zodia varsator

as vrea sa stiu si eu mai multe despre aceasta zodie dc se poate
iulianadeva
Postat pe 2 Noiembrie 2008 20:08
cei mai buni si originali ca mine si in dragoste pasionali
edy_sword
Postat pe 21 Noiembrie 2008 08:06
mersi
iulianadeva
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:38
in conceptia mea, ideea de "varsator" a inceput o data cu primul meu iubit....am trecut peste ceva incercari grele, cand ma vad aruncata intr-o alta "intortocheala" a vietii....acum varsatorul e pt mine,din nou, sensul meu de a trai,altul decat primul..(Asta numai pt ca sunt o fiinta slaba de caracter si intreaga mea existetnta i-o datorez lui....ca fapte exacte e clar: barbatul varsator e unul dintre cei mai afemeiati,unul care jovileaza cu societatea, adora laudele celorlalti venind in completare si caracterul de nadejde pe care te poti baza absolut uimita fiind cate sacrificii poate face acest varsator pt tine....are suflet nobil,e capabil de gesturi care sa-ti opreasca lumea in loc si sa te simti cea mai fericita ca este el acolo.insa niciodata nu te culca pe o ureche, pe cat d edevotat este pe atat de bruste sunt schimbarile lui sufletesti....concluzia:e fain sa ai un varsator,dar e al naibii de greu sa ramana cu tine pana la capat...
disperata_bv
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:52
CORECT
edy_sword
Postat pe 21 Noiembrie 2008 23:10
multumesc tuturor celor care imi spun parerile
iulianadeva
Postat pe 22 Noiembrie 2008 23:17


doarme ,a adormit pe canapea e obosit ptr ca munceste ,ii place munca si mai ales sa realizeze ceva cu mana lui ,e inteligent dar are si cateva slabiciuni ,inca mai crede in oameni sau e prea visator .Ieri am mancat pizza facuta de el e un bucatar bun care oricand iti da o mana de ajutor cand i nevoie ,ii place ordinea si curatenia si stiiu ca nu ii prea face placere sa geseasca dezordine sau sa ii umbli prin lucruri .Uneori ma uimeste cu sinceritatea lui ,e deschis si poti vb cu el desprte orce ,dar se supara repede si atunci tace ,de ce ?ptr ca atunci are cea mai ascutita limba si stie ca ma poate ataca ,da ii trece repede .

Sunt multe de spus despre un varsator eu ce am spus e 10%din el barbatul pe care il iubesc
yavrum
Postat pe 22 Noiembrie 2008 23:38
Iti scrie o Varsatoare, as putea spune ca varsatorii sunt sensibili,darnici,mult prea darnici,supusi,punctuali,ceea ce ma caracterizeaza pe mine este faptul ca ma port cu celalti dupa cum se poarta ei cu mine, de multe ori las de la mine insa daca la varsta de 40 de ani am ajuns sa spun ca "daca esti bun esti prost" crede-ma ca mult prea mult am suferit din cauza "prietenilor".Suferinta mea este ca nu pot trata cu indiferenta ceea ce fac in general pun suflet si aproape de fiecare data ma ard ,incerc din rasputeri sa iau viata asa ca pe o telenovela dar stii cum sunt telenovelele in genere plictisitoare.Concluzia VARSATORII sunt prea SENSIBILI si seriosi DAR daca le-ai gresit ,le-ai inselat asteptarile ,i ai ranit,e cam greu sa te mai apropii de sufletul lor sunt OAMENI BUNI- PAROL- .
ginagil
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:36

