Ce credeti oare cateii or sa evolueze vreodata...sa stie sa citeasca,sa mearga pe bicicleta,pt ca de oameni m-am lamurit..oamenii nu or sa evolueze niciodata

Eu sunt ingerasul luptator invincibil
ingerasulluptator
Postat pe 20 Mai 2011 18:03
ieshti p dreaq s te cheptene!
Thor_again
Postat pe 20 Mai 2011 18:15
tocmai draq Thor??????
jeanette40
Postat pe 20 Mai 2011 18:21
si io fata luptatoare
floare_cu_colti
Postat pe 20 Mai 2011 18:37
xena mai lipseste d-acilea,
Freya__
Postat pe 20 Mai 2011 18:40
stai sa-mi pun umar-bumerangu' la shold si viu acushilea!

da' ce title carnatzoase avem in ograda mai nou...
precizilla
Postat pe 20 Mai 2011 18:49
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-20 17:23:08 Oamenii ar deveni cu totii credinciosi si painea lui Dumnezeu....Daca Dumnezeu i-ar face pe toti milionari si ei nu ar trebui sa munceasca si sa isi bata capul.....Numai ca oamenii nu vor sa fie credinciosi si cinstiti pt ca nu le place munca si prefera sa se fure si sa se insele unii pe altiii.....





ohh ....de-ar vorbi gandurile.....cate lucruri ar iesi la suprafata.....tu ingeras parca "esti motanul Danila si de soricei nu ai mila"......sau mai bine.."inghite si taci!"......sau mai bine....sa radem larg a umor secondhand????......???? &
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Mai 2011 11:50
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-20 18:03:19Eu sunt ingerasul luptator invincibil


am eu o dilema mare de tot.
nu cumva tu, ingerasulluptator si daniil_pravoslavnic sunt una si aceeasi persoana? voi ce ziceti?
deep2w
Postat pe 24 Mai 2011 22:32
De la: deep2w, la data 2011-05-24 22:32:37
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-20 18:03:19Eu sunt ingerasul luptator invincibil


am eu o dilema mare de tot.
nu cumva tu, ingerasulluptator si daniil_pravoslavnic sunt una si aceeasi persoana? voi ce ziceti?
pai nu suntem aceasi persoana si sa iti explic si de ce...Pt ca el plateste zece la suta din banii lui,asta inseamna ca este din alta religie...Baptist,penticostal.....Eu sunt ortodoxa pocaita....
ingerasulluptator
Postat pe 24 Mai 2011 23:28
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-01 21:00:00Voi ce credeti
?

BUNA ZIUA, BUCURIILOR ! IACA-TA CA SI ALTII, CU MULT INAINTEA "INGERASULUILUPTATOR" SI-AU PUS ACEASTA INTREBARE IN LEGATURA CU CAINII . CITITI, ASTAZI 25 MAI 2011, PE "ADEVARUL.RO" UN ARTICOL DESPRE CUM AU INCERCAT NAZISTII SA DRESEZE CAINI, CHIAR SA-I INVETE SA VORBEASCA - SINCER, NU STIU IN CE LIMBA -, PENTRU A CASTIGA RAZBOIUL !
DACA DUMNEZEU BUNUL SI ATOTPUTERNICUL ATOATE CREATOR AR FI VRUT CA SI CAINII, SI DELFINII SA VORBEASCA AR FI REALIZAT-O DIN PRIMA !
POATE ASA AM FI AFLAT SI NOI, TOTI OAMENII, CA EI, CAINII, NU VOR SA NE MUSTE CA NU AU CE FACI, CI DOAR SA SE APERE, SA-SI FEREASCA DE RAUTATEA UNOR OAMENI PUII, CULCUSUL SI MANCAREA, ASA PUTINA, CATA CAPATA !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 25 Mai 2011 16:36
De la: IOANA_DRAGAN, la data 2011-05-25 16:36:41
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-01 21:00:00Voi ce credeti
?

