ce sa fac?

prietenul meu ma iubeste foarte mult,ma alinta imi arata ca ma iubeste dar are o pb se ameteste foarte repede...si cand se ameteste(cand bea nitel) atunci imi zice tot felul de chesti,,,care il deranjeaza si ajungem mereu la cearta!il iubesc enorm dar simt ca nu mai pot asa...vrea mereu sa stau langa el si zice ca nu se simte bine in prezenta parintilor mei...ai lui sunt ok..dar nu ma pot indeparta de familia mea in special de mama desi nu traiesc cu ei toata viata!ce e de facut???
garbo070672
Postat pe 28 Octombrie 2012 00:42
Pune lacat la pivnita !!!
GHEISA_
Postat pe 28 Octombrie 2012 07:59
Se zice ca copilul si omul beat spune intotdeauna adevarul....
Rotty
Postat pe 28 Octombrie 2012 08:58
spune-i sa bea altceva,daca vrea sa fiti impreuna,ca sa evitati certurile,care deterioreaza orice relatie in timp,in cativa ani.
apoi,rareste cu parintii tai,nu renunta la ei,dar ocupa-te de ei,fara sa stie el prea multe.
daniilia
Postat pe 2 Noiembrie 2012 06:20
Are dreptate 61....Cand el o ia pe trei carari,hop si tu dupa el...Doar il iubesti si il urmezi...Nu ?
Rotty
Postat pe 3 Noiembrie 2012 12:15
Axl_R
Postat pe 3 Noiembrie 2012 12:21
De la: garbo070672, la data 2012-10-28 00:42:54prietenul meu ma iubeste foarte mult,ma alinta imi arata ca ma iubeste dar are o pb se ameteste foarte repede...si cand se ameteste(cand bea nitel) atunci imi zice tot felul de chesti,,,care il deranjeaza si ajungem mereu la cearta!il iubesc enorm dar simt ca nu mai pot asa...vrea mereu sa stau langa el si zice ca nu se simte bine in prezenta parintilor mei...ai lui sunt ok..dar nu ma pot indeparta de familia mea in special de mama desi nu traiesc cu ei toata viata!ce e de facut???


Acele chestii pe care ti le reproseaza baut , sunt lucruri pe care le gandeste in viata de zi cu zi dar nu ti le spune din motive doar de el stiute ... In ceea ce priveste relatia lui cu parintii tai , tu cunosti detaliile , poate ai tai nu-l agreeaza si-l fac sa se simta stanjenit in prezenta lor ...
Fata_Morgana
Postat pe 3 Noiembrie 2012 13:32
Daca unora le "fug ochii" , eu de ce nu as putea citii cu picioarele ?
Rotty
Postat pe 3 Noiembrie 2012 13:46
De la: garbo_8361, la data 2012-11-03 13:36:36Se vede ca ai citit ci picioarele roti


de ce ar fi citit Rotty cu picioarele?
nu i-ai zis fetei sa-si urmeze iubitul??
a-l urma in apucaturi, nu este tot un fel de.al urma si de-a nu-l lasa la greu?
ca lui ii e greu sa dea gata doi litri de vin... si avand un ajutor de nadejde alaturi poate nu o mai ia pe trei carari... sau pe aratura... sau nu mai ameteste

de ce l-ar urma doar plecand in lume si nu l-ar urma si in faptele bune si in cele rele.
nu o obliga nimeni sa nu bea, cum nici pe el nu-l obliga nimeni sa bea!

sotul si sotia dupa nunta
auzi femeie, eu cand vin de la munca la ora 7 fix
vreau sa gasesc mancarea pe masa
esti nu esti acasa nu ma intereseaza, mancarea sa fie pe masaù
imi e sau nu mi-e foame nu conteaza sa fie masa gata!

replica sotiei
auzi iubitul meu sot...
eu in fiecare zi la ora 12:36 ma f...
esti nu esti acasa nu-mi pasa... eu ma f...

