Femeie, ti-ai pierdut feminitatea!

Recunosc, io vin de pe artur.
Axl_R
Postat pe 1 Iulie 2012 14:00

...eu, conduc tractoru'....ma angajezi, zilier?... nu cer mult !


zi fr.soaRe
Fss_ssu
Postat pe 1 Iulie 2012 14:21
Dac acc salariul n poate negociem.
Axl_R
Postat pe 1 Iulie 2012 14:24
OOO! ca'cahrmelen,cata feminitate emani si zi noapte.....tati-s coapte....o dat in fierbere
Fss_ssu
Postat pe 1 Iulie 2012 14:26
Acc. ! ...cu conditia sa faci dulceata de ceapa si clatite cu urda ....nu mananc mult!
Dap m-o rugat si charmelen s-o plimb cu tractoru pi aratura....imi dai voie?.....vrea sa vada prafu' din urma culturii ....
Fss_ssu
Postat pe 1 Iulie 2012 14:30
Axl_R
Postat pe 1 Iulie 2012 14:32
Mai! am vazut ieri o asiatica cu ochii verzi,sa pic jos nu alta...mi-o zambit si cand s-o intersectat privirea mea cu a ei, chiar ca am uitat sa respir :) :*
Mi-o fost draga la prima vedere...dar era pe fuga...insa ce apreciez eu la femeile astea, simplitatea si farmecul zambetului care iti ramane intiparit in imagine multe zile. Doamne pacatele mele,sa-mi fie cu iertare, dar una este cad vezi o femeie in stilul asta si alta e cand vezi una " o tanen baum"....si cu o cultura obositoare de nu se mai termina....si mananca, mananca.....ca sa atarne....sa n-o dea vantu' jos....

Superba!

Fss_ssu
Postat pe 1 Iulie 2012 14:53
De la: suparatu_, la data 2012-07-01 14:30:14 Acc. ! ...cu conditia sa faci dulceata de ceapa si clatite cu urda ....nu mananc mult!
Dap m-o rugat si charmelen s-o plimb cu tractoru pi aratura....imi dai voie?.....vrea sa vada prafu' din urma culturii ....


Nu te-am rugat nimic mai papagalule, nici nu e cazul, se vede cu ochiul liber ca esti praf. Din partea mea n-ai decat s-o iei cat doresti pe aratura, ca tot n-o sa ai parte de cultura.
charmelen
Postat pe 1 Iulie 2012 16:56
In topurile femeilor celebre(si foarte feminite in acelasi timp) din istorie se vor gasi cel putin cateva a caror viata a fost, intr-un sens sau altul, un model de urmat de catre alte femei. Au socat prin comportament, au creat sau au contribuit la viata politica a popoarelor : Cleopatra, Ioana d'Arc, Mata Hari...etc
Iar Virginia Woolf a spus : "In cea mai mare parte a istoriei, anonimul a fost o femeie."

Mie imi plac foarte mult parfumurile, posetele, pantofii si masinile 4x4 (mi se par mai sigure decat alte masini).
imi plac si bijuteriile dar ma plictisesc repede de ele.
Nu ma consider foarte feminina as zice mai repede ..."pierdut feminitate, o declar nula"

adeline
Postat pe 1 Iulie 2012 19:38
adeline, nu numai in viata politica... na, ca personalitate mie imi place Coco Chanel. In loc sa se conformeze trendului (pe care nu dadea doi bani) a CREAT trend... Iar pentru asta putea fi oricum, numai nu vreo panselutza...
Cind cineva i-a atras atentia ca i se copiaza rochiile - a zis f. bine, inseamna ca plac... N-avea nici un fel de probleme... A plecat de foarte jos, a urcat foarte sus, si a creat ceva ce rezista peste timp, e actual si acum, o sa fie mult timp - suficient, nu?

quasaria
Postat pe 1 Iulie 2012 21:34
Pe parfumuri, posete si pantofi mizez si eu. As mai adauga esarfele pe care le parfumez putin inainte de a le pune, plus cele cateva picaturi de parfum frantuzesc la incheietura mainii, la gat, intre sani, dupa urechi, iar primavara-vara si in spatele genunchilor.

