as vrea sa inteleg ce se intampla cu barbatii din ziua de azi.....

De la: Slabire, la data 2012-10-22 20:10:22nu i-a cunoscut parinti ca lui ii era putin rusinica,pai cum sa stai mey cu parintii la varsta aia?iti spun eu de ce statea,din lipsa de responsabilitate,ca sa locuiesti singur trebuie sa fi responsabil si harni,el statea acolo ca era mamica care ii splala ii facea de mancare ...etc,normal ca nu a vrut sa-si faca casa cu tine ca deja era complicat..nu vreau sa fiu rautcios dar ala nu era barbata,mai bine ca v-ati despartit.Feliciatari


corect, acela nu e barbat, este "carlig de rufe" si nici macar carlig din acela mai rezistent, e carlig mai slab (mai mic) in care prinzi numai chiloti si sutiene....

adeline
Postat pe 23 Octombrie 2012 16:12
uneori parca as vrea sa fiu carligul ala mic ... doar pentru a agata sutienele si chilotii ... dar cu limita de varsta!!!
heartbit
Postat pe 23 Octombrie 2012 18:12
De la: heartbit, la data 2012-10-23 18:12:04uneori parca as vrea sa fiu carligul ala mic ... doar pentru a agata sutienele si chilotii ... dar cu limita de varsta!!!


CIRLIGUL POTRIVIT LA CHILOTII POTRIVITI.

CE FACI BUDISTULE??????????????????MAI CITESTI PE BUDA ?????MAI MANINCI PE PIINE?BUDISTULE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo_5862
Postat pe 26 Octombrie 2012 22:52
De la: heartbit, la data 2012-10-23 18:12:04uneori parca as vrea sa fiu carligul ala mic ... doar pentru a agata sutienele si chilotii ... dar cu limita de varsta!!!


