sentiment de vinovatie,de singuratate.

Mai fato nu inteleg cum de te plictisesti! Eu nu am timp de asa ceva!Citesc foarte mult,muncesc(si acasa si la serviciu),Iar cand chiar ,,nu am ce face,,am manuale de invatare a limbilor straine si casc ochii acolo,stii cum trece timpul?O persoana care -si cauta si -si face ocupatie nu se plictiseste niciodata! Decat sa belesti ochii pe pereti in asteptarea lui Fat Frumos pune mana si fa ceva ,ia initiativa,dute la cursuri de dans,de judo,de fitness,ce vrei tu ,numai faaaaaaaa ceva!Apropo ai vreo ocupatie?(servici,scoala?)
aida71
Postat pe 14 Octombrie 2011 01:27
gemini nu are rost sa o mai bagam in seama. daca ai sti ce vorbe ii ies din gura, te inchini. fata este retardata.
dvb26ro
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:20
eu nu stiu ce-i iese din gura, poate balauri si babizduci... fiindca din degete vad ce-i iese.:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:27
De la: garbo164652, la data 2011-10-13 15:16:35
De la: cristinel73, la data 2011-10-13 08:51:50as vrea sa te cunosc .
trimite-mi o fotografie la adresa : gagucristinel@yahoo.com



nu ma prea interseaza,nu te supara. nu prea am incredere cu intalnirile de pe net sau ce stiu ce vrei tu



Ce faceti ? Ati dat-o in matrimoniale?
zack
Postat pe 14 Octombrie 2011 18:44

" babizduci"???



stiu eu cum se capteaza astia ! stiu eu ! stiu eu !
nicholas_
Postat pe 14 Octombrie 2011 18:51
eu nu stiu, ca n-am prins niciunul pana acum...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2011 18:56
Ehhh, vrei sa te invat eu, bre?
io-s mic, da' hai ! Pe cale ...orala, na !!
Avem noi captator, mai ales pt specimenele astea care ii poseda ( pe ei, pe babizduci ! ).
Ca tu ai zis ca-i ies din gura, nu eu.
nicholas_
Postat pe 14 Octombrie 2011 19:12
haidi, bre nicholas, si zici ca esti degustator?


esme
Postat pe 14 Octombrie 2011 19:17
ce faci, esme?... un' ti-e nuielusa?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2011 19:23
in varful limbii, ge!
esme
Postat pe 14 Octombrie 2011 19:26
si n-ai asa, un sentiment de vinovatie?!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Octombrie 2011 19:44
De la: esme, la data 2011-10-14 19:17:07haidi, bre nicholas, si zici ca esti degustator?




da' de la ce te-ai luat?
ioi, mama mea !! ce zic eu si ce zice ea... Cred ca ge a inteles mai bine, ca doar e barbat.
nicholas_
Postat pe 14 Octombrie 2011 19:47
io nu m-am luat, bre! iete, faceam si io un scenariu, ducand un gand mai departe si inchipuindu-mi-te un poco invidios pa alde vikingi!
hai, nu mi-o lua in nume de rau! e doar ludism!
esme
Postat pe 14 Octombrie 2011 19:52
De la: aida71, la data 2011-10-14 01:27:29Mai fato nu inteleg cum de te plictisesti! Eu nu am timp de asa ceva!Citesc foarte mult,muncesc(si acasa si la serviciu),Iar cand chiar ,,nu am ce face,,am manuale de invatare a limbilor straine si casc ochii acolo,stii cum trece timpul?O persoana care -si cauta si -si face ocupatie nu se plictiseste niciodata! Decat sa belesti ochii pe pereti in asteptarea lui Fat Frumos pune mana si fa ceva ,ia initiativa,dute la cursuri de dans,de judo,de fitness,ce vrei tu ,numai faaaaaaaa ceva!Apropo ai vreo ocupatie?(servici,scoala?)



nu imi permit sa merg la judo sau dansuri. nu casc toata ziua ochi. nu lucrez in momentu de fata,dar fac mereu ceva ca sa am macar un milion doua in buzunar. si scoala am terminat-o acum doi ani.
garbo164652
Postat pe 15 Octombrie 2011 18:05
De la: dvb26ro, la data 2011-10-14 15:20:40gemini nu are rost sa o mai bagam in seama. daca ai sti ce vorbe ii ies din gura, te inchini. fata este retardata.


