sa fim calmi!!!

intrand pe acest site,am incercat sa gasesc subiecte interesante din punctul meu de vedere.caci nu-i asa ,se intampla ca ce este interesant pentru mine,nu este interesant pt altii si viceversa.asa am dat de topicul "ce ne enerveaza",un subiect ce produce multe contradictii.in primul rand starea de enervare nu vine din afara noastra,ci noi ne-o producem,cautand acul in carul cu fan.de ce sa imi creez starea de enervare,cand pot depasi aceasta stare,neimplicandu-ma in ceea ce nu imi place,in ceea ce imi produce stressul.cine spune ca trebuie sa schimbam noi lumea??indiferent de generatie sistemul nostru de valori nu trebuie sa se altereze ,eventual doar sa se adapteze daca el merge spre evolutie.stressul este boala secolului care distruge organismul ,sanatatea si armonia vietii.important este sa invatam sa fim calmi indiferent de situatie.nimic sa nu ne disturbe linistea sufleteasca.nu trebuie sa ne lasam atrasi ca intr-o turbina de situatiile negative. cu calmitate si exercitiu de vointa putem evita "ce ne enerveaza".depinde numai de alegerea noastra daca vrem sau nu , sa fim calmi!
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Mai 2011 11:08

DA'CINE A ZIS CA SUNTEM NERVOOOOOOOSIIIII????????

SUNTEM CAAAAAALMI !!!!!!!!



MAI CALMI DE ATAAAAAAAT??????????

tatoo
Postat pe 4 Mai 2011 11:13
Tatoo,esti sigur ca nu ai gresit topicul ?dupa emoticoanele folosite cred ca te indreptai spre topicuri ca "ce te enerveaza" sau "loc de dat cu capul(gol)"!tot ce iti doresc este sa treci prin viata in orice situatie cu mult calm si intelepciune.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Mai 2011 12:41
intrand pe acest site,ai incercat sa deschizi subiecte interesante. doar ai incercat.
ufishor
Postat pe 4 Mai 2011 12:52
De la: demonsauinger, la data 2011-05-04 11:08:38asa am dat de topicul "ce ne enerveaza",un subiect ce produce multe contradictii.in primul rand starea de enervare nu vine din afara noastra,ci noi ne-o producem,cautand acul in carul cu fan.


mai sondeaza. dupa aia, incearca sa si intelegi ceva, pentru ca deocamdata in capshorul tau nu e decat ceatza

De la: demonsauinger, la data 2011-05-04 11:08:38cu calmitate si exercitiu de vointa putem evita "ce ne enerveaza".depinde numai de alegerea noastra daca vrem sau nu , sa fim calmi!

iote, eu de exemplu sunt un tip foarte calm. nu gresesc nici daca spun ca mai am si ceva vointa. problema este ca nu pot sa nu ma enervez cand citesc o aberatie precum cea de mai sus, din prima postare de pe acest "topic", servita cu iz de filosofie de taraba.
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 12:56
rezon, mon cher, acelasi lucru am vrut sa transmit si eu, numai ca in alta maniera.
tatoo
Postat pe 4 Mai 2011 13:03
demonica vuvuzica ce mai faci draga iar ti-ai schimbat look-ul
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 13:29
dupa cum am mai spus nu sunt nici Gica -contra,nici o persoana care sa imi pierd timpul si calmul.insa o pretentie tot am la cei ce comenteaza postarile mele,sa nu dea un raspuns fara continut.o alta constatare pe acest site este ca in general comentarea se face dupa o citire din 3 in 4 randuri si de aceea comentariul este lipsit de substanta.ex;" intrand pe acest site,am incercat sa gasesc subiecte interesante din punctul meu de vedere.caci nu-i asa ,se intampla ca ce este interesant pentru mine,nu este interesant pt altii si viceversa..".eu consider ca orice comentariu trebuie sa fie impartial,la obiect si pertinent.cine spune ca poti aborda un subiect pe placul tuturor sau de comun acord cu restul postatorilor?atunci nu ar mai fii dialog intre noi,ci am monologa asa de-a valma.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Mai 2011 13:29
demoano, iti mai spun una si gata, pe care sa o iei ca pe o invatatura, ca, vorba aia, inca nu te-ai calificat in fazele in care sa fii capabila de sustinerea unui dialog cu mine.
ai facut "analiza" unui topic pe care ai demonstrat -prin insasi analiza respectiva- ca nu l-ai inteles.
cum era aia cu "lipsit de substanta?
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 13:33
1. sincer nu am citit fularul de inceput de topic
2.chiar nu sunt ...dar NU SUNTsubiecte interesante pentru "punctul tau de vedere" NU POT SA CRED!!!!!
3.VUVU asta cu calmul ai mai incercat-o tu si a iesit cu varsare de sange.
4.Te preferam inainte de transformare.....

