Doamne

Inima mea s-a indragostit de Tine,Doamne si de aceea tanjesc dupa Tine si cu lacrimi Te caut. Tu ai impodobit cerul cu stele,vazduhul cu nori,pamantul cu mari,rauri si gradini inverzite in care canta pasari,dar sufletul; meu s-a indragostit de Tine si nu mai vrea sa priveasca aceasta lume,cu toata frumusetea ei. Numai pe Tine Te doreste sufletul meu,Doamne..Privirea Ta linistita si blanda nu o pot uita si cu lacrimi Te rog...Vino si si Te salasuieste intru mine si curata-ma de toata intinaciunea.Tu vezi in inaltimea sfintiei Tale slave cum tanjeste sufletul meu catre Tine.nu ma lasa pe mine,roaba ta..auzima cand strig tie ca Prorocul David..Miluestema,Dumnezeule,dupa mare mila ta..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:09
Luptatoareo, fa-mi si mie o bucurie, roaga-te sa castige Vasluiul...
nuti_vio
Postat pe 26 Mai 2010 23:13
Cand povatuitori buni nu sunt,trebuie sa ne predam voii lui Dumnezeu intru smerenie si atunci Domnul ne va intelepti prin Harul Sau,caci e cu neputinta de spus in cuvant cat de mult ne iubeste Domnul si mintea nu poate intelege asta..NUMAI PRINA DUHUL SFANT E CUNOSCUTA IUBIREA LUI DUMNEZEU,DE MINTE EA NU ESTE cunoscuta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:13
SA CASTIGE VASLUIUL.......ZZZZZZZZZZZZZZ........SA CASTIGE VASLUIUL...ZZZZZZZZZZZZ
garbo074997
Postat pe 26 Mai 2010 23:15
vezi ca o cam dai spre pacate, Irino...
Cam lumesc ce scrii tu acolo.
quasaria
Postat pe 26 Mai 2010 23:16
Cine a cunoscut iubirea lui Dumnezeu,acela iubeste lumea intreaga si niciodata nu murmura pentru soarta lui,caci stie ca o intristrare vremelnica pentru Dumnezeu duce la bucuria vesnica..Sufletul nesmerit,care nu se preda voii lui Dumnezeu,nu poate cunoaste nimic,ci trece numai de la un gand la altul si astfel nu se roaga niciodata cu mintea curata si nu slaveste lucruri mari ale lui Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:17
Sufletul care s-a predat cu smerenie voii lui Dumnezeu.Il vede nevazut in fiecare secunda,dar acest lucru e cu neputinta de exprimat pentru sufletul insusi si el nu poate povesti despre aceasta,ci numai prin experienta cunoaste milostivirea lui Dumnezeu si stie cand Domnul este cu el.Sufletul ce sa predat Lui e ca un copil mic caresi primeste zilnic hrana lui fara sa stie de unde vine aceasta hrana..asa si sufletul se simte bine cu Dumnezeu,dar nu poate lamuri cum se intampla aceasta...Domane ,lumineaza norodul TAU PRIN Duhul Tau cel Sfant ca toti sa cunoasca IUBIREA TA
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:24
Bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla, bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla, bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla, bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla, bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla, bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla.
Iar esti cu capul Alexo.
Doara
Postat pe 26 Mai 2010 23:25
Domnul se insufla gandul sa ne rugam pentru oameni si tot El ne da puterea pentru aceasta rugaciune si rasplateste sufletul pentru aceasta..Asa este mila Domnului fata de noi oamenii.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:26
bla, bla, bla, bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla,bla, bla, bla.
Doara
Postat pe 26 Mai 2010 23:27
Luptatoareo priveste am gasit rezolvarea....mergi acolo si vei fi fericita
http://www.descopera.ro/dnews/6098736-copacul-care-sangereaza-foto
nuti_vio
Postat pe 26 Mai 2010 23:29
Dumnezeu ne iubeste atat de mult,incat noi insine nu ne putem iubi pe noi insine asa,dar cand sufletul e in ntristare,el crede ca Dumnezeu l-a uitat si nici macar nu vrea sa se uite la el si atunci sufera si se chinuie.Dar nu este asa fratilor..Domnul ne iubeste fara sfarsit si da harul Duhului SFANT si ne magaie,Domnul nu vrea ca sufletul sa fie in mahnire si nedumerire despre matuirea lui.Crede deci cu tarie ca suferim numai cata vreme nu me-am smerit,dar indata ce ne smerim,intristarile noastre iau sfarsit,caci pentru smerenia lui Duhul lui Dumnezeu da de stire sufletului ca se mantuieste..Mare este slava Domnului ca ne iubeste atat de mult,si aceasta iubire se face cunoscuta prin Duhul Sfant
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:33
De la: nuti_vio, la data 2010-05-26 23:29:17Luptatoareo priveste am gasit rezolvarea....mergi acolo si vei fi fericita
http://www.descopera.ro/dnews/6098736-copacul-care-sangereaza-foto
Eu sunt fericita atata timp cat Dumnezeu este cu mine...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:34
Viata in pacate e moartea sufletului,dar iubirea lui Dumnezeue raiul desfatarilor in care traia inainte de catre parintele nostru Adam.,,,,,.Adame,parintele nostru,spunene cum iubea sufletul pe Dumnezeu in rai? .....A cunoaste acest lucru e cu neputinta si abia sufletul care a gustat iubirea lui Dumnezeu il poate intelege intrucatva.....Dar Maica Domnului,cum iubea Ea pe Domnul Fiul Ei? Numeni dintre oameni nu paote sti aceasta decat numai Ea Insati..Dar Duhul Lui Dumnezeu ne invata iubirea.Si in Ea a fost si este acelasi Duh al lui Dumnezeu.Care este iubire si de aceea cine cunoaste pe Duhul SFant,poate intelege in parte si iubirea ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:41
Ce fericiti suntem noi crestinii; Ce Dumnezeu avem.. Vrednici de plans sunt oamenii care nu cunosc pe Dumnezeu.Ei nu vad lumina vesnica si dupa moarte merg in Intunericul vesnic.Noi stim despre aceasta,pentru ca in Biserica Duhul Sfant descopera sfintilor ce este in cer si ce este in iad..Oamenii nenerociti si rataciti...Ei nu pot sti care este adevarata bucurie.Se veselesc uneri rad,dar rasul si veselia lor se prefac in plans si intristare.Dar bucuria noastra este Hristos..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:46
Milostive Doamne,invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia TA,CA TOTI SA Te Cunoastem IN lUMINA ta pe Tine,adevaratul Dumnezeul nostru,fiinda fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii Tale.Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubire pentru Tine...Laudat fie Dumnezeu Amin
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:52
Cine iubeste pe Domnul acele isi aduce aminte intodeauna de El..iar aducerea aminte de Dumnezeu naste rugaciunea..Prin rugaciune se pazeste omul de pacat,fiinda ruganduse mintea e ocupata de Dumnezeu si cu duh smerit sta inaintea Fetei Domnului,pe care-l cunoaste sufletul si se roaga...Fireste,incepatorul are nevoie de o calauza,caci pana se da harul Sfantului Duh,sufletul are mare lupta cu vrajmasii si nusi poate da seama daca vrajmasul ii aduce dulceata sa.Cibe a gustat Duhul Sfant recunoaste apoi harul DUPA GUST
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 23:58
Luptatoareo, fugi la somn...ajunge pt asta seara...mai pastreaza-ti energie si citate, pt ziua de maine...
nuti_vio
Postat pe 27 Mai 2010 00:06
Pai aceste citate,le-am scris dintr-o carte scrisa de un calugar,profet rus...Foarte renumit.....Este o carte care mi-a fost facuta cadou de un preot ca sa citesc din ea..In zilele grele pline de incercari....Ca sa imi alimentez sufletul...Aceasta carte nu se gaseste decat la mitropolie....Scrisa de Siluan Antonitul Un calugar rus...ortodox
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 15:38
eeeee! aici e de mine!!!
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 15:40