vezi-ti de ale tale nu de ale altora. prostule.
garbo164652
Postat pe 15 Octombrie 2011 18:06
cata dreptate poti sa ai in ceea ce spui mai mult sau mai putin si eu sunt tratata cu indiferenta de catre partenerul meu care culmea suntem in relatie de 3 luni si nefericirea este ca nu stiu cum s-a intamplat dar il iubesc si nu stiu pana acum am suferit numai dezamagiri in dragoste si nu m-am invatat minte m-a vrajit la inceput si acum ma trateaza ca si cum nu as exista stiu sunt de neinteles imi vine sa ma bat singura sper sa am puterea sa termin relatia asta cat de curand k nu mai pot suferi
aaliyah
Postat pe 15 Octombrie 2011 21:16
draga cititoare,sfatul meu este sa te detasezi de tot pentru ca ,in primul rand,trebuie sa te gandesti la binele tau,la echilibrul tau psiho-emotional..incearca sa te apropii iar de iubitul tau,deoarece intuiesc ca in el vei gasi ceea ce ai nevoie..in viata se intampla multe lucruri,lucruri pe care nu ti le doresti,insa tousi ele se petrec,si,vrei nu vrei,te marcheaza..nu ai cum sa stergi cu buretele lucrurile astea si nu ai cum sa le uiti,insa treptat poti trece peste ele,iti poti continua viata,poti face alte lucruri minunate,care sa te scoata din aceasta atmosfera depresiva...si eu am trecut prin asta..e greu,insa treptat,cu vointa,cu credinta,cu incredere,poti pasi in alta lume..lume pe care nu o cunosteai,dar in care vei simti ca esti o parte intergranta..astept rapunsul tau..te rog nu iti pierde speranta si incerca sa fii optimista!!te imbratisez cu drag>:D
garbo056808
Postat pe 16 Octombrie 2011 02:36
De la: garbo164652, la data 2011-10-15 18:06:50
De la: dvb26ro, la data 2011-10-14 15:20:40gemini nu are rost sa o mai bagam in seama. daca ai sti ce vorbe ii ies din gura, te inchini. fata este retardata.


vezi-ti de ale tale nu de ale altora. prostule.


Vai, domnule dvb, dar cum va permiteti? Eu o vad educata si fiiiina...de mai mare dragul !

Stii vorba aceea cu capra raioasa si cu inaltimea la care se afla coada ei? ehhh...
nicholas_
Postat pe 16 Octombrie 2011 09:11
De la: aaliyah, la data 2011-10-15 21:16:20cata dreptate poti sa ai in ceea ce spui mai mult sau mai putin si eu sunt tratata cu indiferenta de catre partenerul meu care culmea suntem in relatie de 3 luni si nefericirea este ca nu stiu cum s-a intamplat dar il iubesc si nu stiu pana acum am suferit numai dezamagiri in dragoste si nu m-am invatat minte m-a vrajit la inceput si acum ma trateaza ca si cum nu as exista stiu sunt de neinteles imi vine sa ma bat singura sper sa am puterea sa termin relatia asta cat de curand k nu mai pot suferi


noi suntem impreuna de 9 luni. depinde cum e dispus,nu intotdeauna e distant cu mine. imi lipseste uneori sa ma cuprinda cineva in brate,sa imi dea catusi de putina atentie. nu si-a batut joc de mine cum au facut altii,intotdeauna a fost atent chiar si atunci cand nu ma baga in seama. stiu ca ma iubeste. am trecut prin multe. imi lipsea o relatie stabila,ceea ce el mi-a oferit,mi-a oferit dragostea de care aveam atata nevoie. eu sunt genu de fata care dau toata dragostea fata de persoana iubita,il imbratisez mereu,ii spun ca il iubesc.
garbo164652
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:08
"intotdeauna a fost atent chiar si atunci cand nu ma baga in seama."

asta e tare, trebuie notata la carutza cu prostii.:)))))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:11
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:40:10
De la: cricat, la data 2011-10-10 08:51:10652 ... orice munca legala este buna, nu trebuie sa cauti neaparat pe calificarea ta. Totul e sa te impaci cu tine si sa ceri mai mult de la tine si mai putin de la ceilalti.
Mai este un pericol in cuplurile in care unul are de lucru si celalalt nu. Cel care lucreaza vine acasa obosit si abia asteapta sa se odihneasca iar celalalt abia asteapta sa se plimbe, sa vorbeasca, doar acest moment l-a asteptat toata ziua.
Si .. de ce trebuie sa iasa si el cu tine si cu colega ta la un suc? Mergeti singure, vorbiti de toate si nimic...



pentru ca asa mi se pare normal intr-un cuplu. intotdeauna m-am delasat eu pe mine,nu m-am mai ingrijit,in sensul ca nu m-a interesat daca sunt sau nu machiata,daca meregam in oras,nu conta daca sunt sau nu eleganta,m-am delasat ca stau toata ziua in casa si nu m-a mai interesat felu in care arat.



