Voi astia de pe garbo...

ai dreptate .
am fost si eu la mare anul asta dupa muuuult mult timp.
marea, frumoasa cum o stiam, dar cam atat.
pacat.
Mielutza
Postat pe 21 August 2011 19:06
ma si vad la solar...

io sunt cu corazonu si nu am voie la mare, la soare, solar, chestii...si era oricum la sfarsitul lui august, nu era foarte cald...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 19:08
Ilsi , si solar ajutat de crema de accel. bronzul sa nu creada soarele ca face singurel toata treaba ..

ei las', la solar mergi 5 min . nu cred ca afecteaza.. desi nu stiu sigur .
Mielutza
Postat pe 21 August 2011 19:08
eu nu fac nimic pana nu intreb medicul...de anul trecut, de cand era s-o mierlesc...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 19:20
nimic- nimic ???
Mielutza
Postat pe 21 August 2011 19:21
michelle_
Postat pe 21 August 2011 19:22


nimica, nimicuta...caci cu "dansul' doar prin telefon si scrisori...si pentru asta nu intreb medicu'
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 19:24
ooof, ilsi...tre' sa te consiliem, mami...e jale cu tine
michelle_
Postat pe 21 August 2011 19:25
foaaarte rau , ilsi.
daca omu are talent la scris ca sa zic asa poate fi un "dans" palpitant.

eu va pupez deocamdata . ca sa-mi continui ideea de dincolo merg la o plimbareala . mai pot sa ma pretind cateva ore ca sunt in concediu .
Mielutza
Postat pe 21 August 2011 19:27
gata, hai ca m-am bagat sub patrafir...ziceti...da' nu dati prea tare...

chiar are talent, scrie poezii, si scrisul il are stas...
sora_ilsi
Postat pe 21 August 2011 19:28
cred ca fiecare raspunde cum il taie capul , alti in serios si altii fac misto
narcysa
Postat pe 23 August 2011 08:12
tu cum ai raspuns?
dor72_
Postat pe 23 August 2011 09:24
Mai fetelor..
Ie-te cum ajunse topicul meu revolutionar ( scris intr-un moment de indignare pentru raspunsurile primite de un amarat care se plangea de viata de conjugala). Amarat in sensul in care a intrat pe forum, a scris din suflet ce-l macina pe el si a primit.......... Nu mai zic.
Si ca el sunt multi.
Asta a fost o paranteza.
Si iata cum a ajuns topicul: din nou o discutie despre orice altceva intre doi, trei prieteni forumisti.
Oricum am senzatia ca voi continuati acest topic ( care oricum nu mai prezinta nici un fel de interes pentru nimeni altcineva ) strict pentru a-mi " vana" greseli: fie ele gramaticale, fie de exprimare.
In functie de asta probabil catalogati voi oamenii. Din punctul meu de vedere felul in care te exprimi nu este un criteriu pentru a fi om. A fi Om necesita mult mai mult. ( dar ramane o parere). Nu spun insa ca educatia nu ar ajuta. Dar totusi consider ca nu este suficienta.
Si iar extrapolez, dar revin cu aceeasi intrebare: " voi astia de pe Garbo" dati altora sfaturi din suflet sau din intelect?
garbo011013
Postat pe 24 August 2011 01:09
Dupa cum s-e pune intre barea, asta insemneste ca garbo ar f-i un locatie izolata, accesibil doar ace-lor persoane c-e indeplineste cumulativ m-ai multe calitatiuri.
Insa raspunsul care este c-a evident, doar d-in intelectul care le apartineste la fiecare. Adica asta v-ine, dupa facultati.
anakin
Postat pe 24 August 2011 01:22
De la: garbo011013, la data 2011-08-24 01:09:45Mai fetelor..
Ie-te cum ajunse topicul meu revolutionar ( scris intr-un moment de indignare pentru raspunsurile primite de un amarat care se plangea de viata de conjugala). Amarat in sensul in care a intrat pe forum, a scris din suflet ce-l macina pe el si a primit.......... Nu mai zic.
Si ca el sunt multi.
Asta a fost o paranteza.
Si iata cum a ajuns topicul: din nou o discutie despre orice altceva intre doi, trei prieteni forumisti.
Oricum am senzatia ca voi continuati acest topic ( care oricum nu mai prezinta nici un fel de interes pentru nimeni altcineva ) strict pentru a-mi " vana" greseli: fie ele gramaticale, fie de exprimare.
In functie de asta probabil catalogati voi oamenii. Din punctul meu de vedere felul in care te exprimi nu este un criteriu pentru a fi om. A fi Om necesita mult mai mult. ( dar ramane o parere). Nu spun insa ca educatia nu ar ajuta. Dar totusi consider ca nu este suficienta.
Si iar extrapolez, dar revin cu aceeasi intrebare: " voi astia de pe Garbo" dati altora sfaturi din suflet sau din intelect?




