prostia unora,...

In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat
Iryna_Iry
Postat pe 2 Ianuarie 2013 13:28
Iry scumpo, ai dormit azi?

Cum iti dai tu seama de inteligenta cuiva si de cate X s-o suit pi tavan sa-ti calce tie becu'???......
Ieeeee!...ia vezi ci faci (Si) cu " "-le-le! :(...s-o deschis salonu' 13 si o mai adus paturi;) ;))
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2013 16:10
Rotty
Postat pe 5 Ianuarie 2013 17:49
De la: suparatu_, la data 2013-01-05 16:10:51Iry scumpo, ai dormit azi?

Cum iti dai tu seama de inteligenta cuiva si de cate X s-o suit pi tavan sa-ti calce tie becu'???......
Ieeeee!...ia vezi ci faci (Si) cu " "-le-le! :(...s-o deschis salonu' 13 si o mai adus paturi;) ;))


sincer de 2 nopti nu prea ..a trebuit sa l pazesc pe alex ca i bolnavior...
simplu dupa ce spune cum spune comportament in diverse situatii criza...etc. oo si azi m o calcat pe bec una ca ea ii economista si stie mate..cand eu aveam dreaptate...
Iryna_Iry
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:04
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-05 20:04:43
De la: suparatu_, la data 2013-01-05 16:10:51Iry scumpo, ai dormit azi?

Cum iti dai tu seama de inteligenta cuiva si de cate X s-o suit pi tavan sa-ti calce tie becu'???......
Ieeeee!...ia vezi ci faci (Si) cu " "-le-le! :(...s-o deschis salonu' 13 si o mai adus paturi;) ;))


sincer de 2 nopti nu prea ..a trebuit sa l pazesc pe alex ca i bolnavior...
simplu dupa ce spune cum spune comportament in diverse situatii criza...etc. oo si azi m o calcat pe bec una ca ea ii economista si stie mate..cand eu aveam dreaptate...


zau ca azi n am fost la balamuc.. am tras chiulul...
ma insotiti??
Iryna_Iry
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:05
Iooo! tre' sa fiu nebun?!
se ia si-i boala grea ....


Economista nu ti-o zas tabla inmultirii ca sa te convinga???

trebea s-o pui sa-ti schimbe becu'....ci numar porti la pantof??
Fss_ssu
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:31
De la: suparatu_, la data 2013-01-05 20:31:52Iooo! tre' sa fiu nebun?!
se ia si-i boala grea ....


Economista nu ti-o zas tabla inmultirii ca sa te convinga???

trebea s-o pui sa-ti schimbe becu'....ci numar porti la pantof??


nici mult nu mailipsea..in schimb a fost ocupata sa mi" predea" ordinea efectuarii operatiilor...: ne tratam unii pe altii nu -i un capat de tara..e frumos acolo la balamuc.. sefa i cool... 36 marimea.. apoi aia in loc de schimbatul becului ma duce la disperare... ca de ii economista...
Iryna_Iry
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:29
si n-ai intrebat-o daca a mancat ceva stricat de sarbatori?
poate i se trage de la ciolanul afumat!!! sau de la varza acra...?
o fi fost vinul prea tulbure?


ca tot a venit vorba de cataratul pe pereti...
la spitalul de nebuni a plecat directorul in inspectie prin saloane, impreuna cu medicul de serviciu...
medicul explica traseul
- aici avem presedintii de la 1850 pana in prezent
- aici avem imparati si regi din antichitate
- aici avem zei
... la un moment dat ajung la un salon in care toti nebunii sareau care mai de care... prin paturi, printre paturi... vreo 7...8.. stateau prinsi de pereti...
directorul intreaba: - dar aici ce avem?
- aici este salonul in care toti se cred macaroane la fiert!!!
directorul: ??? si cei care stau prinsi de pereti ce e cu ei?
- aaaa... aia s-au lipit de cratita!!!
heartbit
Postat pe 5 Ianuarie 2013 23:51
De la: heartbit, la data 2013-01-05 23:51:50si n-ai intrebat-o daca a mancat ceva stricat de sarbatori?
poate i se trage de la ciolanul afumat!!! sau de la varza acra...?
o fi fost vinul prea tulbure?


