Viata ca o telenovela

eugenia, prietenii stiu de ce...
dor72
Postat pe 10 Iunie 2011 19:09
auauaua chiar nu, de mirosuri nu poate fi vorba (stiu despre ce vb ca de exp de negrii oricat de placuti ar fi nu ma pot apropia la mai mai mult de 1 m de ei ca ma apuca stranutul de la mirosul pielii) :)) sunt "mega-extra" sensibila la asa ceva, poate turcii din turcia insa cei de aici (sunt in .de) miros bine, sau ma rog asta de care m-am apropiat eu cel putin. nici o diferenta.
dc m-am incurcat cu el? pur si simplu imi place baiatul, din toate punctele de vedere si cand s-a intamplat nu aveam ganduri de ramas pe aici, iar acum cand am m-au mai si napadit sentimentele. si deh ca orice telenovela (pt ca asa e aici viata tuturor erasmusilor) nu e telenovela fara o poveste de dragoste imposibila...fac si eu haz de necaz :P
BabyAnne
Postat pe 10 Iunie 2011 22:21
BabyAnne traiesti o poveste asemanatoare cu a mea, numai ca al meu musulman e din Iraq, ma mira ca tot mai multe romance ajung sa se indragosteasca de musulmani
eu sunt plecata momentan de langa el, daca te iubeste te va intelege si te va astepta
cat despre viata impreuna cu el , nu stiu ce sa-ti spun, nici eu nu as putea sa ma adaptez la viata lor, nu ma vad cu hijab :) cat despre supunere, va spun sigur ca sotiile lor sunt mai libere decat ne imaginam noi, totul depinde de modul in care ii invatam sa se poarte cu noi la inceput
o sa-ti urmaresc povestea
mult succes in continuare
princess_alex
Postat pe 11 Iunie 2011 02:49
din punctul meu de vedere sant 2 optiuni usoare si atreia o decizie grea si nu pentru tine ci pentru el prima optine e sa nu renunti la visul tau de a studia medicina dentara 2 nu renunta nici la relatia cu el se poate continua la o mica distanta pentru o perioada determinata sau o perioada ne determinata si atreia optiune daca va iubiti atat de mult precum spui in randurile tale nu trebuie neaparat sa treci u in religia lui daca va trecut prin gand casatoria ci el poate sa treaca la religia din tara in care sa nsacut sau a crescut sau dupa religia ta eu am avut un coleg si o colega care sunt turci si sau nascut si au crescut in romania si au ajuns la o varsta in care sau hoatarat sa isi schimbe religia din cauza partenerilor si au facuto foarte usor mai ales de faptul ca ei nu au avut o viata legata in totalitate de religia lor si au invatata si au trait in preuna cu diferiti oameni care nu au avut nici o treaba cu religia mulsumana si lise accepta mult mai usor de preoti lor schibarea religiei din astfel de criteri bine determinate sper sa iti fie de folos intr-un fel sau altul mesajul meu
garbo187986
Postat pe 11 Iunie 2011 04:38
si am uitat sa mentionez am lucrat pentru o familie de indieni si cam o poveste asemantoare aveau si cei doi si sau casatorit dupa traditile lui dar ea a ramas in religia ei de crestina si el atrecut la relicia tari in care a crescut asa ia fost permis
garbo187986
Postat pe 11 Iunie 2011 04:42
nu este vorba de trecut la religia lui, eu spun ca sunt ortodox pt ca asa am fost botezata dar daca ar fi practic sa spun ce religie am raspunsu ar fi " niciuna". pt simplul fapt ca nu cred in religie, sa ma convertesc ar fi pierdere de timp, ca de gandit la fel as gandi. e vorba de diferentele culturale imprimate de aceasta religie in personalitatea lui, si asa cum eu indiferent ce religie as avea nu imi schimb modul de gandire, nici el nu si-l va shimba. La inceput am avut chiar o discutie pe tema asta in care i-am