Ce credeti oare cateii or sa evolueze vreodata...sa stie sa citeasca,sa mearga pe bicicleta,pt ca de oameni m-am lamurit..oamenii nu or sa evolueze niciodata

De la: nazirra, la data 2011-05-26 23:46:29las bre ca te stiu io!!!!scotzosssss da inima maaaare!!!!!!!!noapte buna!!!!!!! :


NICI TU N-AI TOATE LITERELE LA TINE. UNDE VA SINT CORECTOARELE ? PE TRASEU? AM VAZUT CA FACETI LA GRESELI DE SCRIERE SI MINCATI LA LITERE CA PE VREME DE CRIZA. UNDE SINT CADINELE CARE NU MAI PRIDIDEAU ASEARA SA IMI DEA LECTII DE CUM SE SCRIE S-AU SAU SAU...ALOO, V-AM GASIT CLIENTI...E ORA VOASTRA
garbo007525
Postat pe 27 Mai 2011 00:05
fivetwofive, Nazirra are voie ca ea poarta iegari luciosi. Capisci?
Ciresica
Postat pe 27 Mai 2011 00:10
irinuco, despre caini tot mai am indoieli, dar tu esti o certitudine! n-ai ajuns nici la performantele patrupedelor!
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 12:35
de ce mereu va simtiti datori sa jigniti? va asumati mereu aceste avctoiuni ca stiti ca viata este scurta si trebuie sa fiti veseli? cine sinteti voi sa jigniti , sa injositi pe toata lumea? dispretul este ratiunea voastra si crezul de viata. voi nu pricepeti ca oamenii sint asa cum i-a lasat dumnezeu nu cum ii catalogati voi? si nu aveti nici cel mai mic drept sa insultati, voi provocati ca apoi sa atacati, .
garbo007525
Postat pe 27 Mai 2011 12:45
525, esti cumva avocatul irinucai?? plateste bine??

pana una alta, irinuca are haz! tu nu esti prea amuzanta!
si da, intru pe garbo sa ma distrez! daca am nevoie de lucruri serioase ma duc la Gataia sau la un adapost de animale, sau....

sunt aici doar pentru a schimba o vorba cu ceilalati! fiecare are modul lui de comunicare! poti sa ne ignori daca te enervam! sau poti sa nu!

si apoi, irinuca nu-i deloc ceea ce pare a fi!
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 12:51
De la: zambila, la data 2011-05-27 12:51:20525, esti cumva avocatul irinucai?? plateste bine??

pana una alta, irinuca are haz! tu nu esti prea amuzanta!
si da, intru pe garbo sa ma distrez! daca am nevoie de lucruri serioase ma duc la Gataia sau la un adapost de animale, sau....

sunt aici doar pentru a schimba o vorba cu ceilalati! fiecare are modul lui de comunicare! poti sa ne ignori daca te enervam! sau poti sa nu!

si apoi, irinuca nu-i deloc ceea ce pare a fi!


reciteste ce ai scris, cbserva cite afirmatii se bat cap in cap, si apoi poti mrerge linistit la gataia sau un adapost de animale, daca acolo simti ca iti este locul, noi nu ne opunem. iar eu nu stau in calea fericirii nimanui. nu stiu din ce motive esti tu " pe aici", sincer nici nu imi pasa mai ales ca pleci la adapostul de animale. eu stiu ce treburi am eu. nu monitorizez pe nimeni, doar incerc sa va arat cit gresiti facind afirmatii insinuante, artagoase. daca ti-as spune ca sint imobilizata si nu pot face decit sa citesc si eu sau sa incerc sa comunic cu lumea, ce ai avea de spus? ca este tocmai omeneste ceea ce se intimpla? dorinta de a dialoga este transformata de voi in vinatoare de asa-zise vrajutoare, handicapate, agramate,inculte, si ele trebuiesc maltratate si supuse stresului psihologic doar ca incearca sa comunice normal. jigniti zile la rind, si cind nervii destinatarului sint intinsi la maximum, acesta raspunde si e momentul vostru de glorie cind calcati in picioare tot. v-ati pus vreodata intrebarea ca acela, "prostul" din fatza altui calculator are pb de sanatate, financiare, sentimentale si doreste sa se simta om, chiar daca nu are picioare? daca aici, la acest calculator ar fi sa zicem fotbalistul nesu, si ar dori sa uite de marele necaz, dar ar da peste voi... ce credeti ca s-ar intimpla? deci, incercati sa va analizati pe voi. daca simtiti ca doar prin ura va descarcati frustrarile, faceti-va un topic secret si lucrati acolo, aici veniti ca oamenii civilizati. ajunge cit va ascundeti sub mastile penibile. incetati nu mai distrugeti vieti si timp si suflete. incetati. daca sinteti atit de culti si educati. nu sint avocatul nimanui, sint un simplu id dar aparind demnitatea oamenilor asa cum sint ei, "prosti,grasi,inculti,uriti,handicapati,oligofreni,schizofrenici,;imbrici zemosi, retardati, murdari, nespalati, sunci, idioti"- acestea sint doar invectivele cu care timp de doua zile am fost eu gratulata. si stiu mai mult decit vreau sa spun. cu speranta ca veti intelege ca lumea reala are pb, va multumesc. si sa stit ca nu sint imobilizata, dar m-am pus in situatia vreunui om, care poate fi pe pat de spital. voi care faceti caz de bunatate, campanii umanitare... chiar nu aveti nici o farima de dumnezeu? a fi om inseamna sa fii cu toti si timp de 24 de ore din 24. inchei aici
garbo007525
Postat pe 27 Mai 2011 13:10
525, daca tu esti un "id", afla ca eu sunt un om!
si ca restul oamenilor, oi avea si eu problemele mele, nu consideri??
si apoi, faptul ca nu empatizez cu toata lumea, nu inseamna ca jignesc pe toata lumea! daca te-ai uita mai atent in postarile noastre, ai observa unde este ura!
sincer, nu urasc pe nimeni, pt ca asta necesita prea multa energie consumata inutil, si eu nu dispun de prea multa!

