vraji,farmece...

elisabeta, eu nu imi explic sincer lucrurile astea - pe de alta parte, da, si mie mi s-a intimplat (nu in Romania) sa imi toarne una despre TRECUT (eram foarte tinara..) si despre viitor, si sa rida la mine (si-a dat seama ca n-o cred) si sa ma intrebe ce mai vrei sa stii - iti spun ce alunite si cicatrici ai sub haine?
Am intrebat-o cum ma cheama. Mi-a scris pe o foaie. Si mi-a zis sa plec. N-a vrut sa imi ia bani.
Si crede-ma, nici in momentul ala n-aveam un trecut obisnuit, nici viata mea in continuare n-a fost una tipica, dar femeia aia mi-a zis pina si ziua in care am avut accidentul de masina cind era sa mor... Nu anul, nu luna: ziua. Singura diferenta este ca dupa accident nu mi-a mai zis nimic ce ar urma, de unde am tras singura concluziile - si le-am tras prost. Sau poate ca altceva trebuia sa se intimple?

Oricum, repet, n-am nici o explicatie pentru fenomenul asta, nimic din ce am citit, auzit, trait sau vazut ulterior nu sustine ideea de clarviziune (nu in viitor) deci... Poate ca pur si simplu stim prea putin.
quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:00
Biblie: Deuteronom 18:9,14

Ghicirea i vrjitoria.
Dup ce vei intra n ara pe care i-o d Domnul Dumnezeul tu, s nu te nvei s faci dup urciunile neamurilor acelora.;
S nu fie la tine nimeni care s-i treac pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care s aib meteugul de ghicitor, de cititor n stele, de vestitor al viitorului, de vrjitor,
de descnttor, nimeni care s ntrebe pe cei ce cheam duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care s ntrebe pe mori.
Cci oricine face aceste lucruri este o urciune naintea Domnului; i din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tu pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu s te ii n totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tu.
Cci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascult de cei ce citesc n stele i de ghicitori; dar ie, Domnul Dumnezeul tu nu-i ngduie lucrul acesta.

Apocalipsa 21:8
Dar, ct despre fricoi, necredincioi, scrboi, ucigai, curvari, vrjitori, nchintorii la idoli i toi mincinoii, partea lor este n iazul care arde cu foc i cu pucioas, adic moartea a doua.

Faptele Apostolilor 17:30: "Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca."

Fiindc plata pcatului este moartea, dar darul fr plat al lui Dumnezeu este viaa venic n Isus Hristos, Domnul nostru.
(Romani 6:23)

Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea, c a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede n El s nu piar, ci s aib viaa venic. (Ioan 3: 16)