Ultima tactica de parfumare am invatat-o de la o experta in seductie; incercati si voi (daca n-ati facut-o deja) sa vedeti efectul devastator al picioarelor ce se despica in mers lasand in urma o dara de parfum inconfundabil. Aplicarea parfumului in aceste locuri va intra in combinatie cu mirosul natural al pielii, iar rezultatul va fi unic, senzual si extrafeminin. Toate aceste strategiii constituie insa doar o conditie necesara dar nu si suficienta pentru a te afirma ca o intrupare a feminitatii.
Esentiale raman zambetul, privirea, timbrul vocii, talentul de a flirta, simtul umorului si un nu-stiu-ce indefinibil si inefabil.
charmelen
Postat pe 1 Iulie 2012 21:41
De la: charmelen, la data 2012-07-01 16:56:59
De la: suparatu_, la data 2012-07-01 14:30:14
Nu te-am rugat nimic mai papagalule, nici nu e cazul, se vede cu ochiul liber ca esti praf. Din partea mea n-ai decat s-o iei cat doresti pe aratura, ca tot n-o sa ai parte de cultura.


...da eu zaceam de agricultura....ploua....da tu, esti meteorolog?
Laaasa, asta-i stilul tau feminin, nu-i nica,stai linistita ca nu obosesc io' tractoru sa-ti arat cum canta papagalu.....oricum pe unde treci, cresc urzaci......X_X
Dap' is bune si ele, dar te saturi la un moment dat ....fine feminitate la tine
Fss_ssu
Postat pe 1 Iulie 2012 21:46
Nu-mi plac parfumurile. Rar port pantofi cu toc.
Nu-mi place s m pun la 4 ace.
Nu m fardez. Numai ochii un pic...Cu ruj, de loc.
Poate nu-s feminin...dar...asta sunt.
Axl_R
Postat pe 1 Iulie 2012 21:48
Am hotarat, la cerinta cuiva, sa scriu una-alta despre femei..

Nu e nici usor dar nici dificil, cel putin nu pentru mine. E doar ceva normal. Ar fi si, de altfel chiar sunt, foarte multe de spus.

Din punctul meu de vedere, daca e sa facem categorii in ale femeiloras putea transforma acest articol intr-o carte mica. Nu am sa o fac.
De data asta am sa le grupez insa dupa situatia financiara, si avem 4 mari grupe : fete de bani gata,.. fete care se descurca,... fete care nu se descurca,... si fete rucsac. De fapt am gresit.. sunt numai 3, deoarece fetele care nu se descurca ajung de obicei fete rucsac sau breloc, daca kilogramele si aspectul general le permite asta.

FETE DE BANI GATA : sunt de obicei cele mai invidiate dintre toate, chiar daca rar sunt si foarte frumoase. Sunt invidiate insa pentru ca nu trebuie sa alerge niciodata dupa nimic, exceptand capriciile personale. Banii vin de acasa intotdeauna, ele invata numai cand, daca si ce au chef.. banii continua sa vina.. si isi pot alege parteneri de viata dupa criterii personale sau familiare (de la caz la caz), insa nu neaparat dupa situatia lui financiara. Ele nu au nevoi financiare de satisfacut.

Bineinteles, e foarte important sa nu uitam ca de obicei partenerii lor sunt cei care au nevoi financiare, dat fiind faptul ca in general baietii alearga dupa banii tatei si nu dupa fata in sine. Din acest motiv, chiar daca au tot ce le trebuie sau tot ceea ce crezi tu ca te-ar face pe tine fericita.. fetele de bani gata sunt foarte rar femei fericite. Foarte rar ele sunt apreciate pentru altceva decat situatia financiara, si pe buna dreptate, deoarece majoritatea (cu exceptiile de rigoare) nu fac nimic util sau interesant. In general urmeaza o facultate de management, ca sa duca mai departe afacerea familiei, ( ce credeai? chiar daca oricum ar duce-o, cu sau fara scoala. Dar ele si tatii lor vor sa lase impresia ca-si merita postul de director general obtinut la 22-23 de ani.

Nuuu.. nu si-l merita si toti ceilalti stim asta, insa nu avem ce face. Fiecare face ceea ce crede de cuviinta cu afacerea lui. Nici la capitolul cuceriri nu stau foarte bine fetele de bani gata, deoarece nu au fost nevoite niciodata sa lupte pt nimic.. nici macar pentru dragostea barbatului lor. De aceea nu vor stii sa faca un barbat sa se indragosteasca de ele asa cum o vor face viitoarele lui amante.

La maturitate, fetele de bani gata nu fac, in continuare, mare lucru in plus, decat, poate, un copil-doi, o casa noua (primita dar de nunta de la tatic) si cateva excursii in destinatii de 5 stele, unde sa nu simta diferenta de confort intre ceea ce le ofera casa natala si agentia de turism. De obicei aceste sotii sunt aspru inselate de sotii lor, dar nu se streseaza prea tare, fiind sigure ca banii ii vor aduce din nou acasa pe micii ratacitori sentimentali. Asa se si intampla in marea majoritate a cazurilor.. nu e de mirare, deoarece fetele de bani gata stiu cel mai bine sa ofere confort material. Si cam atat.

