Femeia - scorpion, Barbatul- taur

da, taur de taur, Catalin
nu rascumpara, nu e cazul....dar calitati, Slava Domnului...are
dor72_
Postat pe 14 Ianuarie 2012 21:04
buna seara, dorulet!

pana la urma, pregnanta unor calitati sau defecte depinde in mai mare masura de cei sapte ani de-acasa decat de semnul zodiacal sub care ne-am nascut.
carmen396
Postat pe 14 Ianuarie 2012 22:13
daca taurul sta cuminte si isi vede de sotie....e bine. sa nu apuce scorpia sa dea venin....atunci e de rau............
garbo252517
Postat pe 14 Ianuarie 2012 22:14
am o colega..scorpion si el taur. inca nu stau impreuna..dar de 3 ani sunt impreuna...si mici despartiri au tot fost din cauza temperamentului...lor.el prea comod, ea prea iute. chiar daca plange cand se cearata scorpioanca...tot ea hotaraste ca trebuie sa inceteze relatia..si il tine la distanta.arunca vorbe dure..etc
garbo252517
Postat pe 14 Ianuarie 2012 22:20
bine spus carmen- educatia si optimismul..... cultura isi are cuvantul
garbo252517
Postat pe 14 Ianuarie 2012 22:28
O relatie intre femeia scorpion si barbatul taur depinde numai si numai de evolutia lor spirituala, Bineinteles o relatie care sa dureze, dar asta nu inseamna ca relatia chiar nu exista daca nu sunt impreuna fizic, priveste mai departe in adancimea simbolistica impresionanta a atractiilor, respingerilor, compromisurilor, Extremelor si asa mai departe.
garbo033750
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:21
Eu sunt fecioara,el taur,stiu ca in principiu ne potrivim ca zodii,dar eu am luna neagra in taur.Sincer am ramas surprinsa cand s - a facut descrierea,eu stiu ca este f zgarcit si nici cu cadourile nu prea,sunt egoisti si nici prea fideli oricat ar fi femeia potrivita,se plictisesc repede daca le oferi totul pe tava.
Magicc
Postat pe 15 Ianuarie 2012 03:02
Neatza....poi in primul rand..ar trebui sa te gandesti si la alceva nu doar la compatibilitatea zodiacala...exista intelegere,respect iubire intre voi?? chiar daca sunteti diferiti ca si temperamente daca sunt aceste 3 elemente atunci..e ok..parerea mea,,.sa va iubiti maxim si sanatate multa
Iryna_Iry
Postat pe 15 Ianuarie 2012 03:18
buna dimineata..alanna...
te mananca ...codita???in orice caz multumesc pentru corectia gramaticala...ca sa vezi ce incult si agramat sant.....sa ne vedem totusi de ale noastre..o zi buna iti doresc..
ps. nici eu nu cred ca femeile "c...ve"....
inca odata o zi buna

catalin1405
Postat pe 15 Ianuarie 2012 08:18
De la: zack, la data 2011-12-11 14:11:39
De la: garbo251910, la data 2011-12-02 14:27:21ce credeti se vor intelege vreodata ?
sunt acsatorita de 4 ani si avem doi copii dar ma sufoca cu iubirea lui, nu prea cred in zodii cu toate ca imi citesc zodiacul aproape zilnic ce credeti?


