai 2013 07:07
Lorelei, foarte bine spus.
Numai ca... esti sigura ca intelege despre ce vorbesti?
Mie mesajul fetitei asteia mi s-a parut tranzactional, la fel de amar ca o intruziune in justificarile unei prostituate. "Iubirea" n-are nimic de a face cu povestea asta...
quasaria
Postat pe 12 Mai 2013 07:25
i-a asculta icisha la baiatu'
1. problema aia din zona...intima ai rezolvat-o ca ziceai ca de la o raceala ceva nu este ok acolo...jos ? io zic sa mergi si la nenea doctoru, sa nu fie altceva...ca poate depresia vine de la "jena" aia.
2. cui pe cui se scoate, i-a da-l dracu' pe ala daca zici ca-i si mai scund ca tine si da un anunt pe o ...retea d'aia de socializare ca te intereseaza un flacau asa si asa...care face asa si asa...si poate iti trece si ...depresia asa si asa...
3. si in fine, i-a exemplu' de la mine. Io cand am depresii ma duc la...femei si dupa o "partida" strong mi-am revenit.
asa ca...succes!
adi27
Postat pe 12 Mai 2013 07:51
pai vezi adi... poate o iei cu tine la femei, si ii trece! Ii recomanzi vreun bordel anume...sau?
In rest, gresit - doar barbatii dau in depresii profunde cind nu li se simte bine cel mai bun prieten. Noi n-avem o dependenta afectiva chiar atit de strinsa de propriile componente anatomice.
quasaria
Postat pe 12 Mai 2013 08:16
Buna
Eu pot sa fiu bunica ta, nu te speria iti pot da un sfat destul de bun. Eu la varsta ta aveam deja copii, penyru ca fiul meu a implinit 43 de ani. Deci:
1. aceasi gafa cu dansul am facut si eu, diferenta e ca eu eram deja casatorita. Am acceptat sa dansez cu altul fara sa cer permisiunea sotului meu si a iesit un scandal.......mare.
2. lucrul cel mai important: NU AMESTECA DRAGOSTEA CU SEXUL. Una e a iubi pe cineva si alta e a face sex. Nu trebuie sa te gandesti ca daca facei sex el nu se ducea la alta, asta e o parere gresita. E drept ai gresit DANSAND cu altul, dar nu ai gresit cand ai refuzat sa faci sex. Nu te lega de sex aceasta trebuie sa fie ultima problema. Cand cineva crede ca sexul rezolva totul, e o parere gresita. Iubirea leaga totul, sexul vine dupa.... E drept si aici sunt alte probleme dar....toate se descopera la momentul potrivit. Nu poti sa sti ca facand sex cu el te-ai fi potrivit si totul era bine, poate ca nu era bine si atunci, ce faceai??? Il lasai tu, pentru ca sunt lucruri care voi tineri ar trebui sa le stiti mai bine decat mine..... Nu dispera, ai toata viata inainte, ia in brate cartea, scoala si cel care va fi jumatatea ta te va gasi, fi sigura. Atentie la intalnirile din internet. Sunt si trufatori. Iti arat unul, o sa ramai mirata si n-o sa-ti vina a crede. Se chiama William Tom Pazzini pe Facebook. Are mai multe nume: Esmond Smith, Paul Palito..... Pozele care el le pune in internet la diverse incontri si pe Facebook sunt furate da www.starnow.co.nz/davidsmith82. Sunt femei si fete care au cazut in mreaja lui, le-a declarat in cer si stele, le-a luat banii si dus a fost. Este cautat de polizie. Are numar de telefon care nu poate fi descoperit si acum dupa toate cercetarile e in Sud Africa. Deci nu fi disperata pentru o intalnire care nu a dat roade, o sa gasesti un baiat care o sa te faca fericita. Mai scrie pe forum, mai intra pe Facebook. Acolo sunt si persoane corecte, amici cu care poti schimba pareri, dar ATENTIE la aceste intalniri. Pentru ca pot sa aduca si dizastru. Eu iti doresc mult curaj, nu te mai gandi la sex. Daca el deja a doua zi era cu alta, ti se pare un baiat serios??? eu zic ca nu, Probabil el juca pe doua piste, ori chiar pe trei si.... e mai bine ca sa terminat inainte de a ajunge sa te indragostesti mai tare. Lasa-l sa-si faca viata.... Oricum un om care deja de a doua zi e cu alta........nu este pentru tine.... Dai fruntea sus si megi inainte....Eu iti doresc tot binele din lume.
