Femeie, ti-ai pierdut feminitatea!

De la: quasaria, la data 2012-06-14 20:02:17 a, bun. personalitatile mele multiple tropaiau contrariate, da' dak "se coreleaza" , ok.:-)))



eu zaceam ca-ti scapa ceva d'ale feminitatii nu numa observatii si aprobari....na ...ce m-as face eu ca barbat sa nu stiu sa apreciez cand femeie este delicatata, ascultatoare ,iubitoare si mai ales su(s)pusa ...? 8-> :))
Fss_ssu
Postat pe 14 Iunie 2012 20:25
Atunci nu te-ai numi "barbat"....
Rotty
Postat pe 14 Iunie 2012 20:29
Mai ales asculttoare!
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2012 20:31
Adica sa asculte muzica,barfele din vecini....
Rotty
Postat pe 14 Iunie 2012 20:32
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2012 20:39
De la: suparatu_, la data 2012-06-14 20:25:47eu zaceam ca-ti scapa d'ale feminitatii nu numa observatii si aprobari....na ...ce m-as face eu ca barbat sa nu stiu sa apreciez cand femeie este delicatata, ascultatoare ,iubitoare si mai ales su(s)pusa ...? 8-> :))


daca vrei parerea mea, desi nu cre' ca o vrei.... :-)))... cre'ca ar trebui sa te intrebi ce sa te faci "ca barbat" tocmai daca apreciezi sa fie aia "ascultatoare" si "supusa" - si nu ai aprecia sa ii cultivi personalitatea, de exemplu? Sa ii dai incredere, sa o determini sa evalueze, sa gindeasca, sa exprime - eventual sa conteste, sau sa TE conteste - in loc sa apreciezi ca e "supusa"?

personalitatile mele multiple cam asta zic...
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2012 20:44
se asorteaza
Eugenia_
Postat pe 14 Iunie 2012 20:47
Pai am zas eu: ia sa scriu asa sa vad cate fete imi dau raspunsu' ce-l astept ...
Iote-te ce bine zaci ,dar tot la barbat (adica io') se refera....de ce sa stau eu sa ma gandesc ca-i femeia ascultatoare,ha? ....mie imi convine ce-i zac /aia face,cum o pun /asa sta,unde o duc /acolo ramane ....ce nu fac bine?
Da feminitatea asta chiar ca n-o gasesc nicaieri......mai mult ca la ea.
Fss_ssu
Postat pe 14 Iunie 2012 20:53
sa iti iei un catel, ai incercat?
E feminin... daca il dresezi....
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2012 20:55
Fata asta te ntreab, ea tot acolo este/o rmas?
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2012 20:58
De la: suparatu_, la data 2012-06-14 20:53:44Pai am zas eu: ia sa scriu asa sa vad cate fete imi dau raspunsu' ce-l astept ...
Iote-te ce bine zaci ,dar tot la barbat (adica io') se refera....de ce sa stau eu sa ma gandesc ca-i femeia ascultatoare,ha? ....mie imi convine ce-i zac /aia face,cum o pun /asa sta,unde o duc /acolo ramane ....ce nu fac bine?
Da feminitatea asta chiar ca n-o gasesc nicaieri......mai mult ca la ea.

Ia-ti o papusa "camuflabila"....
Rotty
Postat pe 14 Iunie 2012 20:59
da si la tine, ....parca eu tre sa gandesc si in locu ei X pt. ea....cine o are ,ofera draga,nu pune problema asa.... daca eu ma gandesc la cum sa se exprime ea, eu cand ma mai exprim? sa invete draga,sa mearga la cursuri de toate felurile ...eu o incurajez,n-am zis nu....da sa vad si rezultate....no?
Fss_ssu
Postat pe 14 Iunie 2012 21:01
Rotty nu-mi place sa vb. cu papusile....cu catzelu' da.....dar nu am suficient timp pt. el

e, un catzel buna ideie....dar si ala musca la un mom. dat ...si sa ma linga pe fatza?....nu vreau
Fss_ssu
Postat pe 14 Iunie 2012 21:06
un catel de plus, ar fi si mai bun...:-))
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2012 21:10
Da, am..... facut cadou chiar acum cateva saptamani.....


e,o diferenta intre animal si jucarie,macar atata stiu si eu, doar ca nimeni nu ma lamureste cum este cu feminitatea voastra ,a fetelor....asta ma supara f. tare.
Fss_ssu
Postat pe 14 Iunie 2012 21:23
E ceva cu care ne nastem,(cele care) si nu o putem definii....se vede,se ghiceste si lasa in urma ei un parfum de "vino `ncoace...."....
Rotty
Postat pe 14 Iunie 2012 21:31
majestatea voastra, lamuriti-ne ce intelegeti prin "feminitate" si o sa incercam sa ne indeplinim rolu' de oracolu' din delphi.... :-)))
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2012 21:31

Ap' daca /...vreti tot eu sa va spun ce rost mai are sa va mai intreb pe voi?
Descrieti-o si comportati-va voi cu feminitate....eu de unde sa stiu ?!
Spune tu , merit eu sa nu aflu un raspuns de la cele mai fidele prietene ce le am, ma lasati voi cu "marfa-n soaRe" ??
Fss_ssu
Postat pe 14 Iunie 2012 21:39
pai acu' depinde... io rabinu'no.5 (de la Chanel no 5) cred ca daca marfa trebe sa se coaca, e bine sa stea si in soare...
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2012 21:47


M'da ...ploua iar!

