vraji,farmece...

n-am evoluat atat de mult incat sa ajung inAkasha, poate m-am pierdut in Matrix.
dar dumneata, ai aruncat un atac PSI acum, asupra necredinciosilor? pai cum se-npaca bunatatea reiki cu injuriile la adresa sarmanelor pasarele?
Eugenia_
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:50
Bre, mcar eti neagr? S nu cotcodcesc jaba!
Axl_R
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:54
vrei sa-ti fac o papusica woodoo sa te joci? da andrele ai?
Eugenia_
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:59
Off! Sau on m-ai fermecat!
Axl_R
Postat pe 28 Ianuarie 2013 17:01
rhyann,
The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he doesn't exist e un citat celebru si da, am vazut The Usual Suspects.
Sau poate ca pentru tine dreak e ala din Twin Peaks?

Eu am o veste si mai proasta: la baza a ce nmim "vraji" exista credinte celtice, gothice - exista druizi, exista diverse tipuri de witchcraft covens, fiecare cu zeitatile lor si cu propriile books of shadows - pe unele dintre entitatile invocate de ei, da, le poti numi si draci. "Dracul" nu exista - exista invocarile unor zei ale diverselor credinte. Si fiecare are rolul lui bine definit.
E o lume mai complexa, mult mai complexa decit naivitatile timpitele pe care le emani tu pe aici. Ca ai vazut tu vreun filmulet pe youtube nu inseamna ca ai ouat vreun ou de strut.
Incearca sa ai o imagine de ansamblu inainte sa propovaduiesti pe aici sus si tare ce exista si ce nu - altfel chiar esti de risul curcilor. Sau omizilor.
quasaria
Postat pe 29 Ianuarie 2013 09:16
De la: quasaria, la data 2013-01-29 09:16:34rhyann,
The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he doesn't exist e un citat celebru si da, am vazut The Usual Suspects.
Sau poate ca pentru tine dreak e ala din Twin Peaks?

Eu am o veste si mai proasta: la baza a ce nmim "vraji" exista credinte celtice, gothice - exista druizi, exista diverse tipuri de witchcraft covens, fiecare cu zeitatile lor si cu propriile books of shadows - pe unele dintre entitatile invocate de ei, da, le poti numi si draci. "Dracul" nu exista - exista invocarile unor zei ale diverselor credinte. Si fiecare are rolul lui bine definit.
E o lume mai complexa, mult mai complexa decit naivitatile timpitele pe care le emani tu pe aici. Ca ai vazut tu vreun filmulet pe youtube nu inseamna ca ai ouat vreun ou de strut.
Incearca sa ai o imagine de ansamblu inainte sa propovaduiesti pe aici sus si tare ce exista si ce nu - altfel chiar esti de risul curcilor. Sau omizilor.



cred ca ignoranta si self suficienta e cel mai mare dusman al tau. esti atat de limitata ca nu vezi mai departe de varful nasului.
diavolul exista cucoana, iar ce am vazut eu pe you-tube vine dupa ce mi s-au intamplat personal chestii ciudate. nu o data, ci ani la rand. daca ai 2 neuroni si ii pui la munca nici nu e greu sa pricepi, mai ales ca baza ti-o dadusem, dar e mai bine sa improsti cu noroi de pe piedestalul pe care te-ai pus singura, decat sa pui curu' pe carte.

manuscrisul voynich e o carte de magie neagra, la fel ca Goetia. nu de alta, da ma pricep destul de bine.....am facut asta intr-o viata precedenta si cand intru in transa recit formulele intr-o limba pe care nu o cunosc. nici nu cred ca ai auzit de biblia diavolului dealtfel si nici de felul in care a fost scrisa.........

esti total pe dinafara si ii imbrobodesti si pe utenti.
mai bine vezi-ti de bascaliile tale obisnuite la alte discutii, ca aici esti tufa de Venetia.

si vezi ca eu nu am vazut the usual suspects. nici nu cred ca are relevanta in cazul specific. am vazut the lucifer brotherhood si un sac de rituri satanice facute de preoti in biserici sconsacrate.

wake up!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rhyann
Postat pe 30 Ianuarie 2013 02:02
[quote]nu de alta, da ma pricep destul de bine.....am facut asta intr-o viata precedenta si cand intru in transa recit formulele intr-o limba pe care nu o cunosc.[/quote]

Asta e foarte nashpa.
La un psihiatru ai fost?!