ca tot a venit vorba de cataratul pe pereti...
la spitalul de nebuni a plecat directorul in inspectie prin saloane, impreuna cu medicul de serviciu...
medicul explica traseul
- aici avem presedintii de la 1850 pana in prezent
- aici avem imparati si regi din antichitate
- aici avem zei
... la un moment dat ajung la un salon in care toti nebunii sareau care mai de care... prin paturi, printre paturi... vreo 7...8.. stateau prinsi de pereti...
directorul intreaba: - dar aici ce avem?
- aici este salonul in care toti se cred macaroane la fiert!!!
directorul: ??? si cei care stau prinsi de pereti ce e cu ei?
- aaaa... aia s-au lipit de cratita!!!






ehh avea deja limbarnita si degetele fripte de la tastat.. am fost finutza ..si i am spus k ironia mea e pretioasa ...
Iryna_Iry
Postat pe 6 Ianuarie 2013 00:33
aha, deci si tu vroiai sa faci un ban... dar nu pe postari ci pe ironie... pai asa ne fu' vorba?
ia vezi ca te iau astia la ochi pentru ironii ilicite
heartbit
Postat pe 6 Ianuarie 2013 00:49
De la: heartbit, la data 2013-01-06 00:49:24aha, deci si tu vroiai sa faci un ban... dar nu pe postari ci pe ironie... pai asa ne fu' vorba?
ia vezi ca te iau astia la ochi pentru ironii ilicite



adevaru e ca abia m am abtinut si oricum..nu cred ca dneai economista isi dadea seama ...mai ales ca eram pe face..booc... o idee geniala..poi nu mai bine imi deschis eu afacere de "ironizat"??:)) nu ma iau ca iau si pe ei si lor le fac reducere de 10 %
Iryna_Iry
Postat pe 6 Ianuarie 2013 00:53
offffffff, nimic nu stii... cat sa te mai invat ordinea operatiilor
cum sa faci reducere????
numai la lucrurile cu valoare indoielnica se face reducere sau la cele perisabile!
la lucrurile cu adevarat valoroase nu se face reducere!!!
la vinul de proasta calitate o sa gasesti mereu reduceri! la un vin bun si cu vechime o sa ai mereu un pret ridicat!
asa ca... iti interzc sa faci vreo reducere la asa ceva!
s'a 'nteles?
heartbit
Postat pe 6 Ianuarie 2013 00:59
De la: heartbit, la data 2013-01-06 00:59:05offffffff, nimic nu stii... cat sa te mai invat ordinea operatiilor
cum sa faci reducere????
numai la lucrurile cu valoare indoielnica se face reducere sau la cele perisabile!
la lucrurile cu adevarat valoroase nu se face reducere!!!
la vinul de proasta calitate o sa gasesti mereu reduceri! la un vin bun si cu vechime o sa ai mereu un pret ridicat!
asa ca... iti interzc sa faci vreo reducere la asa ceva!
s'a 'nteles?



da sa traiti!!! am invatat ordinea.. de multi ani.. poi eu am vrut sa fac reducerea ca de sa nu se supere lumea...
Iryna_Iry
Postat pe 6 Ianuarie 2013 01:09
An Nou Fericit! La multi ani Ioan, Ioana!! Este o vorba inteleapta in popor! -Daca tragi cu *prostu la plug* esti mai prost ca *prostu*!! Asa ca tu faci ceea ce crezi!Succes!
Jojolin
Postat pe 6 Ianuarie 2013 09:10
Multumesc
Iryna_Iry
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:21


ODA PROSTILOR

Motto:
Cu prostul care n-are coal
Te lupi puin i-ai ctigat.
Dar duci o lupt colosal
Cu prostul care are coal!

De-ar fi s-i lum pe toi la rnd,
i actualii, dar i fotii,
Cei mai detepi de pe Pmnt
Au fost ntotdeauna... PROTII.

Nu te ruga la ursitoare
S-i fac-n viaa ta vreun rost,
Mai bine url-n gura mare :
"Iubite Doamne, f-m... PROST!"

De ce s tragi ca la galer,
S-nvei attea fr rost,
De vrei s faci o carier,
Ajunge numai s fii... PROST.

n lumea asta cu de toate,
Unde se-nva contra cost,
Pcat c nici o facultate
Nu d i diploma de... PROST.

Avem impozite cu carul,
Dar notm n srcie
i ce buget ar avea statul
Dintr-un impozit pe... PROSTIE...

