DESPRE NOI, FEMEILE!

Dragele mele ce faceti voi cand toti cei din jurul vostru sunt vesnic nemultumiti? Am copil mic,locuiesc intro loc mica cu locuri de munca limitate , am intrat in asig dar la inceput nu fac mare branza,iar sotul meu este f gelos. Oriunde as lucra tot nu se convinge ca e bine pt noi. voi ce faceti cand sunteti supuse violentei psihice ? Sau nu aveti probleme cu comportamente colerice datorate consumului de alcool.Se zice ca cei inainte de 90 si dupa sunt generatia de sacrificiu, voi ce ziceti ?
garbo212789
Postat pe 7 Iulie 2011 11:58
iar muriti de plictiseala...
tot va zic, nu mai beti, nene, pe caldurile astea va ia de cap...
michelle_
Postat pe 7 Iulie 2011 12:16
789, alcoolismul si violenta nu reprezinta o scuza pt justificarea contextului `generatiei de sacrificiu`, de care pomenesti! caracterul omului e dat de mai multi factori, nu doar de societatea in care traieste si care, pana la urma, nu e o societate fara norme, legi, reguli, nu e o societate tribala, unde fiecare traieste dupa chef si dorinta mushilor lui. asadar, daca esti nefericita, si supusa `violentei psihice`, ceea ce e sub demnitatea umana, cine te retine? de ce nu-i spui adio si-un praz verde? lasa-le in pana mea de prejudecati, cutume, inchipuiri si gura lumii, sloboda si proasta, cum ca familia e sfanta si tre` sa mori cu ea de gat, chiar daca conjunctura te ucide.
esme
Postat pe 7 Iulie 2011 12:30
sincer??????io na m prins legaturile .....nu pot face conexiuniile!!!!!!!!!ia o de la capat .....
nazirra
Postat pe 8 Iulie 2011 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Monotonia in cuplu 90 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:53
DIN REALITATE 2 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 14:49
mai exista pritenie adevarata? 226 De la: aztunylla 19 August 2018 16:52
Cum se fac banii pe internet? 7 De la: pik_nik 2 August 2009 13:37
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
Setari Cookie-uri