vreau si eu un sfat...

buna tuturor!pfff..cu ce sa incep...?cunosc un baiat de 1 ani si ceva timp...cand ne-am cunoscut,el vroia sa iesim impreuna insa eu nu l-am placut...nu mi se parea a fi genul meu,insa dupa 1 an..am inceput sa vb...aproape toata vara am vb doar la tel...eu nu aveam timp sa ies pt k aproape tot timpul zilei eram la munk...lucrez intr-un call center si veneam f obosita acasa,fapt pt kre nu mai aveam chef sa ies deloc,insa intr-o seara,in octombrie la inceputul lunii,am iesit cu el...mi-a placut f mult...am fost impreuna pana acum 3 sapt.dupa 2 sapt eu m-am mutat singura si tot o data s-a mutat si el ma mn...nu planuisem nimic,,,doar ca asa s-a intamplat...m-am atasat f mult de el,chiar am inceput sa tin f mult la el,sunt genul de pers care ma atasez f repede daca pers respectiva imi place...insa fiind amandoi in aceeasi casa...au intervenit mici neintelegeri...din partea lui sa spun asa....orice faceam pe el il deranja...si anume faptul daca eram un pic mai neindemanatica,dand peste un pahar...sau chestii de astea marunte...ne ciondaneam vreo 5 min dupa care trecea...dar din ce in ce mai mult interveneau aceste discutii...la un moment dat..s-au cam terminat...pot sa spun k era mai ok...erau momente cand ne intelegeam de minune...pana cand int-o seara...mi-a zis k vrea sa se intoarca la fosta...am zis ok..spunandu-mi k el nu are garantia k ea vrea sa se impace cu el,dar el a zis k incearca si daca face asta,vrea sa ne desp ca nu e corect fata de mn sa fie si cu mn si cu ea,asta daca ea ar vrea...insa am zis ok..daca el asta vrea,i respect decizia.doar ca in momentul in care trebuia sa plece nu a putut,abia dupa 3 ore a plecat,iar o sapt ma tot suna si vb cu mine ca si cum am fi fost inca impreuna...imi trimitea mesaje... ma suna,iar seara ..stateam cate 1 ora si cva la tel pana sa adormim...iar de 2 sapt nu prea mai vb..nici la tel nici pe mess....f rar...mi-e greu fara el...mi-e dor de el...si as vrea sa ma impac cu el.nu s-a impacat cu fosta.el are 24 ani,eu 20 ani ,suntem amandoi in zodia rac-el e nascut pe 9 iulie,eu pe 10 iulie.Il apreciez f mult,e o persoana deosebita in tot ceea ce face...o pers respectata de f multa lume...insa...eu il vreau inapoi si nush cum sa fac..:((
ad_da09
Postat pe 23 Decembrie 2009 03:05
buna...prarea mea e ca nu ar trebuii sa faci asta, te-ai injosii foarte mult in fata lui. El ar trebuii sa te caute sa-si ceara scuze ca te-a lasat ca sa se intoarca la fosta.. Din ce spui tu, pare ca te cauta doar cand "nu are somn"...si daca el a luat decizia sa se intoarca la ea..nu'i face jocul.. A venit la tine cand nu se intelegea cu ea si apoi i s-a facut dor de ea si te-a lasat..Nu merita
