De ce se marita femeile?

barbatii se insoara fiindca sunt niste porci si nu vor sa lase femeile sa se marite intre ele si sunt niste profitori care vor sa profite si ei de pe urma femeilor care vor sa se marite si ca sa nu profite numai femeile care se marita cu femeile care vor sa se marite

ingeras am zis bine?
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 15:20
Nu mai ai virgule ?... Iote iti trimet io vo` cateva ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Sa-mi zici de mai ai nevoie de ceva...
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 15:22
e asta-i buna acum, stam in drum de-o virgula?
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 15:24
barbatii sint niste profitori si pe femei le-au prostit barbatii care n-au fost educati de mama lor sa le lase pe femei sa gindeasca si de aia au antrenament (?!)

ce?
e ceva neclar?
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 15:31
nu, cum sa fie neclar!

dar vezi ca chestia asta e un fel de perpetuum mobile.
barbatii nu le lasa pe femei sa gandeasca, iar femeile dau nastere la baieti pe care pentru ca nu pot sa gandesca nu-i pot educa si asa ei la randul lor nu le lasa pe viitoarele mame sa gandeasca ca sa-si educe viitorii baieti dar nici mamele de fete nu sunt lasate sa gandeasca ca sa educe fetele care sa gandeasca cum sa educe baietii pe care ii vor naste!
Clar?
insa aici nu se spune nimci de femeile divortate care au timp sa gandeasca si sa-si educe baietii si fetele din dotare!
oricum eu cred ca e bine si asa!

oricum irinuca e cu caprele si de-asta ea gandeste (fiind exceptia care confirma regula), noroc ca n-o sa faca plozi, ca mare jale ar fi!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 15:38
eu n-o inteleg nici pe aia de autobaza care vorba ceea e auto, dara-mi-te pe aia de baza care nu e auto!
si cum ziceai "...sa munceasca ea..."?
pai adica sa lupte, sa-si faca partid, sa dovedeasca animalu', sa-l crestineze, sa-l exorcizeze si mai ales sa-l educe asta nu e munca?
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 16:05
nu, aia e sadism....
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 16:09
De la: garbo_4167, la data 2012-06-05 19:09:54se marita pentru ca vine o virsta anumita care te impune sa faci lucrul asta pentru ca sa nu zica lumea -MAI ASTA NU SE MARITA CA ARE VREUN GANCI SAU ALT CEVA.Mai pe scurt sa fie in rind cu lumea.Dar cu parere de rau casatoria nu e un lucru atit de frumos mai ales ca barbatii acum sunt niste ticalori



WOW! nici daca scriu de (n+1)(n+1).....ori tot nu mi-ar intra in cap asa ceva

cum adica "sa fii in randul lumii" ?, frateeee, dar din ce epoca vii ?!
Noroc ca mi-am tinut plombele sa nu-mi zboare ; dar tu crezi ce scrii pe aici? (sau ce gandesti , cred ca ai scris ce ai gandit)
adeline
Postat pe 7 Iunie 2012 15:47
De la: adeline, la data 2012-06-05 15:59:46de ce se marita?! de fraiere ....
dupa parerea mea este ca sunt proaste pt ca fac sex cu barbatii,ca apoi sa faca zeci de avorturi..doar asa ii poti pune la repect pe barbati sa nu mai faca sex cu ei...si sa lase ca sa faca sex intre ei,,si sa profite si sa se insele unii pe altii
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 22:43
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-07 22:43:19
De la: adeline, la data 2012-06-05 15:59:46de ce se marita?! de fraiere ....
dupa parerea mea este ca sunt proaste pt ca fac sex cu barbatii,ca apoi sa faca zeci de avorturi..doar asa ii poti pune la repect pe barbati sa nu mai faca sex cu ei.barbatii..si sa lase ca sa faca sex intre ei,,si sa profite si sa se insele unii pe altii,barbatii intre ei sa se insele..pt ca oricum se stie ca barbatii sunt uniti doar cand sa faca rele,,,dar in rest fiecare pt ei,doar stim de la politicienii nostri care sunt barbati dar totusi nu tin cu barbatii si ii lasa ca sa moara de foame pe barbatii mai mititei
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 22:45


he he...uite ca a aparut originalul.
Realitatea e ca ne-a intrecut....



