Poveste de dragoste -Ramas bun Doamnelor.

Am avut o placere deosebita sa conversez inteligent,amuzant si extrem ce delicat cu multe doamne de pe acest site.Din pacate in ultima vreme o pleiada de persoane pe care refuz sa le mai cataloghez reusesc sa murdareasca si sa jigneasca pe toata lumea de buna credinta cu cele mai abjecte si inepte glume proaste si apelative.Cat ele au foat indreptate asupra mea m-am aparat singur cum m-am priceput uneori pierzandu-ma cu firea motiv pentru care imi cer scuze public acum.Ieri insa au mers prea departe si au inceput sa jigneassca si sa batjocoreasca prietene de pe Garbo ,fara ca aceste sa aibe practic nici cea mai mica vina.Mentionez ca nu am facut aluzie la persoana care a fost jignita in nici un articol sau mesaj scris de mine pe acest site sau oriunde altundeva aiurea.In aceste conditii ma retrag si pe cale de consecinta nu mai postez nici un articol sau mesaj pe Garbo atata timp cataceste personaje dubioase si de o factura mai mult decat indoielnica continua sa ploueaze atmosfera acestui site.Daca cineva doreste sa ma contacteze personal voi raspunde cu placere oricarei solicitari trimise si voi conversa in particular cu oricine ma solicita.In rest le las placere acelor mai sus amintiti sa domine site-uyl sus amintit si va invit sa ne respectam noi pe noi insine ,nemai participand la discutii de joasa calitate unde se foloses vesnic numaii invective,jigniri si vulgaritati inutile,in locul argumentelor de bun simt .Mi-a facut o placere deosebita sa interactionez cu dumneavoastra si va doresctot binele din lume .Cu multa simpatie.
garbo265966
Postat pe 11 Iunie 2012 00:09
Sincer, tu chiar ne bagi pe toi n ac oal?
Cine domin site-ul?
Axl_R
Postat pe 11 Iunie 2012 00:16
si de ce nevoia de o despartire publica melodramatica, daca ai decis sa pleci?
Doresti aplauze?

Exista o cale mult mai simpla: e un buton: sterge cont.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 00:18
Q contul si-l pastreaza pentru prietenele jignite si pentru cine mai vrea sa converseze cu el in particular!
heartbit
Postat pe 11 Iunie 2012 02:17
posteaza-ti garboi telefonul!
Telefonul, faxul, mailul, ym-ul, skype, msn, facebook, adresa si copia ID! Fiecare in alt topic!
Ca sa stie fiecare donna e mobile (adica doamna mobilata) de pe pamintul asta unde te gaseste asteptind de-a pururi , cind s-o hotari!
Poate dnele nu vor sa vorbeasca la telefon. Sau poate n-au telefon! Poate vor sa vina direct la usa! Nu stiu unde sa vina si de cine sa intrebe, ca doar n-or sa intrebe de numarul Satanei, si pierzi "conversatiile particulare delicate" la care te referi.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 03:32
Asta e finalul povestii de pe peron??? ....ca eu la asta ma asteptam cand am vazut titlul..... ......Ahaaa!!!! Deci tu ramai pe peron si noi plecam cu trenul in concediu ! Sau invers?? .........
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2012 08:39
eu v-am spus de la-nceput ca nu o sa fie urmare... !!!! n-ati vrut sa ma credeti.
poate daca primea baiatu' si putina incurajare, poate ar mai fi continuat. vroia si el sa se simta bine pe aici... ! in fine.... 966, sa ai noroc si succese in viata, indiferent ce faci sau visezi, cu totii suntem cam asa... si sa-ti gasesti alti prieteni cu care sa te intelegi... !!!! salute... !!!
barboneli
Postat pe 11 Iunie 2012 08:54
....Si io ce cuminte asteptam cu sufletu` pe butonul laptopului...
Neata ma
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2012 09:09
i pe mine nu? Discriminareeeeee!
Axl_R
Postat pe 11 Iunie 2012 09:15
Pe tine tot timpu`
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2012 09:39
Ghini, m gndeam c trebe s merg la Haga.
Axl_R
Postat pe 11 Iunie 2012 09:46
966....ce sa zic?imi pare rau.Sa fii iubit!Si nu te lasa murdarit !
printesa_jo
Postat pe 11 Iunie 2012 09:51
Concediu placut.... Io mai stau pe peron...
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2012 15:32
''nchipuii-v c ntr-o zi ar fi venit un tren i n-am fi mai avut putere s urcm n el. L-am dorit prea mult, l-am ateptat prea mult. Ne-am epuizat n ateptare i nu ne-a rmas nicio pictur de energie pentru a ne bucura de sosirea lucrului ateptat. Numai c ne-am fi simit strivii de o mare tristee, amintindu-ne ct am visat trenul acela care acum pleac fr noi. i ce-am fi putut face dup plecarea trenului? Singura noastr ans ar fi fost s uitm de el, s uitm de toate, s dormim, iar cnd ne trezeam, cu ultimile noastre puteri, s ateptm alt tren...'' Paler

tiu c nu-i plac citatele, dar io atept un alt tren...
Axl_R
Postat pe 11 Iunie 2012 15:36
Ia si tu o si ne mai sedem o bucata...
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2012 15:40
ei... parca as aprinde si eu o tigara cu voi... dar se poate si o bere ? si daca tot imi fac de cap... ar merge si niste migdale, neprajite... ! si daca tot ma lasati sa ma asez langa voi.... imi place bluza ta Axl... ti se potriuveste... as incerca sa va explic ceva ! imi place si shalul tau Rotty... chiar e putin racoare, bine ca ti l-ai pus pe tine... si ce vroiam sa va spun e, ca 66 nu astepta trenul sa plece undeva... astepta trenul sa-i vina fata pe care a intalnit-o pe net, cea deosebit de inteligenta... si cu care, de comun de acord... hotarasera sa se intalneasca pe peronul unei gari.... !!! lasa trenul Axl... mai important e ca sa fie cineva pe peron care sa astepte cu un fir de trandafir in mana... !poate cineva cu care ai stabilit de comun de acord, sa va intalniti pe peronul unei gari... !!!

