De ce se insoara barbatii?

Habar nu am.Daca as stii nu v-as mai fi intrebatpe voi desigur,ca nu am nevoie de raspunsuri galante ,ci adevarate.Poate pentru ca li se pare ca o sa le-o ia altul inainte si de raman fara dragostea vietii lor.Dupa vreo 20 de ani se uita la ea si zice-Dimnezeule se rupe canapeau cu ea manaca de parca vine sfarsitul lumii.-dar nu le-o mai ia nimeni acum.
Ma insor am gasit o fata frumoasa. nu face figuri este sincera ,ma iubeste si nu umbla creanga m-am interesat.Draga mea mergem la culcare? Te rog ma doare capul de nu mai pot,lasa-ma in pace numai la pat iti este gandul,sunt obosita de asta imi a
rde mie acuma,uitat-te la el.Tasteaza rapid pe tastele telefonului:pe la 10 in acealsi loc,te iubesc.Dar in rest e sincera ,amabila,nu umbla creanga cum spuneam in urma cu 15 ani cand eram tineri.
M-am insurat din interes cu o fata bogata credeam eu sarac fiind nici nu-mi dadeam seama de adevar oricine era mai bogat ca mine.Dupa vreo 10 ani moare tatal ei,si dupa inca 5 mama, si ramane mai saraca ca mine la inceput ca au avut boli grave si lungi.Frumoasa nu era ca de era bogata si nici prea desteapta sau cuminte ca nu am luat-o sa o pun in poza asa ca,am rams sa ma spal pe cap cu ea.Asa este dar am luat-o bogata nu-i asa?
Pana la urma nu am inteles se mai insoara barbatii?Daca da ,de ce?
garbo265966
Postat pe 28 Mai 2012 00:28
Inspirat din realitate, dar ai o imaginatie...
De cand e lumea se stie ca femeia este fiinta de care un barbat are cel mai mult nevoie. Ea reprezinta pentru barbat pasiune, devine prietena, sotie, mama, sprijin intr-un cuvant~confort. Depinde de fiecare om cum isi formeaza/cladeste si pastreaza relatia. Tu nu stii de ce te-ai insurat? Deci, parerea mea este ca fara noi nu puteti trai, iar cu noi va este greu.
garbo_1763
Postat pe 28 Mai 2012 20:56
966 mai ai?

Rspunsul meu: Ca s avei de ce v plnge...
Axl_R
Postat pe 28 Mai 2012 20:59
quasaria
Postat pe 28 Mai 2012 21:02
Nici eu nu stiu "de ce se insoara barbatii"?!

...femeile ,stiu sigur de ce se marita X_X :-))
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 18:26
Adic, cunoti mai bine femeile?
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 18:34
cunosc io ceva la femei, dar nu ce-si pun ele in gand cu maritisu la asta te pricepi tu mai ghine ....doar esti femeie no? ....X ...numa-n poza?


asta in caz ca n-am gresit :)
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 18:38
Cte femei cunoti, nu-i traba me. Io-s femeie! Tu eti brbat?
%%-...dac n-am greit! ;))
Axl_R
Postat pe 3 Iunie 2012 18:43
daaaa, des mai treci pe la " intorsura...... " BZ>BZ

se insoara si ei (barbatii) c-o intrat fetele, in saptamana" chioara" ...na X_X
Fss_ssu
Postat pe 3 Iunie 2012 20:02
pai da barbatii cand se casatoresc...ei nu se gandesc la cumparaturi,practic nu ii intereseaza,ii interseaza doar ce mananca....nu le place sa faca mancare,,,,,nu le place sa isi spele si sa isi calce rufele....lor le place doar sa faca sex...isi lasa femeia sa se ocupe de tot,,,si seara cand nevasta este franta mai vor si sex,,,ca daca femeia nu mai poate isi cauta alta si tot asa
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 20:43
femeia de la inceput greseste ca nu iparte muncile casnice ca cica asa a facut si bunica ca el este barbat si barbatii tre sa stea doar cu ea in mana in rest el se duce doar la munca apoi pe celelate le vor gata si seara mai vor si sex cand sotia este franta
ingerasulluptator
Postat pe 10 Iunie 2012 20:51
Barbatii se insoara cind se satura de .......femei
http://www.youtube.com/watch?v=UzhthTWWThs
VOIAJOR
Postat pe 13 Iunie 2012 09:43
De la: Axl_R, la data 2012-05-28 20:59:23966 mai ai?

Rspunsul meu: Ca s avei de ce v plnge...


http://www.youtube.com/watch?v=svGT-Vn5_0k&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 13 Iunie 2012 09:45
De la: quasaria, la data 2012-05-28 21:02:06


http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=cbKcB1sF5oo
VOIAJOR
Postat pe 13 Iunie 2012 10:05
Pt diversificare sau diversiune sau.... isi doresc o manutza mai mica decat a lor
jeje2011
Postat pe 15 Iunie 2012 01:59
Sunt si barbati care nu au vecine........
http://www.youtube.com/watch?v=fxuTqCGGraE&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 15 Iunie 2012 05:29
Tt ae i iar ae...
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2012 07:48
Huiuiuiu...mai....!!!
Rotty
Postat pe 15 Iunie 2012 08:12
Da' di ce te bucuri? C n-are vecine?
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2012 08:16


Cred c-o decolat

..... Mai ! Nu te juca la volan ....Rotty, cu tine vb.