heartbit
Postat pe 3 Noiembrie 2012 14:26
draga mea ceea ce trebuie sa faci tu stii deja in sufletul tau dar vrei sa il auzi de la altii....trebuie sa il lasi pentru ca nu te iubeste...iubirea nu se demonstreaza cu alinturi ci cu intelegere,fidelitate,respect pentru tine si familia ta....eu te sfatuiesc sa il lasi pe iubitul asta al tau ca o sa suferi mult din cauza lui
Claudia_Duta_Botez_1
Postat pe 12 Noiembrie 2012 18:48
in dragoste nu exista interese...cand iubesti iti doresti sa fii iubita si te lasi si de mama si tata si tu si el...nu va spuneti chestii pt ca atunci cand iubesti deja i-ai acceptat defectele si chiar iti plac,nu te deranjeaza...cand te deranjeaza ceva iubesti ca un incepator dar daca nu te poti debarasa de vicii sau alte persoane care nu fac parte din cuplu,daca viciile tale sau ale lui nu fac parte din placerile voastre va ucide farama de iubire care nu-i decat o scanteie....poate sa se stinga atat de usor...nu stiu care este vinovat pt ca el isi ineaca nemultumirea fata de tine in pahar iar tu esti inca fetita parintilor tai...nu esti pregatita sa devii femeie iar el nu are curajul sa caute ceva potrivit...sigur nu sunteti facuti unul pt altul...fericirea voastra va apune mult mai devreme decat ati vrea voi.
yzabela_03
Postat pe 12 Noiembrie 2012 23:00
De la: garbo070672, la data 2012-10-28 00:42:54prietenul meu ma iubeste foarte mult,ma alinta imi arata ca ma iubeste dar are o pb se ameteste foarte repede...si cand se ameteste(cand bea nitel) atunci imi zice tot felul de chesti,,,........ce e de facut???



cu zeama de varza ai incercat?
heartbit
Postat pe 12 Noiembrie 2012 23:31
De la: garbo070672, la data 2012-10-28 00:42:54prietenul meu ma iubeste foarte mult,ma alinta imi arata ca ma iubeste dar are o pb se ameteste foarte repede...si cand se ameteste(cand bea nitel) atunci imi zice tot felul de chesti,,,care il deranjeaza si ajungem mereu la cearta!il iubesc enorm dar simt ca nu mai pot asa...vrea mereu sa stau langa el si zice ca nu se simte bine in prezenta parintilor mei...ai lui sunt ok..dar nu ma pot indeparta de familia mea in special de mama desi nu traiesc cu ei toata viata!ce e de facut???

Bine ca sunteti numai prietei ,daca erati casatoriti luai si bataie cind era baut.El nu este capabil sa-si gaseasca alta,te are pe tine desi nu te iubeste ,cind este treaz este las ,prinde curaj numai dupa ce bea sa-ti arate ce nu-l multumeste ca devine voinicul inconstient si lucreaza doar alcoolul.
Tu esti oarba de dragoste,insa parintii tai au citit omul si el daia se fereste de ei. Luati si voi o garsoniera cu chirie si dupa 3 luni tragi concluziile juste,numai atunci cind nu vor mai fi cu voi parintii ,afli daca si el te iubeste sau numai te foloseste.
VOIAJOR
Postat pe 12 Noiembrie 2012 23:32
De la: garbo070672, la data 2012-10-28 00:42:54prietenul meu ma iubeste foarte mult,ma alinta imi arata ca ma iubeste dar are o pb se ameteste foarte repede...si cand se ameteste(cand bea nitel) atunci imi zice tot felul de chesti,,,care il deranjeaza si ajungem mereu la cearta!il iubesc enorm dar simt ca nu mai pot asa...vrea mereu sa stau langa el si zice ca nu se simte bine in prezenta parintilor mei...ai lui sunt ok..dar nu ma pot indeparta de familia mea in special de mama desi nu traiesc cu ei toata viata!ce e de facut???
Argentina_Malcea_1
Postat pe 21 Noiembrie 2012 02:17
Daca nu l-ai pus la diverse situatii inainte , foarte rau .
Barbatii profita de slabiciunile emotionale ale fetelor .
Poate are avantaje de la tine .
Parintii si-au dat seama de caracterul lui .