Floricapop
Postat pe 12 Mai 2013 08:59
ESti bulversata, vulnerabila si...tanara, atat de tanara! Ce poti sa faci daca esti timida? Cand il vrei pentru tine, cand vrei sa treci la asalt, toata energia trebuie sa fie acolo, dar daca nu e si Voia lui Dumnezeu, degeaba. Noi trebuie sa invatam - indiferent pe ce cale, NIMIC nu e proprietatea noastra, IUBIREA trece si vine cand vrea. Statornica e doar iubirea fata de Divinitate.Fa-ti o astrograma si vezi ce se intampla in harta ta natala si fa-i si lui ca sa fii linistita desi O SIMPLA RUGACIUNE te-ar linisti mai mult daca in pace fiind , i-ai cere un sfat lui Dumnezeu.
cercelmarilena
Postat pe 12 Mai 2013 09:36
Ai dreptate,Lorelei! Nici nu mai este nevoie sa-i raspund fetei,pt ca tu ai spus totul.Citatul din Ileana Vulpescu este cel mai bun sfat.Ma tem doar ca varsta ei frageda nu-i va permite sa-l inteleaga asa cum trebuie. Mai are multe de trait si de invatat pe propria piele.E firesc,toti am trecut prin asta.
Hathor
Postat pe 12 Mai 2013 09:56
Dupa cum (nu) stapanesti ortografia se vede ca nu ai prea multa minte...Concentreaza-te asupra studiului cat inca mai poti invata si lasa restul lucrurilor sa decurga de la sine.Poate mai capeti un pic de intelepciune.
garbo160362
Postat pe 12 Mai 2013 10:09
spune-i ce gandesti si daca nu reactioneaza asuma-ti indeciziile si alta data invata sa stii ce vrei de la viata ,sa te cunosti mai bine ,iar atunci cand nu stii ce vrei lasa-ti timp fara sa-i spui omului vrute si nevrute.asta face parte din viata si sa zicem din maturitaea omului.
Trebuie sa inveti sa pierzi si sa castigi cu fruntea sus..

garbo120709
Postat pe 12 Mai 2013 10:17
Buna !
Pot sa-ti spun doar ca, ti-ai complicat cam uratel lucrurile, in ceea ce priveste aceasta, intai, nedorita, apoi prea dorita, relatie. Este un lucru bun ca ti-ai deschis sufletul pe acest site, insa, din pacate mai sunt si oameni care trateaza problema cu superficialitate, sau chiar mai rau. As incerca sa-ti mai dau un sfat ! Sunt convins ca ai primit tot felul de e-mail-ri despre numerologie, si importanta ei in relatiile dintre oameni. Daca-i cunosti data de nastere exact, incearca sa-i calculezi cifra de nastere, este prima cifra care ne caracterizeaza, apoi, daca esti interesata, poti sa-mi trimiti numele lui complet, si eventual, daca este cazul, apelativul folosit. Binenteles de acelasi lucru am nevoie si de la tine, apoi vom putea vedea compatibilitatea dintre voi. Din tabloul pe care l-ai descris tu, as zice ca el este o cifra 1, posibil alterata de o cifra 2 care s-ar regasi undeva in numele lui. Cat despre tine, cred ca esti undeva pe la cifra 3, sau 5, si ar mai fi si un 9, acest 9 reprezinta dramatismul pe care-l exprimi, etc ...
In fine, cat mai multe date precise, si cat mai putine speculatii, inseamna rezultate bune.
Daca dorest, imi poti raspunde pe e-mail: antoniopopesco@yahoo.de.
Numai bine !!!
garbo057154
Postat pe 12 Mai 2013 11:27
Buna ma numesc Laura si am 29 ani ,iar dupa mine nu ai facut bine eu iti sugerez sa mergi sa beti o cafea si sa-i spui tot ce simti in fata ca sa poti sa-i vezi exprimarea fetei ,asta este parerea mea .O ZI BUNA SI MULT NOROC
jasmyn
Postat pe 12 Mai 2013 12:02
Acum "mingea e in terenul lui". Stie ce sentimente ai pentru el, daca vrea te cauta. Daca nu, inseamna ca alta persoana este mai importanta pentru el. In viata avem diferite incercari de trecut, dar, ce e al tau, e pus deoparte.
Succes!
Ioana_Pruteanu_1
Postat pe 12 Mai 2013 12:57
uita-te inainte! si cafeaua de dimineata e trecut....asa ca mergi mai departe
garbo206643
Postat pe 12 Mai 2013 13:09
vrei sa il ai?lupta...vrei sa te iubeasca?arata-i ca iti pasa...si mai presus de toate sa ii dai ragaz sa se gandeasca.daca va fi sigur sa te merite...numic nu va sta in calea voastra...
garbo_12340
Postat pe 12 Mai 2013 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe cine votam in 2009? 90 De la: cinezee 8 Noiembrie 2009 00:44
Sunt prea geloasa , ajutati-ma sa nu mai fiu :( 46 De la: Lidiaolteanu 27 Iulie 2011 15:40
Sex din prima noapte 27 De la: adastaicu 3 Aprilie 2010 15:34
Patetica, batrana, disperata, angrosista de orale 1 De la: garbo_4558 20 August 2012 22:19
barbatul gemeni 4 De la: pretty_varza 27 Ianuarie 2010 17:52
Setari Cookie-uri