Cea mai mare greseala e ....sa nu-ti pese de tine,sa uiti sa te ingrijesti.tu nu vezi ???Daca nu faci ceva bun pentru tine nimeni nu te poate ajuta.La treaba cu ingrijitul iar gresesti....Demonstreaza-le ca esti cea mai puternica si matura persoana din familia aia...parintii nu pot fi tot timpul cum vrem noi dar nu e totul roz in viata.Poate sunt eu o fire mai independenta dar nu pricep prietenul tau de ce sta la tine ???plateste cheltuileli la bloc macar???ori e un fel de turist .....
pissy29
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:08
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:40:10
De la: cricat, la data 2011-10-10 08:51:10652 ... orice munca legala este buna, nu trebuie sa cauti neaparat pe calificarea ta. Totul e sa te impaci cu tine si sa ceri mai mult de la tine si mai putin de la ceilalti.
Mai este un pericol in cuplurile in care unul are de lucru si celalalt nu. Cel care lucreaza vine acasa obosit si abia asteapta sa se odihneasca iar celalalt abia asteapta sa se plimbe, sa vorbeasca, doar acest moment l-a asteptat toata ziua.
Si .. de ce trebuie sa iasa si el cu tine si cu colega ta la un suc? Mergeti singure, vorbiti de toate si nimic...



pentru ca asa mi se pare normal intr-un cuplu. intotdeauna m-am delasat eu pe mine,nu m-am mai ingrijit,in sensul ca nu m-a interesat daca sunt sau nu machiata,daca meregam in oras,nu conta daca sunt sau nu eleganta,m-am delasat ca stau toata ziua in casa si nu m-a mai interesat felu in care arat.



Cea mai mare greseala e ....sa nu-ti pese de tine,sa uiti sa te ingrijesti.tu nu vezi ???Daca nu faci ceva bun pentru tine nimeni nu te poate ajuta.La treaba cu ingrijitul iar gresesti....Demonstreaza-le ca esti cea mai puternica si matura persoana din familia aia...parintii nu pot fi tot timpul cum vrem noi dar nu e totul roz in viata.Poate sunt eu o fire mai independenta dar nu pricep prietenul tau de ce sta la tine ???plateste cheltuileli la bloc macar???ori e un fel de turist .....
pissy29
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:08
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:40:10
De la: cricat, la data 2011-10-10 08:51:10652 ... orice munca legala este buna, nu trebuie sa cauti neaparat pe calificarea ta. Totul e sa te impaci cu tine si sa ceri mai mult de la tine si mai putin de la ceilalti.
Mai este un pericol in cuplurile in care unul are de lucru si celalalt nu. Cel care lucreaza vine acasa obosit si abia asteapta sa se odihneasca iar celalalt abia asteapta sa se plimbe, sa vorbeasca, doar acest moment l-a asteptat toata ziua.
Si .. de ce trebuie sa iasa si el cu tine si cu colega ta la un suc? Mergeti singure, vorbiti de toate si nimic...



pentru ca asa mi se pare normal intr-un cuplu. intotdeauna m-am delasat eu pe mine,nu m-am mai ingrijit,in sensul ca nu m-a interesat daca sunt sau nu machiata,daca meregam in oras,nu conta daca sunt sau nu eleganta,m-am delasat ca stau toata ziua in casa si nu m-a mai interesat felu in care arat.