Sfatul meu : ASCULTA DE PARINTI
TREZESTE_TE LA REALITATE
Argentina_Malcea_1
Postat pe 21 Noiembrie 2012 02:29
Esti la topicul "Ce sa fac ? "....62...cu tine vorbesc...Iti dau o idee... ...Ori iti stergi contul....ori devii un om normal (ceea ce ma indoiesc...) ...........................Te rog eu frumos...........................incearca.
Rotty
Postat pe 21 Noiembrie 2012 16:48
De la: garbo070672, la data 2012-10-28 00:42:54prietenul meu ma iubeste foarte mult,ma alinta imi arata ca ma iubeste dar are o pb se ameteste foarte repede...si cand se ameteste(cand bea nitel) atunci imi zice tot felul de chesti,,,care il deranjeaza si ajungem mereu la cearta!il iubesc enorm dar simt ca nu mai pot asa...vrea mereu sa stau langa el si zice ca nu se simte bine in prezenta parintilor mei...ai lui sunt ok..dar nu ma pot indeparta de familia mea in special de mama desi nu traiesc cu ei toata viata!ce e de facut???
nu o sa traiesti cu parintii tai draga toata viata,asta e sigur...dar nici cu el nu...in general trebuie sa fie o dragoste perfecta intre voi,suflete pereche cum se zice ca sa razbiti fara familie si cei apropiati,dar...dar...si asa in timp veti cauta apropierea de ei cand va veti cladi relatia suficient de strong incat sa ai convingeti si pe ei ca sunteti unul pt celalalt.acum tu nu ai dat detalii de ce el ai respinge pe ai tai si ai lasat loc de speculatii.de obicei un barbat in adevaratul sens al cuvantului are relatii bune cu socrii,stie sa gereze situatii si sa previna eventuale conflicte,in cazul femeilor e mai dificil(statistic vorbind).nici varsta ta nu ai precizat-o,nici a lui
venizigoldplated
Postat pe 22 Noiembrie 2012 01:06
De la: garbo070672, la data 2012-10-28 00:42:54prietenul meu ma iubeste foarte mult,ma alinta imi arata ca ma iubeste dar are o pb se ameteste foarte repede...si cand se ameteste(cand bea nitel) atunci imi zice tot felul de chesti,,,care il deranjeaza si ajungem mereu la cearta!il iubesc enorm dar simt ca nu mai pot asa...vrea mereu sa stau langa el si zice ca nu se simte bine in prezenta parintilor mei...ai lui sunt ok..dar nu ma pot indeparta de familia mea in special de mama desi nu traiesc cu ei toata viata!ce e de facut???


Scumpa , omul la betie spune adevarul, sa nu te indoiesti de asta, practic el asa gandeste despre tine in realitate dar nu iti va spune nicodata cand este treaz pnreu ca are un caracter oribil (sa stii ca educatia este ca erectia , daca o ai se vede) deci..........realizezi si singura situatia, nu?!
De ce spui ca parintii lui sunt OK si ai tai nu?!
Parintii tai nu sunt OK pentru ca si-au dat seama ca el este un betiv ? Cu siguranta nu-si doresc sa-ti traiesti viata langa un betiv notoriu, sau sa faci un copil cu un om de nimic? Ce ar putea invata copilul de la tatal lui?
Ai vrea ca parintii tai sa se bucure de situatie?
Tie iti place cand te duci cu el "in lume" si se imbata? oare nu iti este rusine cu el?
Eu vin si te intreb: de ce pierzi vremea cu un individ ca el?
Chiar daca iti faci o familie cu cineva, trebuie sa ai relatii atat cu parintii lui cat si cu parintii tai; numai cei lipsiti de educatie nu pot pastra aceste legaturi si se cearta.....sau "asculta de barbat".....
Daca ai rupe relatia cu parintii tai (cum te sfatuia cineva pe aici) si te-ai duce dupa betiv , crezi ca ti-ar fi mai bine? Gresit! de bautura nu se vindeca decat foarte putini oameni.

Este alegerea ta daca vrei sa stai cu un betivan (eventual sa si ranesti dupa el cand iti vomita in casa) , sau daca iti legi viata de el pentru ca "te iubeste" cand e treaz (dar in realitate el gandeste ceea ce iti spune cand e beat).....SUCCES!


adeline
Postat pe 24 Noiembrie 2012 00:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
monotonia in relatie 20 De la: garbo098181 10 Februarie 2010 17:17
ceva banal 55 De la: giul1a 5 Iulie 2010 11:59
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
40 DE ANI ????CE SE INTIMPLA DUPA 100 De la: garbo005849 14 August 2009 10:17
sunt atat de singura 68 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:09
Setari Cookie-uri