aceleasi scopuri doar cai diferite de a le exprima...

O sa pun o intrebare tampita tipica la 17 ani.De ce toti baietii, vb de cei intre 18-24 cu care am avut contact, vor doar sa se culce cu fata.E normal sa se ajunga si la asta da nu pot si ei sa astepte sa cunoasca persoana.Mereu vad in mine decat un fizic nu au rabdare sa ma cunoasca.Daca as avea un aspect fizic dizgratios mereu am crezut ca ar fi fost mai bine ma gandeam ca asa s-ar apropia de mine doar persoanele care vad in interiorul meu.Da degeaba nu am cum sa ma schimb.Si mai voiam sa va zic ca nu m-am culcat cu nimeni inca desi toti cred ca as fi experta pe latura asta.......
garbo097470
Postat pe 19 Februarie 2010 00:49
pentru ca baietii la varsta asta nu se gandesc la altceva....decat cu sa aibe cat mai multe fete, cat mai mult sex, ca sa poata povesti la batranete ce macho au fost ei in tinerete.....
tutankhamon
Postat pe 19 Februarie 2010 00:53
treaba asta cu culcatu...ma scoate din minti....da ce mare branza e si de ce tre s/o stie tot poporu???....in primul rand ca asta nu e deloc un gand urat...din partea unei persoane de sex opus....devine urat atunci cand se insista unilateral....dar insistenta uni/laterala nu vine din prima....macar baietii aia sunty sinceri....ca si fetele vor acelasi lucru dar le este frica sau rusine sa recunoasca.....si nu numai de baieti e vorba....ca si cu alte persoane de sex masculin mai mature...se intampla acelasi lucru....si oricum intre intentie si punerea in practica exista o distantza...dar din start este blamata intentia
garbo055472
Postat pe 19 Februarie 2010 05:04
De la: garbo097470, la data 2010-02-19 00:49:58O sa pun o intrebare tampita tipica la 17 ani.De ce toti baietii, vb de cei intre 18-24 (), vor doar sa se culce cu fata......

1.crezi tu ca numai cei cu varsta cuprinsa intre 18-24 vor asta?te inseli.e omenesc sa-si doreasca o relatie sexuala cat mai rapid cu putina,dar than again.nu numai baietii isi doresc asta.femelele din specia asta umana isi dorec acelasi lucru doar ca societatea ne obliga sa negam un adevar stiut de toti.ok,ai sa spui ca nu-i adevarat dar hai sa lasam ipocrizia pt altadata.poate ca la 17 ani (mai ales daca spui ca nu ti-ai inceput inca viata sexuala) e posibil sa nu-ti doresti asta dar in general si noi visam la "bunaciunile" intalnite uneori pe strada,nu?
2.relatia pe care ti-o doresti tu (sau poate ca ma insel) se contruieste in timp.prima data atractia sexuala primeaza,apoi restul.
3."aspect dizgratios"....si ce te faci daca iti place un tip care vede in tine doar o fata nemaipomenita ,o buna prietena?ti-ar placea asta?cred ca nu.

sfatul meu e sa te folosesti de fizicul acela superb pe care sustii ca il ai in asa fel incat sa nu pici in capcana baietilor rai care isi doresc numai sex
apaminerala
Postat pe 19 Februarie 2010 05:52
din pacate baietii/barbatii la orice varsta vor lucrul asta mai mult decat orice.nu ma refer vor dupa ce cunosc persoana respectiva,ci pentru ei sexul e dovada compatibilitatii.
nu sustin ca e bine sa fii virgina,dar in nici un caz nu sunt de acord sa spui da mereu pentru ca sexul e ceva normal.
trebuie sa simti tu ca persoana aceea,vrea mai mult decat o partida,sa iti arate ca te merita,sa faca lucururi dragute,fara a le conditiona"ne intalnim,bem ceva,apoi mergem la mine ne culcam,apoi sambata seara luam cina".
Asta mi-a spus mie un tip,ma intrebam cu stupoare,daca sunt in perioada de proba,cate femei chiar cred ca ala vrea o relatie serioasa.
inteleg,simt ca acum se vrea totul repede,ca atractie fizica conteaza mult si asta e valabil de ambele parti,dar repet nu numa asta conteazaaaaaaaaaaa!!!testeaza-i sa vezi daca vor numai asat,ddaca vor mai mult,impune limite,daca le pot respecta e ok,daca nu next.
Am ajuns sa ne comportam ca niste animale in calduri, unicul nostru scopul in viata asta este cine consuma mai mult:mai multa mancare,mai multe femei.
Nu spun nu sexului,nu sunt virgina,dar sa vrei numai asta si noi sa ne lasam amagite de vorbele lor dulci este urat,trebuie sa existe o imbinare"Ma vrei pentru ca arat bine,pentru ca fizic te atrag,dar vreau sa stiu ca esti destul de selectiv incat nu orice bucata de carne sa te excite,ci o bucata de carne +mentalitata,psihic.

