Femeie, ti-ai pierdut feminitatea!

De la: Axl_R, la data 2012-06-15 10:51:20Cu dragostili e grele...cu casa i mai greu...
Io am un scunel n cas, nu-mi mai trb, l vrei tu? ;))
nu-l refuz daca-mi spui la ce-mi foloseste?
....da bine, poate fi si "valoare sentimentala" X obiect de studiu ( g.neutru)
Fss_ssu
Postat pe 24 Iunie 2012 20:02
Dac nu-mi trb, cum s aib valoare sentimental?

E un cadou pt a ajunge...pe OMU.
Axl_R
Postat pe 24 Iunie 2012 20:10

Dap' tu crezi ca eu adun obiecte nefolositoare tie, sa le gasesc io' trebuinta,ete na....
Cu feminitatea,cum stai?....laaasa,nu pi scaun
Fss_ssu
Postat pe 25 Iunie 2012 02:08
De la: suparatu_, la data 2012-06-24 19:57:22
Tu ai feminitatea ta/cu siguranta,dar, cine ti-o dat-o?..8->



cine?...mi-a dat-o sotul meu....si sa stii ca vorbesc foarte serios....
io-s asa, mai barbata dar el a scos la suprafata sensibilitatea, si feminitatea ( nici io nu credeam ca exista)
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:01
De la: suparatu_, la data 2012-06-25 02:08:53
Dap' tu crezi ca eu adun obiecte nefolositoare tie, sa le gasesc io' trebuinta,ete na....
Cu feminitatea,cum stai?....laaasa,nu pi scaun


Las. Dar n-ai vrea s vezi!
Axl_R
Postat pe 25 Iunie 2012 22:07
( fetiscana mea)

suparatule, fetiscana are o feminitate...desculta...ca cica e muuuult mai sexi asa
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:08
Naturellement.
Axl_R
Postat pe 25 Iunie 2012 22:14

naturellement et....naturelle
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:15

Sara!
...te cred Dorulet....tot barbatu-i apreciatu'!

Mdaaaa,tati elmentele naturale umbla descult acu' nu-i bai daca sta feminitate in talpi....important ii felul cum exercita miscarile
...da tu, de unde stii, o facut raport?
=unu tie
=unu ei

Fss_ssu
Postat pe 25 Iunie 2012 22:45
naturelllement....
si da...( o facut raport; barbatu-i apreciat - e al meu si o merita din plin, nu-i nicio lauda, e recunoastere )
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:58
Bun,apreciez ca apreciezi barbatu,stai linistita,inteleg ca el te determina sa iti exteriorizezi feminitatea,dar cum reuseste?....poate invat si io' ceva mai mult,te rog fr.....
Fss_ssu
Postat pe 25 Iunie 2012 23:10
pai asta trebuie sa discuti cu el....ca io ma mir mereu cum reuseste
si, sa iti spun sincer, are el neshte calitati pe care ...mai rarut ( vezi "aproape deloc") mi-a fost dat sa le "vad" la barbati...au fost de fapt atuurile lui...la vremea respectiva...si au ramas in continuare
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 23:13
ofera consultanta gratuita?....da voiam sa aflu de la tine ca tu simti cum emani feminitatea......oooo,n-am rezolvat nica, esti secretoasa,ii feminin?...laasa,tineti numa' pentru voi fetele....aflu eu pana la urma din alte surse ....cred ca Irina imi spune sigur
Fss_ssu
Postat pe 25 Iunie 2012 23:22
ei, bucura-te ,nu te mira....numai noi barbatii reusim
Fss_ssu
Postat pe 26 Iunie 2012 12:30
dragut topic! Imi aduce aminte de un hit al verilor interbelice: suflecata pan' la brau, ducea ducea rufele la ru!
charmelen
Postat pe 28 Iunie 2012 16:28
hai lasa-ma...si ai venit sa aduci un plus valoare....
dor72_
Postat pe 28 Iunie 2012 18:42
era bine daca spala, nu avea timp de venin improscat.
acum ne-am modernizat, masina spala, femeia isi pierde timpul...:P in lipsa de ocupatie...
G_X
Postat pe 28 Iunie 2012 19:09
Buna seara m am distrat citind raspunsurile la tipicul deschis de suparatu.... daca tot a deschis acest topic ar fi trebuit sa si dea el primul cu opinia...cum vede el " feminitatea" ...ce i drept e important sa fii femeie pt k asta ne caracterizeaza si ne diferentiaza de voi barbatii...insa cum percepem fiecare dintre noi aceasta....depinde strict de noi....personal nu cred ca hainele fac omul ci bunul gust si cum le utilizeaza... degeaba e o rochie in ultima moda daca pe mine arata ca o sperietoare de ciori ..clar ca nu ma imbrac cu ea sau poate asa am mai multe sanse sa se mute vecina ???? weekend placut tuturor
Iryna_Iry
Postat pe 28 Iunie 2012 23:30
vad ca toate rasp. se invart dupa coada.... - dar dor a nimerit pe aproape.
De fapt, orice femeie e femeie, dar nu orice barbat poate @gestiona@ orice femeie. Ci doar ala pe care nu il depaseste, nu il sperie, si care o poate determina sa devina cit de suava doreste domnul sa fie , fara sa fie depasit de situatie, disperat si sa se dea cu courul de pamint .
Dincolo de bla bla cu egalitatea, barbatul conduce valsul. Daca e in stare :-)
Marilyn Monroe era probabil suficient de feminina: si printre alte chestii pe care le-a spus era: if you can't handle me at my worst, then you sure as hll don't deserve me at my best.
Asa ca aceste nedumeriri sint amuzante, dar nu il definesc decit pe cel care le emite.