Barbatul varsator:
Aspectul sau fizic poate fi sintetizat prin a spune ca este in general inalt, cu trasaturi usor efeminate, cu ochi frumosi si nelinistiti. Nobil, original si de aceea neinteles adesea, este un tip amabil, generos si care nu cunoaste furtunile sentimentale, valurile agitate ale pasiunii si geloziei. Nonconformist, antiburghez, isi interiorizeaza reveriile, ceea ce din exterior ii da uneori un aer ciudat.Loial in casnicie, ceea ce conteaza pentru el in ceea ce priveste jumatatea sa este ca aceasta sa-i fie o adevarata prietena, care sa resplateasca prin reciprocitate decotiunea si abnegatia sa in sanul familiei.Rareori si in cine stie ce imprejurare deosebita vom inalni un barbat din aceasta zodie care sa fie vulgar in vorba, gest sau fapta. Aceasta trasatura ii este cu desavarsire straina.Norocos, idealist si nu foarte practic, foarte imprevizibil si contradictoriu, plin de surprize, generos dar nu cheltuitor cu femeile, putin ipohndru si in orice caz, chinuit de cele mai diverse fobii, barbatul varsator este o personalitate adesea fascinanta.
Femeia varsator:
Plina de farmec, este svelta, bine facuta, cu piciore frumose si o voce foarte placuta, cu ochii frumosi. Asemeni tuturor nativilor ea este mereu in avangarda, indreptata spre tot ce e nou si original. Viitorul si-l aseaza constant sub ochi iar mentalitatea sa e in stransa legatura cu aceasta conceptie. Draguta, amabila si miloasa, extrem de prietenoasa, este cu toate acestea o fire independenta. Reveriile sale ii creaza o atmosfera aparte, specifica. Niciodata infocata in dragoste, nu-si pierde capul si nu-si reprima personalitatea in aceasta situatie. Dealtfel, ca ratiunea e atotstapanitoare la aceasta femeie se poate vedea si din eruditia ei deosebita, ce o face nu numai agreabila si mondena, dar si foarte interesanta intr-o conversatie purtata pe diverse teme.Isi creste foarte bine copiii, acordandu-le o mare libertate, intelegere, blandete. Casa sa e excelent organizata si oricine se casatoreste cu o varsatoare nu are ce sa-i reproseze in ceea ce priveste calitatile sale de sotie sau de gospodina. In feneral sfaturile pe care le imparte cu obisnuita-i cenerozitate merita a fi urmate, caci sunt foarte inspirate. Stie sa se distreze si e mult mai atrasa de compania barbatilor decat de cea a femeilor. Cu toate acestea se casatoreste destul de tarziu. Fidela in casatorie, rar vacalca pe alaturi. Are nevoie insa de admiratie, indeosebi in ceea ce priveste corpul ei. Uneori irascibila, cicalitoare si cheltuitoare, ea e in general simpatica si agreabila, o companie placuta, loiala si interesanta.
adinus
Postat pe 24 Noiembrie 2008 09:52
e adevarat si eu mam idragostit de prima oara de ofata varsator am facut dragoste din prima zi mam insurat intrun an mia daruit un copil frumos peste 2 ani dupa 2 ani a inceput sa ma insele cu un prieten si a plecat fara sai pese de mine si de copil ca sasi traiasca viata .....
clau7777
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:44
De la: ginagil, la data 2008-11-23 14:36:12Iti scrie o Varsatoare, as putea spune ca varsatorii sunt sensibili,darnici,mult prea darnici,supusi,punctuali,ceea ce ma caracterizeaza pe mine este faptul ca ma port cu celalti dupa cum se poarta ei cu mine, de multe ori las de la mine insa daca la varsta de 40 de ani am ajuns sa spun ca "daca esti bun esti prost" crede-ma ca mult prea mult am suferit din cauza "prietenilor".Suferinta mea este ca nu pot trata cu indiferenta ceea ce fac in general pun suflet si aproape de fiecare data ma ard ,incerc din rasputeri sa iau viata asa ca pe o telenovela dar stii cum sunt telenovelele in genere plictisitoare.Concluzia VARSATORII sunt prea SENSIBILI si seriosi DAR daca le-ai gresit ,le-ai inselat asteptarile ,i ai ranit,e cam greu sa te mai apropii de sufletul lor sunt OAMENI BUNI- PAROL- .
clau7777
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:47
In esenta niste oameni sufletisti si gata sa-ti sara in ajutor cand ai nevoie. Pacat ca sunt mult prea superficiali si in secunda urmatoare au si uitat ca au promis ceva. Nu din rautate, pur si simplu sunt neseriosi si nu prea te poti baza pe ei. Lucru care pe mine personal ma scoate din minti, poate si din cauza ca eu sunt f parolista si cand am zis o vorba, apai e vorba.Toti varsatorii apropiati mie (fratele meu, nasul meu, iubitul meu si una dintre prietenele din copilarie) sunt oameni blanzi, calmi(suporta multe pana isi ies din sarite , da si cand le vin dracii e bine sa stai de(o)parte), usor impresionabili dar la fel de repede uita ce i-a impresionat, cam incapatanati,independenti,inteligenti,plini de idei nastrusnice uneori,extrem de muncitori. In general oameni ca lumea. Da neseriosi rau cand vine vb de respectat o promisiune . Si nu ma refer aici la cine stie ce chestii de viata si de moarte, ci si la chestii minore, gen "ne vedem " sau "te sun" maine in legatura cu treaba x, sau " stai linistit , ca rezolv eu nu s ce chestie.Poti sa astepti mult si bine, ca de obicei o grija au ei sa se tina de cuvant.Bineinteles, vb din punctul meu de vedere si despre caracteristicile observate de mine de-a lungul timpului la oamenii din aceasta zodie. Acuma, daca pui in balanta calitatile si defectele si ai o rabdare de fier ca femeie (pt ca le cam fug ochii in toate directiile), zic ca sunt ok pana la urma.Da depinde si de firea partenerului.
monalisa
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:57
eu sunt varsatoare...dupa cum scria cineva mai sus. uneori suntem prea buni si suntem luati de prosti. asta nu inseamna k nu avem defecte. varsatorii sunt dificili, atat barbatii, cat si femeile si uneori greu de inteles. in general, cand ne atasam de cineva, dispar ceilalti oaameni din jur. ce pot sa spun, nu suntem toti la fel, depinde de ascendent,dar nu ne caracterizeaza minciuna. mai degraba evitam sa discutam anumite subiecte, k sa nu fim pusi in postura de a spune adevarul. eu cel putin mint f rar, si atunci cand se intampla, mint prost-lipsa de exercitiu. nu stiu daca suntem toti asa directi, dar eu sunt directa in general si extrem de orgolioasa. nu stiu ce sa zic...o sa te lamuresti :)
kitty_dana
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:01