spus ca nu are ce discuta cu mine despre credinta lui daca vrea pace si liniste (si asa a facut). in schimb de fata cu mine nu am nici o prb sa vorbeasca, atata timp cat nu ma implica in astfel de discutii. si l-am auzit vorbind cu un rus (Deci tot ortodox) despre Coran si credintele lui si nu pot sa spun cat era de convingator, ar fi facut pe oricine mai "religios" sa isi schimbe conceptiile. la un moment dat rusul nu ii mai putea combate argumentele. dupa cum spuneam, este vorba de diferentele culturale, si una care pe mine ma sperie profund este ca daca te casatoresti cu un musulman, te casatresti de fapt cu toata familia, nu ai intimitate catusi de putin. el nu mananca porc, nici eu nu ma omor dar nici nu stiu pe de rost e-urile care reprezinta continut de carne de porc sa citesc fiecare eticheta in magazin ca sa vanez acest e-uri; si tot timpul ii ofer ce am prin casa uitand ca pastele carbonara sunt cu sunca de porc si el nu mananca. poate par nimicuri dar aproape 24 de ani am trait as anu ma pot schimba. si de iubire...hm...nu am spus ca ne iubim atat de mult; simplul fapt ca ma chinui sa imi tin sentimentele in frau este o dovada a faptului ca pot mai mult dar nu vreau. vreau sa fiu pregatita sa renunt daca este cazul. ca noi sa fim impreuna el ar trbeui sa se certe cu tot clanul, care vrea o turcoaica pt el si deja face presiuni asupra lui sa se casatoreasca. daca il duc acasa, il las la coltul strazii, cand suna maica-sa tac. sunt lucruri care acum nu ma deranjeaza pt ca e situatia de asa natura, dar in alta sit nu as accepta asa ceva. nu as putea continua rel asta inca un an, sa zic, pe ascuns. sunt prea multe la mijloc sa fac efortul sa le depasesc, cand balta e plina de pesti, si pentru ceva nesigur, ca pana la urma orice poveste e nesigura, oricat ar fi iubirea de mare la inceput! de la inceput am spsu ca nu se pune prb ca relatia asta sa mai continue din sept, eu vroiam o sugestie cu privire la o situatie concreta, mentionata in primul post. iar in iubire la distanta, dupa alte 3 rel la distanta esuate (ca si ultima de altfel), chiar nu mai cred - ochii care nu se vad se uita!
BabyAnne
Postat pe 11 Iunie 2011 05:49
Nu am emis eu aceasta constatare...dar consider ca este foarte adevarata.....noi nu stim sa traim prezentul.....traim amintindu-ne trecutul....si visand la viitor.....ignoram prezentul, si nu e bine.....deci asculta-ma...TRAIESTE PREZENTUL
garbo176188
Postat pe 11 Iunie 2011 08:19
Am si eu o experienta de 21 de ani cu sot musulman, libanez si un copil minunat,multumesc la Dumnezeu in fiecare zi pentru ca al am,poate merita sa va acordati o sansa? sa aveti o relatie fericita si de durata? nu exista o garantie ca un sot roman va fi mai bun.asculta-ti inima si va fi totul bine. bafta
mirela252002
Postat pe 11 Iunie 2011 08:33
dragostea adevarata nu tine mult. ....si se intampla o data in viata sa iubesti cu adevarat! Asta daca intradevar esti norocos.In ziua de azi nimeni si nimic nu iti garanteaza stabilitate.Traieste la maxim aceasta poveste de dragoste.Si eu am trait o dragoste imposibila,stiam asta,dar a fost ceva sincer si stiam ca se va sfarsi.Am profitat de aceasta dragoste cat am putut.Intr-un final s-a terminat.trebuia sa se intample.Mi-a trebuit un an ca ma vindec si poate ca tot nu mi-a trecut!A ramas o amintire frumoasa,un secret al meu,doar al meu pe care nu il stie nimeni.Viata merge inainte.Ofera-ti intai stabilitate financiara (pe cont propriu).Mult succes!!