garbo242980
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:18
ptiu, ptiu, ce m-ai speriat!
quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:23
Buna seara ..si eu am patit o intamplare ..de genu..inca nu s a adeverit. .poate doar o parte..nush..daca mai urmeaza si restul din "ghiceala" ei.. se presupune k exista si persoane cu har la asa ceva./.. in tineretea mea..:):) cand Alex avea cateva luni..bunica unei prietene dadea in carti.. si i am sp sa mi dea si mie.. femeia aia mi a spus viitorul meu..ma rog urmatoarea perioada.. cum a spus asa s-a intamplat.. din pacate.. consecinta la accordul meu a fost o saptamana de spitalizare cu bebe.. de atunci mi am jurat ca nu imi voi mai da never ever in carti..oricat de mult har ar avea cineva.. pana la urma viitorul ni-l facem noi..
seara buna tuturor
Iryna_Iry
Postat pe 20 Ianuarie 2013 20:14
pt dna Barbo referitor la intamplarea cu tiganca...
Iryna_Iry
Postat pe 20 Ianuarie 2013 20:15
Iote ,io nu am lasat pe nimeni sa imi ghiceasca. Nici in palma,nici in cafea,nici in carti. Vreo doua erau sa ia bataie doar pentru ca au insistat sa incerce.
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2013 20:31
E ca un ..facut..tocmai cand sustineam ca nu cred in vraji,farmece si ghicituri... mi-a povestit azi la iesirea din biserica o colega o intamplare-eveniment?/ legat de o verisoara a ei-cunosteam finisul ..nu si ca o ghicitoare i l-a "ghicit" acum un an.Deci..verisoara cu pricina ,acum un an a mers la o ghicitoare..undeva in Oltenia..care i-a zis ca sotul ei va muri de cancer in scurt timp,ca si ea va muri de mana Diavolului ,dar apoi si cumnata=sora sotului ei-va muri tot de cancer! A ras,nu a platit nimic pt ca nu a crezut si pt ca sotul,cumnata si chiar ea erau PERFECT sanatoase,deci ...minciuni! La 3 luni de la acest "ghicit' sotul se imbolnaveste de cancer la plamani,moare in trei luni de chin-si eu am fost la inmormantare.....dupa 9 luni,sotia lui-cea care a fost la ghicitoare...s-a SPANZURAT in 5 ian. am condus-o pe ultimul ei drum{in 9.01 ar fii implinit 59 de ani..}.si ieri am condus pe ultimul drum pe cumnata{sora sotului ..]care a murit tot de cancer la stomac,dar un blocaj renal i-a fost fatal-avea 44 de ani...! Si abia acum ..colega ne-a povestit de ghicitul cu pricina,necrezut de nimeni...dar atat de adeverit..si atat de temator
O cunosc bine pe colega mea..nu ar fii inventat o asa poveste ,daca nu era adevarata! Incep sa cerd ca exista unele persoane{tiganci sau nu..}care au ceva dar sau putere de-a simti viitorul unei alte persoane..
Insa cred ca sunt si multe sarlatane..care pt. bani duc in eroare..platitorul..este si motivul pt care NU CRED!! Sunt mult mai multe sarlatane,decat cele cu adevarat?capabile sa ghiceasca corect!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Ianuarie 2013 22:59
Doamne fereste/ imi pare rau..f trist..nu i mai bine sa nu stii viitorul???
Iryna_Iry
Postat pe 20 Ianuarie 2013 23:35
Nu stiu daca exista vraji sau farmece dar stiu ca exista energii negative (foarte mult folosite de rasa umana si energii pozitive (prea putin folosite);
Cunosc persoane care gandesc negativ si prin urmare sunt inconjurate de energie negativa , este ca in bancul asta : " oare chiar atat de sexy sunt de ma f**e viata atat de des"?
adeline
Postat pe 21 Ianuarie 2013 00:02
heartbit
Postat pe 21 Ianuarie 2013 00:35
De la: adeline, la data 2013-01-21 00:02:27
Cunosc persoane care gandesc negativ si prin urmare sunt inconjurate de energie negativa , este ca in bancul asta : " oare chiar atat de sexy sunt de ma f**e viata atat de des"?




rotty - daca tu nu esti de acord, nu are voie sa iti spuna (sau, ma rog, problema ei, dar "regulile" dupa care functioneza ele cam asa spun. Daca tu soliciti e problema ta, daca spune ea fara ca tu sa soliciti e pb. ei, stii, regula aia...de trei simpla )

betty- daca e ceva de rau, de foarte rau adica, nu iti ia bani. Ba chiar isi scuipa in sin. Pentru ca nu vrea nici o legatura intre destinul tau nenorocit si ea. Iar astea's persoane superstitioase :-)Sa iti spuna una ca mori in trei luni.... si sa fi luat si bani... ... cam sinucigasa aia.

In rest, apropo de energii negative sau pozitive... le avem toti. Adica toti ne nastem la fel. Doar evoluam diferit, iar aia care intuiesc mai mult doar si-au exersat mai mult intuitia. In cazul unor boli incurabile in curs, e justificabil ca "stiu" - de fapt, si bolnavul ar sti daca ar fi atent la ce i se intimpla. Nu stii daca nu vrei sa stii. Si unii doctori cind te vad STIU cam ce ai, asta nu inseamna ca sint clarvazatori.
quasaria
Postat pe 21 Ianuarie 2013 00:44
Eu sunt ua. Dac intr cineva prin Mine, va fi mntuit. Ioan 10.9

