....simt o durere enorma in piept....

buna ziua dragilor, simt nevoia sa discut problema mea cu cineva, si nu tin sa ma descarc celor apropiati...
povestea mea e frumoasa...tind sa cred, iubesc si sunt iubita, dar..intotdeauna exista un dar, care nu ne da pace...
sunt divortata de 5 ani, am un baietel de 5 anisori si 8 luni, iar de 1 an si 4 luni sunt cu un baiat(ca nu-l pot numi barbat, desi are 30 de ani..si o sa va zic si de ce) care de la bun inceput imi cunostea situatia...
trec peste faza de inceput, caci stim cu totii cat e de fain!
acum, dupa 1 an si ceva, respectivul si-a dat seama ca de fapt nu poate sa aiba o relatie cu mine...caci nu sunt singura!!!adica ca am un copil..si ca nu se poate adapta, nu se poate atasa...etc, nu vede un viitor impreuna,ca ar vrea totusi copii lui, familia lui, si nu vrea sa se ajunga la momentul ala urat in care va face diferente intre copii, sau mai rau sa ma chinuie pe mine...
astazi , m-am decis...i-am spus cam ceea ce va scriu si voua, ca il inteleg perfect, ok...nu este indeajuns de barbat, cel mai bine ar fi sa ne despartim, de tot, asta ar insemna fara nici un fel de legatura, fara tel, mailuri, etc...ignore total!
imi spune ca este de acord, cu toate ca ii este foarte greu, ca isi da seama ca suntem un cuplu perfect, compatibili in orice...mai putin copilul meu, de care este deranjat ca exista...ok, pentru mine este o mare jignire si nu o sa accept in veci ca un individ sa nu-mi accepte situatia!
sunt inca tanara(29 ani) si am toata viata inainte...asta scurta, ca imi dau seama ca este scurta si noi nu stim sa o traim asa cum trebuie...dar asta e alta poveste...
as avea nevoie de un sfat, fiind ca cum v-am zis..il iubesc, ma iubeste, as vrea sa stiu cum sa trec peste momentul asta dificil(nu as vrea sa-l pierd)....multumesc!!!
sabry1104
Postat pe 5 Septembrie 2011 10:30
garbo 395 .. copilul tau nu ar trebui sa fie o problema pentru el. Acest copil face parte din tine si prietenul tau TREBUIE sa /l accepte. Daca nu poate face acest lucru nu are rost sa mai continui aceasta relatie.
zici ca te iubeste?! ... nu cred !! cand iubesti un om ... iubesti fiecare particica din el . Si copilul tau este o particica din tine.
cricat
Postat pe 5 Septembrie 2011 10:43
ma iubeste doar pe mine....
sabry1104
Postat pe 5 Septembrie 2011 11:20
nu trebuie sa vrei sa-l pierzi, pentru ca nu l-ai avut niciodata!
a fost bine in pat si asa in discutii, dar un individ, ca sa nu zic nici baiat, nici barbat, care te vrea sincer si cu adevarat, trebuie sa-ti accepte si copilul, mai ales ca nu l-ai ascuns!
deci out, si next. trebuie sa gasesti unul care sa te vrea pe tine si alaturi de tine sa accepte si copilul, chiar daca isi doreste si el unul al lui cu tine!
succes! si incearca sa intelegi ca a fost o experientza, chiar daca amara, dar din care ai invatzat ceva si n-ai pierdut mare lucru, decat un an si ceva din viatza, alaturi de cinva care nu te merita, atat timp cat nu-ti accepta copilul!
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 12:22
pfff....greu:(
tinutzika19
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:01
un EKG..,urgent..
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:06
D_racusorule,
io cred ca ii musai si un ecograf....
tot urgent
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:07
sa fie si gravida..?
roby_cado
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:10
nooo. ca ala e prea stresat de celalalt copil....
inca unu?
sigur e nevoie si de pastile...de inima...rea...

ecograf se face si la inima, frate....stiu eu ...sigur....
c-am tras o spaima acu 4-5 ani...ioi...nu pentru mine....dar nu eu contez aici....
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:13

robytza, ma uimesti, parol...
nu credeam ca ai asa un umor
michelle_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:18
ai si tu o scuza...esti femeie...
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:19
...si blonda...combinatie fatala si letala
michelle_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:22
ideala...intr-un cuvant....
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:23
vai...merci...merci...
michelle_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:26
pentru ce ?
ca doar nu eu te-am facut cum esti...
ia ce ascult io amu:

http://www.youtube.com/watch?v=ZGoWtY_h4xo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=SUMcA--ejOc

ehehe...
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:26
mda, daca spui tu..o sa fac, oricum multumesc pentru sfat, niciodata n se stie cand o sa am nevoi:D
sabry1104
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:37

copilul? sau ce o sa faci?
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:39
copil deja am, multumesc...
sabry1104
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:43
sa fii sanatoasa si sa il poti creste frumos
si eu am, de 12 ani ( copil, daca mai pot spune asa...)
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:46
doruletzule, pai cum daca mai poti spune asa?
si peste 70 de ani, tot copilul tau e... deci ai copil si cand o sa fii pensionara!
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:53
De la: dor72_, la data 2011-09-05 19:46:33sa fii sanatoasa si sa il poti creste frumos
si eu am, de 12 ani ( copil, daca mai pot spune asa...)