http://youtu.be/2gqhzkH5SbE

barboneli
Postat pe 11 Iunie 2012 19:54
Barbo, musai cu trandafiri. i m ateapt.
Axl_R
Postat pe 11 Iunie 2012 20:06


va urma.......
barboneli
Postat pe 11 Iunie 2012 22:31
De la: Axl_R, la data 2012-06-11 15:36:44''nchipuii-v c ntr-o zi ar fi venit un tren i n-am fi mai avut putere s urcm n el. L-am dorit prea mult, l-am ateptat prea mult. Ne-am epuizat n ateptare i nu ne-a rmas nicio pictur de energie pentru a ne bucura de sosirea lucrului ateptat. Numai c ne-am fi simit strivii de o mare tristee, amintindu-ne ct am visat trenul acela care acum pleac fr noi. i ce-am fi putut face dup plecarea trenului? Singura noastr ans ar fi fost s uitm de el, s uitm de toate, s dormim, iar cnd ne trezeam, cu ultimile noastre puteri, s ateptm alt tren...'' Paler

Aa se ntmpl logic, plecm i sosim undeva. Plecm pentru o clip, pentru un ceas, pentru o via, poate nu trebuia s plecm, dar problema nu-i asta, ci faptul c sosim undeva, totdeauna sosim undeva, poate nu sosim la timp, nu sosim unde trebuie, nu sosim unde-am vrut dar sosim undeva i ct vreme sosim undeva totul e logic chiar dac logica i fericirea sunt lucruri total diferite, totui am plecat i am sosit undeva, am greit drumul, dar am sosit undeva, dar cnd nu mai sosim nicieri totul devine ilogic. Spre ce ne ducem dac nu sosim nicieri ?
ametist
Postat pe 18 Iunie 2012 00:23
mi-as dori o conversatie ,...dar nu ai lasat nimic....cum??..prin ce mijloc de comunicare??
wildchery
Postat pe 18 Iunie 2012 20:05
si a sosit trenul... iar peronul e gol. :)
G_X
Postat pe 18 Iunie 2012 20:11
... si in cosul de gunoi de langa chioscul de ziare, incepea sa se ofileasca un fir de trandafir... !!!!!
barboneli
Postat pe 18 Iunie 2012 20:45
...si o cireasa.... pleosc. Pipiron.

Asta e, sint o insensibila...
quasaria
Postat pe 18 Iunie 2012 20:49
Poci ca s-mi iegsprim i io punctul de vedere n alt ordine de idei am vrut s spun c am rmas fr happy end.
Am fost coerent?
Cortina, v rog! Fr aplauze... Off... sau ioooiii!
Axl_R
Postat pe 18 Iunie 2012 21:25
asa e... mai sunt si povesti care nu se termina cu happy end... !!!

http://youtu.be/DYoJhIvi0NM
barboneli
Postat pe 18 Iunie 2012 21:36
eu nu-s asa sigura ca nu renaste...specia.
In thrillere cam asa se intimpla: cind zici ca se duse....
quasaria
Postat pe 18 Iunie 2012 22:40
Si megafonul din gara nu mai tace.....
http://www.youtube.com/watch?v=99FeRc3cudg&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 19 Iunie 2012 17:20
De la: quasaria, la data 2012-06-11 00:18:04si de ce nevoia de o despartire publica melodramatica, daca ai decis sa pleci?
Doresti aplauze?

Exista o cale mult mai simpla: e un buton: sterge cont.

http://www.youtube.com/watch?v=TLxGfGAReGY&feature=relmfu
VOIAJOR
Postat pe 19 Iunie 2012 18:03
Doamnele vesele de pe Garbo,
Nu fac din comentarii..o tragedie,
Doresc si-n viata schimbare de decor,
Nu-ti juracredinta pe vesnicie,
Doamnele vesele de pa Garbo,
Ca fluturii trec din floare-n floare..
Topicul daca s-a schimbat,
Doresc in preajma alt..barbat,
Caci viata-i scurta,
Viata-i trecatoare..
Doamnele vesele de pe Garbo!!

Spre Ploiesti
elisabeta_boia
Postat pe 19 Iunie 2012 23:59
De la: quasaria, la data 2012-06-18 22:40:56eu nu-s asa sigura ca nu renaste...specia.
In thrillere cam asa se intimpla: cind zici ca se duse....


asa cum am spus, si urasc sa am dreptate.... ... reloaded.
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 02:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce oare barbatii se comporta urat cu femeile si le considera proaste? Poate ca sunt prea tolerante si prea bune cu barbatii 66 De la: xenaluptatoareainimoasa 5 Noiembrie 2010 15:19
Relatii dintre rase diferite 162 De la: diannadanciu 14 Ianuarie 2011 02:33
consiliere on line GRATUITA 1 De la: garbo185480 7 Februarie 2011 03:48
Clarviziune, cartomantie 1 De la: mateialina69 17 Ianuarie 2010 21:26
ikea 187 De la: fleurdelis 16 Iunie 2010 18:04
Setari Cookie-uri