moniq...mi-ai tinut si mie un LOC??
in primul rand
LILO
Postat pe 27 Mai 2010 15:42
mai fetito!!luptatoareo!!
du-te (maichii) la preumblare pe afara
sa vezi natura deaproape
natura ,,aceea minunata zamislita de DUMNEZEU
sa vezi si din alt unghi CREATIA
LILO
Postat pe 27 Mai 2010 15:43
da' de ce?! e asa ieftin pe net si nici nu se misca!
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 15:44
De la: LILO, la data 2010-05-27 15:42:27
moniq...mi-ai tinut si mie un LOC??
in primul rand


da, da, poftiti! si daca nu ai timp sa ajungi, pun pariu ca asta va fi aici si maine si... in vecii vecilor! e ambitioasa, am vazut eu!
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 15:46
Rari sunt cei ce cunosc taina ascultarii.Cel ce asculta este mare inaintea lui Dumnezeu.El il imita pe Hristos.Care ne-a dat El insusi pilda ascultarii.Domnul iubeste sufletul ascultator si-i da pacea Lui si atunci totul este bine si sufletul simte iubire pentru toti.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 15:47
Eu zic, mai bine s-o lasam, ca acum se crede in lupta cu raul! poate ne si blesteama!
Sa fugim?!?!
Neaaaaah!
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 15:48
no, n-am rabdare sa citesc, da' am facut greseala sa ma uit ieri la tv, din nou...
era un caz despre o secta...pe mine ma amuza astia cu sectele religioase!
ma, inteleg ca-i unu nebun, care viseaza vise, da' cat de prost sa fii sa te lasi manipulat de o astfel de persoana pana ajungi sa mori de foame??
greu ii sa fii prost!
zambila
Postat pe 27 Mai 2010 15:50
Cel ce asculta si-a pus toata nadejdea in Dumnezeu si de aceea sufletul sau este totdeauna in Dumnezeu si Domnul ii da harul Sau si acest Har invata sufletul tot binele sii da puterea de a ramane in bine.El vede raul,dar acest rau nu are nici o putere asupra sufletului ,pentru ca e cu el harul Sfantului Duh,carel pazeste de orice pacat,si el se roaga lui Dumnezeu in pace si usor..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 15:51
De la: zambila, la data 2010-05-27 15:50:35no, n-am rabdare sa citesc, da' am facut greseala sa ma uit ieri la tv, din nou...
era un caz despre o secta...pe mine ma amuza astia cu sectele religioase!
ma, inteleg ca-i unu nebun, care viseaza vise, da' cat de prost sa fii sa te lasi manipulat de o astfel de persoana pana ajungi sa mori de foame??
greu ii sa fii prost!


Cat de prost sa fii???

Prost de tot!
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 15:52

dorutzo....
ai uitat un BLA
LILO
Postat pe 27 Mai 2010 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FEMEILE ! DE ZIUA LOR,CIT DE ATENTI SUNT BARBATII ? 7 De la: IOANIDE 5 Martie 2012 19:54
Un sfat va rog tare mult! 4 De la: Bea_ 2 Septembrie 2009 13:32
ar trebui sa`mi fie rusine?:( 130 De la: garbo107589 6 Noiembrie 2010 13:55
Jigniri in loc de pareri,e mai simplu asa 69 De la: garbo265966 6 Iunie 2013 20:53
de ce avem nevoie de politete? 105 De la: Freya__ 17 Aprilie 2011 20:35
Setari Cookie-uri