reprezinta viitorul, umanitatea si cautarea idealului.este un parolist,tine la cuvant si...daca-l superi iti ia aerul,adica te face sa suferi,te afecteaza , cu alte cuvinte o cearta cu el. are suflet de artist, e curios si are o mare volubilitate.uitati-l pe Florin Piersc!...
cercelmarilena
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:51
Si eu sunt varsatoare...si cam tot ce zice pe la horoscoape e asa cum spune. ma refer la cele mai profunde... unde zice cum esti si cand dormi. Exista niste site-uri interesante... de exemplu daca citesti pe garbo horoscopul ai un link catre www.acvaria.com Cu siguranta vei afla mai multe, dar un lucru e sigur! Nu traim dupa reguli, nu ne place sa fim constransi, ne place sa avem libertate chiar si intr-o relatie, sa visam spre ceva mai bun(si rar ne trezim la realitate)...suntem buni la pat si trecem de la o extrema la alta foarte usor
soparlita16
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:07
Sant casatorita cu un varsator de 16 ani. Si pot spune ca inca sant lucruri pe care nu le cunosc la el. E innebunitor. Cred ca singura calitate pe care o au este placerea de a munci. In rest, totul este doar fatarnicie. Trec de la o stare la alta intr-o fractiune de secunda. Si-a dorit cu disperare al doilea copil, si cand in sfarsit l-am avut s-a gandit ca nu mai multumit de viata alaturi de mine si ar dori sa divorteze. De craciun mi-a daruit o haina superba de blana si dupa revelion s-a hotarat iar sa divorteze.
liliana_czc
Postat pe 12 Februarie 2009 06:13
Si eu tot o varsatoare veritabila pot spune ca sunt.insa de ,ulte ori oamenii gresesc caracterizand personalitatea dupa zodie.dragii mei caracterul unui om tine de educatie,cultura,interactiuena cu oamenii,anturajul,etc etc mai putin de zodie,nu combat faptul ca nu influenteaza cat de cat caracterul unui om dar nu in masura in care sa poate fi catalogat.de exemplu cunosc varstaori faire play si cunosc varsatori care lasa de dorit din multe puncte de vedere.pupici si aveti grija de voi.pe scurt varsatorul este un visator convins care inca mai crede in povesti cu zane cauta iubirea absoluta si omul perfect,sufletist,darnic,daca vrei un prieten adevarat alege un varsator ,nu este razbunator,sincer,deschis dar si foarte sensibil.ce sa zci un om bun din cap in coada dar...ca fiecare cu defecte si calitati.
eth
Postat pe 5 Martie 2009 15:30
De la: monalisa, la data 2008-12-03 18:57:36Da neseriosi rau cand vine vb de respectat o promisiune . Si nu ma refer aici la cine stie ce chestii de viata si de moarte, ci si la chestii minore, gen "ne vedem " sau "te sun" maine in legatura cu treaba x, sau " stai linistit , ca rezolv eu nu s ce chestie.Poti sa astepti mult si bine, ca de obicei o grija au ei sa se tina de cuvant.Bineinteles, vb din punctul meu de vedere si despre caracteristicile observate de mine de-a lungul timpului la oamenii din aceasta zodie. Acuma, daca pui in balanta calitatile si defectele si ai o rabdare de fier ca femeie (pt ca le cam fug ochii in toate directiile), zic ca sunt ok pana la urma.Da depinde si de firea partenerului.


Eu am impresia ca nu stiu spune NU ,promit tuturor prietenilor ajutor si cand e vb sa se tina de cuvant au prea multe de facut.
Eu am avut un varsator de sot si am fost foarte dezamagita pentru ca atunci cand ma astptam mai putin m-a inselat cu o prietena(si nu a fost o aventura -acum sunt casatoriti).
Acum sunt tot cu un varsator si il banuiesc ca ma inseala .Mint ca sa se scoata din situatii in care nu vor sa fie prinsi cu garda jos si inseala.Am si multi prieteni varsatori si stiu ca de multe ori inseala din curiozitate sau pentru ca "li se permite".E adevarat sau ma insel in privinta lor?
lili_girl
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:18
De la: lili_girl, la data 2009-04-02 11:18:23
De la: monalisa, la data 2008-12-03 18:57:36Da neseriosi rau cand vine vb de respectat o promisiune . Si nu ma refer aici la cine stie ce chestii de viata si de moarte, ci si la chestii minore, gen "ne vedem " sau "te sun" maine in legatura cu treaba x, sau " stai linistit , ca rezolv eu nu s ce chestie.Poti sa astepti mult si bine, ca de obicei o grija au ei sa se tina de cuvant.Bineinteles, vb din punctul meu de vedere si despre caracteristicile observate de mine de-a lungul timpului la oamenii din aceasta zodie. Acuma, daca pui in balanta calitatile si defectele si ai o rabdare de fier ca femeie (pt ca le cam fug ochii in toate directiile), zic ca sunt ok pana la urma.Da depinde si de firea partenerului.