cum spuneam, nu te mai stradui sa aperi "id"-uri pe care nu le prea cunoasti, ca s-ar putea sa-ti pierzi timpul!

si apoi, nu cred ca poti sa faci misto de oamenii care sunt intr-un spital de psihiatrie sau de animalele din adapost, tocmai de aceea ti le-am dat exemple de lucruri serioase! tu poti sa intelegi ce vrei!
da' pana la urma, de ce-mi pierd eu timpul???

fiecare stie despre el cum este in realitate
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 13:19
De la: zambila, la data 2011-05-27 13:19:51525, daca tu esti un "id", afla ca eu sunt un om!
si ca restul oamenilor, oi avea si eu problemele mele, nu consideri??
si apoi, faptul ca nu empatizez cu toata lumea, nu inseamna ca jignesc pe toata lumea! daca te-ai uita mai atent in postarile noastre, ai observa unde este ura!
sincer, nu urasc pe nimeni, pt ca asta necesita prea multa energie consumata inutil, si eu nu dispun de prea multa!

cum spuneam, nu te mai stradui sa aperi "id"-uri pe care nu le prea cunoasti, ca s-ar putea sa-ti pierzi timpul!

si apoi, nu cred ca poti sa faci misto de oamenii care sunt intr-un spital de psihiatrie sau de animalele din adapost, tocmai de aceea ti le-am dat exemple de lucruri serioase! tu poti sa intelegi ce vrei!
da' pana la urma, de ce-mi pierd eu timpul???

fiecare stie despre el cum este in realitate



pt ca mi-ati banat 2 conturi, luindu-mi cu aceasta ocazie si postarile pe blog, ma vad nevoita sa dau un raspuns in baza unui posibil drept la replica. cum afirmi tu, nu poti sa aperi id-uri pe care nu le prea cunosti. ok. dar voi aveti vreun drept sa jigniti id-uri pe care nu le cunoasteti? priveste in istoric cum v-ati comportat fata de mine? si v-am adus in fata niste lucruri pe care voi, orbiti de alte preocupari nu le vedeti. stiu exact care este mobilul acestor atitudini. nu cred ca eu am facut acel misto inchipuit de voi, ci doar ca voi in bunatatea voastra vedeti distrusi si imbecili in tot ce misca si nu va place. ma rog, dar voi ce drept aveti sa faceti misto de alti oameni? priviti cine se ia mereu de cine. cu acestea inchei orice dialog cu voi. si nu renunt la luopta impotriva nedreptatii si a insultelor. vedetoi cum ati procedat . stiu ca nu acesta este motivul. oricum nu am ce discuta cu voi. nu duc lipsa nici de comunicare, nici de iubire sau apreciere. credeti ce vreti. vreau sa stiu de ce mi-ati banat doua conturi azi , si unde sint postarile mele dupa blog? nu va apartin, bune sau proasyte sint gindurile mele. acesta este furt, nu credeti? si inca ceva nu ma intereseaza cererile voastre de prietenie sau jelaniile voastre. aceasta razbunare demonstreaza unde este labilitatea
garbo181543
Postat pe 27 Mai 2011 13:37
De la: zambila, la data 2011-05-27 12:35:42irinuco, despre caini tot mai am indoieli, dar tu esti o certitudine! n-ai ajuns nici la performantele patrupedelor!