garbo206533
Postat pe 11 Iunie 2011 08:41
Esti determinata si iubesti rational,nu numai cu inima si cu mintea .Dute pana la finalul celor 3 luni,si apoi "ochii care nu se vad se uita"O sa te indragostesti de un alt baiat si nu o sa trebuiasca sa-ti faci atate probleme de viitor,ex:cum o sa traiesti intr-o alta religie etc...........?Super !
garbo032261
Postat pe 11 Iunie 2011 08:56
Esti determinata si iubesti rational,nu numai cu inima si cu mintea .Dute pana la finalul celor 3 luni,si apoi "ochii care nu se vad se uita"O sa te indragostesti de un alt baiat si nu o sa trebuiasca sa-ti faci atate probleme de viitor,ex:cum o sa traiesti intr-o alta religie etc...........?Super !
garbo032261
Postat pe 11 Iunie 2011 08:56
Esti determinata si iubesti rational,nu numai cu inima si cu mintea .Dute pana la finalul celor 3 luni,si apoi "ochii care nu se vad se uita"O sa te indragostesti de un alt baiat si nu o sa trebuiasca sa-ti faci atate probleme de viitor,ex:cum o sa traiesti intr-o alta religie etc...........?Super !
garbo032261
Postat pe 11 Iunie 2011 08:56
profita la maxim de cele 3 luni si lasa viata sa si urmeze cursul.nimic nu e intamplator. oricum barbati sunt pe toate drumurile. capu sus o sa treaca mai repede decat crezi.
garbo186609
Postat pe 11 Iunie 2011 09:48
Ce mare dreptate ai..eu asa am facut ca l-am iubit si acum sufar muuult ptr ca ma simt intr-o capcana, am pus fam pe primul loc ci nu cariera si acum le ttrag cu varf si indesat pentru ca am un copil si nu mai pot lua deciziile ca atunci cand nu il aveam. v asarut si ganditi-va mai intai la voi dragelor!
garbo080869
Postat pe 11 Iunie 2011 10:11
De la: O_K, la data 2011-06-10 19:08:04
De la: ufishor, la data 2011-06-10 17:43:42fetelor, de unde stiti cum e cu turcii? va uitati la canal d sau aveti experiente? si daca ati trait cu vreun turc,sunt toti la fel?


daa, mai...ufishor...astea cred ca turcii lor sunt ca al tau...
mangealac doream...mangealac,faceam...
sii...pe urma...suntem diplomati...nu recunosteam nik...
ar vrea ele...ia spune-le tu cum e viata cu un turc prin ...?!?


ok, dar nu-i ok, ai interpretat gresit. cum spuneam ulterior, sunt impotriva generalizarii, asta pt ca am fost in postura de a-mi dezlipi eticheta de 'romanca' (multumita fetelor noastre imprastiate prin lume). mi-a luat mai mult timp sa ajung la nivelul profesional al altor colegi, doar datorita cetateniei.
nu traiesc si nici nu am trait cu un turc sau cu alta natie, dar am cunoscut oameni, de ambele sexe, minunati, in orice tara.
ufishor
Postat pe 11 Iunie 2011 10:17
De la: Handybel, la data 2011-06-08 23:33:40Cariera n-o sa se trezeasca intr-o dimineata sa-ti spuna: vreau sa divortez fiindca nu te mai iubesc!
Fa-ti o cariera, fi pe picioarele tale, ca barbati se gasesc pe toate drumurile!
Ca sa nu fi nevoita sa faci compromisuri si sa-ti calci demnitatea, trebuie sa fi independenta financiar, sa ai jobul tau, banii tai, casa ta, masina ta, etc. Nu te mai imbata cu apa rece, ca dragostea nu tine nici de foame, nici de sete!
