sentiment de vinovatie,de singuratate.

clar! ce dracu sa mai citesti carti, cand poti sa faci smotru si sa pui muraturi
in afara de a te victimiza, altceva mai stii sa faci?
toata lumea iti da sfaturi, si tu o tii ca batman, de-aia ma gandesc ca iti meriti soarta, pentru ca nu ai urechi si minte deschisa ca sa primesti ce ti se spune

nah, spor la victimizare

next!!!
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:21
De la: michelle_, la data 2011-10-10 18:21:13clar! ce dracu sa mai citesti carti, cand poti sa faci smotru si sa pui muraturi
in afara de a te victimiza, altceva mai stii sa faci?
toata lumea iti da sfaturi, si tu o tii ca batman, de-aia ma gandesc ca iti meriti soarta, pentru ca nu ai urechi si minte deschisa ca sa primesti ce ti se spune

nah, spor la victimizare

next!!!



si uite de ce o iubesc eu pe michellita.....gandeste exact ca mine....nu suport victimizarea celor care nu fac nimic sa schimbe situatia neplacuta in care se gasesc,se pare ca a disparut din dex cuvantul IMPLICARE!!!
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:35
mda...mie-mi fluieri? ma iubesti de nu mai poti
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:54
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:40:10
De la: cricat, la data 2011-10-10 08:51:10652 ... orice munca legala este buna, nu trebuie sa cauti neaparat pe calificarea ta. Totul e sa te impaci cu tine si sa ceri mai mult de la tine si mai putin de la ceilalti.
Mai este un pericol in cuplurile in care unul are de lucru si celalalt nu. Cel care lucreaza vine acasa obosit si abia asteapta sa se odihneasca iar celalalt abia asteapta sa se plimbe, sa vorbeasca, doar acest moment l-a asteptat toata ziua.
Si .. de ce trebuie sa iasa si el cu tine si cu colega ta la un suc? Mergeti singure, vorbiti de toate si nimic...



pentru ca asa mi se pare normal intr-un cuplu. intotdeauna m-am delasat eu pe mine,nu m-am mai ingrijit,in sensul ca nu m-a interesat daca sunt sau nu machiata,daca meregam in oras,nu conta daca sunt sau nu eleganta,m-am delasat ca stau toata ziua in casa si nu m-a mai interesat felu in care arat.

NU, NU si iar NU!!! Nu asa este normal intr-un cuplu! Mai mult inca de pe la trei ani si pana murim se va gasi cate ceva de facut pe langa casa, dar asta nu inseamna sa ne neglijam indiferent daca este vorba de barbati sau femei, sa ne FACEM timp pentru noi! Da, e criza, de lucru se gaseste destul de greu, banii sunt putini, dar trebuie sa iti gasesti propriile solutii pentru un ban de buzunar pentru tine! Pentru o manechiura, un aranjat al parului, lucruri marunte dar extrem de importante in viata de zi cu zi! Subscriu la ceea ce ti-a spus si 164652. mergi si singura cu prietenele la un suc si lasa-l si pe el sa mai mearga cu baietii la o bere, daca sunteti un cuplu nu inseamna ca sunteti si siamezi! Si inca un lucru, fara suparare, dar un barbat oricat de intelegator ar fi si oricat de mult te-ar iubi, intr-o zi tot va pleca de langa tine, satul sa vina acasa si sa gaseasca o femeie obosita, neingrijita si care se plange in permanenta ca viata e grea, ca nu are de nici unele, ca el nu e suficient de prezent in viata ei si tot asa...Te rog trezeste-te pana nu e prea tarziu! Cu drag Gabi
garbogabim
Postat pe 10 Octombrie 2011 18:59
ai 22 de ani si te-ai delasat? si pleci de-acasa cu ciufu' smuls, nemachiata, si catusi de putin eleganta?
ia-ti pulsul, cred ca esti moarta demult, si nu realizezi
eu am 47 de ani, si arat de 35...si te asigur ca am si job, si fac si smotru, nu stau cu mainile in san, si nici cu ochii in oglinda toata ziua
carui barbat crezi tu ca-i place sa vada o femeie care arata ca o sperietoare?
la pariu ca urmatorul topic deschis de tine o sa fie despre cum si-a gasit alta, si nu ar fi deloc de condamnat
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:05
De la: michelle_, la data 2011-10-10 18:54:59mda...mie-mi fluieri? ma iubesti de nu mai poti




