Ce credeti oare cateii or sa evolueze vreodata...sa stie sa citeasca,sa mearga pe bicicleta,pt ca de oameni m-am lamurit..oamenii nu or sa evolueze niciodata

Eu sunt luptatoare pt Pace....Si fara dreptate si corectitudine ca oamenii sa fie corecti unii cu altii nu poate exista pace...Si Dumnezeu zice...Fericiti sunt facatorii de pace....mai citeste si tu biblia
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 15:23
exista o vb veche,"cu cat cunosti mai bine oamenii ,cu atat iubesti mai mult animalele"!
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 15:44
exista o vb veche,"cu cat cunosti mai bine oamenii ,cu atat iubesti mai mult animalele"!
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 15:44
Valeleeeeuu frate, am ras cu lacrimi. Sa ne luam asadar sabiile si sa luptam pentru pace
Dissi
Postat pe 19 Mai 2011 15:56
De la: demonsauinger, la data 2011-05-19 15:44:16exista o vb veche,"cu cat cunosti mai bine oamenii ,cu atat iubesti mai mult animalele"!
ai dreptate...De cand am inceput sa cunosc oamenii mai bine...si sa imi dau seama cum sunt ei de fapt...am inceput sa indragesc animalele.....oamenii sunt interesati de bogatiile materiale si nu conteaza mijloacele prin care si le procura....eu sunt interesata de bogatiile sufletesti dar asta nu inseamna ca vreau sa slugaresc pe pacatosi pe gratis....Cum au invatat preotii pe oameni ca credinciosii ca fie modesti si sa le umple burtile la pacatosi si preoti dar ei sa munceasca....Cat de diabolici sunt preotii....O femeie germana zicea ca credinta este diabolica....Nu credinta este diabolica ci preotii sunt diabolici .....oamenii sunt diabolici...crestin adevarat corecti sunt foarte putini...
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 15:58
ai dreptate...De cand am inceput sa cunosc oamenii mai bine...si sa imi dau seama cum sunt ei de fapt...am inceput sa indragesc animalele.....oamenii sunt interesati de bogatiile materiale si nu conteaza mijloacele prin care si le procura....eu sunt interesata de bogatiile sufletesti dar asta nu inseamna ca vreau sa slugaresc pe pacatosi pe gratis....Cum au invatat preotii pe oameni ca credinciosii ca fie modesti si sa le umple burtile la pacatosi si preoti dar ei sa munceasca....Cat de diabolici sunt preotii....O femeie germana zicea ca credinta este diabolica....Nu credinta este diabolica ci preotii sunt diabolici .....oamenii sunt diabolici...crestin adevarat corecti sunt foarte putini...
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 15:59
De la: garbo186629, la data 2011-05-19 15:56:06Valeleeeeuu frate, am ras cu lacrimi. Sa ne luam asadar sabiile si sa luptam pentru pace
Sabiile cu care poti lupta sunt cuvintele lui Dumnezeu..Corectitudinea....demnitatea,,,,sinceritatea
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 16:01
asta este ca prevenirea intolerantei intre doua culte religioase,este chestie de principiu.....libertatea mea se intinde pana la libertatea celuilalt,nu o incalca...
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 16:07
asta este ca prevenirea intolerantei intre doua culte religioase,este chestie de principiu.....libertatea mea se intinde pana la libertatea celuilalt,nu o incalca...
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Mai 2011 16:08
Pai nimeni nu te opreste sa fi cum vrei tu cinstit, sincer sau oricum iti doresti. Dar abordarea problemei e ffffoarte melodramatica. Hai sa fim seriosi.
Daca cineva e un super om, nu inseamna ca se bate cu pumnii in piept si planteaza o plancarda cu "eu sunt cel mai tare din parcare".
Dissi
Postat pe 19 Mai 2011 16:19
De la: garbo186629, la data 2011-05-19 16:19:23Pai nimeni nu te opreste sa fi cum vrei tu cinstit, sincer sau oricum iti doresti. Dar abordarea problemei e ffffoarte melodramatica. Hai sa fim seriosi.
Daca cineva e un super om, nu inseamna ca se bate cu pumnii in piept si planteaza o plancarda cu "eu sunt cel mai tare din parcare".
De ce oamenii rai vor sa faca mereu regulile la oamenii cei cumsecade...Pt ca oamenii cumsecade au lasat mereu de la ei si nu s-au impus de asta si bunatatea este vazuta ca o slabiciune...A fii om cumsecade nu inseamna ca trebuie sa fii si fraier si sa ii lasi pe ceilalti rai sa iti faca regulile faca regulile...despre ce ai voie sa vorbesti si cum trebuie sa te comporti....