BUNA ZIUA, BUCURIILOR ! IACA-TA CA SI ALTII, CU MULT INAINTEA "INGERASULUILUPTATOR" SI-AU PUS ACEASTA INTREBARE IN LEGATURA CU CAINII . CITITI, ASTAZI 25 MAI 2011, PE "ADEVARUL.RO" UN ARTICOL DESPRE CUM AU INCERCAT NAZISTII SA DRESEZE CAINI, CHIAR SA-I INVETE SA VORBEASCA - SINCER, NU STIU IN CE LIMBA -, PENTRU A CASTIGA RAZBOIUL !
DACA DUMNEZEU BUNUL SI ATOTPUTERNICUL ATOATE CREATOR AR FI VRUT CA SI CAINII, SI DELFINII SA VORBEASCA AR FI REALIZAT-O DIN PRIMA !
POATE ASA AM FI AFLAT SI NOI, TOTI OAMENII, CA EI, CAINII, NU VOR SA NE MUSTE CA NU AU CE FACI, CI DOAR SA SE APERE, SA-SI FEREASCA DE RAUTATEA UNOR OAMENI PUII, CULCUSUL SI MANCAREA, ASA PUTINA, CATA CAPATA !
Pai si oamenii ai gura dar nu o folosesc decat pt minciuni si lucruri distructibile...Dumnezeu ne-a lasat o gura,,ca sa putem comunica,pt ca noi oamenii suntem diferiti...Si ne-a mai lasat Dumnezeu cele zece purunci ca oamenii sa poata trai in pace unii cu altii.....asa ca gura oamenului din ziua de azi este la fel de nainteleasa la fel ca latratul cainilor...Asa cum oamenii nu inteleg latratul cainilor asa oamenii nu se pot intelege unii pe altii...Pt ca practic la toti ne plac aceleasi lucruri...Sa nu fim mintiti,,,ne place corectitudinea....Pai oameniii nu au facut nimic ca sa poata avea aceste lucruri..Corectitudine si sinceritate...Oamenii fug doar dupa lucruri materiale,isi bat capul doar cum sa isi poata procura cat mai usor lucrurile materiale,,,dar nu isi bat capul sa devina niste oameni cu calitati normale,,,umani...sa fie constructivi....si intelepti pt ca intelepciunea se acumuleaza cu timpul,daca te rogi, la Dumnezeu,daca te stradui sa fii corect....
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 16:34
Pai si oamenii ai gura dar nu o folosesc decat pt minciuni si lucruri distructibile...Dumnezeu ne-a lasat o gura,,ca sa putem comunica,pt ca noi oamenii suntem diferiti...Si ne-a mai lasat Dumnezeu cele zece purunci ca oamenii sa poata trai in pace unii cu altii.....asa ca gura oamenului din ziua de azi este la fel de nainteleasa la fel ca latratul cainilor...Asa cum oamenii nu inteleg latratul cainilor asa oamenii nu se pot intelege unii pe altii...Pt ca practic la toti ne plac aceleasi lucruri...Sa nu fim mintiti,,,ne place corectitudinea....Pai oameniii nu au facut nimic ca sa poata avea aceste lucruri..Corectitudine si sinceritate...Oamenii fug doar dupa lucruri materiale,isi bat capul doar cum sa isi poata procura cat mai usor lucrurile materiale,,,dar nu isi bat capul sa devina niste oameni cu calitati normale,,,umani...sa fie constructivi....si intelepti pt ca intelepciunea se acumuleaza cu timpul,daca te rogi, la Dumnezeu,daca te stradui sa fii corect....
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 16:35
bai vezi ca si eu astept un raspuns
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 23:15
asteapta fata si tu raspuns da di undii?
floare_cu_colti
Postat pe 26 Mai 2011 23:25