Cea mai mare greseala e ....sa nu-ti pese de tine,sa uiti sa te ingrijesti.tu nu vezi ???Daca nu faci ceva bun pentru tine nimeni nu te poate ajuta.La treaba cu ingrijitul iar gresesti....Demonstreaza-le ca esti cea mai puternica si matura persoana din familia aia...parintii nu pot fi tot timpul cum vrem noi dar nu e totul roz in viata.Poate sunt eu o fire mai independenta dar nu pricep prietenul tau de ce sta la tine ???plateste cheltuileli la bloc macar???ori e un fel de turist .....
pissy29
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:08
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:40:10
De la: cricat, la data 2011-10-10 08:51:10652 ... orice munca legala este buna, nu trebuie sa cauti neaparat pe calificarea ta. Totul e sa te impaci cu tine si sa ceri mai mult de la tine si mai putin de la ceilalti.
Mai este un pericol in cuplurile in care unul are de lucru si celalalt nu. Cel care lucreaza vine acasa obosit si abia asteapta sa se odihneasca iar celalalt abia asteapta sa se plimbe, sa vorbeasca, doar acest moment l-a asteptat toata ziua.
Si .. de ce trebuie sa iasa si el cu tine si cu colega ta la un suc? Mergeti singure, vorbiti de toate si nimic...



pentru ca asa mi se pare normal intr-un cuplu. intotdeauna m-am delasat eu pe mine,nu m-am mai ingrijit,in sensul ca nu m-a interesat daca sunt sau nu machiata,daca meregam in oras,nu conta daca sunt sau nu eleganta,m-am delasat ca stau toata ziua in casa si nu m-a mai interesat felu in care arat.



Cea mai mare greseala e ....sa nu-ti pese de tine,sa uiti sa te ingrijesti.tu nu vezi ???Daca nu faci ceva bun pentru tine nimeni nu te poate ajuta.La treaba cu ingrijitul iar gresesti....Demonstreaza-le ca esti cea mai puternica si matura persoana din familia aia...parintii nu pot fi tot timpul cum vrem noi dar nu e totul roz in viata.Poate sunt eu o fire mai independenta dar nu pricep prietenul tau de ce sta la tine ???plateste cheltuileli la bloc macar???ori e un fel de turist .....
pissy29
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:08
De la: pissy29, la data 2011-10-17 15:08:54
De la: garbo164652, la data 2011-10-10 15:40:10
De la: cricat, la data 2011-10-10 08:51:10652 ... orice munca legala este buna, nu trebuie sa cauti neaparat pe calificarea ta. Totul e sa te impaci cu tine si sa ceri mai mult de la tine si mai putin de la ceilalti.
Mai este un pericol in cuplurile in care unul are de lucru si celalalt nu. Cel care lucreaza vine acasa obosit si abia asteapta sa se odihneasca iar celalalt abia asteapta sa se plimbe, sa vorbeasca, doar acest moment l-a asteptat toata ziua.
Si .. de ce trebuie sa iasa si el cu tine si cu colega ta la un suc? Mergeti singure, vorbiti de toate si nimic...



pentru ca asa mi se pare normal intr-un cuplu. intotdeauna m-am delasat eu pe mine,nu m-am mai ingrijit,in sensul ca nu m-a interesat daca sunt sau nu machiata,daca meregam in oras,nu conta daca sunt sau nu eleganta,m-am delasat ca stau toata ziua in casa si nu m-a mai interesat felu in care arat.



Cea mai mare greseala e ....sa nu-ti pese de tine,sa uiti sa te ingrijesti.tu nu vezi ???Daca nu faci ceva bun pentru tine nimeni nu te poate ajuta.La treaba cu ingrijitul iar gresesti....Demonstreaza-le ca esti cea mai puternica si matura persoana din familia aia...parintii nu pot fi tot timpul cum vrem noi dar nu e totul roz in viata.Poate sunt eu o fire mai independenta dar nu pricep prietenul tau de ce sta la tine ???plateste cheltuileli la bloc macar???ori e un fel de turist .....