Brbatul Taur


Probabil c i imaginezi c brbatul tipic din Taur e un om tcut i practic, de bun sim i realist ca o pereche de papuci de cas. Aa i e. Probabil c va arta i se va purta ca i cnd ar fi mai tnr dect este, ceea ce e foarte ncnttor, in plus, vei observa c nu se arunc cu capul nainte cnd vrea s intre n aciune, ci e tacticos i precaut. La fel de adevrat. Prin urmare, deduci tu, e logic s presupui c nu e prea romantic. Cu desvrire fals. Dac vrei emoii, un brbat n zodia Taurului vi le poate oferi din plin i nu vei avea parte de nici un moment plictisitor. Cine i-a bgat n cap c poi analiza personalitatea taurin folosind doar logica? Probabil vreun tip din Balan care vrea s te impresioneze! Ei, bine, greete! Logica nu e de prea mare ajutor cnd ncerci s dezlegi misterul unui simbol puternic i masculin cum e cel al Taurului, care e condus de o planet panic i iubitoare ca Venus. Trimite-l pe deteptul din Balan napoi n bibliotec! E posibil ca Taurului s-i ia mult timp s decid dac vrea s fii femeia lui. El nu e genul care s fac un triplu salt n piscina iubirii ca s descopere n cdere c cineva a uitat s umple bazinul. Dar o dat ce s-a hotrt c tu eti aleasa i-i pune n cap s te cucereasc, iubitul din Balan va prea un colar stngaci pe lng el. i va face de rs chiar i pe Leul ndrgostit i pe pasionalul Scorpion.
Acest brbat Taur raional, practic, lent i hotrt e capabil s-i trimit cte un trandafir rou n fiecare zi pn cnd vei accepta propunerea lui, fie ea de cstorie, de ieire mpreun sau de orice fel. Poate chiar s scrie un cntec sau o poezie romantic i s i-o trimit sfios, fr s o semneze, tiind c vei ghici expeditorul. Taurul poate fi un iubit tandru, blnd i protector. Firea lui senzual l face sensibil la parfumul tu, la fineea pielii tale i moliciunea prului tu. Poate c n-o s-i spun asta n fa folosind cuvinte nflorite, dar va gsi o modalitate s-i transmit mesajul. Simul lui tactil e foarte puternic. Acest semn de pmnt e plin de contradicii n viaa amoroas. Taurului i va plcea s te vad mbrcat n blnuri luxoase i culori intense. i va cumpra un buchet parfumat de violete proaspete de la btrnica din col, creia i va lsa n co un baci generos pentru c-i amintete de mama lui. ns tu nu-i vei aminti niciodat de mama sau sora lui, dect atunci cnd va fi cazul s te protejeze de privirile obraznice ale altor brbai care ncearc s-i fac avansuri. Muzica i va strni emoii puternice i cheful de dragoste. Aproape sigur are un cntec favorit care i amintete de tine de fiecare dat cnd l aude. E cel pe care-l tot pune la casetofon sau tonomat. Dac i mai trebuie dovezi ca s te convingi c e un suflet romantic, Taurul tipic te va ajuta s-i umpli cufrul de zestre, fcndu-i cadou la zilele de natere porelanuri, argintrie, iar de Crciun vei crede c e Moul n persoan cnd va aprea n prag ncrcat cu pachete misterioase i flecutee sentimentale. i va sugera partide de not la lumina lunii, picnicuri n pduri rcoroase i izolate i plimbri sub cerul nstelat pe drumuri de ar. Felicitarea lui va fi cea mai mare, mai elegant i mai elocvent din cte va distribui potaul de Ziua ndrgostiilor. Dac nu eti o femeie n zodia Scorpionului, brbatul din Taur e visul oricrei femei n ceea ce privete pasiunea. E tot ce-i poi dori. E att de idealist i sensibil la sentimente, nct va stoarce dintr-o relaie toi fiorii, toate suspinele i culmile extazului posibile. Ei nu tiu s mearg dect pn la capt i se druiesc total persoanei care i pasioneaz n momentul respectiv. Nici un alt semn zodiacal nu poate fi att de fidel ca Taurul, atunci cnd e cu adevrat ndrgostit de cineva alturi de care vrea s-i petreac restul vieii. Onestitatea l va mpiedica s te nele, iar idealismul l va mpiedica s-i doreasc asta. Promiscuitatea, sau chiar flirturile nevinovate, nu fac parte dintre obiceiurile brbatului Taur atunci cnd e implicat din toat inima ntr-o relaie. El caut o iubire ca-n poveti, iar n poveti atitudinea fa de dragoste i sex nu e niciodat uuratic. Celelalte femei din viaa lui fac parte din categoria .A.T. (nainte s apari tu).




offfff da,adevarat e tot ce ai scris despre barbatii tauri
printesa_miha
Postat pe 15 Ianuarie 2012 10:11
De la: carmen396, la data 2012-01-14 22:13:06buna seara, dorulet!

pana la urma, pregnanta unor calitati sau defecte depinde in mai mare masura de cei sapte ani de-acasa decat de semnul zodiacal sub care ne-am nascut.

