Ce sa fac?

Am 20 de ani si sunt cu un baiat de 4 ani, anul asta ne-am casatorit dar problema este ca in sufletul meu cred ca nu este o persoana pt mn. In acesti 4 ani avem mai multe certuri decat momente placute. Nu sunt nici eu persoana usor de suportat o recunosc! Nu reusim nicodata sa discutam pt ce ne certam, relatiile sexuale nu sunt extra si personalitatea lui ma enerveaza din ce in ce mai mult. Am trecut prin multe ca sa putem fi impreuna pt ca toata lumea era contra noastra dar acum am impresia ca nu se inselau. Acum are probleme financiare grave si m-am gandit ca daca l-asi parasi acum asi fi ipocrita doar ca el are tot timpul genul asta de probleme. Simt ca nu sunt bine langa el dar in momentul in care ma gandesc sa plec ma simt trista am impresia ca "mi se rupe sufletul". Am fost plecata o luna jumate in Italia la matusa mea si sincer nu avem nici un chef sa ma intorc la el dar am facut-o pt ca stiam s-au cel putin credeam ca are nevoie de mine. Cand i-am spus ca nu ma mai intorc a zis ca se omoara ca fara mine viata lui nu are nici un sens si cred ca asta ma speriat.Simt ca nu este omul cu care vreau sa-mi impart restul zilelor dar imi este gre sa ma despart de el. Oare este iubire s-au doar obijnuinta? M-a ajutat mult si cred ca ma simt vinovata sa-l las singur... Astept cu nerabdare parerea voastra.
ely75
Postat pe 11 Septembrie 2009 10:59
e bine totusi,ca esti de 4 ani cu el si nu cu un baiat de 4 ani :)...Ok,acum despre subiect: anul asta te-ai casatorit...m-ai asteapta e un an critic,dar nu pleca de la ideea "obisnuinta,vinovatie..etc"
rica_mld
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac..va rog ajutati`ma 7 De la: oana4me 1 Februarie 2010 12:43
greutatea intrauterina a fatului 1 De la: elena380 21 August 2011 09:24
cofuza 1 De la: garbo098668 19 Aprilie 2010 09:01
e dureros...cum sa trec peste despartire? 44 De la: carmen30ro 23 Septembrie 2013 14:22
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
Setari Cookie-uri