Eu am impresia ca nu stiu spune NU ,promit tuturor prietenilor ajutor si cand e vb sa se tina de cuvant au prea multe de facut.
Eu am avut un varsator de sot si am fost foarte dezamagita pentru ca atunci cand ma astptam mai putin m-a inselat cu o prietena(si nu a fost o aventura -acum sunt casatoriti).
Acum sunt tot cu un varsator si il banuiesc ca ma inseala .Mint ca sa se scoata din situatii in care nu vor sa fie prinsi cu garda jos si inseala.Am si multi prieteni varsatori si stiu ca de multe ori inseala din curiozitate sau pentru ca "li se permite".E adevarat sau ma insel in privinta lor?
Nu,nu te inseli deloc.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 6 Mai 2009 19:46
Zodie masculina de aer, predominant intelectuala, mentala, guvernata de planeta URANUS, planeta care sporeste inventivitatea, dorinta de schimbare si noutate, spiritul amical, originalitatea, imaginatia creatoare, spiritul stiintific, nonconformismul, modernitatea, dorinta de schimbare, libertatea, dar si idealismul, utopia, anarhismul, spiritul de revolta, dezordinea, indrazneala, "nebunia".

Varsatorul da nastere ideilor avansate, moderne, neobisnuite, solutiilor radicale, chiar imposibile, dorintei imense spre libertate si deplina independenta. Varsatorul este tipul omului liber, modern, care nu accepta nici o constrangere, tipul omului timpurilor viitoare, a avangardistului, a celui cu un pas naintea tuturora, cu o scanteie mai altfel decat semenii sai. Prietenia Varsatorului este atat de puternica si de ampla, ncat se poate extinde asupra ntregii omeniri, deci acesta ar putea fi persoana cea mai potrivita pentru a se apropia de cei care au nevoie de un ajutor. Este original prin excelenta, original pana la excentricitate. Varsatorul deschide orizonturi largi catre ziua de maine, nascand utopii, mari revolutii personale, reprezentantul Varsatorului dorind n primul rand o mare transformare a sa si a lumii n care traieslte, cautand sa o faca mereu mai buna. Este simbolul fraternitatii si egalitatii dintre oameni, a cunoasterii lumii, a extinderii perspectivelor. Varsatorul cauta adevarul prin cunoastere cat mai larga. Are principii puternice si un dezvoltat simt al altruismului, este un intelectual din fire si un neconventional prin definitie, cautand o permanenta legatura cu lumea.
cristinavalentina1973
Postat pe 3 Iunie 2009 01:19
eu sunt o varsatoarea care iubeste un varsator si care e inconjurata de varsatori: varisor, 2 "cumnate", plus multi prieteni in aceasi zodie, suntem diferiti dar sunt si cateva lucruri prin care ne asemanam: independenta, bunatate, mereu venim cu idei bune si in general ne pricepem cam la toate jocurile, intradevar uneori ne ia gura pe dinainte si nu respectam anumite lucruri pe care le-am spus dar te poti baza pe noi la lucruri serioase si cand ai cea mai mare nevoie de noi mereu iti suntem alaturi. Din experienta vorbesc ca am face orice pentru un prieten dar la fel de repede ne putem schimba parerea daca persoana respectiva greseste fata de noi. In legatura cu relatia mea cu un varsator, ne asemanam foarte mult dar avem si caractere diferite, eu sunt foarte orgolioasa, niciodata nu dau inapoi iar daca sunt nervoasa spun multe lucruri dureroase, unele pe care nici nu le cred, in schimb el este mereu cel care incearca sa "repare stricaciunile", lasa de la el si nu renunta niciodata pana nu e totul bine. Imi demonstreaza ca ma iubeste prin diferite gesturi si desi se spune ca varsatorii sunt afemeiati noi suntem de 2 ani impreuna si niciodata nu s-a uitat dupa alta femeie de fata cu mine, din contra, mereu ma complimenteaza, pentru el sunt cea mai frumoasa. AAA si sa nu uita este foarte gelos

Postat pe 3 Iunie 2009 08:30
Sunt varsatoare veritabila.pe scurt despre femeia varsator :in primul rand exceptand zodia aici vb si de caracter educatie etc.insa facand o paralela cu zodia mai pot adauga:sensibili,sufletisti,abili dar ffff naivi vis a vis de oameni creduli aproape de prostie insa asta doar datorita sufletului lor bun.un varsator este foarte visator ,inca mai viseaza la povesti cu zane si feti frumosi,dau tot ce au de dat fara sa ceara nimic la schimb dar daca te au prins cu mata in sac iarta dar nu uita.pe cat de sufletisti sunt pe atat de greu cuceresti o femeie varsator.iubesc fara limite dar si f fff greu ,viseaza la dragostea aceea care o intalnesti odata in viata sau niciodata.
eth
Postat pe 4 Iunie 2009 14:26
vrei o mama pentru copii tai vrei o femeie de casa vrei o femeie adevarata atunci alege o femeie varsator.vrei o aventura de o noapte sau o sirena in pat atunci excludeo din optiunile tale totalmente.
eth
Postat pe 4 Iunie 2009 14:27