Nu e de competenta ta sa spui cit si la ce ma pricep eu - nu port discutii serioase cu disturbati pe tema asta. I-as disturba si mai rau. Cind e vorba de "recitat in transa din viata anterioara", chiar devine patologic, tanti. Ia-ti medicamentele si stai linistita.
Tare mi-e ca dracul ala al tau se numeste schizofer. Si ca incurca varza terminologia la care ziceai ca te pricepi.
quasaria
Postat pe 30 Ianuarie 2013 08:01
Eu ma pricep la oua di strutz is mari daaaa!
Mai, da ma gandeam io asa azi noapte(la mini nu la tini): di ce oare barbatii la tara, sunt mai stabili in caznicie, nu insala nevasta si tzani di ea pana ce ii "disparte" si se cauta si pi lumea cealalta?!
Ei, ci zaci, nu-i vraja??
Fss_ssu
Postat pe 30 Ianuarie 2013 10:49
iote o tuta.ncamoana in viata..,rhyannnn
jeje2011
Postat pe 30 Ianuarie 2013 13:24
faptul ca e inca in viata rihanna asta sau cum o cheama...si pe mine ma mira!
Dar... ...coafura rezista.
quasaria
Postat pe 30 Ianuarie 2013 14:17
De la: quasaria, la data 2013-01-30 08:01:55[quote]nu de alta, da ma pricep destul de bine.....am facut asta intr-o viata precedenta si cand intru in transa recit formulele intr-o limba pe care nu o cunosc.


Asta e foarte nashpa.
La un psihiatru ai fost?!

Nu e de competenta ta sa spui cit si la ce ma pricep eu - nu port discutii serioase cu disturbati pe tema asta. I-as disturba si mai rau. Cind e vorba de "recitat in transa din viata anterioara", chiar devine patologic, tanti. Ia-ti medicamentele si stai linistita.
Tare mi-e ca dracul ala al tau se numeste schizofer. Si ca incurca varza terminologia la care ziceai ca te pricepi.[/quote]

auzi buricul pamantului, la bascalie nu te intrece nimeni. CU ARGUMENTELE VALIDE STAI PROST. Vad ca in locul lor, neuronii tai produc doar insulte si bataie de joc, dar esti la fel de erudita ca o gaina beata.

te-am rugat sa verifici ce ti-am spus, nu sa balivernezi cu viteza a cincea verzi si uscate in domenii in care esti incompetenta personificata.

te asigur ca tiganca aia de care radeai tu, e si mai inteligenta si mult mai informata ca tine. creier de lemn.
rhyann
Postat pe 30 Ianuarie 2013 15:35
De la: quasaria, la data 2013-01-30 08:01:55[quote]nu de alta, da ma pricep destul de bine.....am facut asta intr-o viata precedenta si cand intru in transa recit formulele intr-o limba pe care nu o cunosc.


Asta e foarte nashpa.
La un psihiatru ai fost?!

Nu e de competenta ta sa spui cit si la ce ma pricep eu - nu port discutii serioase cu disturbati pe tema asta. I-as disturba si mai rau. Cind e vorba de "recitat in transa din viata anterioara", chiar devine patologic, tanti. Ia-ti medicamentele si stai linistita.
Tare mi-e ca dracul ala al tau se numeste schizofer. Si ca incurca varza terminologia la care ziceai ca te pricepi.[/quote]

La ce si cat te pricepi o spun postarile tale. nu e necesar sa zic eu nimic. sa te faci de cacao reusesti perfect si singura.

rhyann
Postat pe 30 Ianuarie 2013 15:46
ce sa verific, rihano? In ce limba vorbesti tu cind intri in delirium tremens? Nu ma intereseaza.
Asa cum nu ma intereseaza aberarile nimanui care utilizeaza termeni precum "draci", "vraji", "magie NEAGRA" sau "rituri SATANICE".
Nu stiu ce povesti de adormit copiii ai auzit tu la sezatoarea ta din sat, si in ce mod se pot reflecta asupra unei personalitati dezechilibrate - dar probabil tu esti raspunsul.

Vezi sa nu vina vreun scaraotzki mic cu blanita si coada si coarne si sa te ciupeasca de cour daca mai schelalai mult pe aici... Doar stii cum e cu invocarea necuratului - ca esti foarte priceputa.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 07:36
De la: quasaria, la data 2013-01-31 07:36:03ce sa verific, rihano? In ce limba vorbesti tu cind intri in delirium tremens? Nu ma intereseaza.
Asa cum nu ma intereseaza aberarile nimanui care utilizeaza termeni precum "draci", "vraji", "magie NEAGRA" sau "rituri SATANICE".
Nu stiu ce povesti de adormit copiii ai auzit tu la sezatoarea ta din sat, si in ce mod se pot reflecta asupra unei personalitati dezechilibrate - dar probabil tu esti raspunsul.