nu exista leac ....vad.....nu conteaza diferendele de la tine catre mine....ca de la mine nu cred ca ai primit atentionari ca m/ar deranja ceva la tine duduca....conteaza insa si pt asta imi placi ca avem cam acelasi mod de perceptie despre multe din intamplarile negative ....din viata cotidiana si mai ales culmea...ne deranjeaza aceleasi lucruri...cred ca de aceea...nu suporti un alter ego.dar eu nu ma supar chiar ma amuza si imi placi....ce sa/i faci......si atentie nu sunt pe inverse...
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:12

michelle, ce ziceai mami de explozia aia?
dor72_
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:15
De la: dor72_, la data 2011-10-09 18:46:14
De la: zack, la data 2011-10-09 13:37:03Cred ca fata asta chiar ne cere ajutorul. Incetati sa va mai bateti joc de ea. Sunt sigur ca daca a apelat la noi, a facut-o pentru ca nu vede iesirea. Hai sa facem abstractie cu totii de greseli gramaticale, cata scoala are, etc.

eu cred ca daca facem abstractie, pierdem esenta....prea sunt legate unele de altele


Se putea? Normal ca nu.
Eu chiar incerc sa-i inteleg problema si daca pot, sa-i dau un sfat. Cum nu am stiut ce sfat sa-i dau, pur si simplu am apelat la intelegerea voastra, s-o ajutati. Sunteti femei, marea majoritate pe aici, va intelegeti mai bn problemele.
Greselile gramaticale.....toti mai gresim. Ca, din felul cum se exprima o persoana, ne dam seama usor si cat de multa scoala are sau nu are, asta ar trebui sa aiba mai putina importanta atunci cand acea persoana chiar are o problema si cere ajutor. Parerea mea.
zack
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:30
daca explodez, hiroshima o sa fie pistol cu apa, dorulet
in momentul asta, toata viata mea s-a dus dracului, trebuie sa reconsider tot ce stiam despre cei apropiati mie, si asta nu ma face deloc, dar deloc toleranta, oricat de mult mi-as dori
de-aia imi sta mintea in loc cand citesc asemenea bazaconii lipsite de noima si fundament real
mai zack lipseste, sa mai zica ca nu o sfatuim de bine pe fatuca asta, si gata mi-s
n-as vrea sa-i sar in beregata taman lui, chiar il plac
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:33
nah, speaking of devil
zack, mai toti i-am dat sfaturi, da' crez ca batman are 22 de ani si adora sa arate sleampat
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2011 19:37
ce vorbesti fetito?
ia sa intri matalauta la o sueta...repejor...sa vedem care e of-ul
dor72_
Postat pe 10 Octombrie 2011 20:00
eh, razbesc eu si prin asta...
o sa fiu bine, lasa...
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2011 20:05
tu stii ce inseamna repejor?
dor72_
Postat pe 10 Octombrie 2011 20:06
De la: nathalie, la data 2011-10-09 18:44:57Boji,

N-as dori sa vorbim impreuna si sa ne intelegem separat...

Ce cred de fapt, este ca pe tine te-a deranjat, mai mult decat raspunsul meu adresat lui Zack, sa vezi saluturile userilor si o... conspiratie, sau ce-oi crede tu, in legatura cu SCRIEREA CORECTA IN LIMBA ROMANA. Reguli la a caror aplicare nici eu nu fac rabat.


Crezi greshit! Ceea ce inseamna ca , intr-adevar ,am vorbit impreuna dar ne-am intzeles separat ...
boji
Postat pe 10 Octombrie 2011 20:53
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:44:42
De la: nathalie, la data 2011-10-09 14:27:34Zack,

Eu n-am vazut bataie de joc, dar indicatoare de iesire da, empatie da.

In cele mai pertinente recomandari era impulsionata sa-si gaseasca o preocupare pentru a-si umple garla de timp liber. Cum de nu le-ai vazut?

Printre aceste preocupari, intr-adevar ar fi cazul sa se numere si studierea limbii romane.




ca tu tare desteapta esti. daca ai facultate aia nu inseamna ca eu is mai proasta sau mai inferioara fata de tine!!!!




Nu uita de mana-n sold.

Fetito, ca ti-am uitat cnp-ul, ai citit pe dunga paginii, inca o data.
N-am pomenit nimic de facultate.