Ua

Tatl meu ne povestea adesea o ntmplare din copilria sa: Era ntr-o sear de iarn pe un platou din muni. ntreaga zi ninsese foarte puternic, iar curtea rneasc a tatlui meu era complet izolat. Seara se strnise un vnt care tersese toate urmele; orice deplasare devenise periculoas.
Spre miezul nopii se auzir bti n u. Era un vecin, care se rtcise. Cnd observ unde ajunsese, nu vru s intre, fiind de prere c va ajunge uor la locuina sa aflat la civa metri deprtare.
Toi s-au dus la culcare. Dar nspre ora trei, bunicul meu a trebuit s se ridice din nou din pat i s-i deschid nc o dat ua aceluiai vecin. Acesta se deplasase mereu n cerc pe acea vreme rea, fr s nainteze mcar un pas n direcia corect. Atunci s-a lsat convins s intre i s se odihneasc pn a doua zi dimineaa.
Aceast scurt povestire adevrat, care ar fi putut s sfreasc att de tragic, m face s m gndesc la toi cei care n de-cursul vieii lor au intrat n contact cu Evan-ghelia despre Hristos, dar care nu au inut seama de vestea ei. Ei i continu drumul, dar se ndreapt spre pericolul de a merge pentru totdeauna n pierzare.


garbo242980
Postat pe 22 Ianuarie 2013 17:38
bunica mea, iubita, Dumnezeu sa aiba grija de sufletul ei, a crezut 40 de ani ca o tiganca i-a deocheata apa de la pompa. juma de ulita a continuat sa ia apa de la pompa ei.

oameni buni, totul sta in mintea noastra.
Eugenia_
Postat pe 22 Ianuarie 2013 18:22
Da,Iryna e mai bine sa nu stii viitorul!!
Quasaria..nu stiam asta cu banii-dar acum ,cand ma gandesc..iti dau dreptate..nici medicii nu i-au bani de la cei pe care-i simt ca nu le mai pot fii de ajutor!
Azi m-a "fermecat" un...copil de-al meu...m-a privit in ochi si mi-a spus ca ...ma iubeste!!Cu atata sinceritate,m-a "vrajit" ,l-am pupat ..ba i-am dat si-o bulina rosie!! El mi-a dat..inimioara lui!! Si multa ,multa energie pozitiva!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Ianuarie 2013 18:53
De la: quasaria, la data 2013-01-08 13:23:05irina, cel mai mare dusman al nostru e propriul subconstient. Atit timp cit iti e frica de ea, da, ti se pot intimpla diverse. Multe si diverse. Dar nu din cauza ei: din cauza ta ti se intimpla.


ha ha!!! eu zic ca e mai bine sa sufli intai in iaurt. da' pana nu te "arzi" personal e cam grele...

eu am descoperit ca magariile astea exista cand m-am izbit cu capul de ele. la inceput nu credeam nici eu, bineinteles.....dar erau prea multe coincidente. asa ca am inceput sa pun piesele de puzzle cap la cap, iar ce am descoperit mi-a facut parul maciuca. NU E VORBA DE NICI UN SUBCONSTIENT , draga mea, ci de o alta lume, articulata la fel ca a noastra, doar cu niste diferente.

am dat si peste o persoana care explica f. bine despre ce este vorba, pe you-tube, un medic, Dragos Argesanu.

oricum, cea mai mare victorie a , este ca a convins omenirea de inexistenta sa. cautati pe you-tube, the lucifer brotherhood.....

din pacate sacrificiile umane nu sunt doar inventii ale unor jurnalisti mincinosi, ci purul adevar. sunt la fel de adevarate ca lagarele de concentrare naziste si au ca scop tot o...SOLUTIE FINALA, dar care se refera la 80,90% din populatia mondiala, nu doar la evrei cum era in cazul nazistilor.

informati-va singuri, sau scrieti-mi in privat si va spun ce stiu eu. nu e o gluma si nu inventez nimic, dar e atat de grav, ca nu ma crede mai nimeni (cautati pe you-tube illuminati (morte di Cecilia Gatto Trocchi) . stiu si solutia ca sa va protejati de vraji, fara sa va duceti la vrajitoare sau prin biserici. e suficient sa cautati pe net cum sa obtineti ajutorul ingerului pazitor. stiu ca pare incredibil, dar va rog sa verificati ce va spun.