Ei sunt ca iarba, cu duiumul,
S nu-i jigneti, s nu-i mproti !
O, Doamne, de ne-ar crete grul
Cum cresc recoltele de... PROTI.

Si-n lumea asta rsturnat,
Unde cei strmbi sunt cei mai drepi,
Savanii notri mor de foame
Si numai PROTII sunt detepi.


DE REINUT :
Prostia este infinit mai fascinant dect inteligena. Inteligena are limitele ei, pe cnd prostia, nu!
barboneli
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:29
nice oda asta... asa e..cu citatul ala..
Iryna_Iry
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:43


ca tot veni vorba de nebuni... economisti... tabla inmultirii...


Un inspector vine la o casa de nebuni si le da acestora un test:
- Cat face 7 x 2 ?
Un nebun raspunde:
- 1782 !
- NU!
Alt nebun:
- Miercuri !
- NUUU !
Dupa care un alt nebun:
- 14 !
- Bravooo ! Cum ai facut ?
- Pai am impartit pe 1782 la miercuri ...
barboneli
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:56
i-a dat raspunsulcorect...chiardaca prin alta metoda...
sa aduc si eu ceva..
.In un spital de nebuni: Intra doctorul in camera nebunilor si deseneaza o usa pe perete. Nebunii se uita curiosi la perete dupa care doctorul spune:
Baieti, deschiceti usa!
Toti nebunii au sarit si au inceput sa traga de perete care mai de care.
Un singur nebun statea pe pat fara nici un interes.
Doctorul uimit il intreaba:
Tu de ce nu vrei sa deschizi usa?
Ha, pai eu am cheia.

-Domnule doctor, sotia mea ma consedera nebun.
-De ce?
-Findca eu dupa ce beau cafeaua, maninc ceasca.
-Cum, maninci ceasca cu totul?
-Nu, ramine numai toarta.
-Chiar esti nebun, apai toarta e cea mai gustoasa!
Iryna_Iry
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:01
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-02 13:28:52In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat


de unde stii tu ca o persoana o ia razna? esti tu sigura ca stii care este drumul corect sau ca detii adevarul suprem? de ce te amesteci in viata acelei persoane?daca oamenii nu s-ar mai amesteca in vietile altora cu atita indecenta, ura, orgoliu si autosuficienta, lumea ar fi mai buna si mai linistita.
daca te simti calcata pe bec e doar pb ta de interpretare. ce inseamna a te molipsi? ai tu un etalon pt masurarea alegerilor altei persoane?

este o parere sau un set de pareri asa cum ai cerut sincere.

ce vrei sa spui ca te feresti de persoanele reduse intelectual? ca tu ai atins maximumul?mi se pare ca din start pui pb gresit. oamenii sint diferiti, chiar daca sint redusi intelectual pot fi buni sufleteste. daca esti cazuta , cu un picior rupt si te ajuta un om care nu corespunde cerintelor tale intelectuale, ce faci? ii spui ca e sub nivelul tau? sau daca pe copilul tau il ajuta un analfabet sa treaca strada, il omori ca nu l-a citit ( degeaba) pe freud? lasa aroganta si autosuficienta ca traiesti intre oameni. daca toti ar fi ca tine atit de superiori, cine ar mai spala rufe, wc, cine ar mai munci?
garbo_10470
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:12
prostia este o boala internationala care nu doare,dar produce accidente....
http://www.youtube.com/watch?v=NYhYVjcsPAE
VOIAJOR
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:16
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 14:12:04
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-02 13:28:52In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat


de unde stii tu ca o persoana o ia razna? esti tu sigura ca stii care este drumul corect sau ca detii adevarul suprem? de ce te amesteci in viata acelei persoane?daca oamenii nu s-ar mai amesteca in vietile altora cu atita indecenta, ura, orgoliu si autosuficienta, lumea ar fi mai buna si mai linistita.
daca te simti calcata pe bec e doar pb ta de interpretare. ce inseamna a te molipsi? ai tu un etalon pt masurarea alegerilor altei persoane?

este o parere sau un set de pareri asa cum ai cerut sincere.

ce vrei sa spui ca te feresti de persoanele reduse intelectual? ca tu ai atins maximumul?mi se pare ca din start pui pb gresit. oamenii sint diferiti, chiar daca sint redusi intelectual pot fi buni sufleteste. daca esti cazuta , cu un picior rupt si te ajuta un om care nu corespunde cerintelor tale intelectuale, ce faci? ii spui ca e sub nivelul tau? sau daca pe copilul tau il ajuta un analfabet sa treaca strada, il omori ca nu l-a citit ( degeaba) pe freud? lasa aroganta si autosuficienta ca traiesti intre oameni. daca toti ar fi ca tine atit de superiori, cine ar mai spala rufe, wc,

cine ar mai munci ?