multumesc, la fel si tie!
sabry1104
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:54
alfule, daca ai vedea cum suna telefoanele si zboara mesajele...ioi
nu mai zic de dichiseli si parfumele....
ce copil, ca-s in limba gagicile...cu toata modestia pe care as putea s-o am...
cum ma vede cate una pe strada, cum ma-ntreaba...nici te miri ce .... si cu 3-4 ani mai mari....ehehe...
ce stii tu
esti baietandru...cam asa ca fiu-meu....
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:26
dor, hait, io si baietzandru ...? m-ai avansat in grad???
mai acum juma de an imi ziceai bebelash ...
pfffff... ce-am mai crescut, nici nu mi-am dat sama cum trece vremea ...
am crescut in juma de an, cat altii in 39 ...
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:31
....ca-n poveste....de la mancarea sanatoasa...
Axl_22
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:33
da mey...ca te-am udat zilnic...si te-am ingrijit cu drag...si te-am invatat ..si te-am alintat....
ca asa sunt io....simtitoare...cand e vorba de baieti isteti....
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:35
sarutari de maini pe amandoi obrajii!
alfheim
Postat pe 5 Septembrie 2011 21:18

ai facut exact ca si fiu meu....
o meriti...
dor72_
Postat pe 5 Septembrie 2011 21:19

sabry...cel mai bun lucru si cel mai sanatos pentru tine cred ca ar fi sa
intrerupi total orice legatura cu el ....bine ca se stie ...nimeni nu a reusit din prima
si daca a venit cu planuri de viitor, pentru el ...fi sigura ca si-a pus ochii deja pe cineva
daca ai trecut deja prin divort ...stiii doar cum sunt situatiile astea
sunsset
Postat pe 5 Septembrie 2011 21:42
sabry .. chiar tu ai spus ca nu e matur . Vrea jucaria asta (pe tine)... dar fara parti esentiale din ea. Chiar vrei un al doilea copil ... un pic mai mare?
cricat
Postat pe 6 Septembrie 2011 07:46
De la: sunsset, la data 2011-09-05 21:42:42
sabry...cel mai bun lucru si cel mai sanatos pentru tine cred ca ar fi sa
intrerupi total orice legatura cu el ....bine ca se stie ...nimeni nu a reusit din prima
si daca a venit cu planuri de viitor, pentru el ...fi sigura ca si-a pus ochii deja pe cineva
daca ai trecut deja prin divort ...stiii doar cum sunt situatiile astea


ai dreptate...nu sunt in totalitate convinsa ca "a pus ochi pe alta", insa l-am provocat la discutie, si nu a negat ca isi cauta "prototipul"in alta parte...prototip insemnand viitoare mama a copiilor lui, si recunoaste ca este foarte greu sa -si gaseasca, deoarece are inca sentimente pentru mine, dar ....ma astept sa se intample asta cat de curand...
ieri, dupa ce am avut discutia si i-am zis ca ma retrag, a intrat in panica....dar totodata a acceptat:(
mi-ar fi mai usor daca m-ar lasa in pace..dar nu...el inca ma suna, gaseste diferite motive sa ne vedem...
mi-e foarte greu...pentru ca dupa divort am fost 3 ani singura, iar el a intrat in viata mea cand nu ma asteptam, si a reusit sa ma faca sa prind incredere in el, intr-un viitor frumos...si acum?ma intorc la cei 3 ani???
sa nu crezi ca sufar...chiar nu, probabil ca o sa se inatmple in momentul in care o sa-l vad cu alta, si atunci o sa constientizez ca s-a terminat, dar deocamdata sunt ok...
am timp mai mult pentru mine, pentru baietelul meu...ies, ma plimb, citesc..etc, insa atunci cand ma suna, ma intoarce...
multumesc...imi face bine ori ce mi-ati spune!
o zi buna

sabry1104
Postat pe 6 Septembrie 2011 08:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt atat de singura 68 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:09
casnicie nefericita 83 De la: carloni_carla 16 August 2011 20:59
Un sfat :( va rog 53 De la: garbo224255 17 August 2011 18:03
o poveste de dragoste 11 De la: Axl_22 4 Septembrie 2011 23:00
de cate ori poti ierta? 62 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:41
Setari Cookie-uri