Noapte bunicica ....pana maine revine soarele prin partile astea si
gasesc marfa expusa ...... "la aprozar"
Fss_ssu
Postat pe 14 Iunie 2012 21:58
Io prefer de la pia. Fr suprare.
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2012 22:08
fara aditivi, fara conservanti...
quasaria
Postat pe 14 Iunie 2012 22:15
Femei...femei...
Axl_R
Postat pe 14 Iunie 2012 22:36

dap' si femeile au aditivi si conservanti

numa' barbatu ii pur/ ECO

Mai! iar ajungem la modificate?

Dati si voi din "casa" cum e cu dragostili;)) cu finetea aia feminina,cu...... dreptu'-n stangu....nu va opriti ,vad....

Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2012 10:44
Cu dragostili e grele...cu casa i mai greu...
Io am un scunel n cas, nu-mi mai trb, l vrei tu? ;))
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2012 10:51
one is not born, but rather becomes a woman - Simone de Beauvoir.
Nu-s de ce, pe aici inclin si eu.
In traducere ar insemna ceva de genu - cineva nu se naste ci DEVINE femeie. S-ar mai continua si cu "cine nu-si da seama de acest lucru, e nebun (sau prost).

experientele de viata, oamenii intalniti "pe drum" definesc feminitatea. Exista niste caracteristici generale - moliciunea si gratia miscarilor, exprimarea emotiilor in mod mai deschis, dar ceea ce face o feminitate sa fie unica este exact cumulul de experiente de viata proprie traita.
Ideea colaterala este ca daca barbatii cu care s-a intersectat sunt dintre cei din cauza carora femeile devin frigide, adio feminitate!
As_ninge
Postat pe 24 Iunie 2012 08:27
nu mi-am pierdut-o deloc,pardon!!!
daniilia
Postat pe 24 Iunie 2012 12:12
De la: suparatu_, la data 2012-06-15 10:44:58
dap' si femeile au aditivi si conservanti

numa' barbatu ii pur/ ECO

Mai! iar ajungem la modificate?

Dati si voi din "casa" cum e cu dragostili;)) cu finetea aia feminina,cu...... dreptu'-n stangu....nu va opriti ,vad....


numa' barbatu ii pur/ ECO (s)
feminitatea la femei? imi place asta...
mai bine decat efeminat
suparatule, feminitatea o vezi intrinsec legata de delicatete?
atunci, imi pare rau...io-s barbata
dor72_
Postat pe 24 Iunie 2012 13:44
De la: As_ninge, la data 2012-06-24 08:27:54one is not born, but rather becomes a woman - Simone de Beauvoir.
...
experientele de viata, oamenii intalniti "pe drum" definesc feminitatea. Exista niste caracteristici generale - moliciunea si gratia miscarilor, exprimarea emotiilor in mod mai deschis, dar ceea ce face o feminitate sa fie unica este exact cumulul de experiente de viata proprie traita.



As_ninge, interesant si punctul asta de vedere: dar esti sigura ca "feminitate" e ceea ce se invata? Daca te uiti cu atentie, bebelusii fetite sint diferite comportamental de bebelusii baietei, de la virsta la care nu au inteles inca ce culoare de ciorapei poarta. Deci nu ne nastem unisex - iar bebelusii se nasc la fel, desi perceptia despre feminitate difera in functie de epoca, locatie si individ...

Ceea ce "se invata" sint asteptarile. Cutumele. Tiparele de comportament. Oamenii sint fiinte sociale si manipulative, constient sau subconstient. Se comporta in functie de ce vor sa obtina si cum percep ca vor obtine. O femeie care isi da ochii peste cap fata de un barbat nu isi va da ochii peste cap si fata de o femeie. Sau fata de alt barbat. E feminina? Ce determina variatia? Ea insasi? Contextul?
O sa ti se spuna vreodata ca n-ai fost feminina cind ai calculat bilantul firmei la sf. anului? Probabil nu. Atunci de catre cine/in ce context si versus ce asteptari au loc variatiile sau evaluarile feminitatii?
Discutia e ampla.
quasaria
Postat pe 24 Iunie 2012 15:49
De la: dor72_, la data 2012-06-24 13:44:24
numa' barbatu ii pur/ ECO (s)
feminitatea la femei? imi place asta...
mai bine decat efeminat
suparatule, feminitatea o vezi intrinsec legata de delicatete?
atunci, imi pare rau...io-s barbata


Dorulet, nu am zis eu ca "VAD"intrinsec legata de delicatete,eu vreau sa aflu cat de bogata/variata este feminitatea cu toate complexitatile ei,ce-o defineste mai bine si care sunt sursele de provenienta ale feminitatii.
Tu ai feminitatea ta/cu siguranta,dar, cine ti-o dat-o?..8->
Fss_ssu
Postat pe 24 Iunie 2012 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut! 6 De la: garbo055472 17 Ianuarie 2010 14:42
de ce este mai incitanta o relatie interzisa, mai ales cand ai luptat mult sa fii cu un om de nota zece??? 42 De la: garbo_19362 14 Noiembrie 2013 10:34
ce ati face 13 De la: sora_ilsi 20 Mai 2010 23:04
LA MULTI ANI TITUROR ROMNILOR DE FLORII ! 4 De la: VOIAJOR 13 Aprilie 2012 08:17
Vizualizare mesaj 2008 1 De la: MaiaLuana 1 Octombrie 2010 13:20
Setari Cookie-uri