FETELE RUCSAC: sunt fetele care nu se descurca dar care au anumite avantaje fizice fara de care nu ar putea fi ''avansate'' la stadiul de rucsac sau breloc, dupa caz si preferintele barbatilor.. unii prefera sa le poarte in spate, altii agatate de cheile masinii.

Acestea sunt de obicei educate in astfel de spirit chiar de catre iubitele lor mamici, care nu vor ca fetele lor frumoase sa sufere de lipsuri asa cum au suferit ele. Stai, prin lipsuri nu vreau sa spun casa si masa.. ci haine si cosmetice de lux.

Si intre fetele rucsac gasim multe cu studii superioare.. deh, cine nu le face in ziua de azi ??.. Ele aleg dreptul sau, mai nou, psihologia, deoarece li se pare o facultate pt oameni inteligenti, si, inainte de toate, ele vor sa para inteligente.

Marea preocupare a fetelor/femeilor rucsac este sa manance suficienta supa de varza incat sa nu mai incapa nici un alt aliment in stomacelul lor suferind.. sa isi arda pielea prin solare, sa isi puna extensii in par, vestitele si falsele unghii din gel, luuuungi si cu multe pietre swarovski daca se poate.. silicoane in diferite si variate parti ale corpului si sa isi cumpere posete ''de marca''.

Nu trebuie sa ne miram.. geanta la geanta trage.

Cea mai mare realizare variaza de la un oras la altul.. intr-un oras mai mic poate fi un Q7 iar intr-unul mai mare un Porsche.. inchid si deschid portiera de cateva ori pe zi, iar asta e scopul suprem. Se uita de sus, (chiar daca acele masini sport sunt de fapt foarte joase) la toate muritoarele de rand care nu au reusit la fel de bine in viata.
Cu micile exceptii in care o fata rucsac prosteste unul mai prost ca ea sa o ia de nevasta, ramanand insarcinata evident.. si.. accidental.. (evident din nou!) majoritatea isi traiesc perioada de glorie, care tine de la un an la cinci (depinde de varsta la care au inceput sa presteze) si apoi mor, ca somonii dupa ce isi depun icrele. Apar posete mai noi si mai lucioase.. iar ele trebuie sa se multumesca cu sofer de Seat sau Ford in cel mai bun caz, sofer care stie ce poama si-a luat la casa dar trece cu vederea deoarece nici el nu poate mai mult. Isi traiesc batranetile frustrate si aratand penibil cu silicoanele stafidite la care, orice ar fi, nu renunta, rememorand momentele in care erau in top si nestiind unde, ce si cand au gresit de au ajuns in asemenea stadiu.
Se pare ca, totus, legislatia Romaniei sau psihologia somnului nu le-au ajutat cu nimic.

Ele construiesc si completeaza numeroasa categorie de neveste complacute, alaturi de fetele care nu se pot descurca, dar nici nu au calitatile fizice necesare pt a ajunge femei breloc.

FETELE CARE SE DESCURCA: jos palaria si tot respectul !!

In aceasta categorie gasim multe fete normale atat ca fizic cat si ca situatie financiara , dar in mod sigur gasim fete mult superioare intelectual. Din fericire gasim si fete de bani gata si fete foarte frumoase.. dar repet, cel mai important, gasim fete inteligente ce realizeaza ca banii parintilor nu le reprezinta, ca frumusetea nu e totul pt a reusi si ca un Porsche poate fi o realizare suprema numai in momentul in care e platit din banii munciti de ele (ceea ce, hai sa fim sinceri, nu prea e posibil sa se intample).

Sunt preferatele barbatilor pe termen lung fiindca nu accepta sa fie cumparate (desi le face placere sa primeasca, ca oricarei femei), au grija de ele daca vor asta, se neglijeaza daca au chef, fac scoli care le aduc foloase reale.. intr-o idee, isi stabilesc singure prioritatile in viata.

Merg in concedii ca sa se relaxeze, aleg destinatii culturale, dar de obicei se feresc de locuri unde pot intalni snobi cu posete agatate de gat sau puse pe cap.. sau mai rau, posete care-si poarta poseta pe cap; cunosc valoarea reala a banului si isi dau seama ca silicoanele nu sunt decat niste pungi gretoase pline cu gelatina si ca gentile de lux se fabrica pentru 3 euro in Vietnam.