PE CONFUZIUS L-AI CITIT?
garbo_5862
Postat pe 26 Octombrie 2012 22:55
Asa cum a mai comentat si altcineva, normalitatea e la tine si el el anormal, clar. La 38 de ani sa stai cu parintii este jenant. Parintii maine poimaine dispar si o sa se trezeasca singur, atunci ii va fi cel mai greu, dar, se pare ca el doar traieste in prezent si nu accepta si trista realitate din viitor, adica, aceea ca va ramane singur-cuc daca nu-si va intemeia o familie.
Sfatul meu este sa-l lasi in lumea lui, poate cunosti pe altcineva, iar daca te iubeste o sa ia el decizii, deja l-ai informat ce vrei. Lasa-l pe el sa-si strofoace nervii si mintea ca tu ti le-ai strofocat destul. Astfel de ganduri te obosesc psihic, de aia nu mai ai chef de nimic. Lasa-l pe el sa se imbolnaveasca, de ce sa te imbolnavesti tu?
Incearca sa iesi, sa te plimbi, ia-ti o prietena mergeti cateva zile undeva, relaxeaza-te, sanatatea si linistea ta sunt cele mai importante !
Te imbratisez si te pup , ai grija de tine !
garbo031192
Postat pe 27 Octombrie 2012 09:23
Draga mea, cred ca este mai bine sa-ti indrepti atentia catre tine in primul rand, sa te intelegi pe tine. Ce te-a facut pe tine sa accepti aceasta relatie cu toate defectele ei, cata incredere ai in tine?, de ce este atat de necesara afectiunea si acceptarea pentru tine? Vei fi dispusa sa faci aceleasi greseli intr-o viitoare relatie. Ce compromisuri esti dispusa sa faci pentru a avea parte de afectiune? Daca ai raspunsuri la aceste intrebari, daca te consideri o persoana valoroasa ,care binenteles esti ,de ce ti-ar mai pasa ce probleme emotionale are el, din moment ce nu corespunde asteptarilor tale si standardelor tale, timpul pierdut nu ti-l da nimeni inapoi, intreba-ti inima intotdeauna ,ea stie cel mai bine.
carmen46
Postat pe 27 Octombrie 2012 23:28
nu incerca sa-i intelegi pe barbati,incearca sa-l intelegi pe-al tau....i-ai cunoscut familia?...de ce te da la o parte...pt cine?...probabil are pe mama sau pe tata f bolnav...ar fi un motiv sa nu stea departe o perioada pana rezolva ...sau poate "e insurat cu parintii lui"in cazul asta fugi ....e cea mai mare greseala pe care o poti face daca ramai cu el....va trebui sa accepti sa fii pe ultimul loc si uneori inexistenta...va trebui sa accepti sa fii devalorizata si intr-o zi vei cauta dragostea ...ori vei ramane cu el din interes si vei cauta sa fii iubita de altcineva ori vei face depresie dupa depresie...in final tu esti cea care are de pierdut....cauta un barbat normal daca nu vrei sa te distruga...tu pari o femeie ok....la el e problema si nu cred in rezolvarea ei...mai ales ca nici nu te iubeste....poate are nevoie de o sluga sau sponsor...te vezi sluga lui si a parintilor lui...daca nu fugi...mai bine ramai singura....
yzabela_03
Postat pe 28 Octombrie 2012 10:03
Mi-ati pus intrebarea daca i-am cunoscut parintii...Da, am fost de multe ori la el in casa pentru ca am inteles ca e normal sa ii cunosc, sa ma cunoasca si sa discutam. Parintii luii sunt ok in mare, cu toate ca mamele de baieti intotdeauna vor avea ceva de obiectat, indiferent cat de civilizata este iubita fiului....
Am stat la el multe week-enduri in cei aproape 3 ani, m-am mutat la el pentru 4 luni, cu toate ca eu stau singura intr-un apartament cu 3 camere si stam in cartiere vecine. Nu mi se pare normal ca doi oameni de varsta noastra sa locuiasca cu parintii... Am destule exemple in jurul meu de oameni casatoriti care stau cu parintii din diverse motive, insa relatiile respective sunt sub stres continuu. Noi doi avem posibilitati materiale astfel incat sa putem face un credit de casa si oricum riscurile erau toate in ograda mea intrucat eu faceam creditul.
Si da, mama lui ii spala, ii calca, ii face de mancare....Nu stiu daca prefera sa stea cu parintii din pura lasitate sau pt ca ii este frica sa aiba o familie care inseamna responsabilitati. Nu stiu ce o sa faca atunci cand mama lui nu o sa mai fie...
VA MULTUMESC PENTRU SUSTINERE SI PENTRU MESAJELE DE INCURAJARE :)
ariadna06
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:19
Asa este, ai mare dreptate. Barbatii vor sa aiba linga ei pe cineva pentru care sa se trezeasca dimineata, pt care sa lupte, pt care sa simta ca vor sa faca orice efort li se cere. Dar am si eu o intrebare, atunci cind ii arati ca este femeie, si el cere un timp pentru el, ce inseamna?
garbo_8782
Postat pe 28 Octombrie 2012 15:24
Cand am pomenit eu ca este un barbat insurat???? NU ESTE UN BARBAT INSURAT SI NICI NU A FOST. Singura lui familie sunt parintii si sora....Nu sunt de acord cu acest tip de relatii si niciodata nu as putea avea o relatie cu un barbat insurat, indiferent cat de singura m-as simti...
ariadna06
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:29
Daca ajungi sa ceri timp dupa aproape 3 ani de relatie, inseamna ca nu ai folosit cum trebuie timpul pe care l-ai avut la dispozitie....Eu cred ca poti afla foarte clar pe parcursul relatiei ce iti doresti, daca vrei ca persoana cu care esti sa faca parte din viata ta, daca iti doresti o familie, o casa...ce sacrificii esti dispus sa faci. La 38 de ani deja trebuie sa stii ce vrei si mai ales ce cauti...
ariadna06
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:34
Depinde ce intelegi prin ... BARBATI ?! Unii , sunt purtatori de pantaloni lungi...dar si femeile poarta in ziua de azi acelasi gen de pantalon...altii, sunt simple prelungiri ale organului sexual...unii, au ceva in cap, altii, au ceva pe cap...si nu este obligatoriu sa fie par... Sunt trei criterii care definesc comportamentul unui om :- LOCURI , OAMENI, MEDII... Nu intotdeauna este general valabil dar nu discutam acum despre exceptii... Nu vreau sa aprofundez intrucat dizertatia ar fi mult prea lunga dar succint ...LOCUL unde a crescut, a trait si unde activeaza... OAMENII pe care i-a cunoscut de-alungul vietii si amprenta pe care acestia si-au lasat-o in mentalul sau... MEDIUL in care a trait si in care isi desfasoara activitatea . O influenta nefasta o au si pseudo-prietenii si nu in ultimul rand caracterul acaparator al mamei... Urmeaza tipul comportamental : _ COLERIC, SANGVINIC, FLEGMATIC si MELANCOLIC...si acesta are sub -grupe... Sa nu uitam ca acest lucru este valabil si la femeia care este intr-o relatie cu un barbat...exista grade de compatibilitate care, in prima etapa nu sunt observabile datorita unei empatii de moment care se rezuma la un exces de feromoni , care excita glandele hormonale , fapt ce duce cresterea libidoului... Multa lume confunda actul sexual cu dragostea...un rationament complet gresit... La nivelul creierului sunt zone distincte care motiveaza sentimentul de dragoste ( care si ea este diferentiata intre parinti, copii, iubit ) si zona care activeaza capacitatea erogena a organismului... Intre PONS si CORTEX , sunt diferente mari...daca unul activeaza centrul visurilor, al imaginarului, al irealului, asa cum este si ceea ce noi numim IUBIRE, celalalt este sistemul realitatii, al gandirii pragmatice... EMPATIA , nu este acelasi lucru cu dragostea...prin empatie (si nu numai) ne alegem prietenii... Problema pe care o ridici tu , este atat de complexa si in speta, particulara, incat este foarte greu sa dai un raspuns ! Ar fi trebuit ca inca de la inceput sa stabilesti ceea ce vrea el si ceea ce vrei tu ! Daca el avea un exces de hormoni ? Daca tu erai prea posesiva ? Daca mama lui il domina mai mult decat reusesti tu sa o faci ? Daca... Sunt foarte multi de ,,daca'' si in niciun caz nu poti da un singur raspuns... Daca (?!) vom mai avea posibilitatea sa dezbatem acest subiect, eu, ca barbat trecut prin multe ( Nu prin paturile femeilor) cred ca as putea sa-ti canalizez atentia asupra unor greseli pe care le fac multe femei.... Traiesc intr-o lume a barbatilor si stiu ce gandesc si unde se simt inselati in asteptarile lor... Cu deosebita stima !!!
adsum
Postat pe 28 Octombrie 2012 19:06