Nici sa te compar cu mine nu-mi trece prin minte.
Dar daca tu ai facut-o, mai zbiara de vreo doua ori ca nu esti nici mai proasta nici mai inferioara (cum o fi asta doar tu stii) fata de mine si plangi la Boji sa te mangaie pe cap.
Ca io nu vreau sa iau paduchi.
nathalie
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:51
de cele mai multe ori nu facultatile ne diferentiaza,ci lipsa de bun simt,de sensibilitate,de omenie...si enumerarea poate continua!
ratuscaceaurata
Postat pe 11 Octombrie 2011 00:24
doamne... rea ii lumea asta. cateodata.:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2011 01:51
De la: nathalie, la data 2011-10-10 23:51:43
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:44:42
De la: nathalie, la data 2011-10-09 14:27:34Zack,

Eu n-am vazut bataie de joc, dar indicatoare de iesire da, empatie da.

In cele mai pertinente recomandari era impulsionata sa-si gaseasca o preocupare pentru a-si umple garla de timp liber. Cum de nu le-ai vazut?

Printre aceste preocupari, intr-adevar ar fi cazul sa se numere si studierea limbii romane.




ca tu tare desteapta esti. daca ai facultate aia nu inseamna ca eu is mai proasta sau mai inferioara fata de tine!!!!




Nu uita de mana-n sold.

Fetito, ca ti-am uitat cnp-ul, ai citit pe dunga paginii, inca o data.
N-am pomenit nimic de facultate.

Nici sa te compar cu mine nu-mi trece prin minte.
Dar daca tu ai facut-o, mai zbiara de vreo doua ori ca nu esti nici mai proasta nici mai inferioara (cum o fi asta doar tu stii) fata de mine si plangi la Boji sa te mangaie pe cap.
Ca io nu vreau sa iau paduchi.





citeste G ......ce parere ai despre facultatea in care a invatat ...eee de mare nivel..
ratuscaceaurata
Postat pe 11 Octombrie 2011 05:47
garbogabim .... ai cam incurcat persoanele in postarea ta anterioara.
cricat
Postat pe 11 Octombrie 2011 06:32
ratusca ... nu te da lebada ca nu tine.
cricat
Postat pe 11 Octombrie 2011 06:36
De la: michelle_, la data 2011-10-10 19:05:57ai 22 de ani si te-ai delasat? si pleci de-acasa cu ciufu' smuls, nemachiata, si catusi de putin eleganta?
ia-ti pulsul, cred ca esti moarta demult, si nu realizezi
eu am 47 de ani, si arat de 35...si te asigur ca am si job, si fac si smotru, nu stau cu mainile in san, si nici cu ochii in oglinda toata ziua
carui barbat crezi tu ca-i place sa vada o femeie care arata ca o sperietoare?
la pariu ca urmatorul topic deschis de tine o sa fie despre cum si-a gasit alta, si nu ar fi deloc de condamnat



m-am delasat din cauza ca asa am crezut eu ca e bine. daca e sa mergem in oras fac un dus imi leg parul sa dau luciu de buze si gata,nu ma machiez,nu ma dau cu fon de ten,doar atunci cand am chef. fiind in casa toata ziua si nu mergeam nici unde m-am dezvatat,ca sa spun asa, de machij si toate cele. inainte nici eu nu ieseam din casa fara sa ma machiez sa imi aranjez parul,sa nu ma fi tuns odata pe luna sau la doua luni. acum nu mai conteaza aceste lucruri. pe primu' plan l-am pus acum pe prietenul meu,am considerat ca daca nu lucrez sa il astept cu mancarea calda,nu doar pe el ci si parinti mei,in curatenie,hainele spalate.
garbo164652
Postat pe 11 Octombrie 2011 08:38
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-11 00:24:00de cele mai multe ori nu facultatile ne diferentiaza,ci lipsa de bun simt,de sensibilitate,de omenie...si enumerarea poate continua!



Ai si tu o propozitie cu potential, da' i-ai gresit contextul
Asa patesti daca-ti faci facultatile mintale la fara frecventa.

Unde-n spanac ai vazut tu ca cineva de pe topicul asta s-a legat de facultate, in afara de tine si demoisella care l-a-nceput?

Si cand spui tu ca stii ce ne diferentiaza, afla ca nu stii!
Un clasament pertinent se face in functie de PREZENTA unor atribute si nu de absenta lor.