?
garbo181543
Postat pe 27 Mai 2011 13:38
525, pt mine esti un numar de cont si atat.
habar n-am cate conturi ai si cum s-au purtat altii cu tine in trecut
si nu ma intreba pe mine de conturile tale banate sau alte probleme, ca nu-s responsabila!

poate nici mie nu-mi convin multe pe aici, da' nu ma tine nimeni cu forta!

si daca vrei sa fii aparatoarea dreptatii...n-ai decat!!!

si vorba cuiva: "frate, unele persoane au vocatia nefericirii!"
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 13:46
Mi-a placut asta: Unii oameni au vocatia nefericirii. Suna foarte frumos.
garbo172845
Postat pe 27 Mai 2011 14:01
mda! o suna frumos, da-i trist!

una peste alta, fiecare alege din ce perspectiva priveste viata!
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 14:04
mda, am sa intru in istorie cu panseul asta
zambilutz, de acum ma gasesti pe mess
e prea mult pentru mine...
michelle_
Postat pe 27 Mai 2011 14:12
stai, sis, linistita. eu am tot avertizat personajul, si nu de ieri, de alaltaieri, ci de vreo luna si mai bine, sa se potoleasca pentru ca vor urma represaliile. acum boceste ca i s-au mai sters doua conturi. nu-i nimic, mai are unul -si daca va continua ca si pana acum, va merge si acesta dupa celelalte.
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 14:19
scumpo, problema e ca nu te prea gasesc!!!
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 14:44
Va purtati ca pe vremea comunismului. Cenzurati tot ce este iesit din tipare>
Asa cum in viata nu avem drept de viata si de moarte asupra celuilalt, nici aici nu putem inchide gura oricui nu este de acord cu ceea ce gandim noi.
poate nu va dati seama, dar cea pe care ati dat-o afara era sarea si piperul discutiilor.
V-au aprins pe toti, care mai de care ati avut cate o replica.
Ganditi-va ce ar fi lumea numai cu oameni ''normali''.
banala si plictisitoare
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 27 Mai 2011 14:44
ooo, da!
mare adevar ai grait!!!
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 14:46
greta, tu pe ce lume traiesti?
ti se pare sare si piper?!
sau ii fi un alt cont 525?!
si daca nu ne dam seama...asa cum sustii, trebuia sa ne deschizi tu ochii?
e regula de minim bun simt ca, atunci cand cineva iti spune ( nu o data ci de zeci de ori ) ca il deranjezi sau se simte jignit de aiurelile tale, sau pur si simplu nu vrea sa vorbeasca cu tine, sa te retragi frumusel ( cerandu-ti scuze) si sa ii lasi in pace pe ceilalti.
Nimeni nu cenzureaza pe nimeni ( nu are cum). In schimb poate sa accepte sau sa refuze o conversatie...
Ar trebui sa fii mai atenta atunci cand dai sfaturi....( daca se pot numi asa)
si daca pe urma vei primi replica pe masura afirmatiilor tale ai sa spui ca, de...astia sunt destepti si nu accepta nimic.
dor72
Postat pe 27 Mai 2011 14:55
mdea...trebuia sa aiba si persida epigonii...
Freya__
Postat pe 27 Mai 2011 14:56


gata, am tacut!
zambila
Postat pe 27 Mai 2011 15:01
pentru toti cei pe care-i strang paretii pe Garbo si nu mai au loc de ironiile si 'jignirile' userilor 'vechi', tin sa precizez ca spatiul virtual permite fiecaruia sa-si desfasoare personalitatea/ile. Faceti-va forumul vostru si cei care va gusta monologurile condimentate va vor urma.
nu-greta, sa confunzi atipicul cu manifestarile patologice mi se pare o grava scapare..
atipici sunt toti userii garbo, mai putin cei multi-id.
ufishor
Postat pe 27 Mai 2011 15:08
unde esti Brucane?
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Mai 2011 15:11
unde esti Brucane?
ratuscaceaurata
Postat pe 27 Mai 2011 15:12
Oamenii nu inteleg ca ei fara de Dumnezeu sunt doar niste distrugatori....Oamenii se strica unii pe altii...In loc sa se construiasca unii pe altii....Daca oamenii s-ar pocai de toate cele rele si atunci Dumnezeu le-ar lumina mintea ar intelege cat de neputinciosi suntem noi oamenii fara ajutorul lui Dumnezeu...Fara ajutorul lui Dumnezeu oamenii nu pot fii intelepti,nu pot trai in pace si armonie unii cu altii....Pt ca omul fara credinta are doar ganduri rele....Fara ajutorul lui Dumnezeu noi nu putem fii corecti si buni unii cu altii...Pt ca noi suntem slabi si neputinciosi,,,nu avem intelepciune ca sa invatam din greselile noastre.....