stau la casa,la sat. el e din oradea si si-a gasit de lucru in timisoara,la un call center. ne-am cunoscut in iarna,in ianuari,dupa o saptamana ne-am mutat impreuna. si cum era mare chiria parinti mei ne-au chemat sa stam la ei,ne-au zis ca ei no sa ne ceara bani pt cheltuieli,daca vrem dam. dar noua,adica lui,i sa parut normal sa dea bani in casa,mancare,lemne....eu m-am delasat,ca sa spun asa, pt ca stau in casa,bn sa nu va ganditi ca nu ma spal sau ceva de genu:D,nu ma mai machiez asa ca inainte cand mergem la cumparaturi,chiar daca stam o ora doua. am considerat ca altele sunt prioritatile,sa am grija de el,sa fie mancare proaspata cand ajunge acasa,curatenie,haine spalate. si nu doar pt el fac,si pentru parinti mei.
garbo164652
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:44
De la: garbo056808, la data 2011-10-16 02:36:15draga cititoare,sfatul meu este sa te detasezi de tot pentru ca ,in primul rand,trebuie sa te gandesti la binele tau,la echilibrul tau psiho-emotional..incearca sa te apropii iar de iubitul tau,deoarece intuiesc ca in el vei gasi ceea ce ai nevoie..in viata se intampla multe lucruri,lucruri pe care nu ti le doresti,insa tousi ele se petrec,si,vrei nu vrei,te marcheaza..nu ai cum sa stergi cu buretele lucrurile astea si nu ai cum sa le uiti,insa treptat poti trece peste ele,iti poti continua viata,poti face alte lucruri minunate,care sa te scoata din aceasta atmosfera depresiva...si eu am trecut prin asta..e greu,insa treptat,cu vointa,cu credinta,cu incredere,poti pasi in alta lume..lume pe care nu o cunosteai,dar in care vei simti ca esti o parte intergranta..astept rapunsul tau..te rog nu iti pierde speranta si incerca sa fii optimista!!te imbratisez cu drag>:D




am incercat sa ma indepartez de ai mei,dar mereu cand intervine ceva,se cearta,de exemplu mai mereu trebuie sa le atrag atentia,din cauza lor mereu am si eu discutii cu prietenu meu si are impresia ca o sa il dea afara din casa sau de exmplu i-a auzit vorbind de bani si el saracu credea ca din cauza lui se cearta ca nu pune bani destui.
garbo164652
Postat pe 17 Octombrie 2011 15:48
cred ca problema ta e ca nu lucrezi si depinzi de toti din familia ta, inclusiv de prietenul tau, fie financiar fie emotional.Primul pas e sa iti gasesti un job. In momentul in care te vei baza doar pe tine , te vei simti independenta si vei avea curajul sa iti iei viata in propriile maini.
garbo219111
Postat pe 23 Octombrie 2011 09:46
De la: michelle_, la data 2011-10-03 16:22:16fetita, tu esti dependenta de altii, e clar
stai naibii pe picioarele tale si simte-te bine cu TINE, nu astepta ca un catelus orfelin sa te bage cineva in seama
si daca prietenul tau pleaca sa-si repare masina, iesi si tu sa bei o cafea, nu mai sta ca penelopa, si nu te mai vaita, ca ai sa-l sufoci
nu e nimeni obligat sa te distreze si sa te bage in seama, mai ales ca dupa cum vad eu, aia de care spui tu, au o viata proprie, spre deosebire de tine

aaaa...si mai renunta sa te joci de-a menajera pentru toti cei care te inconjoara...ca ai sa te tampesti si ai sa capeti sindromul gospodinei refulate

get a life!


Adevarat ce spuneti! Mai cred ceva: ca e vorba de o scazuta stima de sine....Daca mai continua asa, riscul de a ajunge alcoolica este mare....fara exagerare. Azi un paharel sa-i dispara tristetea, maine doua si uite asa, pe un fond genetic nu se stie cum......dar s-ar putea cerceta, domnisoara are sanse sa ajunga la o varsta cand sa se intrebe ce a facut cu viata ei. Ce a ales sa faca, dupa cum prezinta situatia, se pare ca alege aceasta "varianta".Puterea de a depasi aceasta situatie este in ea, nu in noi. Sa se mobilizeze!
2364
Postat pe 28 Octombrie 2011 15:36
De la: michelle_, la data 2011-10-03 15:57:22mai pe sleau spus, cauta-ti preocupari... cauta-ti servici, citeste o carte, cauta-ti un hobby, fa ceva...viata e o provocare, mai ales la 22 de ani cat ai





... and counting!
nathalie
Postat pe 10 Noiembrie 2011 19:19
hmmmm... chestia asta cu numaratoarea imi pare relativ cunoscuta...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Noiembrie 2011 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu bou si ea capra, ce sanse are relatia noastra? 45 De la: anakin 16 Februarie 2011 00:46
EA BALANTA, EL CAPRICORN 6 De la: olgabalan 15 August 2011 18:00
pentru ieseni : Conferinta astro 23 De la: dor72_ 29 Septembrie 2011 21:52
Zodii pentru fiecare zi de nastere--zodia GEMENI 37 De la: raul27 23 Ianuarie 2015 21:32
sunt nou aici 61 De la: Persia 14 Noiembrie 2011 21:20
Setari Cookie-uri