Tu... !!!
barboneli
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:55
De la: barboneli, la data 2013-01-06 14:55:03
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 14:12:04
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-02 13:28:52In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat


de unde stii tu ca o persoana o ia razna? esti tu sigura ca stii care este drumul corect sau ca detii adevarul suprem? de ce te amesteci in viata acelei persoane?daca oamenii nu s-ar mai amesteca in vietile altora cu atita indecenta, ura, orgoliu si autosuficienta, lumea ar fi mai buna si mai linistita.
daca te simti calcata pe bec e doar pb ta de interpretare. ce inseamna a te molipsi? ai tu un etalon pt masurarea alegerilor altei persoane?

este o parere sau un set de pareri asa cum ai cerut sincere.

ce vrei sa spui ca te feresti de persoanele reduse intelectual? ca tu ai atins maximumul?mi se pare ca din start pui pb gresit. oamenii sint diferiti, chiar daca sint redusi intelectual pot fi buni sufleteste. daca esti cazuta , cu un picior rupt si te ajuta un om care nu corespunde cerintelor tale intelectuale, ce faci? ii spui ca e sub nivelul tau? sau daca pe copilul tau il ajuta un analfabet sa treaca strada, il omori ca nu l-a citit ( degeaba) pe freud? lasa aroganta si autosuficienta ca traiesti intre oameni. daca toti ar fi ca tine atit de superiori, cine ar mai spala rufe, wc,

cine ar mai munci ?



Tu... !!!


se pare ca dumnezeu ti-a auzit strigatul si ti-a implinit voia/ ASA SA FIE !vezi ultimele doua versuri din prima strofa a poeziei postate de tine.ai chef de cearta? sau vrei sa-mi dovedesti ceva?nu inteleg.
garbo_10470
Postat pe 6 Ianuarie 2013 22:39
De la: barboneli, la data 2013-01-06 14:55:03
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 14:12:04
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-02 13:28:52In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat


de unde stii tu ca o persoana o ia razna? esti tu sigura ca stii care este drumul corect sau ca detii adevarul suprem? de ce te amesteci in viata acelei persoane?daca oamenii nu s-ar mai amesteca in vietile altora cu atita indecenta, ura, orgoliu si autosuficienta, lumea ar fi mai buna si mai linistita.
daca te simti calcata pe bec e doar pb ta de interpretare. ce inseamna a te molipsi? ai tu un etalon pt masurarea alegerilor altei persoane?

este o parere sau un set de pareri asa cum ai cerut sincere.

ce vrei sa spui ca te feresti de persoanele reduse intelectual? ca tu ai atins maximumul?mi se pare ca din start pui pb gresit. oamenii sint diferiti, chiar daca sint redusi intelectual pot fi buni sufleteste. daca esti cazuta , cu un picior rupt si te ajuta un om care nu corespunde cerintelor tale intelectuale, ce faci? ii spui ca e sub nivelul tau? sau daca pe copilul tau il ajuta un analfabet sa treaca strada, il omori ca nu l-a citit ( degeaba) pe freud? lasa aroganta si autosuficienta ca traiesti intre oameni. daca toti ar fi ca tine atit de superiori, cine ar mai spala rufe, wc,

cine ar mai munci ?