stai linistita....pe una o intereseaza daca eu si tarcovnicul ...ne-am prea pus-o in prea- tarcovnicie si cica suntem in saptamana ....cu chestia aia.....
ratuscaceaurata
Postat pe 24 August 2011 06:20
.mac-mac

....oricum,io am rasfoit de la prima pagina si sunt postari de la mult mai multi decat 2,3 forumisti
,,si apoi,era vorba de "noi" astia de pe garbo...nu?

ii de mirare ca se discuta pe langa subiect??

mai mult sau mai putin

p.s. o zi glorioasa
LILO
Postat pe 24 August 2011 07:33
Anakin draga ,eu tot nu inteleg motivul ptr. care te chinui sa scri asa..?Te-a suparat cineva?Vrei sa demonstrezi ceva ,cuiva? fii bun si lamureste-ma,ca sunt sigura ca e ceva la mijloc..!Multumesc,stii ti asa-s eu ..curioasa!
elisabeta_boia
Postat pe 25 August 2011 06:49
betty, ti-a mai spus...pentru a fi pe intelesul tuturor...
si al bacalaureatilor...si al profesorilor lor...
dor72_
Postat pe 25 August 2011 07:56
http://bluegreen.listen2myradio.com
ratuscaceaurata
Postat pe 25 August 2011 08:46
anakin, bine zis !
Lidiaolteanu
Postat pe 25 August 2011 17:18
AHAAA!!! Ca de luni iar merg la supravegheat la bac.!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 August 2011 02:48
De la: garbo011013, la data 2011-08-08 00:34:38Stau si tot citesc topicuri... si ma crucesc de comentarii...
Nu in sens negativ..nu ma intelegeti gresit. Foarte pozitiv.
Si stau sa ma intreb........astia abonati vechi pe Garbo sunt oameni frate sau ce sunt? Au si ei probleme? ( Ca de avut normal ca au avut.) Dar au si acum?
Sau sunt niste oameni singuri care si-au gasit niste prieteni care gandesc la fel?
Ti-e si frica sa deschizi un subiect ca toata lumea sare pe tine.......si-ti tine o teorie din aia flozofica, abstracta despre cum ti-ar fi mai bine.....
Dar sincer ma intreb, se pune vreunul in locul amaratului ala care incearca sa si deschida sufletul in fata cuiva, ca doar acasa nu are cui, pe la prieteni nici atat ca ori i-au pierdut pe aia vechi iar in aia noi nu au incredere?
De multe ori am senzatia ca suneti un club exclusivist rautacios in sensul in care parca judecati cu prea multa asprime anumite aspecte ale vietii......Parca mult prea usor aruncati niste cuvinte gen: incuiati, ipocriti , blazati s.a.
Si va intreb: voi chiar aveti niste vieti perfecte? Sau nu neaparat perfecte, dar care sa va multumeasca pe deplin?
Citeam mai devreme de unul care nu si mai indeplinea indatoririle conjugale...ok o fi o perioada in viata omului, dar chiar primul sfat e sa-l lasi? "Sa se duca dreak?"corect ceea ce spui si referitor de varsta 70 ani,bine ar fi sa o apucam sa vedem cum gandesc cei din urma
Altul i-a dat o palma neveste-sii! Ooo violenta in familie! si asta la fel sa se duca " dreak?"
Altul se plangea de navasta ca dupa nasterea copilului nu mai au viata conjugala si era sfatuit sa fie atent sa nu aiba lauza aia un amant..
Si stau si ma intreb cu un mare sentiment autoindus de neimplinire pentru propria viata personala.....Oare accept prea multe din partea partenerului de viata?
Voi chiar ati gasit oamenii perfecti pentru voi?
Voi chiar nu faceti compromisuri? Sau ati facut odata, ati renuntat a mai face, ati trecut peste si acum va simtiti suficienti ?
Parca bunicii nostri, care invariabil au trecut prin mult mai multe probleme decat noi au avut niste vieti mult mai fericite acceptandu-se unul pe celalat cu defecte si calitati. Nu poate spune nimeni cat de fericiti au fost, dar ii vezi multumiti la varsta de 70 si ceva de ani.
Voi care suneti atat de exigenti cu ceilalti din jurul vostru, cum va vedeti la varsta de 70 si ceva de ani?
dananistor
Postat pe 27 August 2011 11:52
De la: michelle_, la data 2011-08-21 18:08:00bre ilsi, daca ne chemi sa facem bulioane, zacusti si muraturi, pe mine sa nu contezi, da?
juna sunt, de nimeni nu depand, si nu-mi stric io superba manichiura in bucatarie