Isi cumpara si ele cosmetice, dar sunt constiente ca oricum vor imbatrani, cu sau fara creme, si nu fac o tragedie din asta, deoarece barbatul pe care l-au ales iubeste totul la ele, nu numai fizicul. Sunt in general femei senzuale care stiu cand si cum sa atinga, deoarece asa isi cuceresc partenerii.. prin farmece strict feminine.

Sunt femei carora nu le e teama sa rupa relatii sau casnicii in care nu sunt total fericite, deoarece.. wooow! se pot descurca si singure! Sunt femei fidele pe care te poti baza, atata timp cat le indeplinesti pretentiile majore pe care le au de la un barbat : respectul si iubirea.

Personal nu m-am nascut intr-un pat plin cu puf de pinguin si sunt extrem de recunoascatoare pt asta, chiar daca am avut si momente in care le-am invidiat pe cele care au facut-o. Dar mi-am revenit repede de fiecare data..

Puful de gasca din patutul meu mi-a fost mai mult decat suficient.. am fos o fetita si mai apoi o adolescenta rasfatata si alintata, in sensul bun, dar in acelasi timp mi s-a explicat foarte bine cum stau lucrurile in viata. Sau cel putin, cum ar trebui sa stea..

Am invatat ca numai muncind si gandind iti poti folosi creierul la o capacitate ridicata, numai riscand iti poti testa limitele si numai fiind independenta iti poti da seama ce anume te face fericita.

Am ales sa merg pe puterile mele inainte, intr-o lume a barbatilor care cumpara femeile frumoase dar care fug de femeile frumoase si inteligente. Am ales de fiecare data dragostea si fericirea, asa cum o vad eu.. niciodata un barbat nu o sa-mi scoata ochii pt nimic deoarece cred ca nu datorez nimic nimanui.

Prefer sa beau un pahar de vin dulce cu zambetul pe buze, alaturi de un om de care sa fiu complet indragostita, decat sa tanjesc dupa o iubire adevarata cu o sticla de sampanie in mana.

O sa-mi fac vacantele intr-un safari in Africa daca o sa-mi permit, deoarece nu o sa-mi fie teama ca mi se topesc silicoanele de la caldura, ca-mi tasneste serul din buze sau ca o girafa jucausa o sa-mi smulga extensiile din par..

O sa fac tot posibilul sa cunosc TOT ce se poate cunoaste, deoarece adevarata putere sta in cunoastere.

O sa stiu ca barbatul de langa mine ma apreciaza si are incredere in ceea ce sunt si in ceea ce vede, si nu o sa fiu pusa incontinuu in pericolul de a-l gasi in orice zi cu un accesoriu nou.

Barbatii inteligenti trag la femei inteligente si viceversa.
Asa ca nu le invidiati pe cele care, din orice motiv, nu au reusit sa se descurce singure. Compatimiti-le, deoarece ele nu pot mai mult, si imi inchipui ca e foarte greu sa fi limitat. Lumea lor e una de competitie acerba si continua, si oricum.. pt 99% dintre ele soarele va apune intr-o zi. Fostii lor parteneri isi vor alege pana la urma fete care stiu sa se descurce, ei isi dau seama ce implica fiecare categorie.

Alegeti sa munciti.. sa invatati, sa experimentati si sa va meritati fiecare banut si fiecare sesiune de shopping.
Alegeti sa fiti frumoase, vesele si independente.. nu e nimic mai satisfacator decat asta.

O poseta isi poate permite oricine.. o femeie trebuie castigata.

Un breloc isi ia orice mascul.

O FEMEIE va avea intotdeauna alaturi de ea un BARBAT.
garbo091280
Postat pe 1 Iulie 2012 22:40


cred ca iti dai seama cit la suta din populatie unde se incadreaza... nu?

Axl, eu port ruj doar seara sau la birou, ca sa nu se sperie aia de mine, ca oricum se sperie ei din alte motive: da' am parul negru si ten alb si zici ca sint Casper nemachiata deloc...:-))) Altfel, in timpul liber n-am nici o treaba cu ruju' so toacele... never.
quasaria
Postat pe 1 Iulie 2012 22:59
garbo ...280