Ti-o spun din proprie experienta, ceea ce am realizat in viata, am realizat in timpul cat am fost singura.
michu61
Postat pe 11 Iunie 2011 10:17
m-a impresionat faptul ca esti foarte calculata,logica are primul loc la tine.
dar cineva care iubeste cu adevarat,face totul,dar totul,ca sa fie cu persoana iubita,mai putin schimbarea religiei,pentru ca dumnezeu e mai presus decat orice.
cinci ore la biserica.......record,chiar asa fac????
eu in locul tau as trai cu intensitate,
si nu m-as grabi sa spun ca totul s-a terminat.
s-au reinodat relatii si dupa zece,si dupa douazeci de ani.....
daca e iubire,fiecare va face compromisiri,si veti fi impreuna,in alta tara.
mama mea de ex,a gasit un musulman,si acum se casatoresc,ea era singura de 20 ani.
nu isi va schimba mama religia,casatoria va fi doar civila.
si sunt indragostiti la 60 ani,am, vazut cu ochii mei,webcam.
nu numai din exemplul lor,zic ca daca iubesti,faci totul.
am 40 ani,am calatorit mult,si am vazut si trait multe.
cred ca vei suferi putin,si el la fel,putin timp,si va veti vindeca repede,cu alta persoana,daca iubiti asa cum scrii.
daca e mai mult,si nu reallizati acum,veti realiza cand veti fi departe un timp,DACA va veti reintalni apoi,la o cafea doar,in oras.
doar atunci poti intelege cat iubesti.
la revederea dupa o pauza.
asa ca nu va mai grabiti sa trageti copncluzii pripite,timpul doar poate arata.
asa nici nu vei suferi la despartire prea mult,daca lasi putin usa deschisa,cum zice mama
sa nu inchizi niciodata o usa de tot.
altfel suferi cand iti spui,viata are surprize,nu poti controla totul,si sentimente,si restul,altfel cand zici s-a terminat definitiv,
lasa timpul sa cicatrizeze,incet,nu gandi la extrem .
si eu m-am despartit,pentru un an juma,si cineva mi-a spus ca daca iil revad,voi intelege deodata daca ne iubim cu adevarat.
un om cu experienta,batran,a zis-o
si a avut dreptate.
mult succes,timpul arata intotdeauna,care este drumul corect,ce este scris,
d
daniilia
Postat pe 11 Iunie 2011 10:17
Buna.Ai descris foarte frumos trairea ta insa .parerea mea,cea mai realista este sa incerci cel mai bine sa te debarasezi usor din aceasta relatie pentru ca sfarsitul este garantat.Si totodata cu el,suferinta ta este si mai mare.Iti spun din proprie experienta :1-nu cred ca te'ai comporta zilnic,la fel,pentru ca ceva tot te va macina pe dinauntru;nu cred ca te'ai mai simti in largul tau insa,sa spunem ca ai avea puterea sa te comporti in continuare ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si ai trai impreuna cu el alte clipe frumoase,durerea de la sfarsit ar fi mult mai mare.
Eu o aseman ca o boala in stadiul final.Mai bine afli din timp,te pregatesti pentru ce va urma,te acomodezi situatiei insa nu incetezi sa traiesti...decat sa afli in momentul in care mai ai doar 3 minute de viata.Felicitari pentru taria de caracter si cum gandesti totul.iTI DORESC TOT BINELE DIN LUME SI SPER CA VEI LUA DECIZIA CEA MAI BUNA PENTRU TINE!
eu in locul tau as suferi treptat dar in doze mici decat odata si mult!
Si nu as plange ca s-a terminat totul si mai degraba as incerca sa invat sa zambesc pentru ca am avut parte de o experienta care mi-a dat prilejul sa invat multe!Am avut parte de clipe frumoase care mi-au dat un farmec,scotandu'mi viata din banalitate si inca ceva:TOT DATORITA LUI SI A POVESTII TRAITE ALATURI DE EL MI-AM DAT SEAMA SA DUPA UN ESEC URMEAZA O NOUA CALE,MI-AM DAT SEAMA CA NICIODATA VIATA NU IMI OFERA UN INCEPUT SAU UN SFARSIT DECAT DACA ASA ESTE MAI BINE PENTRU MINE!