rhyann
Postat pe 28 Ianuarie 2013 02:36
De la: elisabeta_boia, la data 2013-01-20 22:59:00E ca un ..facut..tocmai cand sustineam ca nu cred in vraji,farmece si ghicituri... mi-a povestit azi la iesirea din biserica o colega o intamplare-eveniment?/ legat de o verisoara a ei-cunosteam finisul ..nu si ca o ghicitoare i l-a "ghicit" acum un an.Deci..verisoara cu pricina ,acum un an a mers la o ghicitoare..undeva in Oltenia..care i-a zis ca sotul ei va muri de cancer in scurt timp,ca si ea va muri de mana Diavolului ,dar apoi si cumnata=sora sotului ei-va muri tot de cancer! A ras,nu a platit nimic pt ca nu a crezut si pt ca sotul,cumnata si chiar ea erau PERFECT sanatoase,deci ...minciuni! La 3 luni de la acest "ghicit' sotul se imbolnaveste de cancer la plamani,moare in trei luni de chin-si eu am fost la inmormantare.....dupa 9 luni,sotia lui-cea care a fost la ghicitoare...s-a SPANZURAT in 5 ian. am condus-o pe ultimul ei drum{in 9.01 ar fii implinit 59 de ani..}.si ieri am condus pe ultimul drum pe cumnata{sora sotului ..]care a murit tot de cancer la stomac,dar un blocaj renal i-a fost fatal-avea 44 de ani...! Si abia acum ..colega ne-a povestit de ghicitul cu pricina,necrezut de nimeni...dar atat de adeverit..si atat de temator
O cunosc bine pe colega mea..nu ar fii inventat o asa poveste ,daca nu era adevarata! Incep sa cerd ca exista unele persoane{tiganci sau nu..}care au ceva dar sau putere de-a simti viitorul unei alte persoane..
Insa cred ca sunt si multe sarlatane..care pt. bani duc in eroare..platitorul..este si motivul pt care NU CRED!! Sunt mult mai multe sarlatane,decat cele cu adevarat?capabile sa ghiceasca corect!





draga mea, f. multe tiganci mint si va indruga verzi si uscata ca sa va ia banii. dar unele stiu sa ghiceasca "pe bune". eu aveam cam 16 ani cand mi s-a intamplat sa intalnim o tiganca ghicitore. eram in 3, eu, o prietena buna si amica ei din copilarie (eu o cunoscusem la liceu). mi-am adus aminte de "prostiile" tigancii pt. ca s-a comportat ciudat rau....cand a ajuns la amica prietenei mele, care era ultima, s-a uitat in palma ei, n-a vrut sa-i spuna nimic, si-a facut semnul crucii si n-a vrut nici un ban de la noi.

ei bine, anul urmator, fata aia s-a maritat cam pe neasteptate, minora fiind, la 17 ani, cu un baiat care avea un frate geaman. a asistat la cununie si fratele lui geaman, chiar daca "babele" ii spusesera ca nu e bine, ca ar trebui mai intai sa mearga le preot ca sa ii "deslege soarta" de cea a geamanului celalat. au zis toti ca sunt prostii....

ei bine, dupa nunta, cel insurat a plecat militar. s-a intors in prima permisie, dupa cam o luna si odata acasa, s-a urcat intr-un tei sa culeaga flori pt. ceai. Aveau tei plantati in fata casei....doar ca s-a rupt creanga cu el, a cazut pe o masina, s-a rostogolit jos si a dat cu capul de bordura. A murit pe loc.

atunci am incercat sa-mi aduc aminte ce imi spuse-se tiganca, dar nu mai tineam minte decat ca o sa am 2 baieti (iar eu imi doream fetita) si ca n-o sa am bani in prima parte a vietii indiferent ce as face......Pana acum s-a adeverit, doar ca nu am inca decat un singur baiat....


urmatoarea poveste, e cu o alta prietena, profesoara la liceul economic, a plecat la munte cu elevii si impreuna cu o alta profesoara (un fel de instructor mai bine zis, pt. orele de practica la clasele de alimentatie publica) s-au lasat convinse de o tiganca sa le ghiceasca. Mirela nu era csatorita si cred ca avea cam 32 de ani. Si isoria s-a repetat. Tiganca, ajunsa la palma Mirelei, si-a dus mana la gura, si-a facut cruce si n-a vrut un ban de la ele.....De la nici una. Anul urmator prietena mea a murit. Ii crescuse un limfom intre plamani si inima.....cancer galopant. Singurele simptome initiale se confundau cu o simpla raceala.