Irina - esti de acord cu ce scriam noi mai sus? E bine? Sau am gresit pe undeva?
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 22:48
De la: heartbit, la data 2012-06-06 16:05:19eu n-o inteleg nici pe aia de autobaza care vorba ceea e auto, dara-mi-te pe aia de baza care nu e auto!
si cum ziceai "...sa munceasca ea..."?
pai adica sa lupte, sa-si faca partid, sa dovedeasca animalu', sa-l crestineze, sa-l exorcizeze si mai ales sa-l educe asta nu e munca?
pai ce sa imi fac eu partid ca sa rezolv probleme economice la altii...pai eu unt femeie trebuie sa fiu protejata de barbati,,,nu eu sa ii ajut pe barbati sa isi rezolve problemele,,pai ce eu nu am problemele mele...
barbatii in loc sa se gandeasca la sex mai bine sa puna umar la umar sa isi rezolve problemele..
si cat despre problema cu exorcizarea nu are nici o logica,,,pt ca omul este dracul care alege sa fie bun sau rau...doar sa il fac sa iasa pe barbat din pielea lui de drac...omul este dracul..care alege sa fie bun sau rau si al carui duh sa il aiba....duhul lui Dumnezeu sau duhul satanei....
barbatul de obicei alege sa aiba duhul satanei pt ca satana nu il pune la munca,,,ci il pune sa fure si sa insele pe altii...
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 22:52
dupa parerea mea este ca noi toti oamenii suntem o apa si un pamant....dar mai exista si Duhul sfant daca ai credinta si nu faci rau nimanui,esti smerit cu inima si il lasi pe Iisus sa te ghideze lepadand-te de cuvintele rele ale oamenilor.
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 22:56
De la: heartbit, la data 2012-06-06 15:38:01nu, cum sa fie neclar!

dar vezi ca chestia asta e un fel de perpetuum mobile.
barbatii nu le lasa pe femei sa gandeasca, iar femeile dau nastere la baieti pe care pentru ca nu pot sa gandesca nu-i pot educa si asa ei la randul lor nu le lasa pe viitoarele mame sa gandeasca ca sa-si educe viitorii baieti dar nici mamele de fete nu sunt lasate sa gandeasca ca sa educe fetele care sa gandeasca cum sa educe baietii pe care ii vor naste!
Clar?
insa aici nu se spune nimci de femeile divortate care au timp sa gandeasca si sa-si educe baietii si fetele din dotare!
oricum eu cred ca e bine si asa!

oricum irinuca e cu caprele si de-asta ea gandeste (fiind exceptia care confirma regula), noroc ca n-o sa faca plozi, ca mare jale ar fi!
ce plozi sa fac ca ce vrei sa ma duc si la munca sa ma ocup si de copiii sa muncesc pana cad in bot..Lasa ca eu sunt mai folositoare sa ii toc pe barbati toata ziua la cap,,asta este mai placut simai eficient si imi face placere...mie nu imi place munca fizica dar imi place munca cu creierul
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 23:00
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-07 23:00:57dar imi place munca cu creierul