aaaah...daca vrei sa te ajut la vreo sesiune de shopping, sunt toata a ta
ca si asta e munca 'ntelectuala...iti dai seama cat de greu e sa te hotarasti intre paciotti si gucci?


Ca bine zici, mi-a luat trei zile sa ma decid intre un Prada si un Vuitton.Din nefericire, ambele erau contrafacute in Bulgaria si francezul meu mi-a zis s-o las balta, ca risc sa fiu arestata si obligata sa platesc pretul unui adevarat sac in Franta sau Belgia. Si acum imi vine rau cand ma gandesc ca as fi putut avea un Vuitton sau un Gucci la 50 de euro, atat de misto ca pana si madame Udrea s-ar fi inverzit de ciuda.
Pana la urma am optat pentru un Bulgari de cca 20 de euro, a good imitation, vorba vanzatorului, dar ce parfum!- sa juri ca-i original si fara nici un risc la purtator.
Nasol cu criza si austeritatea asta ce pare a se eterniza in Romanica (nu pt toti, e drept); cum zicea un faimos clasic in viata, al carui nume imi scapa, nici viitorul nu mai e ce a fost!
charmelen
Postat pe 27 August 2011 21:51
Salutare,

Apreciez mult oamenii care gandesc ca tine! Si eu cred ca unii dintre cei care posteaza sunt siguri si incearca sa isi umple timpul cumva, fara sa se gandeasca la ceea ce simt cei care primescmesajele lor.
Fiecare cu proiectiile lui, dar un om de caracter nu va jigni sau umili pe cineva, indiferent de problema cu care se confrutnta cel care isi spune pasul.
Oamenii cu coloana vertebrala au doua alegeri: un sfat pertinent sau abtinerea de a oferi un raspuns. Restul e doar "ventilare emotionala" si trebuie tratata ca atare, deci nu merita deranjul de a le acorda timp si spatiu.
daniela_iasi
Postat pe 27 August 2011 22:23
opinia mea este ca ce-l m-ai bun judecator suntem noi ,insine,chiar ISUS spune sa vezi birna din ochiul tau si apoi sao o privesti pe a celuilalt,
garbo109692
Postat pe 28 August 2011 02:14
opinia mea este ca ce-l m-ai bun judecator suntem noi ,insine,chiar ISUS spune sa vezi birna din ochiul tau si apoi sao o privesti pe a celuilalt,
garbo109692
Postat pe 28 August 2011 02:14
aham, toti aveti dreptate
de-aia ma inbtreb ce dreaq cautati voi pe garbo, astia sfatosi..."oameni de bine", deh...
michelle_
Postat pe 28 August 2011 13:19
a-ia m-antreb si i-o...
sora_ilsi
Postat pe 28 August 2011 14:10
Mielutza
Postat pe 28 August 2011 14:12
De la: michelle_, la data 2011-08-28 13:19:05aham, toti aveti dreptate
de-aia ma inbtreb ce dreaq cautati voi pe garbo, astia sfatosi..."oameni de bine", deh...



Asta-i un fel de *Unde ma aflu? Ce caut eu aici? Parca aud niste voci...*
nathalie
Postat pe 28 August 2011 14:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uscaciune :( 5 De la: sara_blueish 4 Aprilie 2012 15:29
Cum sa faci sex cu o femeie dominanta? 224 De la: alehandra 24 Octombrie 2009 03:16
Bani in plus la medic 2 De la: LILO 27 Octombrie 2009 14:23
Ce parere aveti de violenta limbajului verbal sau nonverbal ... 63 De la: garbo081405 8 Decembrie 2009 00:32
Dragoste sau amagire? 4 De la: ameno 21 Martie 2011 22:17
Setari Cookie-uri