altceva despre feminitatea femeilor mai doresc sa stie dnii?
le mai putem fi utile cu vreo informatie?
quasaria
Postat pe 30 Iunie 2012 00:57
De la: Iryna_Iry, la data 2012-06-28 23:30:08Buna seara m am distrat citind raspunsurile la tipicul deschis de suparatu.... daca tot a deschis acest topic ar fi trebuit sa si dea el primul cu opinia...cum vede el " feminitatea" ...ce i drept e important sa fii femeie pt k asta ne caracterizeaza si ne diferentiaza de voi barbatii...insa cum percepem fiecare dintre noi aceasta....depinde strict de noi....personal nu cred ca hainele fac omul ci bunul gust si cum le utilizeaza... degeaba e o rochie in ultima moda daca pe mine arata ca o sperietoare de ciori ..clar ca nu ma imbrac cu ea sau poate asa am mai multe sanse sa se mute vecina ???? weekend placut tuturor



Boon! si dupa cele insirate pe aici, care au mai contribuit si la distractia matali, ce ai intzales din postari....iti spun io', nica! 1) eu sunt barbat si voiam sa citesc o gama diversificata de pareri. 2) sa-mi permit (cand mi-o veni vremea) sa aleg ceea ce mi se potriveste din descrierile voastre.3) sa nu-mi pierd vremea, citind cum va invarti in jurul cozii in supermarket X in aprozar... 4) la lasati draq toalele ca nu asta defineste feminitatea si noi barbatii nu ne uitam la cum ti-ai pus tolu' pi tini dar sa nu porti sac... 5) sa vad si eu cum "stie sa respire relaxat" cand posteaza ceva despre feminitate, ca astea se simt si daca fac plaja nud si daca sunt la schi in bocanci si daca au cocioaba si daca merg in CO cu avionu'.... ...si lista ar putea continua,dar amical, prieteneste,voi fetele cochetele,nu dati bir cu fugitii si exprimati-va feminitatea,dupa cum o percepe fiecare...ghini? rog fr.! Weekend placut si tie!
Fss_ssu
Postat pe 30 Iunie 2012 17:44
Dap' nedumerit sunt si eu
....diva MM...era feminina, dar sunt si multe controverse, cum ca:....fine,s-o dus.Dar daca este adevarat ca fetele in ziua de azi vor sa fie " copie la indigo" cu un anume tipar, model, diva,inca de la gradi ....etc.....cu siguranta vede la respectiva si punctele forte ale feminitatii. Ca unele detin deja o parte din ele....sa le exprime scris ,sa aflu si io' cum e cu feminitatea asta, ce-i asa greu?!
Orice informatie, este utila....nu devin eu feminin,stati linistite :)...citesc si alte don'soare,mame si doamne si poate se mai .....stiti voi...ce,n-am dreptate?