cu creierul cui?
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 23:03
vezi ca te cauta sotul pe aici
e deghizat in 966 si zicea ca la ora asta ar fi trebuit sa fii cu el la munte. fireste pe muntele gaina si sa-i cautati ouale.
stai nu da in clocot ca nu de ale lui Nastase e vorba!
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2012 23:04
ce crezi ca eu cred toate prostiile unui barbat...nu il las eu sa seduca,
apoi eu nu o sa imi deschid inima nici un barbat,pt ca toti sunt rai.de fapt aproape toata lumea este rea,pt ca nu au duhul lui Dumnezeu,nu au credinta si fac rau
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 23:04
barbatii au duhul si gandirea lui satana pt ca ei nu vor sa aiba duhul lui Dumnezeu pt ca Dumnezeu ii pune la munca.
eu nu ma incurc cu asemenea specimene care fuc de munca si asteapta ca o amarata de femeie sa le rezolve problemele..cum spuneam barbatii consuma dar nu produc decat copii pe care sa ii creasca tot femeia
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 23:07
las-o ca in transa acum.... mai scrie 20j de mesaje identice. A citit ceva de munca...
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 23:11
ce vrei sa ma casatoresc cu un barbat care are duhul lui necuratul.
Pt ca barbatii care au duhul lui aDumnezu nu exista pt ca barbatii fug de munca ca dracul de tamaie...nici plozi nu imi trebuie pt ca nu a timp de ei.pt ca eu l-am rugat pe Iisus ca sa ma ajute ca sa ii pun pe barbati la punct...si chiar imi place pt ca si ei m-am necajit
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 23:16
hai ca nu sunt chiar toate identice!
da pe bune intreba 966 de ea.
a zis ca este cea mai potrivita pentru el
cuplul ideal, mai ceva decat tusea cu junghiul!
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2012 23:20
o fi fost irina la munte? D'aia n-a mia scris...vreo nspe zile?


...s-a dus sa il puna la pct pe duhu' lu' necuratu'? :-))
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 23:24
De la: quasaria, la data 2012-06-06 15:31:32barbatii sint niste profitori si pe femei le-au prostit barbatii care n-au fost educati de mama lor sa le lase pe femei sa gindeasca si de aia au antrenament (?!)

ce?
e ceva neclar?


bey... voi ce faceti aici, parodie la scrierile intelepte ale lui ingeras... !!!! heartbit... nu ti-ar fi rusinea mai mare... ( )... asa te porti tu cu un om bolnav... ???? rusinica... !!! mie sa-mi spuneti altceva..... "de ce nu s-a maritat Eva (Hava) cu Adam... ???? ca erau considerati de Dzeu. frati ? asta inseamna ca incestul a fost acceptat de marele Duh... ! oare ca nu aveau inca preot prin imprejurimi... ??? si mai imi da , paste multe sute de ani sau mii... niste porunci, dintre care una era: sa nu prea curvesti"... !!!! dar Eva... ce a facut dupa ce a nascut doi baieti.... aia cu cine dracu' au facut la randul lor copii... ??? nu e cam comlicat... ? sau e ora prea tarzie si inca nu aveti raspuns... de fapt, ma bazam si pe ingeras.... ! la raspuns ma refer....
nu-i nimic... si maine e o zi......
barboneli
Postat pe 7 Iunie 2012 23:27
mie nu imi e deloc clar termenul de "prea" asa ca n-as putea sa lamuresc aceasta dilema... n-am inteles intrebarea.
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 23:29
De la: quasaria, la data 2012-06-07 23:24:19 o fi fost irina la munte? D'aia n-a mia scris...vreo nspe zile?


...s-a dus sa il puna la pct pe duhu' lu' necuratu'? :-))
Pai irinuca a fost la mormantul sfant ca sa puna la punct pe un preot care are duhul lui necuratul,,pt ca aproapte toti au duhul lui necuratul,pt ca ei nu sau lepadat de oameni,,,aduca de cuvintele oamenilor..ei sau dus in pustiii dar asculta de oameni care au duhul lui necuratul...
pt ca sa ai duhul lui Dumnezeu trebuie sa fii un om smerit cu inima lui Dumnezeu.Tatal ceresc si Iisus.si ei te invata drumul bun.
eu cred ca mentalitatea sa moara capra vecinului sunt si in biserici,,dar acolo in bisricib oamenii sunt si mai rai...
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 23:30
De la: quasaria, la data 2012-06-07 23:24:19 o fi fost irina la munte? D'aia n-a mia scris...vreo nspe zile?