Iar daca mai ai impulsul de le a cere si altora parerea despre mine, asa cum ai facut cu Ge, iti recomand sa te abtii.
nathalie
Postat pe 11 Octombrie 2011 09:54
Nat,
eu am sesizat tendinta ei de manipulare, numai ca nu musc astfel de chestii, fiindca am fost dotat cu judecata proprie, respectiv cu "facultati".
mintale proprii...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:05
ratusco...

tendintele tale de manipulare au oaresce trecere pe la grupa mijlocie, dar vezi ca pana si prescolarii au evoluat si s-a scos deja din programa...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2011 10:07
De la: eu_geminy, la data 2011-10-11 10:07:28ratusco...

tendintele tale de manipulare au oaresce trecere pe la grupa mijlocie, dar vezi ca pana si prescolarii au evoluat si s-a scos deja din programa...;)
:))



draga? daca ai chef de misto mai bine nu mai posta nimic.
garbo164652
Postat pe 11 Octombrie 2011 15:26
"draga"?!... daca esti ofticoasa, incearca sa nu mai citesti.
face bine la sanatate...:P
:))

PS: sa dai comenzi atunci cand iti cumperi acest forum. deocamdata,
asa cum eu suport si specimene ca tine, va trebui sa suporti si tu "monstri" ca mine...:D


eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2011 15:42
De la: eu_geminy, la data 2011-10-11 15:42:33"draga"?!... daca esti ofticoasa, incearca sa nu mai citesti.
face bine la sanatate...:P
:))

PS: sa dai comenzi atunci cand iti cumperi acest forum. deocamdata,
asa cum eu suport si specimene ca tine, va trebui sa suporti si tu "monstri" ca mine...:D





si tu atunci sa comenti cnd o sa imi dai de mancare si o traiesc de pe bani tai. pana atunci vezi-ti de plozii tai si de neamu tau
garbo164652
Postat pe 11 Octombrie 2011 16:56
in familia ei toti sant nebuni ea este sanatoasa lume buna. sa stiti ca este tocmai invers. incerc sa ii dau un sfat si femeiusca asta intelege ca ma dau la ea. nu vreau sa vorbesc porcos fata de voi, dar tipa sufera si minte de rupe. ea vrea sa arate ca este dedicata trup si suflet prietenului ei. abureli. daca vine unu si ii suceste mintile pleaca fara regrete. PS. pe bune nu stiu dc femeile acuza barbatii ca sant niste nenorociti si la randul lor barbatii acuza femeile, ca suntem o apa si un pamant. si ptr domnisoara sa se linisteasca si sa puna mana sa sa cultive, ca este praf. va multumesc voua si va salut.
dvb26ro
Postat pe 11 Octombrie 2011 18:38
De la: garbo164652, la data 2011-10-11 16:56:15
si tu atunci sa comenti cnd o sa imi dai de mancare si o traiesc de pe bani tai. pana atunci vezi-ti de plozii tai si de neamu tau


o sa "coment" atat cat am eu chef, si chiar voi exagera nitzel, distrandu-ma pe seama unei descreierate, daca doresc.

vezi ca iei lucrurile prea in serios... n-am treaba nici cu tine, nici cu familia ta, daca n-ai inteles.

cu lipsa ta de creier, mai precis, cu prostia ta, s-ar putea sa am.:D

:))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2011 18:46
De la: alfheim, la data 2011-10-03 13:21:28ce-ai zice daca te-ai apuca sa mai citesti ceva carti, sa mai faci ceva exercitii de gramatica?
ti-ai mai umple timpul, ai mai invatza sa scrii... nu ai mai sta sa te gandesti tot timpul cat de singura esti si nu te-ai mai lamenta intre cele doua topicuri deschise din plictiseala!
greu de urmarit povestea ta... si imi da de banuit ca nu intamplator nu te baga nimeni in seama, de la prieteni pana la iubit...!
in fine ... dadeam si eu cu presupusul ... tu fa ce stii si ce vrei ... pana la urma trece si viatza asta!

mai baiat te-ai gandit ca ea poate are nevoie de ajutor? tu cu comentul tau mai tare inrautatesti situatia. pur si simplu vrea sa se descarce.
garbo211305
Postat pe 11 Octombrie 2011 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia SCORPION 34 De la: kasumi 28 Iunie 2009 10:49
barbatul BALANTA se intelege cu femeia BERBEC? 9 De la: liaiedera 28 Decembrie 2010 18:17
iubire 145 De la: garbo180406 5 August 2012 00:38
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia LEU 34 De la: mielutza 14 Iunie 2009 08:08
PARERI 17 De la: Laura_M 13 Decembrie 2010 19:20
Setari Cookie-uri