Dupa o relatie esuata ti-ai gasit alinarea in bratele acestui fermecator presupun,turc cu care ai trait o frumoasa poveste,insa ce trebuie pastrata ca pe o zguduitoare amintire!
Orice ai face,cu el nu ai mai ramane.Tot ce trebuie sa faci,oricat de puternica esti.trebuie sa gandesti totul la rece:TU ESTI CEA IMPORTANTA SI TOATE DECIZIILE PE CARE LE EI TREBUIESC LUATE IN FAVOAREA TA!!!
mult succes in viata si adu'ti aminte ca o viata ai si trebuie traita intens!!! Insa ,in favoarea ta!! pupici>:D
motan_pufos
Postat pe 11 Iunie 2011 11:14
Pe langa faptul ca "te-ai descarcat" scriind, ti-ai dat singura si raspunsurile pe care le cauti. " Niciodata nu am sa pot sa fac asta si asta...". Din moment ce esti constienta de faptul ca nu le poti accepta religia in totalitate.....de ce sa mai continui? Oricat de rea pare situatia acum...in timp sufletul tau ranit se va vindeca si vei putea merge mai departe.....marea calitate a oamenilor este ca se refac sentimental destul de repede.....iti doresc succes cu scoala si restul...timpul le va rezolva pe toate
theoneemy
Postat pe 11 Iunie 2011 13:13
Inima e primul organ care se dezvolta in corpul uman la nastere,este centrul constiintei spiritualesi energetice,ea comunica cu creierul si importa simturile tale energetice si te de energii pe care nu le poti percepe
Cu totii avem si suntem nascuti cu al 6-lea simt.Nu se pune intrebarea daca credem sau nu in asta.Stiinta a descoperit parti din inima,creier,stomac care raspund la energii subtile si e abilitatea noastra de a ne asculta intuitia
Ce-i opreste pe oameni sa-si asculte intuitia ?
Faptul ca am fost educati la o varsta frageda sa nu ne ascultam intuitia,inima
Ar trebui sa ne ascultam mai intai inima pentru ca este o forma mai evoluata de constiinta,de intuitie din corpul nostru.
Cum avem incredere in ce ne spune inima ? E usor.Cand ai un sentiment e mai usor sa il exprimi,sa dai voce sentimentelor taleapoi corpul tau raspunde pozitiv si e mult mai usor sa treci la actiune, Daca doar pastrezi sentimentele totul este infranat in viata ta !
Pentru a sti ce raspus iti va da inima ta procedeaza astfel :
Pune o mana pe inima si intreba-o ce iti doresti sa afli trebuie sa fii interesat sa verifici ce iti doresti ; apoi iti raspunzi sincer cu voce tare : inima mea imi spune si afli ce iti raspunde.
Eu cred ca e corect ce iti spune inima si dupa senzatia ce apare in tot corpul si tot corpul tau se aliniaza la acest raspuns primtdeci e corect ce iti spune. Nu te impotrivi mintii tale incearca sa le separi in 2 coloane : odata ce iti spune inima, si odata iti vei lasa mintea sa vorbeasca si iti vei spune chiar daca iti asculti inma si dai voce intuitiei vei hotari care spune bine. Trebuie sa o iei incet sa nu te grabesti.
Premonitia e un tip de intuitie :cum te-ai uita la arhitectura,muzica,design,etc
Intuitia e o fateta a unei premonitii foarte bine dezvoltate. Ceea ce e ciudat e ca ceva a tat de normal si natural de cele mai multe ori respingem.
E foarte important sa ne folosim toate facultatile spirituale si mentale pe care le detinem. Oricine nu-si urmeaza intuitia are o mare pierdere
Intuitia dureaza o frctiune de secunda ,iar daca astepti pierzi momentulttrebuie sa te misti repede.