te salut, carmen. da stiu ca te pricepi sa dai la gioale
mai bine nici ca se putea spune
si apoi, al meu fecior, a mers la scoala la 7 ani si ceva...a avut timp de cei 7 ani de acasa
dincolo de glume, este foarte adevarat ceea ce ai afirmat. slefuirea e foarte importanta, dezvoltarea unor aptitudini sau estomparea unor "defecte" din educatie se regleaza, cu siguranta
va doresc o duminica minunata tuturor
dor72_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 11:30
dor
ai explicat foarte bine "lovitura" mea
din pacate unii, ori au gioalele invelite in 3 straturi de soric, ori au fost atat de pre_coci ca n-au stat pe-acasa decat pana pe la 3-4 ani cel mult.
iar eu nu pot sa ma abtin si le dau pana-i doare.
carmen396
Postat pe 15 Ianuarie 2012 12:05
De la: garbo251910, la data 2011-12-02 14:27:21ce credeti se vor intelege vreodata ?
sunt acsatorita de 4 ani si avem doi copii dar ma sufoca cu iubirea lui, nu prea cred in zodii cu toate ca imi citesc zodiacul aproape zilnic ce credeti?


cred ca se vor intelege foarte bine, atata timp cat se vor privi unul pe celalalt, ca mai mult decat o zodie ... ca ceva particular ... ca pe o personalitate :) . Daca nu ma crezi, atunci priveste la acele putine cupluri, care sunt impreuna foarte mult timp ... nu puteau sa se-nteleaga atat de bine, doar fiind zodii, pentru ca fiecare zodie are viciul/defectul sau ... ;)

P.S. : sunt taur si-mi auto-reglez respectiva iubire, dupa necesitatile, dar mai ales meritele fiecaruia :D
Cristi_2_0_1
Postat pe 15 Ianuarie 2012 12:09
o remarca umila din partea mea..

"naravul din fire n-are lecuire"

si se mai zice..
"ce ti-e scris,in frunte ti-e pus"

acum,lasand la o parte zicatorile intelepte,traim sub influenta...si din partea astrelor si dinpartea parintilor,educatorilor,apropiatilor
desigur,cei 7 anide acasa isi au rolul lor,dar nu sunt totul in formarea unui individ

sunt atatea exemple de familii respectabile care au ajuns sa constate cu stupoare ce s-a ales de odraslele lor..

fiecare ne alegem calea pe care o urmam in viata fie ca sunt sau nu de acord parintii cu deciziile noastre

e un fenomen atat de complex caracterul unui individ...e atat de complicat
LILO
Postat pe 15 Ianuarie 2012 12:16
interesant criteriu, mey cristi! iubesti in functie de merite! a dreak iubire, cum te mai asculta ea si face tot ce-i ordoni tu!
e-adevarat ca vrem sa fim iubiti asa cum avem nevoie, cum simtim, caci vrem sa fim intampinati, dar bazaconia asta cu ` a iubi dupa merite` e o nascocire a celor ce sunt incapabili sa iubeasca si cer recompensa, cel putin egala cu `efortul` lor ori acorda importanta suprema si indubitabila vanitatii.

esme
Postat pe 15 Ianuarie 2012 12:21

he he..unde sunt vremurile de altadata cand doi oameni se "atingeau" emotional..ceva de genul dragoste la prima vedere..
dragostea adevarata nu judeca..

iubirea care rezista in timp este dezinteresata...nu asteapta favoruri,dimpotriva cand iubesti pe cineva esti un izvor inepuizabil de darnicie...de veselie de bunatate..

nu asa ar fi normal??

dar ce mai stiu io...in lumea in care ne am trezit atat de incetosata...
LILO
Postat pe 15 Ianuarie 2012 12:31
lilo, asa-i! nu poti aplica unitati de masura, de evaluare unui lucru care nu cunoaste si, refuza din start astfel de ratiuni. sufletul nu opereaza cu valori compatibile cu ratiunile si artificiile mintii..
cand iubesti, apoi il/o iubesti, fiindca altfel nu poti, cu toate metehnele, chit ca ele echivaleaza cu toate defectele lumii asteia la un loc.
iubesti pt ca iubesti, nu fiindca are motz ori stea in frunte si are in curte un Ferrari ori gateste si spala si e devreme acasa.
esme
Postat pe 15 Ianuarie 2012 12:48
Buna Zack, mi-a palcut postarea ta din zodiac despre taur :)..nu stiu cum functioneaza treaba pe aici pt ca nu prea am postat doar am citit...pe mine m-ar interesa sa pot citi despre toate zodiile asa ca te rog daca poti te rog sa-mi trimiti si mie un link de unde ai luat-o sau spuneai ceva de trimis pe mail.Astept un raspuns de la tine ...multumesc anticipat :)
clauditza02
Postat pe 15 Ianuarie 2012 13:13
esme, pardon
blondina tocmai pentru Ferrari il iubea cel mai tare...apoi pentru ca era avocat...si toate celelalte
lilo, sa stii ca cei 7 ani de acasa ies la suprafata mai tarziu
asa sustin cercetatorii in domeniu
iar stramosii nostri, le stiau intuitiv
dor72_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 14:40
De la: catalin1405, la data 2012-01-15 08:18:18buna dimineata..alanna...
te mananca ...codita???in orice caz multumesc pentru corectia gramaticala...ca sa vezi ce incult si agramat sant.....sa ne vedem totusi de ale noastre..o zi buna iti doresc..
ps. nici eu nu cred ca femeile "c...ve"....
inca odata o zi buna