Femeia din Vrstor

E cel mai nelept s nu uii c femeia din Vrstor e la fel de paradoxal n dragoste cum e n toate celelalte domenii, dac vrei s ncepi o relaie cu ea. Astfel, n-o s te atepi s ai parte de Cosnzeana i s te trezeti cu Pocahontas.
Aceast femeie are toat fidelitatea semnelor de pmnt cnd e ndrgostit, dar are i detaarea i lipsa de emoie a semnelor de aer. E posibil s ai o relaie fericit cu nativa dac i lai libertatea de-a se ocupa de nenumratele ei interese i de a circula printre prietenii ei. Nu ncerca niciodat s o legi de crati sau de piciorul patului. ntreab-i ce-au pit pe cei care au ncercat. Ea poate decide brusc c vrea s studieze baletul, s mediteze singur n muni sau s se nroleze n Greenpeace. i aminteti povestea cu prinesa cu plete lungi, de aur, care locuia n turn? Asta e femeia din Vrstor. Dac i tai cosiele nu se va schimba absolut deloc. Ea are vise cu totul altfel dect restul lumii, aude o muzic ademenitoare n deprtri i merge dup o stea pe care majoritatea dintre noi n-au vzut-o niciodat.
Aceast femeie aparine tuturor i nimnui. Iubirea ei poate fi tandr i pasional, dar va avea ntotdeauna ceva nedefinit, care-i va scpa printre degete, ca un cntec pe care nu reueti s i-l aminteti pe deplin. Poi s fredonezi melodia, dar versurile i tot scap din minte. Vrstoarea pretinde cu insisten s fie lsat liber, dar loialitatea ei fa de cineva care accept o iubire n aceste condiii e fr limite. Iat o trstur care i va plcea: ea nu va fi prea interesat de contul tu bancar, dac nu are ascendent n Rac, Capricorn sau Taur. Banii nu snt niciodat pe primul loc n preocuprile acestei femei. Nu-i va psa dac nu eti cel mai bogat brbat din ora, dar va dori s fii respectat ntr-un fel sau altul pentru realizrile tale intelectuale.
Cnd te hotrti s prinzi acest fluture, nu uita c nu-i va petrece niciodat viaa ei imprevizibil cu un brbat care nu e sincer cu sine nsui. Propriul ei cod de valori poate fi mai ciudat dect orice ai ntlnit vreodat i cu totul altfel dect codul moral acceptat de societate, dar l va respecta cu sfinenie. Uraniana va nelege c propriile tale reguli pot fi la fel de deosebite de ale ei sau ale restului lumii. Nu va avea nici o obiecie atta timp ct nu faci rabat de la ele. Dac vrei o femeie pasional, ai greit adresa. Dac e o Vrstoare tipic, pasiunea nu va fi punctul ei forte. Ea va considera dragostea fizic destul de plcut dac nu se pune prea mult accent pe ea. Cu alte cuvinte, aceste femei pot reaciona cu o profund intensitate n timpul actului sexual, dar dac preferi ca relaia s rmn platonic lungi perioade de timp, e perfect n regul. S-ar putea ca Vrstoarea s se team n mod incontient c dorina simit pentru o persoan i va ngrdi oarecum spiritul i o va mpiedica s rmn fidel singurei ei iubiri adevrate, libertatea. Libertatea de a experimenta i cerceta i libertatea de a-i drui timpul omenirii. Dar i libertatea de a-i urma toanele bizare.
Dac vrei s-i construieti o carier politic, tiinific sau educaional, uraniana e femeia perfect. N-ai putea nimeri mai bine, cu condiia s nu dai peste o Vrstoare cu influene opuse n harta ei natal, care ador s ocheze oamenii mergnd descul pe Calea Victoriei sau fumnd trabucuri uriae n autobuz. Exist unele Vrstoare absolut scandaloase, dar nativa tipic e o ncntare n societate. E graioas, amabil, spiritual, inteligent i extrem de adaptabil la toate straturile sociale.
n condiii normale lipsa ei de suspiciune e un atu n plus n favoarea ei, dar dac te prinde efectiv c-i eti necredincios, firea ei sensibil va fi profund rnit. i vei da imediat seama din clipa n care te vei uita n ochii ei ciudai, vistori. Dar nu va fi suspicioas fr motiv i rareori se va ndoi de cuvntul tu. Nativa tipic nu te va verifica dup ce pleci din cas, nu te va suna la serviciu, nu-i va verifica batistele ca s caute urme de ruj i nici butonii de la cma ca s gseasc fire de pr blond. Trdarea va trebui s-i sar n ochi ca s-o vad. nainte s te repezi s te nsori cu ea, trebuie spus c lipsa ei de gelozie se datoreaz nu doar triei ei de caracter. n primul rnd, probabil c i-a disecat psihicul i sufletul sub microscop nc de la prima ntlnire. i-apoi, o pasioneaz prea multe subiecte i prea muli oameni ca s mai aib timp s-i bat capul cu ce faci tu dup ce te scap din ochi. Dac Vrstorii de ambe sexe te scap din ochi, te cam uit. Uneori, o Vrstoare va rmne alturi de un partener promiscuu sau cu ochi alunecoi pentru c acesta-i ofer ceva ce ea are nevoie, aa c se va face c nu-i vede aventurile. Pe de alt parte, dac nu are mare nevoie de tine, tria aceea moral va lucra mpotriva ta la primul semn clar de infidelitate. Ea va pleca pur i simplu. Nu ncerca s renclzeti supa, pentru c e ngheat bocn pentru totdeauna. Sigur, putei rmne prieteni. De ce nu? Pe o astfel de femeie nu o deranjeaz niciodat s fie prieten cu fotii iubii sau soi. A dat uitrii trecutul i a ters complet din memorie amintirile rele.