... barbati sau femei?( la populatie ma refer) 8-> :)
Fss_ssu
Postat pe 1 Iulie 2012 23:07
Q, mi place cnd o femeie tie s pun n eviden ce are. Dac e fardat frumos, discret.
Io, n-am nici rbdare, nici nu m simt bine dac m dau cu ruj.
Poate nu m exprim bine...da' m-nelegi tu. :)
Axl_R
Postat pe 1 Iulie 2012 23:20
Niici eu n-am rabdare cu fardatul. Doar rimel, gloss si o crema buna. Nici parfumarea nu-mi ocupa prea mult timp. Tocuri nu mai port (decat ortopedice sau de 3-4 cm ). Imi plac in schimb pantofii de dantela sau decupati cu modele exotice si in culori rafinate (gri, bej, fumuriu, albastru levantica, turcoaz).
charmelen
Postat pe 2 Iulie 2012 10:48
Io am platfus...deci oleac de toc trebe, ae de 3 cm...altfel m dor picioarele.
Dar nu fac io acrobaie la 10-11 cm. La asta m-am referit cnd vb de toace.
Chiar dac-s mic, cred c n-am nevoie de cm n plus ca s fiu observat.
mi plac sandalele albe...vara port mai mult alb... fuste, bluze...
Axl_R
Postat pe 2 Iulie 2012 10:59
feminitatea izvoraste din atitudine...cu gingasie, modestie, blandete femeile reusesc sa inveleasca vulcanul din suflet si au drept arma infailibila zambetul.
cat depre imagine,nu conteaza daca ai par lung si matasos sau tunsoare baieteasca, pantofi delicati cu tocuri ametitoare sau slapi. de fapt, e bine sa le incerci pe toate. important e sa te placi total atunci cand esti in prosopul de baie.
ufishor
Postat pe 2 Iulie 2012 11:33
si eu port mult alb, dar nu NUMAI alb (singura data cind m-am imbracat doar in alb am facut un accident care m-a propulsat direct in lumea ailalta... pt citeva minute). Albul e la unele popoare culoare de doliu... iar de la momentul respectiv a cam inceput sa fie si pt mine.
quasaria
Postat pe 2 Iulie 2012 12:18
De la: Axl_R, la data 2012-07-02 10:59:52Io am platfus...deci oleac de toc trebe, ae de 3 cm...altfel m dor picioarele.
Dar nu fac io acrobaie la 10-11 cm. La asta m-am referit cnd vb de toace.
Chiar dac-s mic, cred c n-am nevoie de cm n plus ca s fiu observat.
mi plac sandalele albe...vara port mai mult alb... fuste, bluze...

Tu esti
Rotty
Postat pe 2 Iulie 2012 12:23
Pe mine m-o salvat cizmele albe. Altfel nu m vedea oferul i...
mi place albul.

Rotty
Axl_R
Postat pe 2 Iulie 2012 12:25
Multzu ca existi.....Garbo a sters jum de mes....
Rotty
Postat pe 2 Iulie 2012 12:30
K.
Axl_R
Postat pe 2 Iulie 2012 12:33
Daca mai sterge Garbo mess aiurea....plec....
Rotty
Postat pe 2 Iulie 2012 12:33
alb-doliu/la noi,superstitie

....cum si pt. "altii" negru-doliu....isuperstitie.


E placut sa vezi o femeie imbracata cu ce ii sta bine,usor machiata,finut parfumata,in ton cu anotimpul, ocazia,locul,evenimentul...
Toate la un loc sa emane fiminitate,zambetul ,timbrul vocal,eleganta exterioara,privirea si dorinta sa fie vizibile in prezenta noastra(a barbatilor)...functie de locul in care se afla. Si "compania' ....conteaza.
La gusturi fine:..greu citim noi barbatii,ce gusturi au femeile,lasand la o parte cele amintite mai sus....


Mi s-a intamplat de multe ori sa ofer flori si sa observ grimasa....:(...?!? 8->


pt.voi fetele!
Fss_ssu
Postat pe 2 Iulie 2012 12:44
"feminitatea" accepta cu gratie florile primite in dar... nu
Eugenia_
Postat pe 2 Iulie 2012 13:54

Bine, o sa mai incerc si de data asta,o sa fiu mai atent cu "feminitatea"....mea culpa:)
Fss_ssu
Postat pe 2 Iulie 2012 15:21
De la: Rotty, la data 2012-07-02 12:33:33Daca mai sterge Garbo mess aiurea....plec....


Mi, garbo nu se bucur c io exist.

Plecm?
Axl_R
Postat pe 2 Iulie 2012 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nelamuriri... 1 De la: garbo088421 16 Octombrie 2011 14:50
nu cassa blankovici te face 1 De la: garbo022890 12 Martie 2010 01:19
DESCIFRAREA VISELOR.. 14 De la: fleurdelis 22 Iulie 2010 19:19
casatoria cum un strain! 6 De la: AGAPI_MOU 14 August 2009 10:28
Am nevoie urgenta de un sfat. 9 De la: garbo001423 28 Februarie 2010 06:51
Setari Cookie-uri