bonjour!
stai tu cumintel in banca ta si nu mai cauta codite acolo unde nu sunt!
vrei codita? priveste in alta parte!

hai, o zi buna si tie!
alanna
Postat pe 15 Ianuarie 2012 15:22
pt voi scorpiile exista o singura solutie... ignore la greu :) sunteti cea mai parsiva zodie, nimic nu va convine! iar cand omul va iubeste si vedeti asta il tratati cu curul; asa k zat!
Gabriella_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 15:52
Gabriella, ce zodie esti, ca nu am reusit sa te detectez dupa finete.
dor72_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:19


o fi berbec??

LILO
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:27

eu nu prea cunosc femei din asta zodie
dor72_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:29
...si...pe aci nu is scorpii numai cotoroantze

nah
LILO
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:30
da, da...
dor72_
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:33
As putea sa te contrazic..... eu sunt scorpion iar prietenul meu este taur . Suntem de aproape 4 ani impreuna. Suntem foarte incapatanati amandoi, dar stim sa lasam unul de la altul si sa asteptam sa treaca furtuna..... :P

garbo_120
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:56
De la: quasaria, la data 2012-01-06 11:45:07
De la: bella75, la data 2012-01-06 11:32:54Niciodata un barbat Taur si o femeie Scorpion nu se vor intelege. Sunt ca ziua si noaptea,si oricum femeia Scorpion il va domina.


nu asta e scopul femeii scorpion in cuplu: asa ca, daca il va domina, probabil nu va fi nici un cuplu.
doremi
Postat pe 15 Ianuarie 2012 16:59
De la: Gabriella_, la data 2012-01-15 15:52:07pt voi scorpiile exista o singura solutie... ignore la greu :) sunteti cea mai parsiva zodie, nimic nu va convine! iar cand omul va iubeste si vedeti asta il tratati cu curul; asa k zat!


Depinde cum ai iubit o scorpioanca......
De obicei noi suntem foarte geloase, daca esti genul de persoana care ii trezeste indoieli, te-ai ars. Nu va avea niciodata incredere in tine.


Suntem dificile dar cand iubim si primim inapoi ceea ce dam (incredere, respect, iubire, SINCERITATE), suntem alaturi de parteneri intotdeauna si la bine si mai ales la greu. Crede-ma, ca stiu ce zic).

Apropo...ce zodie esti?
garbo_120
Postat pe 15 Ianuarie 2012 17:02
va puteti intelege daca iti doresti o carapace poti fii mult timp iubita intotdeauna pe primul loc dar chiar daca calca stramb casa e cel mai important lucru la un taur si mai ales copiiiiii eu{ tata e taur} si baiatul meu este programat sa fie taur ca sa fie ca el are exact prima iubire {are 18 ani o scorpioanca} ca si mine prima iubire un taur pe care nu l-am uitat dar sa realizat in viata si eu am fugit atunci pt .ca era foarte gelos si posesiv dar nu am fost fericita am avut un peste care nu-l interesa nimic din casa copii {era a lui} nici unde ma duc nici nimicnu a fost bn
daca era tot u taurul poate nu era asa
un sfat nu alege un sagetator ca nu vei realiza nimic bun ai grija de tauru tai ca iubesc exact ce trebuie casa copiii si feteleee
doremi
Postat pe 15 Ianuarie 2012 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Karma 3 De la: allexanndrra 1 Septembrie 2009 05:09
:) 5 De la: cory_emy 18 Ianuarie 2011 01:09
eu pesti el fecioara 9 De la: garbo224585 11 Iunie 2012 19:34
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
Cum se impaca si ce sorti de izbanda are o Fecioara cu o Fecioara? 83 De la: luciana67 16 Martie 2013 15:49
Setari Cookie-uri