Voi astia de pe garbo...

Ce famelie?, e clan; Clanul Garbovenilor!
SAL
Postat pe 19 August 2011 17:03
"Suntem ceea ce gandim, traim in consecinta. Daca nu-ti place, nu e problema, nu ne afecteaza."



"..am invatat, demult, odata, ca tonul face muzica....asa ca, raspunsul depinde de subiect..."




.
Axl_22
Postat pe 19 August 2011 17:14
Da, Axl, viata fiecaruia este un cumul de decizii luate dupa cum il taie capul. Nu ne defineste ceea ce mancam sub nici o forma, dar ce gandim, alegerile facute, da. Am folosit o expresie uzitata, am schimbat-o un pic pentru ca deja ma intinsesem prea mult cu postul respectiv si riscam sa plictisesc prea tare.
Lidiaolteanu
Postat pe 20 August 2011 11:18
te inseli , Lidia , ceea ce mancam chiar ne defineste ; asa cum ne defineste si ceea ce imbracam , si vocabularul folosit , si multe altele
perce1
Postat pe 20 August 2011 11:27
....ceea ce mancam si ce imbracam - depind de situatia materiala...

...modul in care gandim, vorbim si deciziile pe care le luam sunt cele care definesc un caracter sau altul....
daria_
Postat pe 21 August 2011 13:33
...adeca : daca manci mamaliga e de porc ca e den porumb?
daria_
Postat pe 21 August 2011 13:37
De la: daria_, la data 2011-08-21 13:33:35....ceea ce mancam si ce imbracam - depind de situatia materiala...

...modul in care gandim, vorbim si deciziile pe care le luam sunt cele care definesc un caracter sau altul....


Axl_22
Postat pe 21 August 2011 13:57
Bre, am mai spus-o si o repet:
cine nu are de lucru, isi face
panty_C
Postat pe 21 August 2011 15:41
ceea ce mancam in sensul ca , cu aceeasi bani poti cumpara un hamburgher de la Mc'Donald sau 2 rosii , un ardei si o bucata de telemea din care sa faci o salata ; sau , in loc sa mananci ceafa de porc la gratar , mananci peste preparat in acelasi mod ( si iesi chiar mai ieftin ) . iar ceea ce imbracam in sensul ca , in loc sa-ti cumperi blugi elastici si 5 tricouri mulate , pana la buric , ( desi ai 100 de kg ) , iti cumperi 2 rochii usoare , vaporoase , care sa-ti mascheze suncile in loc sa le scoata in evidenta ( si in cazul asta s-ar putea sa iesi mai ieftin daca alegi cea de-a doua varianta )
va tot legati in permanenta de situatia materiala , uitand ca doua persoane cu acelasi venit pot trai total diferit in functie de modul in care stie sa-si gospodareasca venitul respectiv .
perce1
Postat pe 21 August 2011 15:48
alea sunt alegeri , perce, asa le zice.
alea ne definesc si, cateodata, ne diferentiaza.
Freya__
Postat pe 21 August 2011 17:46
voi, astia de pe garbo, va plictisiti tare, asa-i? ia veniti sa-mi dati o mana de ajutor, ca io de cu ziua ma prapadii muncind(munca 'telectuala!) si mai sunt si in concediu...si n-am vazut mare, n-am vazut munte anul asta prapadit de criza...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:01
De la: sora_ilsi, la data 2011-08-21 18:01:18voi, astia de pe garbo, va plictisiti tare, asa-i? ia veniti sa-mi dati o mana de ajutor, ca io de cu ziua ma prapadii muncind(munca 'telectuala!) si mai sunt si in concediu...si n-am vazut mare, n-am vazut munte anul asta prapadit de criza...



io viu.....da undi?
Axl_22
Postat pe 21 August 2011 18:03
bre ilsi, daca ne chemi sa facem bulioane, zacusti si muraturi, pe mine sa nu contezi, da?
juna sunt, de nimeni nu depand, si nu-mi stric io superba manichiura in bucatarie

aaaah...daca vrei sa te ajut la vreo sesiune de shopping, sunt toata a ta
ca si asta e munca 'ntelectuala...iti dai seama cat de greu e sa te hotarasti intre paciotti si gucci?
michelle_
Postat pe 21 August 2011 18:08
michelle, bulioane si zacusti n-am facut in viata mea...facea mama pe vremurile bune...acu' daca am chef de-o zacusca o fac pe loc, chiar si iarna cu ce pun la congelator...

cu shopping-ul nu le am, ca ma dor picioarele de la buzunar...
de fapt, sa-ti spui drept, ca-ntre surioare, fac shopping doar cand merg in strainatate...si n-am mai fost de vreo trei ani...sau hai sa zic de anul trecut de la mare, la Constanta...

