De ce se marita femeile?

pentru a nu mai fi singure,pentru ca au iubire de oferit,si pentru copii,pentru ca noi vom muri,si copiii ne vor inlocui pe pamantul asta.
garbo201517
Postat pe 2 Iunie 2012 13:33
ce o avea ... baba cu prefectura...
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 13:39
....Ca sa fie inselate....sa insele....sa divortaze si apoi sa vina pe forum si sa se vaite...
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 18:35
crinolina, voal, bolero... cred ca e singurul motiv.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 18:40
pai eu cred ca femeile se casatoresc pt ca mai viseaza la feti frumosi si sa isi gaseasca jumatatea.
Eu de cand ma chinui sa le explic ca asa ceva nu exista pt ca toti barbatii sunt rai si isi urmaresc doar interesul si profita de femei pt ca sunt niste visatoare in loc sa fie realiste...
apoi femeile se marita si fac copiii si ii lasa sa ii creasca bunicii,parintii,cine mai stie ceva..si nu se ocupa ca sa le dea o ocupatie.
si uite ca s-a umplut lumea de copiii neducati,,neinspraviti.pt ca i-au crescut bunicii,amantele pe la sot,sau invers.
toata lumea vrea oameni educati dar nimeni nu se implica sa faca nimic
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 19:13
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-04 19:13:13pai eu cred ca femeile se casatoresc pt ca mai viseaza la feti frumosi si sa isi gaseasca jumatatea.
Eu de cand ma chinui sa le explic ca asa ceva nu exista pt ca toti barbatii sunt rai si isi urmaresc doar interesul si profita de femei pt ca sunt niste visatoare in loc sa fie realiste...
apoi femeile se marita si fac copiii si ii lasa sa ii creasca bunicii,parintii,cine mai stie ceva..si nu se ocupa ca sa le dea educatie.
si uite ca s-a umplut lumea de copiii neducati,,neinspraviti.pt ca i-au crescut bunicii,amantele pe la sot,sau invers.
toata lumea vrea oameni educati dar nimeni nu se implica sa faca nimic

oamenii sunt maiestri doar in lucruri serioase pt ca doar pe acelea le practica,,barbatii aia sunt cei care le plac tampeniile apoi mai ii auzi ca se plang,,de nu iti vine sa le dai cu ceva in cap
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 19:15
Ingeras , ce-o zas doctoru' cela , ti mai faci ghini?
Fss_ssu
Postat pe 4 Iunie 2012 21:14
a zis ca ce am eu este ceva iremediabil si foarte contagios
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 21:35
Daaaa.....tu esti cel mai grav caz de pe aici....
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 21:41
ACUM am forte duble pt ca m-a ajutat Dumnezeu si am fost la mormantul Sfant al lui Iisus si mergand pe Drumul Crucii l-am rugat pe Iisus sa ma ajute ca sa ii pun pe barbati la repect.Asta este dorinta mea cea mai mare..
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 22:04
Aha.... De aia vrei sa intrii intr-un partid ???
Pai fato....si Isus a fost barbat...
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 22:07
De la: Rotty, la data 2012-06-04 22:07:58Aha.... De aia vrei sa intrii intr-un partid ???
Pai fato....si Isus a fost barbat...
Pai da dar Iisus era om cinstit...Nu inteleg de ce si-a ales doar ucenici barbati pt ca oricum au fost niste incapabili...de ce oare nu au schimbat nimic...
Mi se pare totul putin neclar...Iisus s-a lasat crucificat ca sa invie si sa sufere pt noi...De ce oare a trebuit sa sufere atat ca noi sa il acceptat ca indrumator...
Dar de ce oare,au fost omorati ceilalti proroci,,pt ca pe vremuri nu existau reguli,,,existau doar regula junglei...
de ce oare a murit barbatii crestini daca erau asa buni.Dar poate ca atunci cand este razboi,mor si buni si rai...
De ce oare nu s-au salvat...nu au luptat pt drepturile lor ci s-au lasat pur si simplu sacrificati.de ce oare au murit asa,pt ca doar Dumnezeu este bun.oare si barbatii prooroci erau tot excroci ca toti barbatii..
Iisus era bun era cinstit,,,s-a lasat sacrificat,dar ceilalati....oare au fost rai de aceea au murit asa....nu pot intelege
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 22:17
....Nici eu
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 22:22
De ce oare crestinii nu au luptat pt drepturile lor.Poate ca barbatii au fost mitocani.Oare asa rau era inainte ca nu aveai voie sa gandesti independent..Nu pot intelege de ce au murit asa barbatii..au fost oare tot ca preotii din ziua de azi,,,niste mincinosi...sectari si oamenii i-au umilit....nu pot intelege.
Ca doar Dumnezeu nu este asa...El ii apara si ii ajuta pe slujitori rai
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 22:22
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-04 22:22:25De ce oare crestinii nu au luptat pt drepturile lor.Poate ca barbatii au fost mitocani.Oare asa rau era inainte ca nu aveai voie sa gandesti independent..Nu pot intelege de ce au murit asa barbatii..au fost oare tot ca preotii din ziua de azi,,,niste mincinosi...sectari si oamenii i-au umilit....nu pot intelege.
Ca doar Dumnezeu nu este asa...El ii apara si ii ajuta pe slujitori sai
slujitorii sai.
daca un om era bun de ce era omorat...
doar fiecare om are dreptul ca sa gandeasca independent
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 22:24
Pe Iisus l-au omorat ca nu vroiau sa accepte ca Dumnezeu un om sarac.Pt ca iISUS ERAU SARAC...si ii infrunta pe preoti,si nu se conforma regulile lor formaliste
Cei rai predomina lumea..
Dar pe ceilalti,,
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 22:27
de ce se marita?! de fraiere ....
adeline
Postat pe 5 Iunie 2012 15:59
Multumesc...
Rotty
Postat pe 5 Iunie 2012 16:18
nu va mai chiinuiti
acest topic a fost deschis de 517 ca loc predilect de joaca pentru ingerasul luptator.
restul nu sunt decat panselute, crizanteme, petunii si alte floricele!
heartbit
Postat pe 5 Iunie 2012 16:27
hai mai heart ca mai sunt si ceva maritisuri la mijloc...tot pentru decor
dor72_
Postat pe 5 Iunie 2012 18:42
e, na... tot ce vezi tu pe aici tot pentru ingerasu' luptator e loc de joaca... acu' vine toar'sa educatoare si iti da una la poponetz ca nu raspunzi cu subect si predicat: barbatzii ESTE porci.
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 18:48