ps. te mai dai cu ruj pe sfarcuri ZI CARE-I SPILU CA MA DAU SI EU CA MA ENERVEZ DEJA
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 13:37
taie-o la enervari, ameano, nu aici!
numai sa nu iei si tu topicul ala ca pe un indemn la enervat, cum a facut-o demoana.
ea asta a priceput de acolo
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 13:58
..si pentru orice eventualitate,ia si ruju' cu tine..
roby_cado
Postat pe 4 Mai 2011 14:00
acilea-i locu` de meditatie ?

bagam o healing mantra..

om mani padme hum, om mani padme hum...in varianta tibetana
Freya__
Postat pe 4 Mai 2011 14:01
namaste, freyo!
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 14:03
Roby bag seama ca nu stii faza cu rujul
gata m-am calmat ...asa se cere ici asa
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 14:10
namaste, Thorele !

Ameno, nici io n-o stiu, si m-a intrigat ce-ai spus ce face cu ruju` ala ?
Freya__
Postat pe 4 Mai 2011 14:17
stiu io!! stiu io!!!!
da'...nu spui
tatoo
Postat pe 4 Mai 2011 14:19
da-ti back pe topice si gasiti
tusi_Oli
Postat pe 4 Mai 2011 14:35
tatoo, stai jos, nota 2

tusi, decat sa caut in hatisul asta, mai bine ma lipsesc
Freya__
Postat pe 4 Mai 2011 14:38
freyo las caut io si iti spun si tie
tusi_Oli
Postat pe 4 Mai 2011 14:40
tusi, ti-o iei!
pai la varsta mea, tu ma mai pui sa umblu aiurea pe toapice, sa-mi tocesc bunatate de toiag?
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 14:41
gasit topicul

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/14251/Se-impune-sau-nu-o-despartire-divort/Se-impune-sau-nu-o-despartire-divort-pagina-6.html

vezi ca eu tin la batranetile tale
tusi_Oli
Postat pe 4 Mai 2011 14:45
tatoo da zgarcit esti frate nu le zici tu ca face minuni rujul
cu dansa-n-transa nu mai zic nimic...cica tre so tii acolo si cand mergi la pisu
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 14:57
bre, pai cum sa zica tatoo ceva bine de ruj, cand el sireacu' ierea cu dilema aia cu bot ca couru' de maimutza?
Thor_again
Postat pe 4 Mai 2011 15:15
am citit toate comentariile.unele nu prezinta interes pentru mine,altele nu imi sunt adresate.interesant este comentariul lui Thor.ma refer la faptul ca el crede ca nu am inteles ideea pt care s-a deschis topicul cu" enervarea",sau ca nu sunt inca pregatita sa sustin un dialog cu el.imi pare rau Thor ca trebuie sa te contrazic de data aceasta.eu am inteles exact subiectul topicului cu "enervarea",insa daca vei reciti comentariile,unii chiar isi varsa nervii in acel topic.referitor la un dialog intre noi fii convins ca diferenta de varsta si domeniul in care suntem pregatiti fiecare nu reprezinta un impediment.experientele pot fii insa diferite sau pot avea un numitor comun.
ratuscaceaurata
Postat pe 4 Mai 2011 15:16


ce dileme aveati si voi, ziua in amiaza mare !
Freya__
Postat pe 4 Mai 2011 15:19
Stim ca tu esti muuuult mai cultivata decat noi unde ziceai ca lucrezi...la NASA sau


vezi thorele de ce tatoo nu zice nimica...avea el ceva fantezii si ii iesi botu'rosu
freya, ai citit fantezia lui tatoo
el nu-i vinovat la ispitit vuvuzeaua
ameno
Postat pe 4 Mai 2011 15:21
http://youtu.be/x5h-LAvQDCQ
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Mai 2011 00:44
Fii calm dragul meu
Cae mai bine
Pentru cei din jur,
Si pentru tine!
elisabeta_boia
Postat pe 7 Mai 2011 05:40
De la: betty37, la data 2011-05-07 05:40:58Fii calm dragul meu
Cae mai bine
Pentru cei din jur,
Si pentru tine!






un frumos indemn!
ratuscaceaurata
Postat pe 7 Mai 2011 06:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 10 De la: Axl_22 10 Octombrie 2011 22:16
increderea pierduta..!! 3 De la: elodia 24 Martie 2010 14:20
La intrebarea generala 43 De la: Laura_M 27 Septembrie 2010 21:06
Fiica mea a plecat de acas ....unde e greșeala? 21 De la: garbo055472 3 Februarie 2010 22:00
Buna 5 De la: garbo_422205 11 Mai 2016 21:56
Setari Cookie-uri