'telectuala se referea ca ajut o prietena sa-si faca lucrarea de gradul I, am lucrat cu fetele la doua calculatoare, cateva ore in fiecare zi...m-au boscorodit astea ca in vacanta nu le-am dus, dar la munci le-am pus...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:15
Axule, Pitestiul iti convine?
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:17
nashpa, ilsi...nashpa cu shoppingu'...musai tre' sa faci ceva sa remediezi situatia

da' stai asa...cum adica ajuti o colega cu lucrarea? pai ce? i-o faci tu, sau cum?
ce dreaq, mami...esti mama dolores?
michelle_
Postat pe 21 August 2011 18:18
imi.....
Axl_22
Postat pe 21 August 2011 18:19
da, michelle, sunt si io tot o mama...am pus-o si pe ea sa faca ceva, ca intrase in criza de timp si se blocase...am luat-o usurel si nu-i venea sa creada ca in mai putin de 4 saptamani are lucrarea gata...ne ajutam si noi, ce sa facem...eu oricum nu aveam bani sa merg in Italia in vacanta, ca ea...

cand i-a trimis profesorului 3/4 din lucrare ca sa i-o verifice, dupa ce cu o saptamana inainte ii spusese ca nu are decat cateva pagini scrise, ala s-a crucit...a zis ca e perfect si nu e nimic de corectat...si ea m-a umplut de tot respectul...asta e satisfactia mea...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:28
aiaiiii, ilsi...ce-o sa te umpli si tu de cucuie in cap...daca nu te-ai umplut deja
ca e un proverb neaos cu facerea de bine
michelle_
Postat pe 21 August 2011 18:32
stiu si io...dar asa sunt de-o viata...greu sa ma mai schimb...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:38
mda...the story of my life...
michelle_
Postat pe 21 August 2011 18:40
ii buna de-o mare cinste prietena ta Ilsi ..
..poate un shopping, cum zice Michelle .
Venim si noi daca ai nevoie de ajutor
Mielutza
Postat pe 21 August 2011 18:49
da...da...mielushel...noi doua sa fim consilieri pe probleme de piar
michelle_
Postat pe 21 August 2011 18:52
da', dar sa veniti cu banii jos, nu doar sa cascam gura...hai ca v-am umplut de respect, asa-i?
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:53
neee...face colega cinste...noi te consiliem doar
michelle_
Postat pe 21 August 2011 18:55
merci si de-atat...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 18:57
yeap .

Ilsi, shopping la constanta ?!!! sunt invidioasa . ...sa mergi l noi la mare si sa-ti mai ramana si bani de shopping e semn de mare maiestrie .

Teach us master !!!
Mielutza
Postat pe 21 August 2011 18:57
co-rect!!!
oricum, decat sa mergi la marea neagra, mai bine mergi la adriatica, ca iesi mai castigat
nu zic de preturi, care-s cu mult mai mici decat la noi, vorbesc de confort si modul cum esti tratat
michelle_
Postat pe 21 August 2011 19:01
Mielutzo, de fapt nu ma dusesem la mare, la plaja, propriu-zis...prietena mea din America, originara din Constanta unde isi are rudele, venise sa-si casatoreasca fiul cel mare si am inchiriat impreuna un apartament...cum nu eram pregatite de mare, de vreo 2 ani nu mai facusem plaja, am mers mai mult la shopping, si din 8 zile cat am stat, doar 3 zile cate 3 ore am fost la plaja, sub umbrela, pe sezlong si tot ne-am ars...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 19:03
ooof, ilsi...pai de ce exista garbo? ca sa intrebi, nu?
ca iti ziceam noi ca intai tre' sa faci o sedinta de solar
michelle_
Postat pe 21 August 2011 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu conteaza ca ai penisul mare,ca sa fi bun la pat! 221 De la: yanyacharberet 19 Noiembrie 2009 18:19
eu ce sa inteleg ? 17 De la: fleurdelis 7 Mai 2010 18:52
uscaciune :( 5 De la: sara_blueish 4 Aprilie 2012 15:29
cel mai umilitor lucru... 25 De la: Alexa_alexutza 2 Ianuarie 2017 10:40
Mi-am inselat jumatatea, dupa casatorie...Dar am avut urmatoarele motive: 363 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:11
Setari Cookie-uri