Exist o singur, ciudat, excepie de la regul. Ca i brbatul zodiei, Vrstoarea i va aminti toat viaa prima iubire adevrat. Dar numai pe prima. Te ntrebi dac i mai amintete de tine Vrstoarea pe care ai cunoscut-o cndva? Depinde de ce consider ea c e dragostea. Poate fi acel biat care i-a dat ciocolat cnd avea nou ani, biatul cu care s-a plimbat prin ploaie sau biatul cu urechi mari, care cunotea clovnii de la circ i o hrnea cu alune.
Rareori vei gsi o uranian implicat ntr-o legtur extraconjugal. Ea poate fi tentat de asta n anumite circumstane ieite din comun, dar o relaie bazat pe necinste e mpotriva firii ei. O astfel de idil ilicit nu va dura mult i ruptura va fi permanent. Totui, exist multe native divorate. Dac situaia devine intolerabil, aceast femeie devine brusc ca de ghea. Ea poate disprea peste noapte, fr s se uite n urm. Ele nu snt ncntate cnd ajung la divor, nu-i doresc asta, dar nici nu e o nenorocire, aa cum e pentru alte femei, mai sentimentale. Uranus e planeta schimbrii, la urma urmelor. Deoarece e o individualist notorie i are nenumrai prieteni, uraniana nu va ezita s porneasc singur la drum dac va fi nevoie.
Fii pregtit ca ea s-i studieze inima pn cnd nu-i va mai rmne nici un vis nemprtit, nici un gnd neanalizat. Dar nu ncerca s-i diseci i tu gndurile. Nu face parte din regulile jocului cnd e vorba de Vrstori. κi va ascunde bine motivaiile i uneori va avea o plcere pervers s te bulverseze. De obicei va fi brutal de sincer, dar nu uita! Pentru nativii acestei zodii o minciun e una i prezentarea parial a adevrului e cu totul altceva.
E plcut s tii c aceast femeie e destul de strns la pung. E plcut n cazul n care nu ai de gnd s-i ceri un mprumut. S-ar putea s accepte o dat sau de dou ori, dar dac i faci un obicei din asta sau nu-i dai banii la timp, poate deveni la fel de rece ca tipul de la banc dac nu ai pltit rata mprumutului. n rarele ocazii cnd va accepta un mprumut, vei primi napoi fiecare bnu fr nici o ntrziere, fr trucuri femeieti. Ct despre comarul fiecrui brbat privitor la contul comun pentru cheltuieli, nu vei avea de ce s-i faci griji, cci aceste femei nu se simt deloc bine cnd datoreaz bani.
nfiarea ei e destul de derutant. Multe Vrstoare snt adorabile, de o frumusee memorabil. Dar snt schimbtoare. Pot da impresia c snt fric mtsoas, ca apoi s se transforme ntr-o pizza picant ct ai clipi. Alturi de Balane, Vrstoarele snt deseori cele mai frumoase femei din zodiac. n cel mai ru caz, au un chip interesant. Stilul lor de a se mbrca poate fi de-a dreptul ocant. Snt unele care pot aprea linitite pe coperile revistelor de mod, dar nativa tipic e absolut neconvenional n mbrcminte. Poate pune pe ea haine pe care le-ar invidia o iganc, iar originalitatea ei poate da natere unor combinaii absolut trsnite. De obicei va fi prima care va adopta o nou mod, indiferent ct ar fi de excentric, dar poate i s rmn fidel modei bunicii sau chiar strbunicii. Cu indiferen tipic, va combina jaboul de dantel cu sutienul metalic gen Jean-Paul Gaultier, iar efectul poate fi destul de nspimnttor. Va purta cmaa de noapte din dantel la un banchet oficial, pene de stru la supermarket, blugi evazai la oper, tenii la teatru, diamante la grdina zoologic, i va pune capac purtnd o bonet uzat din secolul trecut pe care a gsit-o ntr-un magazin de vechituri.
Femeia ta din Vrstor i va purta probabil prul ntr-un mod neobinuit. uviele ei snt la fel de imprevizibile ca i personalitatea. Le va purta mpletite, n codie, n coc la ceaf, le va lsa s-i curg pe spate ca o cascad, le va tunde soldete, le va bucla ca Shirley Temple sau le va ndrepta ca pe ciucuri. Un lucru e sigur. Prul ei va arta ca al nici unei alte femei de pe planet.
O conversaie cu ea poate fi remarcabil, ca s folosim un eufemism. Are maniere fermectoare i de obicei se comport timid i rezervat. Apoi d peste ea un impuls uranian i i va iei pe gur o remarc fr nici un fel de legtur cu ce se discut. Vei vorbi despre fluctuaiile bursei i ea te va ntrerupe din senin cu ceva de genul: "tiai c majoritatea preedinilor americani au litere duble n numele lor?". Exist un singur rspuns la o asemenea ntrebare. i spui c tii, enumeri civa i apoi cu blndee, dar ferm, ndrepi din nou conversaia spre subiectul dinainte. Poate c alte mini funcioneaz urmnd pai logici, dar a ei zboar spre mine, apoi revine pe alt cale spre prezent, n zigzaguri ameitoare ca fulgerele. Din cnd n cnd va azvrli cte o fraz memorabil. Tu o vei ntreba ce crede despre programul spaial i ea i va spune c n copilrie credea c stelele snt guri n podeaua Raiului prin care strbate lumina de dincolo. Dac e n alt stare de spirit, vei spune c oamenii de zpad topii te ntristeaz, iar ea i va spune: "Un om de zpad topit e doar un morman de zloat, Georgele". Mai nti vistoare, apoi practic. Mai nti timid, apoi pus pe scandalizat oamenii. Uranienele vor ridiculiza cu cruzime farfuriile zburtoare, apoi i vor spune o ntmplare cu spiriduul cu picele care locuiete pe pervazul geamului lor. Nu-i vorbi niciodat de sus unei Vrstoare. Va detesta faptul c nu o consideri egala ta i atitudinea aceasta o va face s se retrag i s devin inabordabil.