...s-a dus sa il puna la pct pe duhu' lu' necuratu'? :-))
Pai irinuca a fost la mormantul sfant ca sa puna la punct pe un preot care are duhul lui necuratul,,pt ca aproapte toti au duhul lui necuratul,pt ca ei nu sau lepadat de oameni,,,aduca de cuvintele oamenilor..ei sau dus in pustiii dar asculta de oameni care au duhul lui necuratul...
pt ca sa ai duhul lui Dumnezeu trebuie sa fii un om smerit cu inima lui Dumnezeu.Tatal ceresc si Iisus.si ei te invata drumul bun.
eu cred ca mentalitatea sa moara capra vecinului sunt si in biserici,,dar acolo in bisricib oamenii sunt si mai rai...
ingerasulluptator
Postat pe 7 Iunie 2012 23:30
Q i-ai pus catalizator!
barboneli, tin sa mentionez ca asa cum apare facerea in Biblie, Adan si Eva nu erau frati!
ea a fost facuta cu coasta luata din trupul lui Adam. deci cumva poate fi considerata fiica lui.
este carne din carnea lui si os din oasele lui!
insa e corecta ideea de incest!
oricum chiar si marii exegeti ai bisericii (si vorbesc foarte serios) au admis ca intr-adevar incestul, conform Bibliei, a fost o perioada acceptat, ingaduit. dar asta a fost, spun ei, pentru inmultirea oamenilor pe pamant!
heartbit
Postat pe 7 Iunie 2012 23:38
urmind firul logic al "permisiunilor", la citi sintem acuma n-o sa ne mai fie permis sa ne inmultim nicicum... la un moment dat. Asta e asa, un fel de parghie: stop incest, ia sa vedem cite capete bovine avem... frau liber incest, ca e moral...sau cum?!
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 23:43
in treacat fie spus, chinezii au luat masurile de-a reduce natalitatea!
poate vor trece si indienii la asa ceva.
si dupa cum nu stim cum o sa evolueze lumea, ipoteza ta are sanse de-a se transforma in realitate!
heartbit
Postat pe 8 Iunie 2012 00:08
buna dimineata si multumesc la amandoi ptr. raspunsuri... !!!! adevarul ca am fost rautacios cu intrebarea aia de neraspuns sau... plina de raspunsuri, care mai de care departat de logica... !
ce inseamna ca "n-o sa ne mai fie permis sa ne inmultim"... ??? cine n-o sa ne mai permita ? biserica interzice avorturile. iudaismul la fel, la musulmani nu stiu cum e... dar se inmultesc cei mai mult !!! dar si mortalitatea e mai mare la ei... ! in fine, ce sa vorbim de chineji, cu un regim politic ca a lor, s-a putut interzice natalitatea exagerata... dar luati Europa ca exemplu. fara vreo interdictie anume, cresterea populatiei in unele tari, este in regresie... ! totul s-a intamplat intr-un fel, natural ! mama nu mai e doar "matca"... e si carierista azi, deci nu mai e asa usor sa cresti o droiaie de copii... ! 1-2, dar in conditii bune. era unu' o data, care a venit cu o teorie referitoare la periodicitatea razboaielor... incepe numele cu "M"... am uitat cum ii zice... dar acum, in Europa nu mai sunt razboaie, oamenii traiesc mai mult si totusi... sunt in regresie ! nu. eu nu i-am numarat... asa scrie prin articolele de specialitate ! si nu in toate tarile... ! in Asia si Africa... chiar nu stiu cine "o sa-i opreasca"... ! deocamdata ii opresc o multime de razboaie, cutremure si inundatii... ! deci tot "mama natura" sa traiasca.... !!!
barboneli
Postat pe 8 Iunie 2012 08:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mesaje de craciun... 4 De la: picaturaderoua 21 Decembrie 2010 16:59
va rog frumos sa ma ajutati 178 De la: dor72 22 Mai 2011 21:17
relatii esuate-la varsta noastra ne mai permitem..? 0 De la: 12 Martie 2010 14:59
astenia de primavara cum va afecteaza 6 De la: zambila 24 Martie 2010 11:22
are you a genius? 8 De la: tutankhamon 25 Iunie 2009 23:34
Setari Cookie-uri