Intuitia e invatatorul tau interior si e foarte important sa o asculti si sa o urmezi
Intuitia e un dar sacru,iar mintea ta,ratiunea e un slujitor Nu-ti arunca darul ,ci fii in slujba servitorului,a mintii tale !
Pentru a merge pe calea noastra si pentru a ne folosi toate darurile cu care am fost inzestrati ,caci toti oamenii au fost inzestrati cu un dar numai trebuie sa stim a-l cauta in noi sa urmam patru pasi :
1) sa fii deschis ; deschide-ti mintea si accepta noul
2) Inainte de a lua decizii sa iti pui intrebarea ; cum se simte inima mea dacaverifica in interiorul tau
3) sa pui pe hartie in 2,3 cuvinte ce e important pentru ca ii spui mintii tale : asta e important !
4) sa actionezi cu pasi mici sa dezvolti in practica si sa treci la lucruri mai importante Gaseste un prieten care sa fie interesat de acest lucru. Daca esti deschis este fascinanat,distractiv si descoperi ca universul este ceva pozitiv care te ajuta daca urmezi indiciile,vei avea o experienta fenomenala.
Asta e tot ceea ce conteaza : sa fii deschis si sa-ti spui cu voce tare sentimentele.
Pentru aceast lucru te ajuta si meditatia astfel :degetul mare lipit de cel aratator si spui :
-(Inspiri)EU SUNT! De 4-5 ori
-(Expiri) Ce spune inima mea ?-de 5-10 ori
Si inima iti va raspunde ; vei fi surprins sa afli ce iti spune astfel viata e buna ,spiritul tau e frumos si toate intra in armonie cu tine si universul !
Deschide-ti inima,urmeaza-ti spiritul !
Astfel viata va fi buna si spiritul tau frumos
Iubeste-te pe tine si pe cei din jurul tau si viata ta va deveni magica !
Astfel vom deveni mai constienti,mai spirituali, pentru o viata mai buna !
Intuitia este cunoasterea din inima ta ! Cunoasterea e pozitiva pentru spiritul tau !
Cu cat ne cunoastem mai mult,cu atat ne dezvoltam si avem experiente pozitive.
Odata ce dai voce intuitiei nu iti vei mai ignora spiritul, inima !
Trebuie sa iei usor initiativa
Premonitia e rezultatul unei intuitii foarte dezvoltate ; fiecare salt din lumea medicinei,a tehnicii a stiintei a inceput cu intuitia Intuitia este invatatorul tau interior ,important e sa o asculti si sa o urmezi cum ti-a venit E un schimb foarte mic comparativ cu rezultatele care apar Depinde de atituduinea ta daca esti deschis sau nu sa o primesti
Daca consideri ca stii tot ,calatoria ta va fi maresi lunga
Dca esti deschis e distractiv si fascinanat ! Descoperi ca acest univers e ceva pozitiv si daca urmezi indiciile vei avea o experienta fenomenala !
Sentimentele intuitive sa le spui cu voce tare : ce spune inima ta asta e tot ceea ce conteaza !


garbo072285
Postat pe 11 Iunie 2011 13:13
Iubirea este o explozie a fiinei n mii de luminie,este un setiment nemarginalizat,o iluzie intangibil, nepieritoare pe care o vezi eclipsat pe pnza eternitii.