Deoarece Uranus e planeta viitorului i copiii snt viitorul nostru, ai putea crede c Vrstoarele snt mame perfecte, de la sine. De fapt, ele snt cam confuze la nceput cnd devin mame. Nativa trebuie s se adapteze acum i s dedice ntreaga ei atenie i energie unei singure fiine umane, cnd ea e obinuit s-i mpart atenia i timpul n toate prile. Deoarece e distant de felul ei, i va veni greu s-i exprime deschis afeciunea. Mama Vrstoare e devotat copiilor ei, dar i oarecum detaat de acetia. Dar probabil c va fi prezent la toate manifestrile organizate de coal i va vorbi ore ntregi fericit cu prietenii progeniturilor, de la egal la egal, fr s-i domine. Copiii ei vor nva prin puterea exemplului ce nseamn fria i omenia. Aceste femei nu snt niciodat exagerat de protectoare cu copiii lor. Ele privesc cu toleran chiar i cea mai ocant confesiune a acestora. O uranian nu va pedepsi aproape niciodat un copil pentru c a spus adevrul, indiferent de ce a fcut el. Cu lipsa ei de prejudeci, va ctiga ncrederea celor mici. Se pricepe de minune s liniteasc micuii, indiferent c e vorba de frica de montrii de sub pat sau de durerea de a fi ignorai de ceilali copii pe terenul de joac. Ea tie s le transforme lacrimile n rsete n cteva minute. Copiii ti o vor considera vesel, amuzant, puin zurlie, relaxat n privina treburilor casnice, un mare ajutor la fcutul temelor i blnd cnd snt bolnavi. Aceast femeie nu i va sufoca cu afeciunea i rareori i va cicli. Poate c Raluca nu s-a splat pe mini dup ce i s-a spus a treia oar, dar mama ei e mai interesat de ceea ce a nvat micua la ora de tiinele naturii.
ns ne-am cam grbit. nainte s devin mam, iubita ta Vrstoare trebuie s devin soie i ca s devin soie trebuie s o convingi c o csnicie nu e sinonim cu Alcatrazul, nu e o nchisoare de maxim securitate. Ea nu se va prea grbi la altar, cci nu vrea s te accepte de so pn nu te-a cntrit, msurat, catalogat, testat i n-a aflat exact din ce material eti fcut. Prerile prietenilor i rudelor nu vor face doi bani pentru ea, dei i va ntreba probabil ce cred despre tine, din pur curiozitate. Presupunnd c ai trecut toate testele, csnicia cu o Vrstoare poate fi derutant. Va asculta amabil cnd i dai sfaturi, dar firea ei o va mpiedica s urmeze ndrumrile explicite. Nu poate s respecte reeta de tort de bezea, aa cum e incapabil s parcheze maina acolo unde i-ai spus tu. Ceva n mintea ei o face mereu s fie convins c o mic modificare va mbunti lucrurile. Are o permanent nevoie s experimenteze noi metode de a face cafeaua, de a-i umple stiloul, de a-i lega ireturile la bocnaci sau de a traversa strada. Va purta un pulover ntors pe dos, i va amesteca coniacul cu lapte, va aranja florile ntr-un acvariu, i va clti prul cu after-shave sau va aranja o mic grdin cu pietre i pria pe biroul tu de lucru. N-o ntreba de ce. Nici ea nu tie. Lungimea ei de und o constituie originalul i neobinuitul, atta tot. Fiindc e att de impersonal, nu-i va veni deloc uor s-i exprime verbal sentimentele, dar o dat ce a gsit partenerul potrivit, csnicia nativei e de obicei un model de fericire.
Vrstoarea ta poate pluti prin zilele i nopile ei cu graia unei mndre lebede, dar se poate purta ca un urs mpiedicat n situaii romantice. Pentru nativ, grania dintre iubire i prietenie e aproape inexistent. Cntecele de amor despre oameni care nu au ochi dect unul pentru altul i se par stupide. Lumea e plin de attea miracole nct i se pare o tmpenie ca dou perechi de ochi s piard vremea holbndu-se unii la alii. Te va lsa bucuroas s o iei de mn i s mergi alturi de ea n timp ce ea privete ncntat i fericit rsritul de soare, o main veche, calul lptarului, un container galben de gunoi, o bufni mpiat sau un balon rou rmas agat de clopotnia bisericii. Dar nu-i distrage atenia cu prea mult intimitate. Las-o s hoinreasc singur prin lumea ei miraculoas atunci cnd asta vrea i ea nu te va lua niciodat la ntrebri depsre serile petrecute cu bieii.
Cele mai rapide metode de a scpa de ea snt s dai dovad de gelozie, posesivitate sau bigotism, s fii critic, obtuz sau ultraconservator. n plus, va trebui s-i placi prietenii, care snt de toate mrimile, felurile i culorile.
Uneori are momente brute de inspiraie, iar intuiia ei e remarcabil. Raionamentul ei poate c nu pare solid i practic la nceput, pentru c ea vede cu luni i ani nainte. Vrstoarea locuiete n ziua de mine i poi vizita acel trm doar prin intermediul ei. Ce spune se va adeveri, indiferent de ntrzieri sau obstacole. Cred c, la urma urmelor, sta e cel mai deosebit lucru la femeia din Vrstor. E puin vrjitoare.


