De ce se indeparteaza barbatii ?

eu cred ca femeile ar trebui sa nu accepte ca barbatii sa le faca sex oral pt ca atunci si baietii au pretentii de la femei ca sa le faca si lor femeile
nu trebuie barbatii lasati sa faca sex oral la femei pt ca atunci si barbatii au pretentii

ingerasulluptator
Postat pe 2 Iunie 2013 22:49
si eu zic la fel. nu trebuie lasati ca si-o iau in cap
si_totusi
Postat pe 2 Iunie 2013 22:51
femeile nu trebuie sa fie supuse doar barbatilor ci fata de toata lumea si sa se comporte frumos tot timpul nu doar atunci cand au interese..interese toti avem pt ca
depindem unii de altii dar important sa avem interese corecte sa ajuti inapoi sa fii recunoscator in limita bunului simt..

sa nu te mai intereseze parerile oamenilor pt ca oamenii nu urmaresc bunastarea ta ..

practic nu doar barbatii trebuie sa fie supuse ci si barbatii ...trebuie sa fie supusi si sa comporte frumos cu toata lumea nu doar atunci cand au interese..

doar preotii pacatosi au putut scrie in biblie aberatiile astea ca sa le poata pe femei sclavele lor apoi se plang ca nu ii ajuta Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iunie 2013 23:38
Macar a avut bun simt de sia cerut scuze,Normal ca ceva la tine nu ia placut.Nu mai fi cu capul in norim trezestete.
garbo_14167
Postat pe 4 Iunie 2013 12:14
stiti eu cred ca daca femeile ar avea principiul in viata..

sa nu iti bati joc de nimeni si sa nu lasi nici pe altii sa isi bata joc din tine.

numai ca si la femei le place sa faca rautati vor mai degraba sa fie curve cu pretentii pe care barbatii sa nu le bage in seama decat sa fie serioase,,adica sa se comporte frumos cu toata lumea nu doar atunci cand au interese egoiste.

daca femeile ar deveni serioase si sa isi impuna punctual de vedere poate ar fii altceva..

numai ca la femei nu le place corectitudinea sa devina corecte..

ca daca ar fii fost femeile correcte poate nici nu ar fii fost batjocorite de barbate..

dar si la femei le place sa isi bata joc si la randul lor si alti oameni isi bat joc de ele..Legea naturii ceea ce semeni aia culegi

eu cred ca si femeile au 50 la suta din vina pt ca sunt commode de asta isi si bat joc barbatii de ele..

pt ca daca s-ar hotara sa devina corecte in adevaratul sens al cuvantului poate ar primi si puterea necesara ca sa isi impuna punctual de vedere sa fie perseverente in a-si impune punctual de vedere in mod pozitiv fara sa te razbuni
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 00:16
Din cauza rutinei,lipsa banilor,dezinteresul partenerei,lipsa dialogului,sinceritatea,...ar mai fii cateva.
Fieraru_Paul_1
Postat pe 5 Iunie 2013 16:39
De la: Fieraru_Paul_1, la data 2013-06-05 16:39:12Din cauza rutinei,lipsa lorbanilor,dezinteresul partenerei,lipsa dialogului,sinceritatea,...ar mai fii cateva.
da este o parte din adevar.

poate barbatii se indeparteaza pt ca nu stiu ce vor...

oamenii de abia se suporta din cauza ca nu sunt corecti.au gandiri gresite pt ca merg pe drumuri gresite

barbatilor nu le lace sa fie corecti ei tot se iau dupa cei fac barbatii aia mari...

nu poti sa schimbi lumea intreaga dar in schimb te toti schimba tu sa devii un om intelept si sa ii influentezi pe ceilalto din jurul tau
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 17:16
pentru ca nu ne cumparam ochelaricu vedere la distanta
Eugenia_
Postat pe 5 Iunie 2013 19:50
Eu inteleg ca nici un om nu poate schimba in bine pe toata lumea...Ceea ce poate face un om este sa nu se descurajeze de ceea ce vede in jurul sau si sa se schimbe in bine el si apoi cand este statornic in gandire si protejat de Dumnezeu sa inceapa sa ii ajute si pe ceilalti.

noi oamenii chiar daca nu putem schimba pe toata lumea dar dorinta ta de a te indrepta si de a ajuta pe cei din jurul tau sa se indrepte te vor intari in gandirea pozitiva...

nu trebuie sa te descurajezi de cei care merg pe cai gresite ci tu trebuie sa fii hotarat sa mergi pe drumul cel bun si prin asta Dumnezeu Iisus te va ajuta sa gasesti pacea sufleteasca si o constiinta curata
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 23:29
Eu inteleg ca nici un om nu poate schimba in bine pe toata lumea...Ceea ce poate face un om este sa nu se descurajeze de ceea ce vede in jurul sau si sa se schimbe in bine el si apoi cand este statornic in gandire si protejat de Dumnezeu sa inceapa sa ii ajute si pe ceilalti.

noi oamenii chiar daca nu putem schimba pe toata lumea dar dorinta ta de a te indrepta si de a ajuta pe cei din jurul tau sa se indrepte te vor intari in gandirea pozitiva...