Oamenii nu inteleg ca ei fara de Dumnezeu sunt doar niste distrugatori....Oamenii se strica unii pe altii...In loc sa se construiasca unii pe altii....Daca oamenii s-ar pocai de toate cele rele si atunci Dumnezeu le-ar lumina mintea ar intelege cat de neputinciosi suntem noi oamenii fara ajutorul lui Dumnezeu...Fara ajutorul lui Dumnezeu oamenii nu pot fii intelepti,nu pot trai in pace si armonie unii cu altii....Pt ca omul fara credinta are doar ganduri rele....Fara ajutorul lui Dumnezeu noi nu putem fii corecti si buni unii cu altii...Pt ca noi suntem slabi si neputinciosi,,,nu avem intelepciune ca sa invatam din greselile noastre.....
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 23:26
ioi!!!!!!!!!11sa nu zici....irinuco........traiesti??????adica tot?????
nazirra
Postat pe 26 Mai 2011 23:27
traieste si ii si fericita
floare_cu_colti
Postat pe 26 Mai 2011 23:29
Oamenii fara credinta nu sunt intelepti....Si sunt distrugatori,,,se strica unii pe altii,,pt ca ei nu pot gandi pozitiv,nu pot gandi constructiv.....oamenii fara credinta au doar ganduri rele si este un chin sa traiesti alaturi de ei
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 23:30
da bre!!!!!!!iote o si vaz cum zburda ca o oaie alba....pe pajistea verde a Domnului!!!!!!!
nazirra
Postat pe 26 Mai 2011 23:31
bre, nazziro, te scapara din ochi aia de la banci si ai reusit sa fugi?
Thor_again
Postat pe 26 Mai 2011 23:32
ssssst!!!!!!!!!!taticu....sint andercover!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 26 Mai 2011 23:33
io crezui ca ori te casapira, ori te ascunsera in cine stie ce camaruta fara geamuri si cu usa zidita, sa crosetezi la mileuri pana le dai totu' 'napoi
Thor_again
Postat pe 26 Mai 2011 23:35
As vrea sa traiesc sa vad cum oamenii traiesc in pace unii cu altii....Oare o sa apuc sa vad si eu asa ceva....As vrea sa ii ajut pe oameni sa se construiasca,,pt ca si Dumnezeu m-a ajutat pe mine....Pt ca cine stie ce s-ar fii ales din mine si ceilalti oameni pana acum
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 23:36
haidi bre!!!!!!!!!!iti fusa dor di mini???????????????vin acilia sa te pupez!!!!!!!! ia d aci!!!!!!!!!!bre se intoarse si precilica??????
nazirra
Postat pe 26 Mai 2011 23:38
valeu, irinuco! daca dumnezeul ala al tau te-a ajutat sa devii ceea ce esti acum, tu ai un dumnezeu foarte rau, bre!
in locul tau as trece imediat in tabara lui allah.
Thor_again
Postat pe 26 Mai 2011 23:38
precilica se intoarse demult, da' di tini nu mi-erea dor, zau!
Thor_again
Postat pe 26 Mai 2011 23:39
io ma ofer sa ti fac cadooo un covoras....sa ingenunghezi!!!!!!!!grija la pozitie....irinuco !!!!!!!!
nazirra
Postat pe 26 Mai 2011 23:40
e taticule.....asta e!!!!ai prins gustu la tinerrele......
nazirra
Postat pe 26 Mai 2011 23:41
mai, gustu' la tinerele inca nu l-am prins, da' nici nu mi-a trecut aversiunea fata de pupaturi p-acilea
gata, noapte buna
Thor_again
Postat pe 26 Mai 2011 23:43
las bre ca te stiu io!!!!scotzosssss da inima maaaare!!!!!!!!noapte buna!!!!!!! :
nazirra
Postat pe 26 Mai 2011 23:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratamente pe baza de lapte 6 De la: Celleste_ 31 Martie 2010 06:43
Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta? 675 De la: angel2012 4 Aprilie 2014 16:13
.....spuneti ce vreti 11 De la: namyi 18 Aprilie 2011 19:01
barbatul leu ....femeia gemeni...:)... 10 De la: garbo88 27 Iulie 2014 10:23
Cartomantie, clarviziune 25 De la: quasaria 6 Februarie 2010 20:19
Setari Cookie-uri