Vezi sa nu vina vreun scaraotzki mic cu blanita si coada si coarne si sa te ciupeasca de cour daca mai schelalai mult pe aici... Doar stii cum e cu invocarea necuratului - ca esti foarte priceputa.



daca nu te intereseaza si nici nu ai habar nici intentie sa recuperezi studiind, mars de pe topicul asta repetenta clasei, ca nu faci altceva decat sa bagi biata mama in ceata.

boala ta se numeste prostie crunta cu nabadai si e doar consecinta unei frustrari extreme.....pot doar sa-mi imaginez de care natura. oricum ar fi irelevant.

vai de tine si de neuronul solitar de care dispui.....
rhyann
Postat pe 31 Ianuarie 2013 10:42
tusi_Oli
Postat pe 31 Ianuarie 2013 11:16
marsh de ia-ti pastilele, schizo!
Nu sperii nici o "mama", sint doar halucinatiile tale. Nu e nici o mama speriata pe aici. Singura care sustine ca o urmaresc diavolii esti tu.... citeste dreak ce se scrie: toata lumea scrie normal si esti singura care o da in bu-hu-hu. Ce studii vrei, handicapato? Ce dreak de "studii" iti certifica tie o RELIGIE, pentru ca discutam de religii, vita ignoranta?
Ai fost vreodata in coven ca sa iti dai tu cu presupusul si sa tu stii ca "te pricepi"? Da? In care??
La pariu ca habar n-ai ce e ala - e basic pentru o "vrajitoare", vita!
Poti sa pricepi ca ce numesti tu "vraji" reprezinta pur si simplu ALTA RELIGIE? Ai "studiat" suficient sa iti dai seama de unde provin? Si sa iti dai seama ca nu exista magie alba sau neagra sau verde sau albastra??? Ce kkt ai "studiat" tu? Hartia igienica dupa ce te-ai sters cu ea?
Nu iti dai seama ca debitezi numai timpenii??
Nu, tu o dai in continare cu dracii tai care te urmaresc pe tine! Aia nu sint draci - e boala psihica, handicapato! Cind ai "viziuni" si auzi voci du-te dreak la doctor - alea nu sint "vraji", nu e voodoo, nu e vreo cauza oculta - e schizofrenie, fiinta timpita!
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 11:43
si ca sa lamurim niste aspecte ignorind cretinatatile debitate de rihana factor y:
1. vrajitoarele "reale" - witches - care btw pot fi si "ei", nu tb. sa fie "ele", nu utilizeaza niciodata conceptul de "drac", nu exista asa ceva. Draci sint in religia crestina. Iar o vrajitoare nu e crestina. N-are cum sa fie. E alta religie, o forma sau alta a celei mai vechi religii din lume. N-are nici o treaba cu "dracul" crestinilor.

2. "magia", la modul simplist, este doar modificarea VOLUNTARA sau INVOLUNTARA a cimpului energetic al cuiva. Nimic spectaculos - atit este. Iar involuntar chestia asta se intimpla tot timpul. Ne simtitm mai bine in prezenta cuiva, mai rau in prezenta altcuiva, "transmitem" de bine, transmitem de rau. Cei mai "periculosi" de exemplu sint oamenii bolnavi - mai ales copiii sau persoanele foarte apropiate - care se "agata" de cimpul energetic al cuiva care vrea sa ii ajute incercind sa isi reechilibreze vitalitatea proprie. Nu e nimic "ocult" in asta, sintem incarcati energetic. E o chestie absolut fireasca.

3 - NIMENI, absolut nimeni nu poate sa faca sa ii cada maine trenul in cap lui gica din ploiesti, pe care nu il identifica! Cu o persoana cu care n-ai nici o treaba, n-o cunosti, n-o asociezi cu nimic, nu esti in preajma ei, nu exista incarcatura emotionala, n-ai cum sa te "conectezi" in nici un mod, fel si chip. Nu transmiti asa, niste dorinte catre pestisorul de aur in eter si ala cauta adresa lui gica pe gps.

Dar discutiile sint probabil prea ample pentru topicul asta, si exista prea multi nebuni pe aici pentru a fi dezvoltate.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 12:20
De la: quasaria, la data 2013-01-31 12:20:53si ca sa lamurim niste aspecte ignorind cretinatatile debitate de rihana factor y:
1. vrajitoarele "reale" - witches - care btw pot fi si "ei", nu tb. sa fie "ele", nu utilizeaza niciodata conceptul de "drac", nu exista asa ceva. Draci sint in religia crestina. Iar o vrajitoare nu e crestina. N-are cum sa fie. E alta religie, o forma sau alta a celei mai vechi religii din lume. N-are nici o treaba cu "dracul" crestinilor.