rhyann
Postat pe 28 Ianuarie 2013 02:58
De la: quasaria, la data 2013-01-20 14:00:09elisabeta, eu nu imi explic sincer lucrurile astea - pe de alta parte, da, si mie mi s-a intimplat (nu in Romania) sa imi toarne una despre TRECUT (eram foarte tinara..) si despre viitor, si sa rida la mine (si-a dat seama ca n-o cred) si sa ma intrebe ce mai vrei sa stii - iti spun ce alunite si cicatrici ai sub haine?
Am intrebat-o cum ma cheama. Mi-a scris pe o foaie. Si mi-a zis sa plec. N-a vrut sa imi ia bani.
Si crede-ma, nici in momentul ala n-aveam un trecut obisnuit, nici viata mea in continuare n-a fost una tipica, dar femeia aia mi-a zis pina si ziua in care am avut accidentul de masina cind era sa mor... Nu anul, nu luna: ziua. Singura diferenta este ca dupa accident nu mi-a mai zis nimic ce ar urma, de unde am tras singura concluziile - si le-am tras prost. Sau poate ca altceva trebuia sa se intimple?

Oricum, repet, n-am nici o explicatie pentru fenomenul asta, nimic din ce am citit, auzit, trait sau vazut ulterior nu sustine ideea de clarviziune (nu in viitor) deci... Poate ca pur si simplu stim prea putin.



Vezi ca "tiganca ta" era de "rasa". astea care ghicesc corect fac parte dintre alea care au facut pact cu diavolul. pot sa faca orice vor din oricine....

daca nu crezi in chestii supranaturale, nu-i nimic. dar eu zic sa cauti Dosarele akashice de Edgar Cayce. nu se prea gasesc usor, iar alea traduse in romana, sunt traduse prost rau.... intra pe net si cauta video documentare despre Edgar Cayce.

Dosarele Akashice sunt un fel de biblioteca celesta la care au acces oamenii puri, cei care respecta cele 10 cmandamente. iti explic daca vrei.....cat am reusit sa inteleg si eu, dupa 2 anni de cercetari personale.

oricum, am multe lacune si intrebari fara raspuns si eu.....
rhyann
Postat pe 28 Ianuarie 2013 03:09
De la: esperanzza, la data 2013-01-16 09:13:51ce ar fi sa postati niste descantece!!!


exista cazuri in care unele persoane vomita ce nua au mancat: de exemplu cuie, sau broaste....cam ca in Harry Potter.

nu sunt inventi, ci cazuri de posesiuni diabolice.

deochiul simplu in schimb, trece zicand Tatal nostru. Dar nu il poate spune oricine, ci o persoana buna, cu constiinta curata. cel care recita rugaciunea si are capacitatea de a" lua" deochiul de la persoana deochiata, manifesta niste simptome specifice: incepe sa caste in mod repetat, percepe un fel de oboseala si extenuare, uneori dureri de cap, ii lacrimeaza ochii si saliveaza abundent. In acelasi timp poate sa simta o senzatie opresiva in zona anahata, intre stern si clavicule.

Cascatul e tipic. Celelalte simptome pot sa nu se manifeste intotdeauna.
rhyann
Postat pe 28 Ianuarie 2013 03:31
bine spus ,ca de noi trebuie sa ne fie frica ,ai perfecta dreptate noi sintem cei mai inversunati dusmani al EULUI nostru
Elena_Juravle_1
Postat pe 28 Ianuarie 2013 09:27
buna ziuamult stimata Doamna indraznesc sa va cer un sfat sau un ajutor de mentor ,am incercat sa ma salvez de mine insumi dar nu pot de aceea indraznesc sa va intreb daca ma puteti ajuta in problema mea multumesc cu respect Elena
Elena_Juravle_1
Postat pe 28 Ianuarie 2013 09:32
sigur il avea pe acea ghicitoare a facut contract cu ..
Elena_Juravle_1
Postat pe 28 Ianuarie 2013 09:46
De la: Eugenia_, la data 2013-01-22 18:22:58bunica mea, iubita, Dumnezeu sa aiba grija de sufletul ei, a crezut 40 de ani ca o tiganca i-a deocheata apa de la pompa. juma de ulita a continuat sa ia apa de la pompa ei.

oameni buni, totul sta in mintea noastra. da se numeste ca calci in urma rea .cand te invarti in loc .mi sa intanplat si mie . culme e ca locul respectiv era chiar in fata mea si nu vedeam
Elena_Juravle_1
Postat pe 28 Ianuarie 2013 09:50

ma amuza discutiile astea.
E suficienta documentatie pe internet: si nu ma refer la sofrinica unica fiinca a lui descintata.
Problema nu e pactul cu diavolul: nu exista UN pact general. Cum sa iti spun, nu e un contract de parteneriat strategic asta. Asa cum nu exista nici "diavolul".
Dar intram in niste discutii in care chiar n-am chef sa intru.