raul27
Postat pe 6 Iunie 2009 15:22
pfff iar se lasa cu scandal....

va rog frumos,terminati cu zodiile,cu laudele sau cu criticile la adresa lor,nu de alta,dar iar apare mamanatura sau mai stiu eu cine si spune despre varsatori,in mod special,oarece lucruri...

Roxxynela
Postat pe 1 Iulie 2009 15:26
maaaamaaaaa!!!

asta de unde a dat cu copy-paste-u' dupa noi?!!!!
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 15:28
Ce cati pe-aici vidarule ??
Vreo varastoare ceva in batatura??
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 15:53
disperata_bv are foarte multa dreptate...prietenul meu e varsator...e o fire libertina...nu'i plase sa'si piarda libertatea, sa fie constrans...
naomi
Postat pe 23 Iulie 2009 21:10
De la: iulianadeva, la data 2008-11-02 20:08:14as vrea sa stiu si eu mai multe despre aceasta zodie dc se poate

Femeia Varsator- doreste sa schimbe lumea spre DEOSEBIRE DE NOI TOTI CARE NE VINDEM VISURILE
ramane un idealist etern
nu doreste sa fie vazuta ca un obiect sexual
are pretentii f.mari si cere si de la iubit multa consideratie
nu- I place sa fie grabita
el doreste o participare totala,emotionala si spirituala si o doreste acum-doreste Nirvana sexuala dar nu este atat talentat si evoluat spiritual ca sa va genereze beatitudinea.Amandoi veti trai amintiri intense incercand sa o atingeti
o prima intalnire nu se va termina f.rar in pat
nici a doua intalnire nu inseamna pentru ea inceputul unui flirt
nu este pudica,dar doreste sa fie fie convinsa ca aceasta legatura este ceva serios
femeia varsator este sensibila si are un puternic intelect.Este deosebit de intelectuala
prietenii o stimeaza iar daca ii place societatea este f.vesela si accepta cu placere o invitatie in ultima clipa la prieteni
avand o fire deschisa si sincera nu stie sa minta
daca simpatizeaza pe cineva isi deschide nestingherita sufletul de multe ori intr-un mod nu prea prudent
da sfaturi care nu sunt nici dorite, nici urmate
raspunde provocator
gaseste multa intelegere pentru altii
fiind o umanista convinsa o intereseaza toate problemele toate problemele lumii
o vom intalni intotdeauna in primele randuri in lupta pentru dreptate si intotdeauna de partea celor nepastuiti
intelege suferinta celorlalti dar nu este binefacatorul care cere rasplata si dragoste
se adanceste atat de mult in munca incat uita de cele mai multe ori OAMENII PENTRU CARE SE ZBATE
este fascinanta,distractiva,plina de fantezie dar pot fi si incapatanate
simte o mare nevoie de DRAGOSTE si PRIETENIE
cauta insa partenerul PERFECT si are DIFICULTATI IN A SE HOTARI
va soca intotdeauna cu cercul ei de cunostinte conservatoare
isi doreste un barbat cu care sa se simta cu adevarat femeie
este f.ordonata si harnica
poate fi insa si NERVOASA,CICALITOARE,cheltuitoare,extravaganta in ceea ce priveste confortul personal
NU VA RECUNOASTE NICIODATA ACESTE GRESELI


VIATA INTIMA
instinctul animalic nu este pe primul loc,ea idealizeaza dragostea si trebuie sa cuprinda multa GINGASIE
odata trezita in ea este in stare de orice,CREATOARE si PLINA DE FANTEZIE
ISI COPLESESTE PARTENERUL CU GINGASII SI ATENTII
Ea doreste sa iubeasca atat SUFLETUL cat si TRUPUL barbatului
Daca va veti casatori cu Varsatorul nu veti rataci pentru a cauta pe altcineva

ZONE EROGENE
Partile cele mai sensibile sunt fesele si partea superioara a piciorului
sophia
Postat pe 24 Iulie 2009 14:06
De la: Thor, la data 2009-07-01 15:28:58maaaamaaaaa!!!

asta de unde a dat cu copy-paste-u' dupa noi?!!!!


eu sunt de vina dintr-un topic al lui...
snowflake
Postat pe 29 August 2009 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBAT BALANTA SI SOTIE -PESTI 5 De la: garbo028900 8 Aprilie 2013 15:10
femeie pesti barbat gemeni 6 De la: bj 24 Iulie 2011 02:49
Va rog spuneti-mi exista compatibilitate intre un Barbat Balanta si o Femeie Sagetator ?????????????????? 33 De la: garbo039680 7 Ianuarie 2012 15:36
barbatul sagetator 32 De la: ancutsam 28 Iulie 2016 11:43
Eu LEU, el BALANTA 21 De la: eu_enia 18 Februarie 2012 16:56
Setari Cookie-uri