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 23:11
De ce oamenii rai vor sa faca mereu regulile la oamenii cei cumsecade...Pt ca oamenii cumsecade au lasat mereu de la ei si nu s-au impus de asta si bunatatea este vazuta ca o slabiciune...A fii om cumsecade nu inseamna ca trebuie sa fii si fraier si sa ii lasi pe ceilalti rai sa iti faca regulile faca regulile...despre ce ai voie sa vorbesti si cum trebuie sa te comporti....
ingerasulluptator
Postat pe 19 Mai 2011 23:13
auzi la el!,,Parascovenie luptatoare,, Tre.sa ti dea un miel ca ai ,,botezat o!I se potriveste ca o manusa!
aida71
Postat pe 20 Mai 2011 10:17
Oare de ce ai impresia mai ingeras luptator ca toti cei de pe acest forum sunt "oameni rai"? Daca ai citi ce se scrie pe aici mai cu atentie, ai putea vedea ca sunt oameni normali, cu familii, cu probleme, copii si alte cele. Fiecare incearca sa distanteze intr-ul fel sau altul macar pentru o perioada scurta de timp, adica cat sta in fata calculatorului, de aceste probleme. Ce e rau in asta? Rasul si gluma reprezinta cel mai bun balsam pentru suflet.
Dissi
Postat pe 20 Mai 2011 12:38
ingeras ,si tocmai ce vorbeam despre neincalcarea libertatii individului....bla bla bla.....ti-am zis eu......chestie de printzipii....mon cher! &
ratuscaceaurata
Postat pe 20 Mai 2011 13:47
De la: demonsauinger, la data 2011-05-20 13:47:56ingeras ,si tocmai ce vorbeam despre neincalcarea libertatii individului....bla bla bla.....ti-am zis eu......chestie de printzipii....mon cher! &
Pai doar libertatea omului este incalcata de oamenii rai....De ce oamenii rai fac regulile oamenilor cumsecade,pt ca oamenii cumsecade au lasat prea mult de la ei si oamenii rai s-au invatat cu narav
ingerasulluptator
Postat pe 20 Mai 2011 17:07
sa exorcizam oamenii raaai
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:09
ha ?
Freya__
Postat pe 20 Mai 2011 17:10
De la: floare_cu_colti, la data 2011-05-20 17:09:44sa exorcizam oamenii raaai
oamenii rai pot fii excorcizati doar daca muncesti pe gratis pt ei,,,sa fii corecta cu ei dar ei sa nu fie corecti cu tine,,,sa le permiti sa te insele,,,apoi sa vezi ca se schimba la 90 de grade si sa vezi ce frumos incep sa se comporte,,de nu ii mai recunosti cat de buni sunt
ingerasulluptator
Postat pe 20 Mai 2011 17:18
ahaaa .
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:18
oamenii rai pot fii excorcizati doar daca muncesti pe gratis pt ei,,,sa fii corecta cu ei dar ei sa nu fie corecti cu tine,,,sa le permiti sa te insele,,,apoi sa vezi ca se schimba la 90 de grade si sa vezi ce frumos incep sa se comporte,,de nu ii mai recunosti cat de buni sunt
ingerasulluptator
Postat pe 20 Mai 2011 17:20
Gare vream ezbligam la Achmed, ge inzemnam asta, egzordzijam?
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:21
Oamenii ar deveni cu totii credinciosi si painea lui Dumnezeu....Daca Dumnezeu i-ar face pe toti milionari si ei nu ar trebui sa munceasca si sa isi bata capul.....Numai ca oamenii nu vor sa fie credinciosi si cinstiti pt ca nu le place munca si prefera sa se fure si sa se insele unii pe altiii.....
ingerasulluptator
Postat pe 20 Mai 2011 17:23
dam nevasta grasa si batrana Ahmed asta inseamna exorcizare
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:24
Ahmed te-am lesinat?
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 17:30
ladyDY
Postat pe 20 Mai 2011 17:32
Rugam, bornundzam goregt: Achmed..
Achmed ezdem biril, Achmed mai vageam o dura cu flori de goltzi.. adiga, gu nevazda graza si gu bazdigi.
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:34
biril...biril ... daca iti mai iei o nevasta slaba si cu bazdici....sa te vad pe unde iti mai scoti camasa.....
ladyDY
Postat pe 20 Mai 2011 17:38
Lazam, bre bizig, daga Achmed nu budeam zgodeam gamaja, adungi ajudam gadin roman
achmed
Postat pe 20 Mai 2011 17:40
Achmed, zgoade durbanu`, nu gamaja! egzordzijam e un zircumzis total, mai
ufishor
Postat pe 20 Mai 2011 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine este de parere cu mine ca barbatii de pe garbo sunt niste ingerasi draguti si cumnti? 127 De la: alfheim 5 August 2011 23:36
CE ESTE ,,VEDETIA '' BARBATULUI??! 30 De la: moniq_ 28 Mai 2010 12:35
ipocrizia 63 De la: sageataalbastra 16 Septembrie 2010 16:41
Tratamente pentru oligofreni 45 De la: garbo265966 2 Iulie 2012 12:09
exista viata dincolo de moarte? 132 De la: lumi_casia 28 Ianuarie 2011 13:11
Setari Cookie-uri