iulyana_91
Postat pe 23 Decembrie 2009 17:14
de asta zic si eu ...k mi-am calcat prea mult pe orgoliu din cauza lui...si mi-e greu sa-l refuz...mereu zic sa fiu mai rece cu el,dar nu pot...tin f mult la el...dar...pe o parte vreau sa-l uit,pe o parte il vreau mai mult inapoi....
ad_da09
Postat pe 24 Decembrie 2009 01:58
stiu si te inteleg foarte bine pt ca asa sunt si eu...si sunt constienta ca sfaturile ce le dau altora sunt bune, dar nici eu nu sunt in stare sa fiu asa cum zic
iulyana_91
Postat pe 24 Decembrie 2009 18:16
Eu nu prea stiu cum puteti voi accepta cu buna stiinta sa aveti un barbat care atunci cand nu e cu voi e bine merci cu nevasta, iubita, se saruta, fac cumparaturi de sarbatori,merg la rude, fac planuri impreuna, fac dragoste. Apoi vin la voi si va ofera si voua o ora, doua din timpul lor ca sa se intoarca sa-si reia viata langa nevasta. Cum puteti sta voi acasa stiind ca ala poate e in pat cu nevasta si face dragoste, ca tocmai ii spune: "te iubesc". Nu prea va inteleg. Posibil sa fiu egoista.
Doara
Postat pe 24 Decembrie 2009 21:06
sunt de acord cu tn aici.."dor marunt"dar la mn faza e ca e singur...chiar zilele astea am vb cu el..si nu a zis k e sing doar ca sa mai aibe "o scapare" la mine...k il cunosc cat de cat...eu sunt genu de pers kre nu accept o rel sau asa zis juma de rel,knd stiu k e cu alta,nu..nu vreau sa impart...eu vb de faptul k il vreau inapoi,si nu doar 1 zi 2...vreau sa ma impac cu el,pt k nu pot sa-l uit..si urasc sa zic k nu pot sa-l uit,k stiu k daca vrei sa uiti pe cineva intr-un final,reusesti..dar eu il vreau inapoi,si sa zicem k sa-l uit,dar el nu ma lasa...sa fac asta
ad_da09
Postat pe 25 Decembrie 2009 00:44
In primul rand, daca mai scri cu kkkkkaaaurile astea si prescurtat sa-ti mai raspunda cine vrea sa descifreze ce ai scris. In rest, esti doar slaba si el a prins slabiciunea ta. Clar el e mai destept ca tine. Daca ai vrea sa-l uiti l-ai uita si fara sa te lase el. Parerea mea.
Doara
Postat pe 25 Decembrie 2009 08:56
am sa incerc sa fac asta....multumesc...ok si daca zici tu,am sa incerc sa nu mai folosesc abrevieri;)
ad_da09
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:59
alushy...se pare ca avem cam aceleasi probleme.Exact asa a facut si baiatul pe care il iubesc de 2 ani jumate incoace...am fost buna cat sa ii tin de urat,apoi inr'o zi m'a chemat la el,a fost ok,dupa care s'a pus pe scari si cu capul in pamant mi'a zis"asta a fst ultima data cand ne'am mai intalnit.vreau sa ma impac cu fosta,sper sa reusesc".atunci i'am spus ca sunt de acord si sa fie fericit...etc