Ia o lingurita si incearca sa o indoi fara sa o atingi.
Sau fa un ou nefiert sa "stea in picioare" fara ajutor: si fara sare. :-)
Sau ia o ansa si incearca sa vezi ce iti indica....

Ti se pare ca vezi vreo coada?
quasaria
Postat pe 28 Ianuarie 2013 10:10
De la: quasaria, la data 2013-01-28 10:10:42
ma amuza discutiile astea.
E suficienta documentatie pe internet: si nu ma refer la sofrinica unica fiinca a lui descintata.
Problema nu e pactul cu diavolul: nu exista UN pact general. Cum sa iti spun, nu e un contract de parteneriat strategic asta. Asa cum nu exista nici "diavolul".
Dar intram in niste discutii in care chiar n-am chef sa intru.

Ia o lingurita si incearca sa o indoi fara sa o atingi.
Sau fa un ou nefiert sa "stea in picioare" fara ajutor: si fara sare. :-)
Sau ia o ansa si incearca sa vezi ce iti indica....

Ti se pare ca vezi vreo coada?



Am o veste proasta pentru tine. exista!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca nu ai chef sa intri in astfel de discutii, nu te apuci sa postezi raspunsuri pe un topic intitulat "vraji, farmece".
Mai ales daca habar n-ai despre ce e vorba si nici nu ai intentia sa te informezi, inainte sa bagi in ceata o mama ingrijorata pt. copilul ei.

Ii faci un deserviciu si ei si tie. Nu exista informatii negative. Numai ignoranta e negativa....mai ales cand te apuci sa vorbesti de chestiuni care iti sunt total necunoscute.

Eu te rugasem sa intri pe net si sa cauti Edgar Cayce, nu mama Omida. Asa poate iti deschizi mintea. No offence.....
rhyann
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:10
nooo, sperie tu mama ingrijorata pentru copilul ei.
Eugenia_
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:16
Da' di ce te bagi, bre?

M duc s-mi deschid mintea! Scz! Crma...
Axl_R
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:19
ca sa nu-mi fac o trepanatie
Eugenia_
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:21
De la: Elena_Juravle_1, la data 2013-01-28 09:32:46buna ziuamult stimata Doamna indraznesc sa va cer un sfat sau un ajutor de mentor ,am incercat sa ma salvez de mine insumi dar nu pot de aceea indraznesc sa va intreb daca ma puteti ajuta in problema mea multumesc cu respect Elena


draga mea, vreau sa te ajut din tot sufletul. nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu....si baietelul meu.
lasa-mi o adresa de mail pe topic, pt. ca nu reusesc sa intru in cont , nu stiu de ce.

intre timp intra pe you-tube si cauta un video cu medicul ovidiu dragos argesanu despre vraji si blesteme, ca el explica bine acolo despre ce este vorba. eu o sa-ti trimit niste link-uri si toate celelalte materiale care pot sa te protejeze de nemerniciile astea oculte.

ce am reusit si eu sa descopar pana acum, ca animalele astea din umbra sterg de pe you tube toate video-urile cu informatii eridice. noroc ca sunt multe persoane care le uplodeaza la loc.

rhyann
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:33
pt. toti cei care iau in deradere subiectul topicului:

sa am o conversatie cu voi e ca si cum as juca sah cu o gaina: nu conteaza ce mutare fac eu, gaina va contiua sa sburataceasca si sa se gaineteze pe tabla de sah......


cam asta e nivelul.....
rhyann
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:44
Autsch! Aceste cuvinte

Las bre ginile! Unde-i cocou'?
Axl_R
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre actul sexual 11 De la: narcysa 28 Noiembrie 2010 10:09
UNDE SUNT BARBATII DIN ROMANIA ? 36 De la: VOIAJOR 24 Octombrie 2012 13:24
sani mai mari 1 De la: garbo179612 14 Martie 2011 15:23
Voi va ganditi la moarte? 53 De la: garbo_1322 22 Aprilie 2012 10:56
RELATII INTERZISE......PROFESOR - ELEV 20 De la: nazirra 10 Mai 2010 23:05
Setari Cookie-uri