Pe mine ma intereseaza toate de la toate si de la tine


:)
Fss_ssu
Postat pe 30 Iunie 2012 18:05
Feminitatea e in mod esential un concept si ca orice concept este conotat cultural.

Astfel in unele culturi a fi feminina inseamna sa nu porti pantaloni, sa nu fumezi, sa stii sa gatesti,sa tricotezi, sa nu treci prin fata barbatului, sa-i pregatesti masa, patul si chiar amanta, ca doar feminitatea n-ar insemna mai nimic daca n-ar exista maria-sa barbatul care s-o valideze si s-o aprecieze. Astfel, in ochii barbatilor cu viziuni patriarhale, femeia occidentala a pierdut prin emancipare o mare parte din atributele clasice ale feminitatii.
Problema actuala a femeii insa nu este atat pierderea propriei feminitatii, cat lipsa de barbatie a partenerului.
charmelen
Postat pe 30 Iunie 2012 22:56
Mda,cultura filozofica intruchipata

....haidi bre, n-o mai da in "para"rezuma-te matali la feminitatea pi care o exteriorizezi in prezenta unui barbat(ioti,eu di ex....ghini?) si nu mai obosi buricu degitului pe di'laturi....se poa?



Dap' di asta ne luam noi campii uneori ....ca la lumanare, toanta pare floare.... si cand ne insuram ...o luam pi aratura si voi va trageti voalul si va pierdeti feminitatea si noi barbatia ...la amanta
Fss_ssu
Postat pe 1 Iulie 2012 00:20
De la: suparatu_, la data 2012-06-30 17:44:07
De la: Iryna_Iry, la data 2012-06-28 23:30:08Buna seara m am distrat citind raspunsurile la tipicul deschis de suparatu.... daca tot a deschis acest topic ar fi trebuit sa si dea el primul cu opinia...cum vede el " feminitatea" ...ce i drept e important sa fii femeie pt k asta ne caracterizeaza si ne diferentiaza de voi barbatii...insa cum percepem fiecare dintre noi aceasta....depinde strict de noi....personal nu cred ca hainele fac omul ci bunul gust si cum le utilizeaza... degeaba e o rochie in ultima moda daca pe mine arata ca o sperietoare de ciori ..clar ca nu ma imbrac cu ea sau poate asa am mai multe sanse sa se mute vecina ???? weekend placut tuturor



Boon! si dupa cele insirate pe aici, care au mai contribuit si la distractia matali, ce ai intzales din postari....iti spun io', nica! 1) eu sunt barbat si voiam sa citesc o gama diversificata de pareri. 2) sa-mi permit (cand mi-o veni vremea) sa aleg ceea ce mi se potriveste din descrierile voastre.3) sa nu-mi pierd vremea, citind cum va invarti in jurul cozii in supermarket X in aprozar... 4) la lasati draq toalele ca nu asta defineste feminitatea si noi barbatii nu ne uitam la cum ti-ai pus tolu' pi tini dar sa nu porti sac... 5) sa vad si eu cum "stie sa respire relaxat" cand posteaza ceva despre feminitate, ca astea se simt si daca fac plaja nud si daca sunt la schi in bocanci si daca au cocioaba si daca merg in CO cu avionu'.... ...si lista ar putea continua,dar amical, prieteneste,voi fetele cochetele,nu dati bir cu fugitii si exprimati-va feminitatea,dupa cum o percepe fiecare...ghini? rog fr.! Weekend placut si tie!