Si crezi ca am rezistat sa nu il caut?nuu:|...si cat timp a stat cu ea ii dadeam mesaje,el imi raspundea,il sunam,raspundea...intotdeauna o ridica in slavi ca ea e perfecta,iar cand s'a despartit de ea,prima la care a vorbit'o pe aia de rau si la care i'a spus tot ce nu i'a convenit si cum a fost si tot...am fost eu.
E foarte nasol sa trecem prin asa ceva...stiu cum e.Numai cineva care a trecut si inca trece prin asa ceva poate sa inteleaga.
Asa imi spun si mie toti ,sa il uit ca nu ma merita,ca poate numai din partea mea sunt sentimente,dar NUU POT sa il uit ,mai bine zis nici nu vreau sa ma gandesc ca o sa il uit,pt ca ..efectiv,nu pot sa imi vad viata fara el.

De aceea,te inteleg perfect ! Lupta pt ce e al tau!uite...daca vrei vorbim si pe mess,ne mai ajutam una pe alta...poate ajuta D'zeu si o sa fim si noi in sfarsit fericite cu ei...ca cel putin la mine,pana acum,in tot timpul asta de cand il iubesc,au fost mai multe clipe nefericite decat fericite

id meu: elenaelle15@yahoo.com
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 03:11
"Lupta pentru ce e al tau"? Hai mai ca sunteti penibile. De cand si pana unde e un barbat/femeie proprietatea altei persoane?
Doara
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:03
la 16 ani ce vrei sa stie ?

partea buna e ca ne-a luat-o pe irina de pe cap
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:06
mai, Elee..., da' tu traiesti mai multe povesti deodata?tz, tz, tz...
sora_ilsi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:07
Pai de aia-i spun.
Doara
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:07
De la: alushy, la data 2009-12-24 01:58:48de asta zic si eu ...k mi-am calcat prea mult pe orgoliu din cauza lui...si mi-e greu sa-l refuz...mereu zic sa fiu mai rece cu el,dar nu pot...tin f mult la el...dar...pe o parte vreau sa-l uit,pe o parte il vreau mai mult inapoi....
Pai lasa ca poate nu este persoana potrivita pt tine...Nu mai are rost sa iti faci inima rea...Sentimentele trebuie sa fie reciproce.....nu te mai gandi atata la el...Rogate la Dumnezeu sa te ajute sa gasesti un baiat cuminte si serios
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:09
De la: alushy, la data 2009-12-24 01:58:48de asta zic si eu ...k mi-am calcat prea mult pe orgoliu din cauza lui...si mi-e greu sa-l refuz...mereu zic sa fiu mai rece cu el,dar nu pot...tin f mult la el...dar...pe o parte vreau sa-l uit,pe o parte il vreau mai mult inapoi....
Pai lasa ca poate nu este persoana potrivita pt tine...Nu mai are rost sa iti faci inima rea...Sentimentele trebuie sa fie reciproce.....nu te mai gandi atata la el...Rogate la Dumnezeu sa te ajute sa gasesti un baiat cuminte si serios
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:10
ce spuneai, sis?

.
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:12
tot aia
sora_ilsi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:19
hai ca s-au trezit toate sa dea sfaturi in materie de relatii...intrebarea mea este urmatoare...ati trecut macar vreoadata prin asa ceva?...eu da...si sunt putin mai mare ca ea....sfatul meu...confrunta-l face to face...spune-i ce simti si ce vrei de la el...dak si el doreste acelasi lucru...atunci impacativa. dak nu...atunci cel mai bun lucru care il poti face pt tine e sa-l lasi sa plece si sa incepi procesul de uitare....asta e cel mai greu...dar dak te decizi s-o faci...poti sa-ti gasesti diverse ocupatii sau sa iesi mai mult cu prietenii....acuma vezi tu cum consideri ca e mai bine
Domnisoara_Christina
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:25
donsoara chris...dar se cere UN SFAT..nu aista ii titlul noului topik
LILO
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:27
lilo, nu tu tre sa dai sfaturli aici...ce, n-ai inteles?
sora_ilsi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:32
aha..deci.. io sunt cea care tre sa primeasca sfaturi NU?
LILO
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:38
intrebare...merita sa citesc ce scrie aici sau nu???
tutankhamon
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:42
NU!
sora_ilsi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:48
multumesc ilsi...
tutankhamon
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:57
NU! ? la intrebarea mea sau a faraoanei?
LILO
Postat pe 12 Ianuarie 2010 22:57
iaic.....nu vazui...da chiar, ilsuca.....la cini ti rifireai???
tutankhamon
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:00
oricum da bine la amndoua, nu?
sora_ilsi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:01
aham... si io pupicesc fetele...
LILO
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:03
mai, vreau si eu un sfat
da vreaaau si eyuuuu
fleurdelis
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:05
e ora inchiderii...sfaturli pe maniana...
sora_ilsi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog frumos:- 13 De la: garbo_2248 16 August 2012 11:55
Ce sa fac? 2 De la: rica_mld 11 Septembrie 2009 11:04
Sufletul meu... 23 De la: quasaria 19 Decembrie 2011 11:10
casnicie nefericita 83 De la: carloni_carla 16 August 2011 20:59
ceva banal 55 De la: giul1a 5 Iulie 2010 11:59
Setari Cookie-uri