nu trebuie sa te descurajezi de cei care merg pe cai gresite ci tu trebuie sa fii hotarat sa mergi pe drumul cel bun si prin asta Dumnezeu Iisus te va ajuta sa gasesti pacea sufleteasca si o constiinta curata
ingerasulluptator
Postat pe 5 Iunie 2013 23:29
Nu cumva cand te-a sarutat..ti-a mirosit gura a ..usturoi?? Sau poate nu miroseai a ceva placut?? Ceva-ceva l-a deranjat in tinuta ta,in parfumurile tale,in mirosurile tale..in mimica ta..??!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Iunie 2013 20:59
Betty, io acu' miros a clor, lavandă şi lămâie...pe bune, da' m-o ţucat.
Axl_R
Postat pe 6 Iunie 2013 21:07
De la: Axl_R, la data 2013-06-06 21:07:20Betty, io acu' miros a clor, lavandă şi lămâie...pe bune, da' m-o ţucat.
garbo_13807
Postat pe 6 Iunie 2013 21:11
Deci ..miroseai a..CURAT,a DEZINFECTANT..meritai sa fii ..tzucata! Puup si eu!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Iunie 2013 21:17
De la: garbo252279, la data 2013-05-31 12:48:32ely_a ai deschis topicul si dispari?
Ce pacat ...aveam atatea sa ne spunem......apropo si astazi este la cursuri sir....
nu am disparut ....sunt ocupata va doresc o zi frumoasa si cand am timp mai trec pe aici, oricum ms pentru postari !
ely_a
Postat pe 11 Iunie 2013 11:36
Tare!
Alina2092x
Postat pe 11 Iunie 2013 15:55
[Nu e de tine.Gaseste ceva mai bun.
garbo_11426
Postat pe 12 Iunie 2013 19:09
eu cred ca Dumnezeu prin bunatatea Sa ne the mereu sanse de a ne indrepta greselile..

adica prin faptul ca dupa moarte exista un process care sterge pacatele si rautatile oamenilor..
si noi ne nastem curati dar nu avem de unde invata sa devenim mai buni sa evoluam.

dar Dumnezeu prin bunatatea sa sterge rautatile dupa moarte si da o noua sansa..Pt ca noi ne nastem curati si sa acumulam cunostinte..
Nu cred ca Dumnezeu ne da o sansa de a ne indrepta greselile dar ne nastem cu rautatea si inclinatia spre rau..
Raul il copiem noi din burta mamei numit adn-ul apoi neavand exemple spre un stil de viata sanatos copiem apucaturile rele ne obisnuim cu ele apoi daca vrem sa le parasim ni se pare un chin un sacrificiu..
atunci cand trebuie sa parasesti acest character egoist pamantesc si rau ti se pare un sacrificiu si trebuie sa te obisnuiesti cu noul character si gandire divina.constructiva si trebuie sa iti parasesti toate apucaturile rele cu care te-ai obisnuit si sa te obisnuit pana acum si apoi trebuie sa lupti sa fii acceptat.
ingerasulluptator
Postat pe 13 Iunie 2013 12:41
Dar barbatii nu au fost interesati sa paraseasca acest character pamantesc sa o lase si pe femeie sa mearga pe drumul drept ca sa aiba o gandire dreapta si sanatoasa si copii cand se nasc sa aiba si ei o inclinatie spre gandirea sanatoasa si pozitiva.

Degeaba spun oamenii tTatal Nostru.Precum in cer asa si pe pamant.

Pt ca ei nu fac voia lui Dumnezeu nu se lasa invatati de Dumnezeu ca sa duca o viata cu stil sanatos.

Ca sa ne gandim la bunatatea lui Dumnezeu..La sansa care ne-o da mereu de a ne indrepta greselile prin faptul ca ne nastem curati..
Numai ca parintii nu se gandesc la binele copiilor ca inainte de naste copii mai intai sa isi formeze o gandire pozitiva,statornica un character divin apoi sa faca copiii sa le ofere si ei sansa de a -si indrepta greselile nu de a-I face mereu sa faca aceleasi greseli si de a-I duce pe drumuri gresite..

barbatii nu vor sa mearga pe drumul drept si sa faca voia lui Dumnezeu..Asa ca degeaba zic atunci cand se roaga..Tata facase voia Ta precum in cer asa si pe pamant.
pt ca ei nu fac voia Tatatlui ceresc si nu lupta sa isi formeze un carcater divin apoi sa faca copii ca sa nu le strice copiilor sansa de a se indrepta si de a nu o lua din nou spre drumuri gresite si sa isi formeze obisnuinte gresite
ingerasulluptator
Postat pe 13 Iunie 2013 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"ESTE BINE SA TE RETII IN A-TI SPUNE PAREREA?" 17 De la: tutankhamon 31 Octombrie 2009 11:50
debut sexual 95 De la: KNIGHT_31 30 August 2010 00:04
M-am indragostit de.....varul meu!!! 139 De la: cordor 25 Noiembrie 2012 16:30
. 3 De la: garbo257947 9 Aprilie 2012 21:30
Avort 48 De la: Cristina_5 15 Iulie 2016 17:18
Setari Cookie-uri