Vacanta placuta sa ai !
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2012 08:29
De la: Axl_R, la data 2012-05-28 20:59:23966 mai ai?

drept vorbind, oare de ce?
sunt curioasa de ce se insoara daca se descurca ..asa singuri?!




Rspunsul meu: Ca s avei de ce v plnge...
sanzyanna
Postat pe 16 Iunie 2012 02:26
si voi?
sanzyanna
Postat pe 16 Iunie 2012 03:03
nici tu nu stii de ce o facusi daca era saraca o iubeai? hmmmm e buna pita la bogati?
sanzyanna
Postat pe 16 Iunie 2012 03:07
Stiti ce scrie pe piatra funerara a unui barbat? Nascut in anul X; a TRAIT 25 de ani; PE URMA S-A INSURAT!!!!!!!!
garbo061218
Postat pe 16 Iunie 2012 04:01
PT A AVEA URMASI singuri nu putem si ei trebuie sa aiba o paternitate sigura si o recunoastere juridica ca sunt copii barbatului respectiv.E SINGURUL MOTIV MAI ALES CA CASATORIA RECUNOSCUTA OFICIAL E SINGURA CALE DE A INTRODUCE COPII IN SOCIETATE CU DREPTURI DEPLINE.iN REST POTI TRAI CU CITE VREI,CIT TIMP POTI SI GATA.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 16 Iunie 2012 08:25
De ce se casatoresc?...hmmm...asta depinde...sunt saraci...sunt singuri...s-au saturat de parinti......din 1001 motive .....dar in niciun caz ca au intalnit "marea dragoste"...sau ...au nevoie de un "catelus "..care sa dea bucuros din coada cand vin acasa...ha..ha...
wildchery
Postat pe 16 Iunie 2012 08:40
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2012-06-16 08:25:25PT A AVEA URMASI singuri nu putem si ei trebuie sa aiba o paternitate sigura si o recunoastere juridica ca sunt copii barbatului respectiv.E SINGURUL MOTIV MAI ALES CA CASATORIA RECUNOSCUTA OFICIAL E SINGURA CALE DE A INTRODUCE COPII IN SOCIETATE CU DREPTURI DEPLINE.iN REST POTI TRAI CU CITE VREI,CIT TIMP POTI SI GATA.


Zu?
Axl_R
Postat pe 16 Iunie 2012 09:17
De ce nu?Pai cum sa combati ceva daca nu stii cum e?,,Daca o faci te caiesti,daca nu o faci te caiesti!''-e valabil si pentru femei si pentru barbati.Se filozofeaza mult .Adevarul e ca in viata avem mereu experiente care ne calesc ,ne pun la incercare,ne implinesc sau ne dezamagesc....ce sa facem?,,VIATA E O LUPTA DECI TE LUPTA ,CU DRAGOSTE DE EA,CU DOR.''
mamadana
Postat pe 16 Iunie 2012 09:41
'Georgescu_Jorj_Ioan_1' date='2012-06-16 08:25:25']
MAI ALES CA CASATORIA RECUNOSCUTA [/quote]
chiar ca ne-ai spus tot...MAI ALES CA_CA(satoria)
dor72_
Postat pe 16 Iunie 2012 09:41
N-am idee.
Ti-ar putea spune prietenul meu, ca de vreo 1 luna incoace ma cam asalteaza cu intrebarea casatoriei. Sincer, cand se insoara barbatii vor sa treaca de la mama- mama la sotia-mama, adica mie nu prea-mi arde sa ingrijesc un adult in loc sa ingrijesc un copil. N-am crezut ca voi spune ca singura e minunat. M-am gandit la varianta de a face copil fara sa ma casatoresc dar nu vreau sa faca bietii parinti infart, adica daca tot am fost rationala cand eram pustoaica, sa nu ma prostesc tocmai acum. Sa o iau la rand.
Cam acesta ar fi motivul pt care nu-mi vie mie sa ma casatoresc: n-am chef sa cocolosesc un adult care e cu o gramada de centimetri mai inalt decat mine. Si daca n-am fost cocolosita pana acum, mi se pare penibil sa vina cineva si s-o faca acum, cand nu mai am nevoie si dupa ce m-am chinuit o viata intreaga singura.

Spune-mi te rog, tu motivele pentru care sa ma casatoresc. De ce se casatoresc femeile?

Toate cele bune.
lola81
Postat pe 16 Iunie 2012 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aikido 1 De la: iulia__ 28 Mai 2009 09:57
Nulitatea sentimentelor ofera echilibru 559 De la: _blondyna 29 Iulie 2013 13:00
hy eu sunt scorpion prietenul meu e capricorn....cum credeti k merge aceasta relatie??ms 2 De la: Jojolin 22 August 2010 00:52
Unghii 1 De la: garbo164791 26 Septembrie 2010 14:51
confuzie sau "dezinformare":domnisoara...domnisoara..... 11 De la: tutankhamon 18 Iulie 2009 21:46
Setari Cookie-uri