Tu... !!!



multumesc pt aparare! 1.nu am spus never ever ca eu detin adevarul suprem/ca stiu ce este bine pt o alta persoana... 2 poate ca nu eu ma bagam cu atata insistenta in viata pers..poate ea era cea care facea.. poate am un "etalon de masurare" sau poate nu. dar de obicei imi place sa stau in preajma pers de la care am ceva de invatat.. persoane care suntem pe aceasi lungime de unda..nu eu sa vorbesc in chineza si el..sa se uite ca pisica in calendar la mine.. daca asa faci tu ..problema ta... ceea ce ai scis tu nu a fost parere sincera a fost atac direct... in fine,.. mai citeste o data poate reusesti a sesiza si ironia.. 3.nu ma cred cea mai cea pt k stiu nivelul meu ... ma stimez pt ceea ce sunt si cum sunt..iar daca tu nu faci asta nu e problema mea.. nu am aere si chiar daca as avea e strict problema mea!4. "omul cat traieste invata" clar nu am afirmat niciodata ca as fi atins maximum si la felul in care te exprimi i ..si nervozitatea care se reflecta din ceea ce ai scris cu atat mai putin tu.. a fi bun sufleteste nu are a face cu intelectul..faci o fapta buna pt ca vrei,pt k empatizezi cu cel aflat in suferinta . daca vrei intinzi o mana de ajutor cuiva ,.. nu judeca k ai tu puterea asta.... si ps:

SI EU SPAL RUFE ,CALC ,GATESC ,LUCREZ INVAT, SI ETC... ASA ca nu tine argumentele astea... !!!! nu te crede specimen unic in tara ca nu esti! numai bine si lasa atacurile...
Iryna_Iry
Postat pe 7 Ianuarie 2013 00:28
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 14:12:04
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-02 13:28:52In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat


de unde stii tu ca o persoana o ia razna? esti tu sigura ca stii care este drumul corect sau ca detii adevarul suprem? de ce te amesteci in viata acelei persoane?daca oamenii nu s-ar mai amesteca in vietile altora cu atita indecenta, ura, orgoliu si autosuficienta, lumea ar fi mai buna si mai linistita.
daca te simti calcata pe bec e doar pb ta de interpretare. ce inseamna a te molipsi? ai tu un etalon pt masurarea alegerilor altei persoane?

este o parere sau un set de pareri asa cum ai cerut sincere.

ce vrei sa spui ca te feresti de persoanele reduse intelectual? ca tu ai atins maximumul?mi se pare ca din start pui pb gresit. oamenii sint diferiti, chiar daca sint redusi intelectual pot fi buni sufleteste. daca esti cazuta , cu un picior rupt si te ajuta un om care nu corespunde cerintelor tale intelectuale, ce faci? ii spui ca e sub nivelul tau? sau daca pe copilul tau il ajuta un analfabet sa treaca strada, il omori ca nu l-a citit ( degeaba) pe freud? lasa aroganta si autosuficienta ca traiesti intre oameni. daca toti ar fi ca tine atit de superiori, cine ar mai spala rufe, wc, cine ar mai munci?





aaa si daca tot " ti s pare" ca eu pun problema gresit poftim si pune-o tu mai bine...!!
Iryna_Iry
Postat pe 7 Ianuarie 2013 00:30
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 22:39:35
De la: barboneli, la data 2013-01-06 14:55:03
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 14:12:04
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-02 13:28:52In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat


de unde stii tu ca o persoana o ia razna? esti tu sigura ca stii care este drumul corect sau ca detii adevarul suprem? de ce te amesteci in viata acelei persoane?daca oamenii nu s-ar mai amesteca in vietile altora cu atita indecenta, ura, orgoliu si autosuficienta, lumea ar fi mai buna si mai linistita.
daca te simti calcata pe bec e doar pb ta de interpretare. ce inseamna a te molipsi? ai tu un etalon pt masurarea alegerilor altei persoane?

este o parere sau un set de pareri asa cum ai cerut sincere.

ce vrei sa spui ca te feresti de persoanele reduse intelectual? ca tu ai atins maximumul?mi se pare ca din start pui pb gresit. oamenii sint diferiti, chiar daca sint redusi intelectual pot fi buni sufleteste. daca esti cazuta , cu un picior rupt si te ajuta un om care nu corespunde cerintelor tale intelectuale, ce faci? ii spui ca e sub nivelul tau? sau daca pe copilul tau il ajuta un analfabet sa treaca strada, il omori ca nu l-a citit ( degeaba) pe freud? lasa aroganta si autosuficienta ca traiesti intre oameni. daca toti ar fi ca tine atit de superiori, cine ar mai spala rufe, wc,

cine ar mai munci ?