da. mai ales eu
dor72_
Postat pe 5 Iunie 2012 18:58
daca te consoleaza, cica si eu....
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 19:01
se marita pentru ca vine o virsta anumita care te impune sa faci lucrul asta pentru ca sa nu zica lumea -MAI ASTA NU SE MARITA CA ARE VREUN GANCI SAU ALT CEVA.Mai pe scurt sa fie in rind cu lumea.Dar cu parere de rau casatoria nu e un lucru atit de frumos mai ales ca barbatii acum sunt niste ticalori
garbo_4167
Postat pe 5 Iunie 2012 19:09
167, da' voi de unde tot iesiti, totusi?
Cine pnm face asa de multe oo, pardon, asa multi useri d'astia??
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 19:14

neee...e o alta varianta a irinei...pentru diversificare...de parca ne-ar lipsi...
si zi asa, 167, numa pentru a fi in rand cu lumea?
cu care lume?
dor72_
Postat pe 5 Iunie 2012 19:55
e irina inainte de ultima lobotomie si cu 5 ani inainte de pelerinaj!
ingerasul redivivus
heartbit
Postat pe 5 Iunie 2012 20:26
De la: Rotty, la data 2012-06-04 18:35:07....Ca sa fie inselate....sa insele....sa divortaze si apoi sa vina pe forum si sa se vaite...


Foarte tare!:))))
coris_2938
Postat pe 6 Iunie 2012 14:32
no, acum femeile s-or marita ele dintr-un motiv...sau altul, dar barbatii, barbatii de ce o fac? Asta-s eu curioasa! Da, stiu, o sa mor repede!:))
coris_2938
Postat pe 6 Iunie 2012 14:37
De la: coris_2938, la data 2012-06-06 14:37:13no, acum femeile s-or marita ele dintr-un motiv...sau altul, dar barbatii, barbatii de ce o fac? Asta-s eu curioasa! Da, stiu, o sa mor repede!:))


ptiuuu, ratai o virgula!:))
coris_2938
Postat pe 6 Iunie 2012 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista retete in relatii? 126 De la: quasaria 7 Aprilie 2010 20:23
CE ESTE ,,VEDETIA '' BARBATULUI??! 30 De la: moniq_ 28 Mai 2010 12:35
buna!! 20 De la: hermosa20 21 Iunie 2012 12:10
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
anul 2012 189 De la: quasaria 1 Ianuarie 2012 19:02
Setari Cookie-uri