Neatza abia am ajuns si eu de la munci si am vazut ce ati scris dle suparatu ...tocmai pt k am prins ideea am si spus exemplul cu rochia ...cat despre invartitu la aprozar sau prin magazin..sincer nu am timp de asa ceva si nici nu mi place...personal ies la cumparaturi pt K TREBUIE ... in rest...ma repet...fiecare percepem feminitatea prin prisma personala.... weekend frumos in continuare!
Iryna_Iry
Postat pe 1 Iulie 2012 00:27
si ca PS: o femeie este femeie atat inainte cat si dupa casatorie...daca si care isi mai pastreaza feminitatea...si inca se aranjeaza..tine de mentalitatea fiecaruia...
Iryna_Iry
Postat pe 1 Iulie 2012 00:31
mie, ca femeie, cele mai "feminine" mi se par femeile asiatice, mai ales japoneze. Nu stiu de ce: au o finete nativa... desi sint destul de dure si austere, ca personalitate. Pe de alta parte, si cea mai frumoasa femeie pe care am vazut-o vreodata era o combinatie intre japoneza si ceva european, japoneza inalta si cu ochii alungiti, de japoneza, dar verzi.
In rest, miorlaitele de zi cu zi care demonstreaza ca sint femei prin faptul ca nu isi pot ridica sacosica cu cartofi si nu pot auzi vreo critica, sucomba mamitza - sint niste fragile cu o tona de sunca pe ele - pardon... mi se face mila... dar nu imi inspira ca as vrea sa fiu aceeasi specie, doamne fereste... Nici zulufi decolorati, dantele, margele si alte acareturi nu ma atrag ca "atribute ale feminitatii". Mi se par niste obiecte inutile. Ruj (rosu, nu mov, nu roz, nu bombon) si rimel negru - sint suficiente.
Imi plac parfumurile, am o obsesie cu parfumurile, parul lung, pantofii cu toc, rochiile fara spate , masinile de epoca, fotografiile in sepia, decorurile minimaliste, castelele gothice, imi place natura on the wild side - sint zone de o frumusete de uiti sa respiri, imi plac provocarile, sporturile extreme, orice iti testeaza limitele, autenticitatea, sinceritatea si oamenii puternici. Suficient de puternici sa isi permita sa fie vulnerabili.
quasaria
Postat pe 1 Iulie 2012 02:03
De la: Axl_R, la data 2012-06-14 22:36:29 Femei...femei...


ok...azi ma-ncalt cu papucii de pitzi
Eugenia_
Postat pe 1 Iulie 2012 06:56
Neaa.

Q, "Suficient de puternici sa isi permita sa fie vulnerabili."

EU_, nu cred.
Axl_R
Postat pe 1 Iulie 2012 08:21
De la: suparatu_, la data 2012-07-01 00:20:54Mda,cultura filozofica intruchipata

....haidi bre, n-o mai da in "para"rezuma-te matali la feminitatea pi care o exteriorizezi in prezenta unui barbat(ioti,eu di ex....ghini?) si nu mai obosi buricu degitului pe di'laturi....se poa?



Dap' di asta ne luam noi campii uneori ....ca la lumanare, toanta pare floare.... si cand ne insuram ...o luam pi aratura si voi va trageti voalul si va pierdeti feminitatea si noi barbatia ...la amanta


Da de ce sa ma rezum, vreau sa fiu abordata holistic, cu feminitate si alte cele.
Daca voi o luati pe aratura e din lipsa de cultura. Iar daca la lumanare tie toanta-ti pare floare, atunci chiar ai serioase probleme de judecata si evaluare. Prostu-i la fel de prost si pe lumina si pe intuneric.
charmelen
Postat pe 1 Iulie 2012 12:53
si_totusi
Postat pe 1 Iulie 2012 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa ii multumim lui Iisus Hristos la Tatal ceresc.Pt ca s-a milostivit de noi pacatosii ca sa ne lumineze mintile 42 De la: preci 28 Septembrie 2010 20:51
Inselata si parasita 89 De la: garbo114082 28 Februarie 2013 19:36
Nostalgia trecutului 42 De la: liaiedera 23 Iulie 2010 21:55
Crede-ti ca exista prieteni adevarati? 42 De la: quasaria 13 Iunie 2010 22:27
Ciocnesc un pahar de vin cu voi...Si va doresc sanatate fericire,si sa ajungeti toti bage si mosnegi sanatosi si intelepti...Craciun fericit..Va iubesc 30 De la: ingerasulluptator 28 Decembrie 2011 22:30
Setari Cookie-uri