,,Am stat la el multe week-enduri in cei aproape 3 ani, m-am mutat la el pentru 4 luni, cu toate ca eu stau singura intr-un apartament cu 3 camere si stam in cartiere vecine. Nu mi se pare normal ca doi oameni de varsta noastra sa locuiasca cu parintii... ,,

Sint de acord cu tine. In mod normal trebuia sa se mute el cu tine, daca tu tot stai singura.
Din punctul meu de vedere tu ai incercat tot ce se putea ca sa faci sa mearga relatia. Nu il inteleg pe el de ce petrecea asa putin timp cu tine, daca tu tot locuiesti singura.
Ori nu te-a iubit suficient, ori asa intelege el iubirea.Dar este clar ca pe tine nu te multumeste.
Si faptul ca el a preferat sa se desparta de tine, decat sa se mute cu tine imi spune ca nici pe el nu il multumeste relatia cu tine.
Imi pare sincer rau sa iti spun, dar este evident ca ceva a lipssit din relatia voastra. Despartirea de persoana iubita este dureroasa, dar daca si el ar fi avu acestt sentiment, nu te-ar fi lasat sa pleci.
cdg69
Postat pe 29 Octombrie 2012 16:00
Dar ce......au existat barbati responsabili? Eu nu am cunoscut niciunul!
mitiduk
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:05
buna,
Eu una nu iti recomand sa te multi la el impreuna cu "mamica lui protectoare"
convinge-l sa va mutati impreuna dar in alta parte, ca toate soacrele ...iti va gasi mereu chichite.....parerea ti se va schimba in cateva luni.
Numai bine!
marinamatei87
Postat pe 5 Decembrie 2012 19:09
Nu incerca sa intelegi barbatii...sunt la fel de enigmatici ca si femeile...
LLisa
Postat pe 5 Decembrie 2012 19:13
Daaaa.....pana gasesti cheia enigmei
Rotty
Postat pe 5 Decembrie 2012 19:16
De la: Rotty, la data 2012-12-05 19:16:13Daaaa.....pana gasesti cheia enigmei

...si uite-asa se deschide si cutia Pandorei....
LLisa
Postat pe 5 Decembrie 2012 19:18
Pai...??? cu ..cutia si..Pandora..era alt topic...
elisabeta_boia
Postat pe 5 Decembrie 2012 19:33
...m-am ratacit printre topicuri Betty
LLisa
Postat pe 5 Decembrie 2012 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prea gelos...sau...??? 66 De la: ladyDY 16 Martie 2010 19:39
Dragostea-un joc murdar! 26 De la: Jolie_M 19 Aprilie 2011 11:52
o experienta cu gust amar 207 De la: Jojolin 17 Mai 2011 22:04
CADOU CARE ALINA SUFERINTA...... 5 De la: pussy_busy 25 Decembrie 2009 20:53
de ce oare majoritatea oamenilor sunt nerecunoscători, 21 De la: ingerasulluptor1 24 Iulie 2016 18:10
Setari Cookie-uri