Tu... !!!


se pare ca dumnezeu ti-a auzit strigatul si ti-a implinit voia/ ASA SA FIE !vezi ultimele doua versuri din prima strofa a poeziei postate de tine.ai chef de cearta? sau vrei sa-mi dovedesti ceva?nu inteleg.


nu draga... eu nu vreau sa ma cert cu tine ! ar insemna sa ma lupt cu morile de vant... ! si nici sa-ti dovedesc ceva. pur si simplu am raspuns... un raspuns adegvat la intrebarea ta ! zau... !!! ai intrebat ceva... am raspuns ce m-a dus mintea !!!
barboneli
Postat pe 7 Ianuarie 2013 12:12
De la: barboneli, la data 2013-01-07 12:12:08
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 22:39:35
De la: barboneli, la data 2013-01-06 14:55:03
De la: garbo_10470, la data 2013-01-06 14:12:04
De la: Iryna_Iry, la data 2013-01-02 13:28:52In general ma feresc pe cat posibil de persoanele mai reduse din punct de vedere uintelectual..insa cand cineva apropiat si drag o ia razna ma calca pe bec ..si ma intreb ce sa fac: sa fiu langa ea cu riscul de a ma molipsi(asta as face in mod normal) sau ..sa o las sa sedea cu capul de pereti singura ?? as aprecia niste pareri...sincere...si multumesc anticipat


de unde stii tu ca o persoana o ia razna? esti tu sigura ca stii care este drumul corect sau ca detii adevarul suprem? de ce te amesteci in viata acelei persoane?daca oamenii nu s-ar mai amesteca in vietile altora cu atita indecenta, ura, orgoliu si autosuficienta, lumea ar fi mai buna si mai linistita.
daca te simti calcata pe bec e doar pb ta de interpretare. ce inseamna a te molipsi? ai tu un etalon pt masurarea alegerilor altei persoane?

este o parere sau un set de pareri asa cum ai cerut sincere.

ce vrei sa spui ca te feresti de persoanele reduse intelectual? ca tu ai atins maximumul?mi se pare ca din start pui pb gresit. oamenii sint diferiti, chiar daca sint redusi intelectual pot fi buni sufleteste. daca esti cazuta , cu un picior rupt si te ajuta un om care nu corespunde cerintelor tale intelectuale, ce faci? ii spui ca e sub nivelul tau? sau daca pe copilul tau il ajuta un analfabet sa treaca strada, il omori ca nu l-a citit ( degeaba) pe freud? lasa aroganta si autosuficienta ca traiesti intre oameni. daca toti ar fi ca tine atit de superiori, cine ar mai spala rufe, wc,

cine ar mai munci ?



Tu... !!!


se pare ca dumnezeu ti-a auzit strigatul si ti-a implinit voia/ ASA SA FIE !vezi ultimele doua versuri din prima strofa a poeziei postate de tine.ai chef de cearta? sau vrei sa-mi dovedesti ceva?nu inteleg.


nu draga... eu nu vreau sa ma cert cu tine ! ar insemna sa ma lupt cu morile de vant... ! si nici sa-ti dovedesc ceva. pur si simplu am raspuns... un raspuns adegvat la intrebarea ta ! zau... !!! ai intrebat ceva... am raspuns ce m-a dus mintea !!!



dna barboneli
Iryna_Iry
Postat pe 7 Ianuarie 2013 14:50


barboneli
Postat pe 7 Ianuarie 2013 15:14



Eu am pus matura'n doliu si capacu' .......la P
eee!....(i) X

...70, sa nu lasi urme, ti rog fr.!

SPOR sa ai! ;)
Fss_ssu
Postat pe 8 Ianuarie 2013 10:37
esti alergic la urme??? aaa..."alergia urmelor" e de fapt de la detergenti nu??: multumesc o zi frumoasa cum iti doresti sa ai
Iryna_Iry
Postat pe 8 Ianuarie 2013 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre site-uri de reduceri 1 De la: madita 25 Noiembrie 2013 14:40
Studiu de piata pt bautorii de whisky 190 De la: tutankhamon 27 Noiembrie 2009 21:32
Violata si batuta 105 De la: garbo_413902 22 Octombrie 2015 20:07
:) 2 De la: tutankhamon 27 Noiembrie 2009 20:58
bux 3 3 De la: yanyacharberet 10 Octombrie 2009 10:17
Setari Cookie-uri