Trebuie sa stim sa spunem "nu" celor care nu sunt ok,pentru ca pana la ala mai ok,ajungem sa cuoastem tot felul de oameni,sa traim experiente nu tocmai placute si sa invatam sa ne bucuram de singuratatea decat de apetitul unui armasar doar pentu sex.



Mara22
Postat pe 19 Februarie 2010 05:57
as fi frut ca baietii de pe aici sa imi raspunda la intrebarea asta sunt sigura ca ei vad altfel lucurile decat noi fetele
garbo097470
Postat pe 19 Februarie 2010 22:35
De la: garbo097470, la data 2010-02-19 22:35:29as fi frut ca baietii de pe aici sa imi raspunda la intrebarea asta sunt sigura ca ei vad altfel lucurile decat noi fetele
Majoritatea sunt travestiti dar asa sunt baietii incearca.Pt ca ei asa se cred vanatori si noi femeile vanatul.daca un barbat este interesat de aspectul tau interior si ii place felul tau de a fii asteapta cat vrei tu..Dar acum mai sunt si barbati care nu prea le place sa piarda timpul degeaba,,si cauta doar aventuri..Si asta consta in felul gandirii barbatului,ce vrea el de fapt.Si asta o poti sesiza doar tu pe parcurs,ce interes urmareste
garbo099788
Postat pe 19 Februarie 2010 22:43
Nu e deloc o intrebare timpita.
Barbatii in general sint... mai simpli, sa zicem. Functioneaza in alt mod. Si sexualitatea lor e mult mai simpla. De exemplu, n-au nevoie de preludii. Si cind nu stiu mai nimic despre femei - adica la virstele mentionate de tine - intra linistiti ca vaca in lucerna si propun. E greseala de...strategie, daca vrei.
Daca te astepti ca ei in timp sa ajunga sa SIMTA altfel, ei bine, nu ajung. La stadiul asta raman toata viata. Doar invata in timp cum functioneaza o femeie, faptul ca ipoteza atractiva pentru femeile tipice nu este sex si atit, femeile tipice au o nevoie aproape organica de diverse iluzii. Se obisnuiesc sa isi prezinte intentiile impachetate cu fundita rosie si in mod rezonabil: ma rog, unii dintre ei. Altii nu invata niciodata.
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2010 22:44
Ce veste trista i-ai dat Q
reyya
Postat pe 22 Februarie 2010 22:49
Q e demolatoare de iluzii

m-a surclasat pana si pe mine la cinism
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Februarie 2010 22:52
eu cand am intrat pe Garbo am crezut ca-s the best la capitolul cinism ..dar nu...mai am de invatat de la voi
reyya
Postat pe 22 Februarie 2010 22:54


e cunoscut faptul ca:in timp ce barbatul vrea sa cucereasca trupul femeii,aceasta urmareste sa cucereasca sufletul barbatului

dar in ziua de azi
aceasta nu mai este valabil
LILO
Postat pe 22 Februarie 2010 23:01
in functie de grosimea.... potofelului...
reyya
Postat pe 22 Februarie 2010 23:03
aceste cuvinte ne doare

auzi sa vorbim de grosimea portofelului
LILO
Postat pe 22 Februarie 2010 23:05
dar odata ce caracterul se duce in jos..nu-l mai ajuta nici macar grosimea portofelului, noroc ca in opinia unuia de gen oricine poate fi inlocuit...asa ca nu exista iubiri pierdute..exista doar noi iubiri
reyya
Postat pe 22 Februarie 2010 23:07
auzi..
daca as gasi un"fat frumos d-aiesta"oare nu accepta sa "vorbim"
numai si numai de grosimea portofelului?
LILO
Postat pe 22 Februarie 2010 23:08
nu cred ca ar fi de dorit Lilo
reyya
Postat pe 22 Februarie 2010 23:09
cine stie care ar fi crudul adevar
reyya
Postat pe 22 Februarie 2010 23:10
,,Povestea cea mai scurta si frumoasa pe care AI citit-o vreodata

A fost odata ca nicodata un baiat care i-a cerut unei fete sa se marite cu el.

Fata a spus NU.

Si a trait fericita pana la adanci batraneti........

Fara sa spele,

Fara sa gateasca,

Fara sa calce pentru nimeni,

Iesind cu prietenele ei,

Facand-o cu cine avea chef,

Cheltuindu-si banii pentru ea insasi,

Fara sa lucreze pentru altcineva.