ingerasulluptator
Postat pe 27 Mai 2011 15:32
De la: garbo_dar_nu_greta, la data 2011-05-27 14:44:51Va purtati ca pe vremea comunismului. Cenzurati tot ce este iesit din tipare>
Asa cum in viata nu avem drept de viata si de moarte asupra celuilalt, nici aici nu putem inchide gura oricui nu este de acord cu ceea ce gandim noi.
poate nu va dati seama, dar cea pe care ati dat-o afara era sarea si piperul discutiilor.
V-au aprins pe toti, care mai de care ati avut cate o replica.
Ganditi-va ce ar fi lumea numai cu oameni ''normali''.
banala si plictisitoare
Pai daca tie iti place sa traiesti intre oameni anormali,poti sa te teleportezi pe alta planeta,,pt ca pe planeta pamant nu este loc si pt voi...Ps daca te teleportezi pe planeta marte sau pe alta planeta,,,este la alegere nu uita sa iti iei si prietenii cu tine
ingerasulluptator
Postat pe 27 Mai 2011 15:35
sa va spun o scurta poveste.
vin de pe o ''planeta'' candva fosrte populata , vizitata de multa lume, si unde cronicile (arhivele) se umpleau cu zeci de pagini zilnic.
eu, si inca alti cativa, cu drept de '' viata'' asupra celorlati, care cum spunea o vorba mai intzepata sau cu mai mult agid, bang, il dadeam afara
si tot asa...pana au ramas o mana de oameni, politicosi, care au vorbit ce au vorbit, au baut cafea si ceai(virtual) dar au ajuns sa nu mai au ce sa spuna
discutiile zilnice sunt parca trase la indigo
daca ati inteles ceva din povestea asta, bine, daca nu....va doresc numai bine!
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 27 Mai 2011 15:53
Greto, hai sa iti spun si eu -nu o poveste, ci un fapt divers, desprins din realitate: nu prea pricepi ce se intampla pe aici, dar vorbesti ca sa nu taci. Ori poate capacitatea ta de comprehensiune e atat de limitata incat nu poti asimila un mesaj mai lung de trei - patru cuvinte, prin urmare le eludezi pe cele care nu se incadreaza in acest tipar, de unde si "interventiile" astea ale tale total anapoda.
Dar, ca aia-n targ, tot nu te lasi si ii dai cu mamaliga in geam
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 16:02
oare cine de cine spunea ga jugneste?
garbo_dar_nu_greta
Postat pe 27 Mai 2011 16:08
Ma rog, daca tu ai luat asta ca pe o jignire, inseamna ca am avut dreptate cand ziceam de incapacitatea de comprehensiune, dar e strict problema ta sa bocesti in continuare ori sa iti revizuiesti atitudinea. Eu tocmai ce spuneam ca e o concluzie desprinsa din realitatea generata de mesajele tale...
Thor_again
Postat pe 27 Mai 2011 16:10
Eu cred ca Forumul asta (ca si alte forumuri de aceasi teapa, romanesti) ajuta.
Caleste caracterul unora! Ii ajuta pe altii sa se defuleze de undele negative si dupa ce maninca jar on line merg in viata de zi cu zi cu zimbetul pe buze, multumiti de "contributia" lor super asupra omenirii.

deci oricum as privi acest forum un lucru e sigur: ajuta.

O dovedeste insusi faptul ca cei mai multi indiferent din ce motive renunta la forum mai devreme sau mai tirziu isi deschid un alt cont pe acelasi forum.
Deci forumul asta e TERAPIE!
Ciresica
Postat pe 27 Mai 2011 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi! 263 De la: lala_cri 23 Iulie 2010 09:56
Am nevoie de un sfat 32 De la: me_reloaded 2 Aprilie 2011 18:52
Relatia cu un barbat de alta religie 92 De la: Celleste_ 6 Februarie 2010 12:03
Sugar Dating 7 De la: garbo_470042 29 Iunie 2017 09:23
Poti uita o mare dragoste???? 70 De la: giul1a 5 Iulie 2010 12:55
Setari Cookie-uri