Viata fara iubire este ca un copac fara flori si fara fructe
Iubirea este viata. Tot, tot ce pot sa inteleg, inteleg doar fiindca iubescL.Tolstoi
Daca iubesti pe cineva, lasa-l sa plece, fiindca daca se va intoarce, va fi pentru totdeauna al tau. Si daca nu se va intoarce, inseamna ca nu a fost niciodata al tau. Khalil Gibran
garbo072285
Postat pe 11 Iunie 2011 13:17
De la: dana_1, la data 2011-06-10 18:59:30turcii au un miros aparte diferit fata de al nostru vb serios

a ce ...miros, sunt curioasa...:)
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 14:53
Din cte spui tu oricum relatia e sortita sfarsitului si tot ce vrei e sa alegi intre a o termina acum sau peste 3 luni. Pai daca crezi ca in astea trei luni o sa fii si mai indragostita si deci vei suferi mai mult, termin-o acum. Nu stiu de ce, dar am senzatia ca undeva in sufletul speri ca exista o sansa de a continua, ceea ce e normal daca tii la el; din ce spui tu referitor la religia lui pare foarte credincios si traditionalist, ceea ce nu prea e semn bun, nu prea ai cum trai o viata intreaga alaturi de un astfel de om, daca nu esti si tu la fel.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 14:59
De la: princess_alex, la data 2011-06-11 02:49:46 nu ma vad cu hijab :) cat despre supunere, va spun sigur ca sotiile lor sunt mai libere decat ne imaginam noi, totul depinde de modul in care ii invatam sa se poarte cu noi la inceput
o sa-ti urmaresc povestea
mult succes in continuare

oh, da , sunt foarte libere. Am auzit ca au chiar libertatea de a-si alege ele insele culoarea hijabului.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 15:08
De la: princess_alex, la data 2011-06-11 02:49:46 nu ma vad cu hijab :) cat despre supunere, va spun sigur ca sotiile lor sunt mai libere decat ne imaginam noi, totul depinde de modul in care ii invatam sa se poarte cu noi la inceput
o sa-ti urmaresc povestea
mult succes in continuare

oh, da , sunt foarte libere. Am auzit ca au chiar libertatea de a-si alege ele insele culoarea hijabului.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 15:08
De la: princess_alex, la data 2011-06-11 02:49:46 nu ma vad cu hijab :) cat despre supunere, va spun sigur ca sotiile lor sunt mai libere decat ne imaginam noi, totul depinde de modul in care ii invatam sa se poarte cu noi la inceput
o sa-ti urmaresc povestea
mult succes in continuare

oh, da , sunt foarte libere. Am auzit ca au chiar libertatea de a-si alege ele insele culoarea hijabului.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 15:08
De la: princess_alex, la data 2011-06-11 02:49:46 nu ma vad cu hijab :) cat despre supunere, va spun sigur ca sotiile lor sunt mai libere decat ne imaginam noi, totul depinde de modul in care ii invatam sa se poarte cu noi la inceput
o sa-ti urmaresc povestea
mult succes in continuare

oh, da , sunt foarte libere. Am auzit ca au chiar libertatea de a-si alege ele insele culoarea hijabului.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 15:08
De la: princess_alex, la data 2011-06-11 02:49:46 nu ma vad cu hijab :) cat despre supunere, va spun sigur ca sotiile lor sunt mai libere decat ne imaginam noi, totul depinde de modul in care ii invatam sa se poarte cu noi la inceput
o sa-ti urmaresc povestea
mult succes in continuare

oh, da , sunt foarte libere. Am auzit ca au chiar libertatea de a-si alege ele insele culoarea hijabului.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 15:08
De la: princess_alex, la data 2011-06-11 02:49:46 nu ma vad cu hijab :) cat despre supunere, va spun sigur ca sotiile lor sunt mai libere decat ne imaginam noi, totul depinde de modul in care ii invatam sa se poarte cu noi la inceput
o sa-ti urmaresc povestea
mult succes in continuare

oh, da , sunt foarte libere. Am auzit ca au chiar libertatea de a-si alege ele insele culoarea hijabului.
mugure_alb
Postat pe 11 Iunie 2011 15:08
dah... negru sau gri...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Iunie 2011 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dedicatii 16 De la: hermosa20 9 Iulie 2012 01:18
cal 3 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:36
premium naseem medical centre | medical clinic in doha | Qatar 1 De la: garbo_500066 24 Iunie 2019 09:59
Educatia in declin 138 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:36
Urgent!! 10 De la: chanty 25 Iulie 2011 16:36
Setari Cookie-uri