Sfarsit.

...Problema este ca de mici NU NE spuneau povestile astea...
..........Si NE-au prostit cu tampenia aia cu Fat-Frumos ....................."
mcrinelam
Postat pe 22 Februarie 2010 23:16
crina......daca esti fomeie proasta sa faci toate cele de mai sus fara sa ceri ceva la schimb.....sau fara sa santajezi.....nu ma ajuti?? nu fac!!!....he he....8 ani mi-au trebuit sa invat si eu lectia asta....
tutankhamon
Postat pe 23 Februarie 2010 00:14
mami, am dat cu copy/paste la ce am postat mai sus. am dat in boala irinucai. era o gluma... luati-o ca atare.
mcrinelam
Postat pe 23 Februarie 2010 00:29
nu e cinism - asta e realitatea. Barbatii sint fiinte practice. Cu nevoi definite.
Noi...
quasaria
Postat pe 23 Februarie 2010 23:09
De la: LILO, la data 2010-02-22 23:01:23

e cunoscut faptul ca:in timp ce barbatul vrea sa cucereasca trupul femeii,aceasta urmareste sa cucereasca sufletul barbatului

dar in ziua de azi
aceasta nu mai este valabil
xena_luptatoarea
Postat pe 23 Februarie 2010 23:14
Femeie...in 2 zile ai ajuns sa postezi 76 de mesaje...deci deja te numesti parazit!Ma duc sa`aduc DTT`u!
AdrianaR
Postat pe 23 Februarie 2010 23:22
Dar vezi sa fie unul puternic
reyya
Postat pe 23 Februarie 2010 23:23
Pentru un baiat e o "mandrie" numarul fetelor cu care s-a culcat de-a lungul timpului ! In plus sexul este o nevoie fiziologica si daca nu ii poti oferii , nu esti pregatita sau pur si simplu nu vrei .... lasa-l !!! Pentru ce ai nevoie de prieten/iubit in acest caz ? Crezi ca vrea sa iti auda "plictisitoarele" discutii referitoare la altceva decat la sex ??? Nu te grabii baiatul potrivit va aparea chiar la timp in viata ta ! Si nu i-i te daruii decat atunci cand simti ca merita cu adevarat !!
garbo028199
Postat pe 28 Februarie 2010 04:45
Problema cu Fat Frumosul tine si de femeie. Sunt femei care isi doresc viata de cuplu, care nu pot functiona singure. Acestea, daca vreme indelungata nu sunt intr-un cuplu, o cam iau razna. Mintal vorbind. Cred pana la urma ca viata in 2 iti poate aduce si stabilitate emotionala. Sunt putine femei care pot fi singure si sanatoase mintal.
Doara
Postat pe 28 Februarie 2010 07:42
De la: quasaria, la data 2010-02-23 23:09:44nu e cinism - asta e realitatea. Barbatii sint fiinte practice. Cu nevoi definite.
Noi...
fiinte practice cu nevoi speciale
gmpa
Postat pe 21 Aprilie 2010 04:04
ce raspunsuri,de babatii,sa ma scz.bine ca nu au zis ca sunt speciali cu nevoi.nevoile si le pot satisface ori unde.femeia nu este o masina de sex si de facut copiii.iti dau un sfat,chiar daca vei ajunge sa faci dragoste,fa in asa fel ca tu sa devi o femeie de cariera.schimba atitudinea.fi inteligenta,arata-i ca ai si altceva de valoare,intelectul.pune mana si invata.indiferent ce faci cu viata ta sexuala.vrei sa fi o viitoare femeie la cratita,care creste copii si il asteapta serile singura?fi stapana pe tine,fa-ti o cariera si indiferent ca ai sot sau nu, impunete,esti libera independenta si atunci ii alegi tu si dupa pofta inimii tale .uneste doua averi decat doua nevoi.fi inteleapta.
politistul
Postat pe 21 Aprilie 2010 05:20
politistule tu cumva esti politista?...ca bine ii spuse/i fetei exact asa cum gandeste o femeie
gmpa
Postat pe 21 Aprilie 2010 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce credeti voi ca multe dintre femei nu vor sa faca sex ora? 176 De la: tutankhamon 7 Decembrie 2009 23:32
ajutorrr probleme cu erectia:(:(:( 98 De la: gicu 8 August 2015 19:24
prezervativ rupt 46 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 20:39
Birth-control pill :sml-jumping0044: 4 De la: MissDee 26 Mai 2014 21:06
nu stiu de ce!?! 48 De la: Anouk_Aimee 4 Februarie 2010 19:20
Setari Cookie-uri