2. "magia", la modul simplist, este doar modificarea VOLUNTARA sau INVOLUNTARA a cimpului energetic al cuiva. Nimic spectaculos - atit este. Iar involuntar chestia asta se intimpla tot timpul. Ne simtitm mai bine in prezenta cuiva, mai rau in prezenta altcuiva, "transmitem" de bine, transmitem de rau. Cei mai "periculosi" de exemplu sint oamenii bolnavi - mai ales copiii sau persoanele foarte apropiate - care se "agata" de cimpul energetic al cuiva care vrea sa ii ajute incercind sa isi reechilibreze vitalitatea proprie. Nu e nimic "ocult" in asta, sintem incarcati energetic. E o chestie absolut fireasca.

3 - NIMENI, absolut nimeni nu poate sa faca sa ii cada maine trenul in cap lui gica din ploiesti, pe care nu il identifica! Cu o persoana cu care n-ai nici o treaba, n-o cunosti, n-o asociezi cu nimic, nu esti in preajma ei, nu exista incarcatura emotionala, n-ai cum sa te "conectezi" in nici un mod, fel si chip. Nu transmiti asa, niste dorinte catre pestisorul de aur in eter si ala cauta adresa lui gica pe gps.
Dar discutiile sint probabil prea ample pentru topicul asta, si exista prea multi nebuni pe aici pentru a fi dezvoltate.



continui sa te faci de cacao.

am o veste proasta pt. tine: ba exista tot ce am spus si nu e necesar decat numele de botez al unei persoane. e singurul lucru pe care trebuie sa il cunosti ca sa faci sa ii cada in cap nu un tren, ci trenul cu pod cu tot.


nu cred ca e constructiv sa pierd timpul cu persoane "deschise la minte si inteligente" ca tine. in scurt timp ai sa epuizezi argumentele (a se citi insultele) in limba romana si cine stie ce te mai apuci sa elucubrezi!!!


iti doresc o viata cat mai lunga si lipsita de .....ca o sa ai tot timpul dup'aia sa pricepi unde ai gresit. cu ajutorul neuronilor sau nu.
rhyann
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:00
eu aici nu discutam de povestile auzite de tine - sau create de mintea ta schizoida.
Filmele de la miezul noptii sint pe alt program.

Iar daca sustii ca se poate - poftim, fa sa mi cada mie. In seara asta. Chiar te rog - dovedeste ca se poate! Numele de botez e Diana - ca sa ai toate datele necesare. Ce mai vrei? Sa iti trimit vreo gaina?

Poate niste prozac te ajuta.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:12
Aleu Q.....daca maine nu postezi ,o sa cred ca ti-a cazut trenul in cap.
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:22
sau poate maine postez in esperanto, cine stie!

Multa lume nebuna....
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:25
Auzi da` gaina de ce vrei sa-i trimiti ? Nu-i mai bine sa faci tu o supa ?...Sau sa lasi sarmana innaripata sa traiasca si sa faca oua ? .... Si apoi trenul ala de-l bosconeste sper sa fie marfar,altfel muuulte suflete nevinovate vor pierii
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:36
nu stiu Rotty, cu trenul mi-e si mie neclar, da' vedem noi maine! Chestia e ca ar trebui sa il devieze rau - adica vreo citeva zeci bune de km! Si sa-l faca si sa inoate!
Da' cum nu-i tb. decit numele de botez... nu-mi fac probleme! Desparte apele si baga cale ferata, ce, ne impiedecam acu' de detalii?
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:40
Io astept rabdatoare. Cert e faptul ca azi nu o sa ma sui in nici un tren ....daca il deviaza de aici si ma trezesc brusc acolo ?....Nici periuta de dinti nu am la mine.
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:45
numai sa aiba grija ca tocmai mi-am tuns gradina - deci la mine in curte sa nu il prind! Aia e private property! Trespassers will be shot, survivors will be shot again!

Sa il devieze pe unde o stii!
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:48
Ai vreo cale ferata prin apropiere ? .....La sarmanul gazon ma gandesc,ca de tine nu imi fac probleme
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:54
pai, cum ziceam, n-am! Da' n e pb. , pe continent sint unele cai ferate.... si prin Europa sint, la o adica! Daca stie cum ma cheama e ok! - doar sa se opreasca la poarta. Si ies io!
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 13:59
Sa nu uiti sa-i faci o cafea la mecanic .
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 14:01


http://www.youtube.com/watch?v=OY1vv7hQQCg

ghitza, te astept diseara la portita...
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2013 14:03
Si cu muzica

Fug cu cutzii ca s-a mai linistit furtuna.....oarecum . Tu pune de cafea
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Greu, dar nu imposibil?... 257 De la: nucu1 6 Iulie 2011 08:00
login 5 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 16:12
Raylor Sole Golf Clubs 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:47
Sanatate si multi ani fericiti celor care astazi sarbatoresc "Mihail si Gavril " 5 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:39
vreau sa castig lenjeria de pat 1 De la: garbo167932 16 Septembrie 2010 23:35
Setari Cookie-uri